• Jaro
    7.4k
    clanak je zbrdazdola - DKOM je odbio zalbu i nejde niakkav novi natjecaj za projetk vec tece rok Sirrahu za odradjivanje posla (kazu ljudi iz struke ili oni koji poznaju tavke da je rok premali i sigurno ce biti kasnjenja). Ali, trenutno nema pravnih zapreka za nastavak po projektu...
  • Mali Zeus
    13.2k
    Apsolutno ništa novo nismo saznali, žali Bože truda.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Ako je rok za izradu projekta 2 mjeseca. A mozemo ocekivati da ce trajati i kozda 4-5 mjeseci. Znaci da bi na ljeto trebali dobiti natjecaj za izvoda a radova. Ako taj natjecaj traje max mjesec dana. Koji tjedan za odabir. Recimo da s pocetkom mjeseca imamo odabranog izvodaca. Opet ubacite zalbu neku, koja bi trebala oduljiti proces kao za projekt nekih mjesec dana. Ma nek bude i 2.
    Realno stanje sa otezanjem je da do kraja godine imamo odabranog izvodaca radova. Koji bi trebao odmah poceti raditi jer ce po projektu sigurno imati neki deadline.
    Meni je to realno i optimistan sam vezano za to. Ne vjerujem da ce se oduljiti duze od tog.

    Na kraju ispada da su ovi iz grada dobro procijenili trajanje procesa i da je zato ove godine u proracunu samo 3-4 milje za stadion :sweat:
  • Bosskovitz
    12k


    Osim da bi se sljedeći tjedan trebao potpisati sporazum između Grada, Crkve i države, što znači kraj višegodišnjeg natezanja s Crkvom oko tog zemljišta. Ako se dobro sjećam, Korlaet je rekao da se na studiji izvodljivosti već radi, ona bi trebala dati okvirne parametre projekta (koliki stadion, koliki shopping centar, koliki hotel, poslovne zgrade etc.), nakon čega bi temeljem njih Grad trebao raspisati natječaj za idejno arhitektonsko-urbanističko-krajobrazno rješenje cijelog tog bloka. U svakom slučaju, imaju oko 2 godine vremena za rješavanje svih natječaja i krajem sljedeće godine bi trebali krenuti ceremonijalno rušiti istočnu tribinu.

    Bilo bi super ako netko kome je to struka može napisati kratki hodogram tog projekta, čisto da nam bude jednostavnije pratiti - znači prvo (pretpostavljam) idejno rješenje, pa izbor koncesionara, pa glavni projekt, pa građevinska, pa natječaj za rušenje... ne znam, ima vas koji znate bolje.
  • Endeavour
    588
    Pa znalo se odmah da najoptimističnije prognoze govore o listopadu ove godine. O tome smo pisali kad su iz grada izglasali tih 4M. Dovoljno da se sruši i odveze smeće u i oko stadiona. I postavi barem jedan kran.

    Kroz par tjedana kad budem nešto konkretnije znao, budem napravio excel tablicu sa svim predviđenim koracima, radovima i vremenskim rokovima, za lakše praćenje (isto i za Kranjčevićevu). Ova i Kranjćevićeva tema će meni biti puno zanimljivija od teme transferi.
  • Jaro
    7.4k
    daj nam bilo sta da ne visimo na transferima :D
  • dinamozivivjecno
    2k
    Nadam se da cemo uz stadion konacno dobiti jedan pravi muzej kakav Dinamo zasluzuje
  • Jurki
    11.7k
    odveze smeće u i oko stadionaEndeavour

    Kaj to Perasicu voze? :rofl:
  • Mali Zeus
    13.2k
    Kroz par tjedana kad budem nešto konkretnije znao, budem napravio excel tablicu sa svim predviđenim koracima, radovima i vremenskim rokovima, za lakše praćenje (isto i za Kranjčevićevu). Ova i Kranjćevićeva tema će meni biti puno zanimljivija od teme transferi.Endeavour

    Kad to napraviš fino nam svima pošalješ na mail. :D
  • mali M
    5.2k
    Ne samo to, nego kao na statistici igrača koju vodi Eduardo tako ti napraviš korake, statuse, i lupaš kvačice i ažuriraš stadije.. :snicker: ajde ajde, tu se sad pokaži!
  • obelix
    92


    Ne mislim dati glas Ottovoj listi 'u timu je snaga', ali kaj se tiče stadiona (nebitno tko bi bio izvodac), tu se slazem s njim da se moglo rusiti/gradtiti tribina po tribina i istovremeno igrati konstantno na stadionu (mislim ima dosta primjera u svijetu gdje se tako radilo). Pa cak se i slazem da Kranjceviceva nije bas mjesto za stadion ili barem ne za stadion od 12k mjesta (na drugoj temi smo vec imali polemiku oko toga). Naravno, nikako se ne slazem s tim da je bio suzdrzan ili nije cak niti prisutan bio kada se izglasavao Zakon o izgradnji jer njemu osobno nije islo na ruku. Uostalom, bio je u Bandicevoj koaliciji, a to je itekako s Dinamom povezano

    A izbori, eto, meni je drago da postoji njegova lista koja mi nije nit crna nit bijela...donedavno je bila cista polarizacija: ZM i poltroni vs boysi dok je treca, najbrojnija strana bila nekako po strani 'ne bi se stel mesat'. Tako da, super mi je sto postoji ova lista koja ima sve svoje prednosti i mane (u mojem subjektivnom pogledu)... i naravno, konacno IZBORI!
  • jedan u nizu
    8.3k

    ma meni je to totalna glupost. Covjek baca floskule da ispadne pametan jer je kao arhitekt poznat po stadionima, a zapravo 90% ljudi koje ga zna, zna ga jer je bacio 20 nacrta plavih vulkana i plavih sranja. I naravno jer je sin Otta Barica.

    Zasto nije dobro graditi tribinu po tribinu?
    Stadion se treba premjestiti od sadasnje lokacije. Ovako je preblizu Maksimirske i dolazi do vecih zastoja, guzvu, imas 10k ljudi odjednom koji prelaze preko ceste itd itd.
    Stadion se treba izmjestiti nesto juznije, tako da bude poprilicna pjesacka zona sa sjeverne strane. Da isto tako bude i pozamasna zona sa zapadne strane, gdje ce nadam se biti neka smislena fan zona i predvidena mjesta za ugostiteljstvo (ovo sada je vista nakarada).
    Takoder ako bude podzemna garaza, a kazu da oce, treba osigurati ulaz u to. Za pretpostaviti je da ce taj ulaz biti malo odmaknut sa stadiona, ali da ce i dosta ljudi dolaziti iz smjera istoka na taj ulaz. znaci ako ljudi sa Maksimirske budu ulazili u garazu tamo blizu Svetica, nece biti dobro ako stadion bude ovako blizu ceste.
    Takoder, ako se gradi garaza, prvo se ona treba napraviti, kako misle napraviti garazu ako se na stadionu jos igraju utakmice?
    Ne mora nuzno garaza biti ispod stadiona, ali vjerujem da ce to biti VIP parking, pa ce sa tog parkinga biti ulaz na stadion. Od igraca, autobusa, novinara, pa do svih ostalih VIP gostiju.
  • mali M
    5.2k
    tako je. I još nešto ja bi Maksimirsku pokraj stadiona spustio u podvožnjak.
    Što se tiče liste Otteka, ja ću reć ne samo da je populist, nego sigurno ne predstavlja srednju opću struju između Mamića i Boysa. Ja sam lik sa Istoka i nikad nebi izabrao tu listu da me predstavlja jer su demagozi, prebjezi, prikriveni Mamićevci + možda ime dva koje je okej... To mi je ko "stari Dinamovac" Kezerić, što stvarno je, ali se prodao Mamiću za siću... Daleko nam njih od Dinama
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    I još nešto ja bi Maksimirsku pokraj stadiona spustio u podvožnjak.mali M

    Trenutno je najveći problem stadiona i gužve prije i poslije utakmice, a bome i jedan od najvećih problema predugog ulaska na Sjever upravo Maksimirska i šetnica uz sjevernu tribinu. Uzmite u obzir da je to jedina cesta za ove koji idu sa Ravnica prema Zapadu, ili za ekipu koja ide s Maksmira prema Sjeveru/Istoku. Preuzak je to prostor za par stotina ljudi koji u isto vrijeme hodaju prema stadionu ili izlaze sa stadiona, pa ljudi da bi mogli slobodno hodati preskoče one staklene ograde uz cestu i hodaju po cesti. Promet je onda blokiran jer ni auti ne mogu voziti niti tramvaji mogu voziti, pa je dobiti tramvaj u pola sata - 45 minuta nakon utakmice pravo čudo.

    Kad bi se stadion pomaknuo malo južnije, pa se napravila prava šetnica i ulaz prema tribini, eventualno Maksimirska cesta probila u podvožnjak pa se onda napravila i trasa prema parku/ZOO, to bi uklonilo toliko problema prije utakmice i nakon same utakmice, pa bi policijske blokade ulice i zatvaranja bila skoro pa nepotrebna. Da ne govorim da policija onda ne bi morala izmišljati nove neefikasne načine za ući na Sjever, kako rade zadnjih 15 godina, pa bi se na tribinu ulazilo 5 minuta, a ne 30 minuta.

    Ako je nama koji živimo na kvartu to problem, onda si mogu misliti kako je ljudima koji dolaze javnim prijevozom na utakmicu, pa poslije utakmice moraju čekati sto godina da odu doma jer je Borongaj zatvoren zbog gostujućih navijača pa 17/9 linije ne idu, a 11,12,4,7,5 ne mogu proći između ljudi koji hodaju po cesti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.