• puxigadjurdja
    1.4k
    Na svim (globalno) "bitnijim" stvarima i temama, bez obzira na header s prekriženim ministrima, Index (i ostatak mainstream medija) i svaka vlada u zadnjih 20ak godina su na istoj strani.


    Izuzev par freelancera, istraživačko novinarstvo kod nas ne postoji. Prije bi to nazvao "dojavljivačko" novinarstvo di se afere plasiraju kada nekome tako paše.

    Prekrasno je gledati "kmeket" Zovka iz HND-a, Maje Sever i klikice iako su šutili svi od reda ko kujice kad ih je velmoža iz NSB-a postrojio i prekorio.
  • Neki tip
    19k
    Da prostiš, sve kaj si napisao je pogrešno: Domet im je oko milijun i pol real usera u Hrvatskoj mjesečno. Ne znam koliko usera ima H-Alter, ali Telegram ima oko 350k manje od jednog 24 sata koji je jeftino tabloidno smeće za široke mase i dobrih 750.000 iliti duplo više od cijelog HRT-a.

    Nije to tajna, gemius je javan: https://rating.gemius.com/hr/tree/8
    Bosskovitz

    Napisao sam da je 11. po posjećenosti, a ti me demantiraš tak da mi podastreš izvor prema kojem je - 12.

    Ok, ispravak netočnog navoda. Nije 11., neg je 12.

    Nikako ne može biti pogrešno "sve što sam napisao", jer je prilično točno da je Index (eto na moju žalost, ali tako je) najčitaniji i najutjecajniji portal u Hrvatskoj.

    Zanimljivo, baš tog najčitanijeg nema na popisu izvora koji si podastro (bez obzira na ponuđeno objašnjenje).
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Na svim (globalno) "bitnijim" stvarima i temama, bez obzira na header s prekriženim ministrima, Index (i ostatak mainstream medija) i svaka vlada u zadnjih 20ak godina su na istoj strani.puxigadjurdja

    Tako je. Svi mediji po svakoj bitnoj temi imaju isto mišljenje kao vladajući i to sve govori o slobodi medija.

    Mi u Hrvatskoj nemamo istraživačko novinarstvo, barem ne u zadnjih 10-15 godina. Ne postoje ljudi koji njuškaju okolo, nose glavu u torbi i riskiraju da im netko spiči metak u glavu jer se bave nečim čime se ne bi smjeli baviti.

    Mi u tim telegramima i indexima imamo debele lijene ljude (tzv.novinare) koji cijeli dan ne izlaze iz prostorije 2 sa 2, koji su non stop u toplome uz kompjuter i kojima tu i tamo (prilikom unutarpartijskih obračuna) netko iz vladajuće stranke doturi inkriminirajuće dokumente koje oni kasnije iz ležećeg položaja objave na stranicama svog portala. To je dojavljivačko novinarstvo u kojem nitko od tih novinara ne riskira ništa. Da su novinari uistinu frajeri koji ginu kao muhe zbog bavljenja stvarima kojima se ne bi smjeli baviti onda bismo znali njihova imena, bili bi to ugledni ljudi, heroji društva, uzori djeci, moralne vertikale ali pošto su to samo beznačajni ljudi koji ne riskiraju ništa onda ih narod i ocjenjuje tak kako ih ocjenjuje.
  • Bosskovitz
    7.3k


    Ne, napisao si
    • da im je domet kao H-Alterov
    • da im je posjećenost na razini HRT-a
    • da su svi ministri čije su afere otkrili smijenjeni jer je o tome pisao i Index

    A ja sam podastro izvor prema kojem
    • H-alter nije niti na listi top 50 portala u Hrvatskoj za razliku od njih koji su pri vrhu
    • im je posjećenost 100% iliti 750.000 ljudi mjesečno veća od HRT-a
    • imaju max 25%, a realnije oko 10-15% manje real usera od Indexa, što direktno opovrgava ovu tezu:

    Ak su nešto i iskopali prvi; za to su ljudi doznali zbog IndexaNeki tip

    Ali okej, cijela ova rasprava je skrenula s originalne teze koja je ta da su naši mediji - koliko god netko vjerovao u njihovu neovisnost i koliko god ona bila puna ili ograničena - bastion obrane od autoritarizma koji je preuzeo mnoge zemlje u našem okruženju, i sjeverno i istočno od nas, a uz samo malo slabije medije i slabije institucije preuzeo bi i nas. Mi ovo nemamo:

    vucic-tabloidi-1812.jpg

    I bojim se da ne cijenimo to dovoljno kad vidim da ekipa staje uz HDZ-ovu vlast u slučaju izmjena zakona kojima je originalni cilj bio de facto onemogućiti novinarima da istražuju korupciju i pljačku javnog novca. Novca tih ljudi koji podržavaju HDZ nasuprot onima koji ga istražuju.
  • Mali dioničar
    14k
    Ovo o čemu ti pričaš je Hanza medija, ex EPH Grupa, a ja njih uopće nisam spominjao jer je njih vodio stari Pavić. Telegram vodi njegov sinBosskovitz

    A njegov sin je novac za investiciju u Telegram našao na grani.

    Ljudima niti jedna firma nije profitabilna, ne isplaćuju dividendu, a puni su ko brodovi i stalno nešto investiraju.

    Naravno kad im svaku investiciju koja ode u krivo pokrije država.
  • Neki tip
    19k
    Ne, napisao si
    da im je domet kao H-Alterov
    Bosskovitz

    Karikiram, ali ne puno.Neki tip

    Ako karikiram, pa čak i uz dodatak "ne puno", onda se svakako ne radi o brojkama, jer je neusporediv u tom smislu mainstream medij s ljevičarskim aktivističkim glasilom (mada se sadržajem ni tu, doduše, ne razlikuju puno), nego o slikovitoj usporedbi utjecaja, pretjeranoj naravno, kao što karikature i inače jesu.

    Da crtaš Dževada Alihodžića, nos bi mu vjerojatno bio veći od glave. Nos mu naravno nije veći od glave, ali je prepoznatljiva karakteristika koju prenaglašavaš.

    Meni je Telegram prepoznatljiv po nebitnosti pa ga usporedih s drugim nebitnim portalom (ok, dokazao si da nije baš toliko nebitan koliko sam mislio da jest).

    Uostalom, ni u podatcima koje sam ja koristio (vidi dolje) nema H-Altera pa je valjda sasvim jasno da se ne odnosi na doslovnu usporedbu, već karikaturalnu radi naglašavanja nebitnosti.

    da im je posjećenost na razini HRT-aBosskovitz

    diana-3-64898b1c4a6ed-970x970r.webp

    Moja greška što si nisam označio izvor, ali podatke o HRT-u i 11. mjestu Telegrama nisam vadio iz pete, nego grafa gore pa baci oko.

    Uostalom, ni prema gemiusu redoslijedom ne stoje ništa bolje, dapače, za 2 mjesta su niže budući da gemiusu fale podatci za ni više ni manje nego najčitaniji portal.

    Što se ostaloga tiče, tu smo više manje na sličnom tragu, mada mislim da precjenjuješ razinu slobode hrvatskih medija (Telegrama posebno, a oko važnosti zaštite slobode se slažemo).
  • Bosskovitz
    7.3k
    Što se ostaloga tiče, tu smo više manje na sličnom tragu, mada mislim da precjenuješ razinu slobode hrvatskih medijaNeki tip

    Ne precjenjujem, ne živim ja u nekom ružićastom balonu gdje su svi mediji slobodni. Ali čak i mediji za čije urednike se zna da im izvjesni gospodin prepravlja nepodobne naslove imaju nemjerljivo veću slobodu i objektivniji su od onoga što viđamo u nekim drugim zemljama. Kad znaš takve stvari onda možeš čitati između redaka kako uljepšavaju neke stvari, neke stvari ignoriraju ili umanjuju, ali i dalje su nemjerljivo kvalitetniji od mainstream pandana preko granica.
  • Neki tip
    19k


    Da ne citiram sve iz ovog zadnjeg posta, slažem se u cijelosti, no to nisam ni sporio. Osvrnuo sam se samo na tvoju konstataciju da je Telegram medij koji je samostalno smijenio većinu ministara. :)

    Da smo bolji od mnogih drugih i da se to ne podrazumijeva, nego dostiže i čuva, ali uz daljnju težnju napretku - naglasio sam bezbroj puta, ne samo kad su mediji u pitanju.
  • Kreten
    84
    Ne postoje ljudi koji njuškaju okolo, nose glavu u torbi i riskiraju da im netko spiči metak u glavu jer se bave nečim čime se ne bi smjeli baviti.Maksim Maksimirski

    Postoje, ali nemaju nikakav doseg jer su postali non faktor u čitavom šumu informacija ili budu podvrgnuti javnom ruglu od strane velikih medija iako iznose točne informacije.
  • Kreten
    84
    Sjetio sam se jednog inserta justarnjeg lista iz knjige zagreb grad i stanovništvo tjekom prvog svijetskog rata gdje oni upozoravaju novinare da se kvaliteta srozala i da iznose samo provjerene podatke. Ti kaj su to napisali bi postali generatori struje da vide novine danas :lol: :lol: .

    Al sad natrag na temu novina, jel je hrvatski tjednik neovisan list ne čitam al znam da se na njih čitavo vrijeme diže hajka od svih ostalih novina?
  • Dino
    2.2k
    Prije koju godinu na satu geografije nam je profesor nabacio neki graf prema kojem je Hrvatska po slobodi medija bila na predzadnjem mjestu u Europskoj Uniji.

    Samo su Bugari bili gori od nas, a za trenutno stanje nisam siguran niti znam gdje bi potrazio, ali znam da se nikad ne bih usporedivao sa Srbima koji su u vecini parametara uspjesnoti i razvijenosti iza nas. Tak da ono, trebat ce jos puno radit na tome da mediji postanu zaista slobodni te pokazatelj razvijenosti i demokracije u Hrvatskoj, a ne suprotno.
  • serbus
    3.5k
    Kako ove "Antife" smeta molitva baš mi dođe da i ja dođem na trg... Čim je netko ušao na njihov teren aktivizma više nisu za mir i toleranciju nego se rade kontraprosvjedi i unosi u lice. I to još neke strance privelo još najbolje da nam oni kroje kaj će tko raditi
  • Nolifer
    6.5k


    A viš da se djeca vole valjat po asfaltu ko neki prije :lol:
  • Riot
    1.7k
    Hahah gledam ovo na trgu šta se događa.. pa normalnija mi je atmosfera kad su maškare. Katastrofa jedni i drugi
  • NitkoBitan
    11.7k
    Ja Trg "izbjegavam" vec neko vrijeme. Fufice, pederi, migranti, klosari, turisti i klinci koji snimaju za tiktok... kao da nema normalne osobe tamo. Drzava u drzavi, grad u gradu il kak bi vec to nazvao... mjesto koje je izgubilo identitet, eto to je danasnji centar grada.

    Svaka susa tamo organizira neki prosvjed ili performans.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.