• mali M
    5.1k
    ,vječna tama i nepoznanica o ikakvim životuTom Hanks

    vidiš da ipak znaš definiciju pakla :snicker:
  • Nolifer
    8.1k
    Zašto da javno osporavam ili budem protiv vjere, kad na osobnom primjeru mogu potvrditi i reći su mi vjera i Bog pomogli kad mi je bilo najteže u bolnici na samrti?

    Pitanje dal bi preživio tu torturu koja je bila, jer su mi doktori davali mizernih 30 posto šansi da preživim. I u pravom momentu se dogodilo to da mi je vjera pomogla, prije nego što sam krenuo u proces kemo i taj pakao sam prošao na neki način...

    Hoću reći da to kaj sam prošao ne znaći da ću ići odmah u raj, moraš biti primjer i svojim primjerom i djelima pokazati gdje ti je mjesto, jer ipak na kraju krajeva svi smo mi živa bića stvorena sa misijom na zemlji i tek kad ti se neko sranje dogodi shvatiš neke stvari.

    Tak da ili vjeruješ ili ne...
  • Mrvica
    3.9k
    Samo da pitam.. Zašto mislite da ako želimo učit našu djecu da postoji mama i tata, ako ne želimo gay slikovnice i takve stvari u školama da odmah učimo djecu kako je dijete tih osoba manje vrijedno, kako ih treba udarat, lomit i kršit kad god ih vide? Toliko toga sam pročitao i mislim da sam naletio na nekakvu sličnu izjavu, ako se varam moje isprike.
  • Dalmatinec
    623
    kraja ali sam izgubio vjeru u većinu zemaljskih predstavnika naše vjereserbus

    Nisam ni ja oduševljen, ali neću zbog Jude Iškariotskog imati loše mišljenje o ostalih 11 apostola. Treba za svetost svećenika moliti jer su na prvoj fronti duhovnog rata, ali i za Crkvu da se vrati onome prije nego je fokus vjernika premjestila na svećenika, a ne na Krista (nova misa).

    Nemoj da te obeshrabre drugi, svetkuj Dan Gospodnji i čini spomen posljednje večere kako nas sam Krist poziva da to činimo.

    I nemoj dati "gušta" onoj izreci:

    "Tko je Crkvu napustio zbog drugih, nikad u njoj nije bio zbog Krista."
  • GaijiZG
    1.3k


    Da se djeci pere mozak s pričom kako su djeca s dvije mame ili dva tate jednako vrijedna i treba ih jednako poštivati i uvažavati, a ne zadirkivati, tući i zlostavljati? Da, definitivno sam za to da se djeci "pere mozak" s takvim vrijednostima prihvaćanja različitosti, empatije i poštovanja. Pitao sam već ovdje one koji su protiv toga zašto su protiv toga i nitko nije dao smisleni odgovor.

    Ne vidim gdje se zagovara da se ikoga zadirkuje ili tuće. Treba imati nultu toleranciju prema fizičkom i verbalnom nasilju vršnjaka, i tako riješavaš taj problem. Skrivaš ideološko pranje mozga iza takozvane brige za djecu.
  • Mlađi referent
    12.3k


    I isto kao za nasilje, treba imati nultu toleranciju da bilo tko djecu uči da imaju dva mame ili dva tate. Nemaju, nikad neće imati.

    s druge strane ko odbija boga jer ne vjeruje za njih nema mjesta gore već vječna propastTom Hanks

    Pakao, nije ništa drugo nego odsustvo od Boga. Ti kao nevjernik ne želiš Boga u blizini, a Bog te neće tjerati da moraš biti u njegovoj blizini.
  • bluelions
    320
    Pogled treba usmjeriti prema Isusu Kristu, a ne prema svecenicima, vatikanu ili susjeda vjernika. Inače se čovjek može brzo razočarati. Čovjek je gresnik.
    Uzor i spasenje nije u krizarima, u svecenicima nego u Isusu Kristu.
    Puno ljudi a i svećenika će se ispisati iz Katolicke Crkve (apostazija, Novi Zavjet).
  • NitkoBitan
    17.3k
    Idemo ucit djecu da je biti gay normalno i da je normalno imat 2 mame i 2 tate samo ne znam koga onda krivit za kriminalno nizak natalitet? Prvi i osnovni problem danasnjosti je "demografija" a ne nekakve gay slikovnice, imaginarna prava ili nesto trece. U tradicionalnim i vjerskim obiteljima se rada vise djece, a cilj opravdava sredstvo.
  • mali M
    5.1k
    ali neću zbog Jude Iškariotskog imati loše mišljenje o ostalih 11 apostolaDalmatinec
    to se čak kaže: "ne izdaje se Krist zbog jednog Jude" :wink:
    tako je. teško druga strana shvaća da "ako volimo svoje ne mrzimo njihovo". Al nažalost lijevice i općenito antikršćanske teze tako nastupaju.
  • mali M
    5.1k
    Za one koje zanima ovako uglavnom izgleda razgovor koji većina nas vodi sa svijetom oko sebe.

    Svijet: Želim učiniti "nešto"
    Katolička Crkva: Slobodan si to učiniti
    Svijet: Ali ti misliš da je "nešto" pogrešno.
    Katolička Crkva: Da
    Svijet: Jer me želiš kontrolirati?
    Katolička Crkva: Ne. Slobodan si učiniti što god želiš.
    Svijet: Ali ti misliš da je "nešto" pogrešno.
    Katolička Crkva: Da. Ali samo zato što ti želim istinsko dobro.
    Svijet: Ali ja želim učiniti "nešto"
    Katolička Crkva: Slobodan si to učiniti.
    Svijet: Ali ja želim da kažeš da je "nešto" dobra stvar.
    Katolička Crkva: Nemogu to reć.
    Svijet: Zašto me toliko mrziš?
  • Dalmatinec
    623
    Pakao, nije ništa drugo nego odsustvo od Boga. Ti kao nevjernik ne želiš Boga u blizini, a Bog te neće tjerati da moraš biti u njegovoj blizini.Mlađi referent

    Problem je što se među nevjernike danas uvuklo manihejstvo protiv kojeg se borio sv. Augustin. Ono govori da su dobro i zlo dvije sile koje se otpočetka protežu jedna uz drugu otpočetka. Ne navode što je početak ili počelo.

    Time se daje na važnosti zlu kao da je ono izbor i neovisno od dobra. Ono što govori sv. Augustin je da je zlo odsustvo dobra, odnosno da je zlo ne-dobro. Kad se stvari gledaju tako, onda dolazimo da je dobro odgovor na zlo, da je dobro činiti suprotno od zla.

    Ako smatramo Boga Augustinovog kao Apsolutno Dobro, onda je Bog odgovor na zlo i Put (Istina i Život) koji je pametno prihvatiti.

    Lucifer je odlučio provesti vječnost u odsustvu dobra i ne nudi ništa autentično već daje otpor svemu dobrome.
  • GaijiZG
    1.3k

    Loša demografija je samo posljedica izmjene društvenih vrijednosti. Uzmimo drušvene mreže, i feminizam. Od malena se pere mozak curama da moraju ići na faks, da moraju proputovati svijet, da moraju skupiti što više iskustva u 20tima, a brak u 20tima se demonizira i znam po vlastitom iskustvu kako su 24togodišnjakinje blatile vršnjakinju koja se udala. Posljedica toga jest da većina žena počne raditi na djeci nakon 30te, a plodnost naglo krene padat nakon 30te.


    Edit: Da nadodam, nakok 30te žene se useru, naglo snize standarde i počnu tražit bilo kakvog jazavca (hej možda se bossko tako uspio oženit(šalim se)), što dovodi do nekvalitetnijih brakova punih skrivenih kompleksa, upiranja prstom, a Boga u tom braku ne bude nigdje.
  • Patak
    2.9k
    Taj koji je radio taj video nije nikad čuo za ribu coelachant. Za tu ribu su evolucionisti pronašli fosil i teoretizirali desetljećima da je ta riba prijelazni oblik jer ima nešto nalik nogama i plućima. Da to je riba koja je izašla na kopno, polu riba polu vodozemac. Naravno da je izašla prije 500 milijuna godina ili više da stigne evolucija dalje odraditi svoje. I da je plivala u plićaku i da je davno izumrla.

    Samo da bi ju ribari izvukli živu nakon 2. svj. I naravno da nema pluća ni noge i živi u dubokim vodama a ne u plićaku. To je takva pseudoznanost da nema ravne.
  • NitkoBitan
    17.3k
    + lokacijski i stambeni trendovi. Vise djece se rada u manjim sredinama te su nekretnine sa vecom kvadraturom pogodnije za vece obitelji. Danas je u trendu zivjet u gradu makar to bio stancic od 40tak kvadrata. Meni se to ne cini bas pogodnim za osnivanje obitelji.
  • GaijiZG
    1.3k


    Slažem se naravno, zato i postoji umjetno stvorena kriza stanovanja diljem zapadne civilizacije i zato nam dovode Indijce, od Zagreba do Toronta. Proučite malo Kanadu, 2 milijuna Indijaca im uvezu godišnje, domicilni Kanađani sve teže pronalaze smještaj jer su indijci spremni živjet njih 8 u 50 kvadrata (Zvuči li vam poznato kao naš beli Zagreb grad)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.