• Captain America
    15k
    Kolko sam skužio, građevina ti je struka? Kakve su mogućnosti povećanja kapaciteta ako bude potrebno na novom stadionu?
  • Mali dioničar
    15.1k
    Ne razumijem zašto bi se radio stadion kojem bi se naknadno povećavao kapacitet.

    Nadam se da će stadion imati krov nad svim tribinama. Kakve bi akrobacije bile potrebne da se takvom stadionu povećava kapacitet?

    Jedino da ima oblik Poljuda sa praktički tri tribine pa da se četvrta radi naknadno, a to nema baš nikakvog smisla.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    Kolko sam skužio, građevina ti je struka? Kakve su mogućnosti povećanja kapaciteta ako bude potrebno na novom stadionu?Captain America

    ma sve se može, al će ti cijena biti puno veća nego da radiš odmah.

    tu se gađamo primjerima, al uopće nije bitno, može bilo što, al nekakav standard mora postojati.
    jednostavno ne mogu shvatiti zašto neki žele da zagreb ostane provincija po tom pitanju?
    čega se bojimo? grad i klub će propasti zbog par milja eura godišnje? ne kužim...

    ne treba ni pretjerivati, treba napraviti sveobuhvatnu analizu.

    međutim, oštro se protivim ideji da ovaj grad, ovaj klub, koji je dao toliko puno hrvatskom i međunarodnom nogometu, koji prvi put u povijesti gradi NOGOMETNI STADION...ne zaslužuje nešto više od stadiona koji imaju malo veća sela po njemačkoj ili nešto poput sekundarnog stadiona u iole većim europskim gradovima.

    ajmo zastati, udahnuti par puta i promisliti o sebi i vlastitoj vrijednosti!
    jel sve u ovom gradi i u ovoj državi mora biti skresano, ogoljeno i skromno?
  • jedan u nizu
    6.7k
    Bilo bi lijepo kada bi stadion bio 40k, samo 5000 vise od predviđenog, kako bi mogli ugostiti neka europska finala.
  • Captain America
    15k
    Nitko ne zna što nosi budućnost, a ponavljali su svi da nakon 35K značajno rastu troškovi izgradnje stadiona pa zato pitam. Ja bi od 35K mjesta stadion, a ko želi osigurati kartu može uzeti godišnju ili se učlaniti. Još ako proradi sustav da svoju godišnju možeš prepustiti nekom drugom...
  • db-izbjeglica
    13.6k
    valja voditi računa i o tome, al u krajnjem slučaju, j...š finale bilo čega, j...š EP, j...š SP!
    zašto mi 5-6-7-10 puta godišnje ne bi imali spektakl i svjetski događaj, svjetski ambijent?
    evo npr sutra?
  • Patak
    2.5k
    Pa bila je anketa ovdje nekoliko puta o kapacitetu, i nas "megalomana" ima više nego se pretpostavljalo. Dobro je argumentirao @db-izbjeglica
  • Droljo
    6.1k

    Jel izvedivo (kao što sam već pisao) da se napravi u dva prstena po 20k? Za hnl se recimo otvori samo donji prsten a gore se zamrači ili nešt. A za europu, derbije, repku itd sve se otvori i bok.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    zašo ne bi bilo izvedivo, ne bi bio prvi slučaj...al shvati da se sve razvija i to možda uopće ne bi bilo potrebno. gledam sad taj slask iz wroclawa, ove sezone imaju prosjek od 23 000 gledatelja!

    to je drugoplasirana momčad poljskog prvenstva.
    uz dužno poštovanje, taj klub ne stane u istu rečenicu sa dinamom!
  • Droljo
    6.1k

    Krivo sam se izrazio. Naravno da je izvedivo. Mislio sam na funkcionalnost i estetiku. Da izgleda na nešto na tv-u i u živo kad je samo pola pušteno.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    Krivo sam se izrazio. Naravno da je izvedivo. Mislio sam na funkcionalnost i estetiku. Da izgleda na nešto na tv-u i u živo kad je samo pola pušteno.Droljo

    evo kako to naprave u vancouveru

    je6wlpu43gfezflyggte.jpg

    atlanta, jedan od valjda najskupljih stadiona na svijetu...

    yzbwhumpv3mva7lzeggg.jpg
  • Nino Bule
    12k
    Sreca u nesreci je da cijeli proces traje dugo i ako se navijaci nastave budit uvijek se planovi za maksimir mogu promjenit.

    Rasprodajmo sad rijeku, rasprodajmo max za osijek i za rudeš zadnje kolo (ako bog da bude proslava prvaka). Dovucimo 10k ljudi na jos jednu "manju" utakmicu i onda bilo sta ispod 35k na novom stadionu je glupost
  • M94
    604
    Sve ispod kapaciteta 30k je smiješno.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Ta anketa je bila prije ovogodisnje 'euforije' i ociglednog rasta broja navijaca na tribinama. Uvelike vodeno novim dinamovim proljecem.
    A ako nam Zeko bude i predsjednik ocekujem jos i veci bum.
    Valjalo bi napraviti novu anketu, da vidimo sto zonasi sada misle o svemu tome.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Plenković kaže da je živio blizu stadiona osamdesetih, kad je Dinamo vodio Ćiro Blažević. "Sjećam se tog huka", rekao je Plenković. Dodao je da hrvatski nogometaši nikad nisu dobili primjeren stadion te je zbog toga ovo povijesni dan.

    Ajde plus za Plenkovića.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.