• db-izbjeglica
    13.7k
    Pa nije vam problem na google mapsu izmjeriti površinu. Ako je baš gužva-gužva u 1m2 stanu 4 osobe, al to nije realno...tako da malo smanjite na recimo 2,5 - 3,0 i dobit ćete približnu brojku.
  • Mali Zeus
    10.5k
    ↪jedan u nizu ovo nije bio prosvjed nego predizborni skup.andrija91

    Komično mi je da to zovu prosvjedom, a lijeva oporba skupljala i dovodila ljude. Još mi je smiješnije kak je gradonačelnik došao tamo i naslikavao se kao da je na školskom izletu na Plitvicama.
  • Patak
    2.6k
    Pa daj napiši koliko je to po Google mapsu ako znaš. Ili daj neke upute, kak se to radi. Ne zanima me toliko za ovaj bezvezan predizborni skup levičara nego inače.
  • Jaro
    6.1k
    ako u Zg nastupa ed sheeran ili dinamo merlin i o njima imaš 3-4 članka naspram 102 članka ace ciganke kakve mi imamo medijeandrija91

    Placene... "Mediji" u HR su obicne PR agencije. Ed Sheran i Dino(?) Merlin su svoje koncerte rasprodali bez pomoci jer im ne treba i nisu placali, ova je ulozila u reklamu u obliku clanaka na indexu, 24h, pokoji ghost influencer i stvorila se prica koja hrani samu sebe... Napisi su podigli interes za kartama - novi koncerti - nove vijesti - novi napisi - jos malo dizanja interesa i krug se nastavlja...
    A vijesti iz BiH i Srbije su na portalima jer - klikovi. Da bi napisao komentar "Zaboli me sta se desava u Srbiji!" si kliknuo i otvorio clanak i prikazani ti je x reklama... Da nema klikova, nebi o tome ni pisali... Jedina agenda medija su euri...
  • db-izbjeglica
    13.7k
    š. Ili daj neke upute, kak se to radi. Ne zanima me toliko za ovaj bezvezan predizborni skup levičara nego inače.Patak

    Desni klik na google mapsu, izmjeri udaljenost, poklikaj što hoćeš, zatvori poligon i dolje po sredini ekrana dobiješ površinu i ukupnu udaljenost...

    Ovaj skup je bio na površini od cca 3000 m2, znači odgovara procjena od približno 7000 ljudi.
  • Bosskovitz
    8.5k
    ajmo pričati o našim susjednim zemljama, znamo koje su. ako na 1 članak iz italije, mađarske , slovenije ili BiH ide 51 iz srbije kakve onda imamo medije?andrija91

    Postavljaš krivo pitanje, bolje pitanje je "kakvu mediji imaju publiku?", a za odgovor su ti bitne dvije činjenice. Prva je da ljudi u Hrvatskoj govore hrvatski jezik i samim time razumiju srpski jezik i još pokoji jezik nastao mješavinom ta dva. Druga, puno bitnija činjenica je da su mediji privatna poduzeća. Kao i pekarnica, lanac dućana ili aviokompanija - oni rade za profit. A online medijima profit su klikovi. Ne mogu ti nažalost ponuditi bolji argument od "vjeruj mi, znam", ali zbog posla sam imao i imam uvid u čitanosti tema i članaka na nekim portalima i urednici itekako znaju što se najbolje čita - kontroverzne teme. A malo je u Hrvatskoj kontroverznijih tema od Srbija.

    Ono što ti želim reći: mnogi se trude napraviti neku teoriju zavjere o srpskim medijima u Hrvatskoj (koja nema smisla jer su samo dva u srpskom vlasništvu, a ta dva ne plasiraju više srpskih tema od preostalh osam u top 10) ili nekoj tajnoj operaciji kojom se hrvatske građane namjerno bombardira vijestima vezanima uz Srbiju iz nekog skrivenog razloga, ali realnost je puno jednostavnija: mediji uglavnom pišu o onome što im donosi najviše klikova.

    ako se u medijima u HR prvo bijelo polje otvoreno naziva fašističkim i ustaškim , u kojima se ljudi doslovno brišu iz javnog prostora zbog iole desnih stavova, a u isto vrijeme ljudi iz srbije s otvorenim četničkim stavovima imaju otvorena sva vrata HR medija kakve mi onda imamo medije ?andrija91

    Mislim da pretjeruješ. Iako se znalo dogoditi zbog neznanja, većina mainstream medija kod nas grb s prvim bijelim poljem ne naziva ustaškim i fašističkim u izvještajnim člancima, a bome ne znam ni na koje to ljude iz Srbije s otvorenim četničkim stavovima kojima su otvorena sva vrata HR medija misliš? Osim ako ne misliš na Vučića ali jbg, čovjek je predsjednik susjedne i duboko problematične države, neminovno je da će biti u medijima.

    ako u Zg nastupa ed sheeran ili dinamo merlin i o njima imaš 3-4 članka naspram 102 članka ace ciganke kakve mi imamo medije ?andrija91

    Ne znam o kome pričaš, daj koristi normalna imena ljudi. I prilično sam sigura je Merlin Dino, a ne Dinamo :)

    ako srbi nisu u vlasništvu ili u uredništvu naših medija, možemo li onda zaključiti da su hrvatski medijski magnati i djelatanici srbofili ?andrija91

    Ne možemo. Možemo zaključiti da postoji diskrepancija između onoga što ljudi misle da žele čitati i onoga što zapravo vole čitati. Neću ti reći da ne postoji tamo neki urednik koji namjerno gura vijesti iz Srbije jer ne znam, ali znam da većina nisu ni Srbi ni Srbofili nego ljudi koji se vode vrlo jasnim KPI-evima u svom poslu, više ili manje uspješno.

    svaki će ti Hrvat reći "koga boli što ima u srbiji" , a oni su kupci tih vijesti, zašto imamo xy članaka iz palanke svaki dan u tzv medijima, zašto tzv naši tzv mediji to i dalje rade svakodnevno ? kaj veliš boss ?andrija91

    Zato što lažemo :) Prvo malo sebe, onda druge. Znaš kako svi isto tako govore "Koga briga što je ručala Maja Šuput" ili "Koga briga kako je Nevena Rendeli uredila novi stan"? E pa, vrlo jasni i precizni analitički alati koje koriste svi mainstream digitalni mediji pokazuju koliko je ljudi kliknulo na članak, koliko su prosječno vremena proveli čitajući članak i koliko njih je nakon toga kliknulo na neki vezani članak slične tematike - i rezultati su takvi da je ljude zapravo puno više briga kako je Nevena uredila stan nego što ih je briga za analizu sukoba u Izraelu, a vjeruj mi da je često za ono što je radila Maja Šuput ljude puno više briga nego za neku milijunsku aferu s javnim novcem.

    Možemo se mi lagati koliko hoćemo, ali statistike su neumoljive, nemaju agendu, ideologiju ili motiv, samo pokazuju ono što se događa u stvarnosti. Ako od 100 ljudi 80 kaže da ne želi čitati o XY, ali ih 70 klikne na to, onda ih 70 želi čitati.
  • serbus
    3.8k
    Zato što lažemoBosskovitz


    Laganje je teška riječ, prije bi se reklo da je riječ o reduciranom izričaju.
  • Mali Zeus
    10.5k
    – Žao mi jer nije bilo dočeka, da sam znao da postoji želja ili očekivanje da imaju doček na Trgu, mi bismo to izrealizirali – kazao je te dodao kako nikakve pismene komunikacije nije bilo s Vladom, odnosno nadležnim ministarstvom. – Došlo je do problema s komunikacijom. Zašto ga Vlada nije sama napravila? Nije bilo zle namjere – rekao je Tomašević te dodao kako nijedan igrač reprezentacije ne igra u Zagrebu, aludirajući na klub Mladost koji je, kako kaže, u lošim uvjetima te ga je usporedio sa situacijom Cibonom.

    Lik nastavlja oduševljavati s izjavama.
    U redu nije bilo komunikacije s Ministarstvom, al ovaj dio da nije znao da postoji želja i da nijedan igrač ne igra u Mladosti je umobolan.
  • Deleted User
    0
    svaka čast na trudu ali puno toga napišeš a malo tog si konkretno rekao. pod br 1 ti precjenjuješ prosječnog čitatelja ili prosječnu osobu. pod br 2 ti podcjenjuješ ulogu i moć medija u kreiranju stavova i interesa prosječne osobe. čak je i platon prije Isusa Krista tvrdio da je 80% svjetina a 20 % mislioci. vjerujem da je i danas slično. već sam to rekao ali i ponoviti ću "majmun radi što majmun vidi". ako trebaš bolji dokaz pogledaj samo modu i koliko se može kreirati modni trend.vjerujem da je danas svakom prosječno inteligentnom jasna moć i uloga tzv medija u "modernom" svijetu. ne znam koliko ti je godina i sjećaš li se HR medija 90ih. o srbiji i srbima si čuo ako se zaista nešto bitno dogodilo , npr. nešto što bi bila vijest i da je iz vijetnama ili švicarske. nisi imao medijsku opsadu s istoka niti se ljude gnjavilo s tim. a što misliš o utjecaju obavještajnih službi na medije ? vidim da ih nigdje ne spominješ pa pretpostavljam da misliš da oni s tom temom nemaju veze ali možda griješim. također, ovo s jezikom je nonsense jer mediji u Hrvata se pišu na hrvatskom jeziku (manje više točno) a posao je medija da prevodi pa s bilo kojeg jezika. to može biti slučaj samo ako su medijski djelatnici neznalice koje ne znaju engleski ili teške ljenčine kojima je lakše prevoditi ekavicu na ijekavicu :)
  • mali M
    4.1k
    Ma... Možemo je žešća prijevara od stranke, ne podržava ona ni liberale ni ništa.. oni su čisti ideolozi. i ovo sad paradiranje protiv HDZ-a mi je mindblowing! Znači već 3 godine si plješću i poskrivečki se drže za rukice za ljeva fronta sa HDZ-om i sad kad su izbori na vratima oni rade "skup"... ajde molim te.. kakve žešće prevare od ljudi... ma čak ih neću uspoređivati na temelju ljudskih kvaliteta, nego su kao stranka jedna od najvećih prevara od kad je naše države, a ljudi su ih popili jer su jahali na valu rušenja trenutnih loših vlasti, a kao stranka nemaju nikakve realne, održive, provedive programe.. niti onaj naj naj manji projekt koji su najavljivali nisu napravili. infrastrukturno, komunalno, društveno, ma kako god hoćeš... sigurno još sipaju jod i liječe rane od Bandića :roll: ta cijela lijevo-zelena agenda je takva žešća prevara koja vodi u propast da mi je nevjerojatno da zbilja netko uzme kemijsku i napravi kružić kraj njihovog imena.. tužno tužno u šta se naš Zagreb pretvorio...
  • serbus
    3.8k


    Jebiga kad ti je druga opcija osuđena kao kriminalna organizacija teško je bilo što pametno napraviti u ZG.

    A nitko drugi nije dovoljno jak da ih skine što je još žalosnije.
  • mali M
    4.1k
    ma slažem se ja s tobom. Možemo je jedini koji je poslije HDZ-a i SDP-a uspio okupiti ovakvu medijsku podršku. Mada je njihova podrška povezana sa padom SDP-a u Zagrebu.
    Ali naš kaj ću ti reć, ljudi moraju prestati birati "manje zlo". Rađe daj glas bilo kome koga smatraš kvalitetnim kadidatom, nego "glavno da nije HDZ, neka bude onda Možemo", kako je i izgledalo zadnje glasanje.. Što je najtužnije mislim da bi valjda i Škoro bio bolji gradonačelnik, a i on mi je klaun...
  • Ludovic IX
    6.1k
    zbog čega vjeruješ da bi pjevač bio bolji gradonačelnik.. misliš da je on imao dovoljno kadrova tj barem duplo više stručnjaka od možemo pa bi to išlo ili bi radile kumske veze.. lik je zaradjivao na bolesnicima. nek se on drzi pjesme, tu jedino valja. svaki njegov poslovni pothvat je zaprljan nečime
  • Mali dioničar
    15.1k
    Što je najtužnije mislim da bi valjda i Škoro bio bolji gradonačelnik, a i on mi je klaun...mali M

    Zato njegovi skupštinari nisu došli na gradsku skupštinu na temu Maksimira.

    Tu su točku izglasali ljevičari plus HDZ. I jedne i druge je stranačka stega natjerala u Skupštinu kao što su vrli dinamovci iz Mosta zbog stranačke stege imali bitnog posla u to vrijeme. Kao i nositelj liste Dinamo iznad svih.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Pjevač koji je velevažno ušao u politiku i onda otišao iz stranke koju je osnovao čim su krenuli prvi problemi. On bi svakako bio dobar gradonačelnik.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.