• jedan u nizu
    8.3k
    ma nikakav podvoznjak tamo, dajem vece sanse da napravi metro u zagrebu nego pofvoznjak tamo.
    Ulaz u park je tamo, tramvajske pruge, stanice, preuzak je to koridor za tako neki zahvat i nepotreban.
    Stvar ce se rijesiti izmjestanjem stadiona juznije.
    Uz to valjda nece biti megalomanske sje verne tribine poput ove pa ce sve biti manje.
    Vjerovatno ce biti koji ulaz vise. Trenutno imamo samo 2 ulaza i to je jako sporo i stvaraju se guzve.

    Pogledajte stadione Reala, Barcelone, stasdione od skoro 100k mjesta. Nalaze se u gusto naseljenom dijelu grada sa zgradama okolo, nema ogromnih parkinga, cistina. Ljudi su navikli dolaziti pjesice i javnim prijevozom. Ulaza ima valjda milion pa se to brzo sve rijesi.
    Opet dolazimo do problema nas Zagrebcana i Hrvata opcenito, navikli smo autom svugdje. Imamo dvije tramvajske pruge sa dvije strane stadiona. Mozes doci komontno sa krajnjeg istoka (Dubec), sa krajnjeg zapada (Crnomerec), doci sa jugozapada (Jarun, Tresnjevka), sa juga (novi Zagreb) bez da presjedas na drugu liniju. Razmazeni smo i svi bi dosli autom
  • mali M
    5.2k
    slažem se, ali mi ovdje ne pričamo o razmaženosti dolaska autom na tekme nego zatvaranju svog javnog prijevoza istok-zapad u vrijeme utakmice... Neznam jel živiš blizu kao mi neki pa kako doživljavaš taj kolaps. Da pokušavaš doć do bolnice sa djetetom u tom trenutku sjetio bi se mamice svima uključenima u utakmicu...
    Ovo je tema novog stadiona, slobodno promišljamo sve mogućnosti
  • Mali dioničar
    15.3k
    Ne mislim dati glas Ottovoj listi 'u timu je snaga', ali kaj se tiče stadiona (nebitno tko bi bio izvodac), tu se slazem s njim da se moglo rusiti/gradtiti tribina po tribina i istovremeno igrati konstantno na stadionu (mislim ima dosta primjera u svijetu gdje se tako radilo).obelix

    Pa naravno, pisao sam to prije 5 godina. Kod svega stojim osim što se promijenila situacija na tržištu i materijala i kapitala. Sad je skuplji i rad i materijal i financiranje.

    Po meni bi bilo najbolje da se napravi trgovačko društvo koje bi izgradilo stadion i uzimalo prihod od istog. Najam od Dinama i najam od ostalih poslovnih prostora koje bi stadion sadržavao, a bilo bi dobro da bude i podzemna garaža u igri. Dinamo neka ima pravo otkupa udjela u tom društvu po cijeni projekta uvećanoj za 5% na godišnjoj razini. Na taj način bi se motivirali investitori, a Dinamo bi mogao kroz neki vremenski period uzeti stadion u svoje vlasništvo ako bude dobro poslovao.

    Vezano za lokaciju, mislim da bi investitorima Maksimir bio i te kako atraktivan jer je odlična lokacija i za podzemnu garažu i za urede i za restorane i kafiće. Meni bi zbog tradicije najdraže bilo da se ovaj stadion rekonstrira i to da nakon recimo 5 godina preuređenja bude skroz novi stadion. Zauzima toliki tlocrt da definitivno između sadašnjeg terena i sadašnjih tribina stane još jedan stadion. Prvo bih radio novi istok i jug - u tom trenu je kapacitet sjever gore, dolje, zapad gore, dolje i lože cca 22.000. Sasvim dovoljno. Kad se otvore novi istok i jug, radio bih novi sjever pa onda na kraju novi zapad. Recimo da stadion u finalnoj formi ima 30tak tisuća kao i danas.

    Puno jednostavnije rješenje bi bilo napraviti skroz novi stadion na Sveticama gdje su htjeli graditi kamp.

    Poanta svega je da ako za stadion treba 60-70 milijuna eura, to skupe investitori u društvo koje bi bilo Stadion d.d. ili Stadion d.o.o. Da bi investitori bili zadovoljni, dovoljan im je i povrat od 4%, znači da bi neka se projekt napravi da od komercijalnih prostora dobivaju pola (2% na investiciju), od Dinama pola (dodatnih 2% na investiciju). Znači, obveza Dinama bi bila 1,2 - 1,4 milijuna eura godišnje za igranje na novom stadionu. S time, da bi Dinamo imao opciju u bilo kojem trenutku otkupiti udio u stadionu koji bi se uvećavao 5% na godišnjoj razini kako bi cijela financijska konstrukcija bila isplativa investitorima.

    U trgovačkom društvu može sudjelovati i Grad ulogom u zemljištu, ali bi uvjet trebao biti da i investitori i Dinamo mogu otkupiti gradski udio po unaprijed utvrđenoj cijeni.
    Mali dioničar
  • kibic
    1.1k
    Ako je predviđeno da se novi stadion gradi južnjije od Maksimirske, zakaj bi se trebalo selit u Kranjču?

    Ne može li se u tom slučaju ostat na Maksimiru dok se južnije gradi novi, il nema mjesta za to?
  • Endeavour
    588
    Više od jednog desetljeća zagovaram spuštanje u podvožnjak Maksimirsku ulicu. Od Bukovačke pa sve do Fakultetsko dobro. S time bi stadion postao dio Maksimirskog parka. Problem, i to veliki, koštalo bi više od samog stadiona.


    Da ponovimo zašto je to nemoguća misija. Stadion će biti samo bonus od investitora. Stadion neće biti generator prihoda, već popratni sadržaj. Poslovni tornjevi, shopping centar i podzemna garaža je po meni minimum što će sačinjavati projekt.

    Ovo je jedinstvena lokacija za stadion, ogromna šuma, jezera, park, zološki, san za svakog projektanta. Može se lako uklopiti klasičan, moderan ili futuristički stil.
  • Bosskovitz
    12k


    Ne. Stadion “južnije” je stadion kojem je teren pomaknut 10-ak metara jug-jugoistok da se otvori prostor između Sjevera i Maksimirske.

    Ova Barićeva priča je tu samo da zamaskira partijsku stegu ili njegov očiti nemar oko neglasanja za sporazum o stadionu. Zašto bi Dinamo igrao 2-4 godine na gradilištu ako može igrati na modernom stadionu od 12.000 mjesta kojeg će grad svakako izgraditi? Ta priča bi držala vodu u nekoj drugoj situaciji, ali u realitetu zadnjih 2 godine je potpuni idiotizam.
  • obelix
    92
    Ako pricamo o tome da se desetak metara, ili cak i 20, oslobodi kod maksimirske oko sjevera (sto se svi slazemo), onda me vidim problem jer sama sjeverna tribina je sada veca nego kaj bi bila nova pod broj 1, a pod broj 2, izmedu tribine i terena ima sigurno minimalno 20 metara.

    Ovo da se istovremeno gradi je problem jedino ako bi se podzemna garaža radila, a slazem se da bi ona trebala tu biti uz dodatne poslovne prostore.

    A ovo s podvožnjakom je vrhunska ideja i da se stadion i okolina stopi s parkom Maksimir. Ali bojim se da je to utopija. Jedino da ostane cesta kak je, a cijeli stadion napravimo u dubinu pa je vrh stadiona u ravnini ceste :) kopalo bi se unedogled :)
  • kibic
    1.1k
    Mislim pazi, mi svi tu razglabamo ko da igramo Sim City i bacamo više ideja neg kaj se realno bude napravilo.

    Stadion “južnije” je stadion kojem je teren pomaknut 10-ak metara jug-jugoistok da se otvori prostor između Sjevera i Maksimirske.Bosskovitz

    To je Barićev prijedlog micanje 10ak metara il je to od nekog iz Grada potegnuta priča?

    Zašto ne u Kranjči? Jer nije nit lopata udarila u zemlju, i zato kaj se svi boje da bu se dogodil "privremeni" stadion.
  • Bosskovitz
    12k
    To je Barićev prijedlog micanje 10ak metara il je to od nekog iz Grada potegnuta priča?kibic

    Nije to od nikoga službeno nego nešto oko čega više-manje vlada konsenzus glede izgradnje novog stadiona jer ispred Sjeverne tribine treba više mjesta za više ulaza i da još ima prostora za promet pješaka. Da, novi stadion će biti tlocrtno manji od ovog sada, ali svejedno se mora napraviti urbanistički kvalitetnoi s funkcionalnim površinama oko stadiona, a ne kao sada da tisuće ljudi stoje u ista 4 reda i kad god je veća utakmica se ulazi po 30-40 minuta.

    Zašto ne u Kranjči? Jer nije nit lopata udarila u zemljukibic

    Mislim da nisi svjestan kompleksnosti javno-privatnog partnerstva u tom projektu, sumnjam da bi Kranjča mogla odgoditi rušenje Maksimira za više od kojeg mjeseca. Pogledaj koliko to traje za Kranjčevićevu - jednostavan i nevelik projekt vrlo jasnih propozicija, godinu i pol ode samo na natječaje i pripremu projekta. A za Maksimir će se raditi cijelo urbanističko rješenje bloka od Borongaja do Maksimirske koji će osim stadiona vrlo izvjesno uključivati i poslovno-stambene prostore, shopping centar, hotel i/ili slično. Čak ako staviš na stranu rokove za nekoliko javnih natječaja koji će tu morati biti raspisani, vrijeme potrebno za izradu projekata i kompletne dokumentacije je takvo da mislim da ako se držimo onog plana o selidbi na Kranjču u proljeće/ljeto 2026 - možemo samo držati fige da će do onda sve biti spremno za rušenje Maksimira čim se iselimo s njega.
  • dinamozivivjecno
    2k
    Nesto sto se MORA dodati na novom stadionu je veci ticket point, po mogucnosti da ispred svake tribine bude jedan, mislim da bi to bilo idealno rijesenje jer se nebi stvarale guzve a opet bi imao vremena kupit karte. Ako ne to, onda napraviti jedan veci ticket point sa 15-20 blagajni i islo bi lagano, ovo nema smisla sa 5-6 ili koliko ih je vec sad jer se milijun puta desi da rade samo 2 ili 3 a ovi ostali zatvoreni.
  • kibic
    1.1k
    Svjestan sam kompleksnosti javno-privatnog vlasništva, dapače imal sam određenih doticaja u poslu. Na stranu kaj ga smatram jako lošim i negativnim; nisam ziher jesi me skužil.

    Za mene je seldiba na Kranjču dvosjekli mač jer iz privremenog mjesta može lako postat dugoročno. Nisam za selidbu tamo nego ostat na Maksimiru što dulje i koliko mogućnosti dozvoljavaju.

    Mislim, i klubovi koji trenutno koriste Kranjču il ju budu koristili, bu morali igrat negdje dok se Kranjča gradi. Ne znam jel HNS za to odlučil iznimku napravit za dozvole za igranje na njihovim matičnim stadionima.
  • Oluja
    4.3k
    jedan veci ticket point sa 15-20 blagajnidinamozivivjecno

    Za ovime nema potrebe, potrebno je omoguciti ocitavanje ulaznica kupljenih putem online prodaje bez printanja.
  • reziser
    6.8k
    č
    , potrebno je omoguciti ocitavanje ulaznica kupljenih putem online prodaje bez printanja.Oluja

    to je pod MUS, jbt,prođem cijeli svijet bez ikakvog printanja bilo kakve karte, a nemrem uć na naš velebni stadion ak nemam papir?
    u današnje doba sve sve mora omogućiti da se radi s mobitelom...pogotovo ulazak negdje..ne vidim nikakav problem tu?
  • scooniepenn
    3.3k
    Već sam na nekoj temi postavio ovo pitanje, ali mi nitko nije odgovorio. Kako uvijek imam godišnju nemam problem printanja, no svejedno mogu potvrditi kako su se ove sezone kentauri koristili samo za 2 do 3 europske utakmice, sve ostale isključivo ručno skeniranje. Samim time, zašto čovjek koji ih očitava ne može očitati kartu s mobitela.
  • jedan u nizu
    8.3k

    Mize iscitati ali onda imas dvostruka pravila.
    Na sjeveru to nije moguce. Ako stave obavijest da za zapad ne moraju printati, ali za sjever moraju, onda ce biti kaos.
    Zamisli koliko padobranaca bi bilo na sjeveru koji su krivo skuzili informacije.
    Koliko bi bilo pljuvanje po klubu da su nesposobni i da jedni kogu a drugi ne mogu.
    Mnostvo selfie navijaca nakon toga nebi vise doslo na tekmu jer bi im to bila jos jedna izlika.

    Sjebano je imati dvostruka pravila
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.