• Endeavour
    419
    Ma kavo stajanje u 2028. godini. Hoću monitor u svakom naslonu stolice sa live playback funkcijom. Može i VR/AR integracija.
  • nemapredaje
    2k


    Za zapad da, al za sjever mora postojati opcija stajaće teribine
  • scooniepenn
    1.9k
    Može li netko navesti primjere novijih stadiona u Europi kapaciteta između 30.000 do 35.000 gledatelja, a koji su kompletno samo s jednom etažom? Pritom ne mislim samo navijačku, već sve 4 tribine. Ja ne znam za takav ovako na prvu.
  • Švabo86
    66
    WWK Arena, Stadion FC Augsburga. Ima kapacitet malo iznad 30.000, jedna navijacka tribina stajanje. Sve jedna etaza
  • wolfgang14
    1.1k
    Dinamu montažni stadion na Sveticama?
    Stadion bi bio postavljen na području SRC Svetice, a mogao bi naknadno biti i premješten na neku drugu lokaciju. Ta rješenja su primijenjena u nekim zemljama, a konkretno postoje i projekti i izvođači iz Turske koji su već ranije pokazali svoj interes za izgradnju takvog stadiona u Zagrebu.

    Dinamova budućnost, sportski rezultat, financijska i svaka druga stabilnost bez novog stadiona na Maksimiru su dosegnuli svoje limite i zato vremena za čekanje i odgodu nema. Neka današnji sporazum bude prvi, a ne zadnji korak u procesu izgradnje novog stadiona. Dinamo iznad svih – lista br. 1 za novi stadion na starom mjestu!"

    https://www.index.hr/sport/clanak/dinamo-dobiva-zamjenski-stadion-dok-se-gradi-novi-maksimir-evo-tko-bi-ga-radio/2540660.aspx
  • Endeavour
    419
    Za naš kontinent i nema neki reprezentativni uzorak što se tiče cijena u 2024. ili 2025., ali ima dosta primjera preko bare.

    Stadioni jesu veći ali cijene su u milijardama dolara, i to bez poslovnih tornjeva, mega shopping centara i sl.
    https://fortune.com/2023/12/24/taxpayers-on-hook-billions-new-sports-stadiums-major-leagues-move-teams/
  • scooniepenn
    1.9k

    Hvala ti na primjeru. Solidan stadion, premda se od krovne konstrukcije i obloge krova, do stolica vidi kako je ovo dosta ekonomična varijanta (neusporediva recimo s Opus Arenom, ali miljama naravno od Maksimira koji nije nikakvo mjerilo). Osobno nemam problem da je navijačka tribina u jednom komadu (kao na Westfallenu), a ostale dvoetažne radi otvaranja samo donjih etaža na manjim utakmicama odnosno prodaje pojedinačnih ulaznica do rasprodavanja donjih etaža. U tom slucaju donje etaze bi bile za godisnje.
  • Jurki
    8.8k
    Mene zanima kaj Otto misli graditi pesju kucicu ili stadion?
    Kao da ne treba niti jedan papir, niti jedna dozvola?
  • NORTE
    9.3k
    Sutra i u nedjelju ne bi trebalo biti toliko propusta s brojačima.
    Na Betisu ćemo preskočit 20 tisuća ljudi.
  • rioda
    2.6k
    Zbog čega? Po meni, što je veća gužva, više će ljudi prolaziti mimo brojača.
  • Nino Bule
    11.5k
    Prije se otvaraju ulazi, malo su ljudi odgovorniji nego u hnlu prije krenu ulazit, vidjet cemo, vise se uopce ne zamaram sluzbenim brojkama.
  • scooniepenn
    1.9k
    Uopće ne razumijem zašto ne rade kentauri, čemu nam služe. Ovo s ručnim očitavanjem može funkcionirati eventualno s dvostruko više ljudi koji očitavaju ulaznice.
  • NORTE
    9.3k
    Zbog čega?rioda
    Zato jer se na sjever dolje na iduće dvije tekme protiv Betisa i Rijeke neće ulazit bez prolaska kroz kentaur kao što je dio ljudi preusmjeren protiv Gorice i Varaždina.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    meni i dalje nije jasna ova skromnost sa kapacitetom, kao da smo nekakva pripizdina.
    ne kužim od kud taj mentalitet. mene srce boli kad vidim budimpeštu, ljudi imaju stadiončinu za skoro 70 000 ljudi, spremnu za najveće događaje, imaju manji stadion za 24 000 gledatelja, još par manjih novih ili obnovljenih stadiona...klubovi u gradu su im osjetno slabiji od dinama, reprezentacija im je goli k...c u usporedbi sa hrvatskom reprezentacijom. poljaci sa varšavom, isti ili sličan slučaj.

    kod nas...mi bi 20 000...treba biti skroman, ajd nemojte me zajebvat!
    dajte jednom budite muškarci i ajmo se raspištoljiti! ako drugi nisu krepali od gladi zbog šugavog stadiona, nećemo ni mi! zašto nam sve mora biti socijalno, zašto sve moramo rezati, umanjivati?

    ja bi krknuo ovako nešto pa kud puklo da puklo....može nešto manje, može dijelom biti na dvije etaže, al neki standard mora postojati.
    halo ljudi, mrtvi wroclaw i nebitni slask!

    Wroc%C5%82aw%2C_Stadion_Miejski_-_fotopolska.eu_%28265184%29.jpg

    netko je stavio freiburg, ispod tog standarda i kapaciteta se ne smije ići.
  • M77
    455


    Ako želimo dignuti Dinamo na veću i europsku razinu još jedan dobar primjer stadiona je Lukoil Arena od Spartaka iz Moskve. Kapacitet 45,000 mjesta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.