• NitkoBitan
    13.5k
    lik je zaradjivao na bolesnicimaLudovic IX

    Mislis na to da je naplacivao parking ispred bolnice? Kapitalizam prijatelju moj, da nije on netko drugi bi.
  • mali M
    4k
    ljudi polakše malo. to sam napisao ironično koliko sam razočaran sadašnjima.. nisam glasao za njega niti mi je bio u kombinacijama.
    Mislis na to da je naplacivao parking ispred bolnice? Kapitalizam prijatelju moj, da nije netko drugi bi.NitkoBitan
    eh ti sad isto, kad paše narativ onda se zagovara kapitalizam, kad u tom istom kapitalizmu zarađuje netko tko nam se ne sviđa, onda je nemoralan.. i tak to..
  • Ludovic IX
    6.1k
    ali onda nemoj se pravit covjekom iz naroda i bavit se politikom.. budi pjevač i prljavi biznismen a ne prodaj maglu
  • NitkoBitan
    13.5k
    ali onda nemoj se pravit covjekom iz naroda i bavit se politikomLudovic IX

    Eto ovi iz gradske vlasti su ljudi iz naroda, kak da ne. Na finoj placici od novaca poreznih obveznika. Vise cijenim privatnike koji se na razan (legalan) nacin bore za svoj kruh nego one koji spavaju do podne a placa uredno sjeda.
  • Bosskovitz
    8.4k
    Laganje je teška riječ, prije bi se reklo da je riječ o reduciranom izričaju.serbus

    Tako je. Možda bi najpreciznije bilo reći da dovodimo u zabludu, prvo sebe, a onda i druge.

    svaka čast na trudu ali puno toga napišeš a malo tog si konkretno rekao. pod br 1 ti precjenjuješ prosječnog čitatelja ili prosječnu osobu. pod br 2 ti podcjenjuješ ulogu i moć medija u kreiranju stavova i interesa prosječne osobe. čak je i platon prije Isusa Krista tvrdio da je 80% svjetina a 20 % mislioci. vjerujem da je i danas slično. već sam to rekao ali i ponoviti ću "majmun radi što majmun vidi". ako trebaš bolji dokaz pogledaj samo modu i koliko se može kreirati modni trend.vjerujem da je danas svakom prosječno inteligentnom jasna moć i uloga tzv medija u "modernom" svijetu. ne znam koliko ti je godina i sjećaš li se HR medija 90ih. o srbiji i srbima si čuo ako se zaista nešto bitno dogodilo , npr. nešto što bi bila vijest i da je iz vijetnama ili švicarske. nisi imao medijsku opsadu s istoka niti se ljude gnjavilo s tim.andrija91

    Zaboravljaš da si u devedesetima imao zastrašujuću državnu kontrolu medija, dijelom opravdano za vrijeme Domovinskog rata jer se radilo o nacionalnim interesima (iako se i tada to ozbiljno zloupotrebljavalo), a kasnije potpuno neopravdano.

    Druga stvar iz devedesetih je što tada nisi imao digitalne medije, nisi imao današnje navike čitanja vijesti, a bome ni analitiku kakvu imaš danas. Imao si troje nacionalne novine, četiri programa na televiziji od kojih ni jedan nije emitirao 0-24, ljudi su se informirali na dnevniku koji je u 19:30 sumirao zadnjih 24 sata. Nekad si se informirao tako da si kupio Jutarnji ili Večernji i pročitao što se dogodilo jučer, a navečer pogledao Dnevnik da vidiš što se događalo tog dana; u današnje vrijeme si jučerašnju vijest već zaboravio, informacije ti dolaze nekoliko puta dnevno s odmakom od nekoliko desetaka minuta od kad su se dogodile ili čak uživo na uređaj kojeg uvijek nosiš sa sobom u džepu, a svaki ozbiljan medij ima jasnu tematsku analitiku toga što se koliko čita. Ti kažeš da sam malo toga konkretno rekao, ali nema tu potrebe za puno toga reći: portali pišu o onome što ljudi čitaju jer im to donosi novac. Kraj priče.

    također, ovo s jezikom je nonsense jer mediji u Hrvata se pišu na hrvatskom jeziku (manje više točno) a posao je medija da prevodi pa s bilo kojeg jezika. to može biti slučaj samo ako su medijski djelatnici neznalice koje ne znaju engleski ili teške ljenčine kojima je lakše prevoditi ekavicu na ijekavicuandrija91

    Nismo se razumjeli, mislio sam da su ljudima stvari iz Srbije ili BiH generalno zanimljivije od onih iz Mađarske ili Italije između ostaloga i zato što ih razumiju. Postoji razlog zašto rekord Arene u Zagrebu drži pjevačica iz Srbije, a ne pjevačica iz Mađarske ili Italije, i to nije rezultat nikakve urote ili obavještajnog rada nego činjenice da je žena popularna u Hrvatskoj - a vjerojatno ćemo se složiti da je jedan od ključnih razloga za to i taj što govori jezik kojeg većinski razumijemo. Da pjeva na mandarinskom, sigurno ne bi prodala pet ili koliko Arena :)
  • mali M
    4k
    ali onda nemoj se pravit covjekom iz naroda i bavit se politikom.. budi pjevač i prljavi biznismen a ne prodaj magluLudovic IX

    okej, sad te zbilja pitam, daj mi samo pojasni što znači "čovjek iz naroda"? jel to znači da bi kandidat koji bi se nazvao čovjekom iz naroda morao biti na burzi, ne biti javna ličnost niti po kojem ključu i po mogućnosti siromašan kao crkveni miš i moralno ispravan (kako god neki tu to tumačili).
  • Ludovic IX
    6.1k
    on se tako predstavljao.. on će bit tu za malog čovjeka. a onda se otkrije da je napravio parking pored bolnice..

    ne zaradjuj na bolesnima..
  • serbus
    3.8k
    okej, sad te zbilja pitam, daj mi samo pojasni što znači "čovjek iz naroda"mali M

    Screenshot-20240220-124039-Google.jpg

    Kažu da slika vrijedi više od tisuću riječi :rofl:
  • Bosskovitz
    8.4k
    Tu su točku izglasali ljevičari plus HDZ. I jedne i druge je stranačka stega natjerala u Skupštinu kao što su vrli dinamovci iz Mosta zbog stranačke stege imali bitnog posla u to vrijeme.Mali dioničar

    Davno sam rekao da će Možemo u Zagrebu za Dinamo i novi Maksimir napraviti u jednom mandatu puno više nego Bandić u svojih 20 godina, iako (nažalost, to je posljedica nerazvijene demokracije u Hrvatskoj) neće od toga ostvariti gotovo nikakvu političku korist jer biračko tijelo kojem je do toga stalo u velikom postotku nikad neće glasati za njih, kaj god napravili. Dapače, ako ostanu na net nuli bit će dobro jer sigurno među njihovim biračima ima ljudi koji se protive gradnji novih stadiona.

    Rad na Kranjči/Maksimiru od strane Možemo je pandan tome da Domovinski pokret krene gurati ekološke politike, obnovljive izvore energije i održivost.

    budi pjevač i prljavi biznismen a ne prodaj magluLudovic IX

    Ne vidim što je prljavo u tom biznisu? Ne znam koja je bila cijena, možda jedino to, ali tko god je morao ne Merkur zna da je tamo parkirati apsolutna noćna mora i radije bih i platio parking kad već dolazim autom nego se naguravao po onim uličicama i nepropisno parkirao.
  • kibic
    1.1k
    Ček naplaćivanje parkinga u bolnici je zarada na bolesnicima? Nisam znal da bolesnici svaki dan idu autom u i iz bolnice.

    Glupost na stranu, podzemna garaža na sv Duhu se naplaćuje, možemo onda reć da Grad na bolesnicima zarađuje?
  • Ludovic IX
    6.1k
    da, zaradjuje.. bolnica mora imati svoj parking. netko tamo mora čekati 8h. ako nema mjesta, grad i bolnica moraju napraviti ugovor da pacijenti ne plačaju parking.
  • mali M
    4k
    Glupost na stranu, podzemna garaža na sv Duhu se naplaćuje, možemo onda reć da Grad na bolesnicima zarađuje?kibic

    tako je.. i parking oko Rebra i garaža na Rebru... u tim slučajevima grad nema "prljav biznis". ako se zarađuje na bolesnicima što je bitno dal je privatni biznis ili grad, što je politička stranka koja vodi grad izuzeta iz etiketa?
  • serbus
    3.8k


    Koliko sam ja pratio to na kampanji kad je bilo nije problem u naplati bio nego u cijeni kod Škore je bila tri,četri puta veća nego drugdje što naravno ima pravo odrediti koliko hoće ali onda nije trrbao pričati u kampanji da je socijalno osjetljiv pa su mu to iskopali..
  • mali M
    4k
    kod Škore je bila tri,četri puta veća nego drugdjeserbus

    što jednostavno nije istina. postoji privatni parking iznad Rebra, postoji privatni parking u Petrinjskoj itd.. pa samo treba sa njima usporediti cijene, a ne sa cjenama ZG parkinga. radilo se samo o medijskom rušenju kandidata. isto kako se nitko od medija nije zapravo zapitao što točno radi "institut za političku ekologiju" tko ga financira i za šta se tamo točno dobiva plaća...
  • kibic
    1.1k
    Meni je urnebesnije kak je Milo Moje za vrijeme kampanje našel ispise financiranja Možemo prek NGO-a financiranih prek Humbolt Stiftunga. Dosta piramidalna šema financiranja koja dokazuje strani novac u hrvatskim strankama, kaj je ak se dobro sećam protuustavno. Kak se ta priča dalje nije zarolala nemrem skužit.

    Da netko to dokaže, pokazalo bi se direktno uplitanje strane love i strane politike u hrvatske izbore. Slično je bilo i na izborima 2000-ih kad je SDP prek SAD-ove love došel na vlast.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.