• kinfa95
    488
    Pa možda jesu rijetki, ali sloboda medija jedan od temelja demokracije i protivljenje ovom zakonu je 100% ispravno
  • NitkoBitan
    12.2k
    neovisni su svi koji nemaju niti jednu poveznicu sa državnim financiranjem a ti su rijetki...Bruh

    Ne postoji apsolutno neovisan medij u Hrvatskoj. Neke financira drzava pa su naklonjeni drzavi, neke druge financira privatni financijer(i) pa se preko tih medija lobira. Ja ne vjerujem da se ovdje netko moze u potpunosti isfinancirat iz reklama.
  • Bruh
    901
    al kaj je tu anti demokratski to da ne smiju neovlašteno objavljivat sudske dokumente? Ako išta to je napad na neovisno sudstvo što oni žele radit javnim linčevima...
  • Bruh
    901
    Rađe bi isključivo privatne lobije a ne da je pola pola gdje mi dajemo novce za tuđu propagandu... smiješan sustav smo ustrojili
  • db-izbjeglica
    12.8k
    neovisni su svi koji nemaju niti jednu poveznicu sa državnim financiranjem a ti su rijetki...Bruh

    Ti su onda većinom na platnoj listi nekih drugih igrača!

    Ja sam više pita ponovio, da moram birati hoće mi se dijete baviti novinarstvom ili prostitucijom. Odabrao bi prostituciju... jednostavno smatram da je to u današnje vrijeme zanimanje sa više časti.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Rađe bi isključivo privatne lobijeBruh

    Ja bi najrade objektivno i neovisno novinarstvo koje je ugaseno 2020. a pitanje je je li uopce ikad postojalo. Otkad ne gledam vijesti zivot mi je ljepsi.
  • Bruh
    901
    bar ne troše naše pare kao ovi sad
  • Sljeme
    1.8k
    Neovisni i kritični medijiBosskovitz

    Koji su to? :lol:
  • Sajla
    3.5k
    Koji su to?Sljeme

    meni od tiskovina pada na pamet Čovjek i svemir, popularnoznanstveni časopis koji Zvjezdarnica u Zagrebu izdaje od 1956. godine. Izlazi četiri puta tijekom školske godine. Prvenstveno je namijenjen učenicima i nastavnicima, a rado ga čitaju i roditelji, astronomi amateri i svi ljubitelji prirodnih znanosti i astronomije.. :D
  • mali M
    3.5k
    Otkad ne gledam vijesti zivot mi je ljepsi.NitkoBitan

    Ja medijima, bilo tiskanim ili portalima ne dajem plaću sigurno. Televiziju većinom ne gledam osim tekmi i filmova online. Moj život je deset puta lakši.
    Na stranu to, ja mislim isto da su u pravu za razlog prosvijeda. Mi pričamo da nebi smjeli nešto objavljivati a ne bavimo se uzrokom, a to je da je očito korupcija na svakom koraku i da ekipa sa suda, iz firmi, klubova, institucija prodaje nelegalno dokumente i zaštićene informacije. Ponavljam, novinari su žešće zagrebali po dnu morala, integriteta i profesionalnosti, ali ovdje ne pričamo o tome
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Klasično novinarstvo praktički više i ne postoji, svijet je globalno selo, što god se dogodi, ljudi snimaju, slikaju, šalju, objavljuju. Nema novinara koji na normalan način prenose i opisuju situaciju.

    Sad sve mora imati nekakvu poruku, sufliranje autora i guranje neke misli, ideje, agende uz ogromnu dozu pretjerivanja, pogotovo u naslovima, a sve u svrhu kupnje pažnje....
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ja bi najrade objektivno i neovisno novinarstvo koje je ugaseno 2020. a pitanje je je li uopce ikad postojalo.NitkoBitan

    Ugašeno je 2020.? Požalit ću ovo, ali možeš li to objasniti? :D

    neovisni? Ekipa živi od društvenog proračuna Večerni, 24 sata, index, nova itd.Bruh

    Pa nisu HDZ-u problem Večernji, 24 sata, Nova tv i ostali s platnog spiska, nego Telegram, Index i slični. Da, ima neovisnih medija. Telegram ti je jedini mainstream medij koji ne prima nikakav novac od države (i smjenio je Plenkoviću većinu ministara samostalno), Index je od države dobio neku sitnu lovu, mizernu u generalnoj strukturi prihoda. Može se tebi to sviđati i ne mora, ali je činjenica.

    Neka krenu raditi svoj posao i odvoje se od državnih sredstava pa ću ih tek poštivatBruh

    Eto, jel ih poštuješ ove koji ne primaju državna sredstva i itekako rade svoj posao?
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ugašeno je 2020.? Požalit ću ovo, ali možeš li to objasniti?Bosskovitz

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-stoji-iza-tajnog-sastanka-plenkovica-i-glavnih-urednika-medija/2170477.aspx

    Telegram ti je jedini mainstream medij koji ne prima nikakav novac od države (i smjenio je Plenkoviću većinu ministara samostalno), Index je od države dobio neku sitnu lovu, mizernu u generalnoj strukturi prihoda.Bosskovitz

    Telegram i Index guraju odredenu ideologiju. To kaj nisu toliko ovisni o drzavi ne cini ih svetim.
  • Bruh
    901
    telegram respectam ali index je sam širilo mržnje i da normalno da poštujem te kaj ne primaju niš od države makar se ne slagao sa njima...
  • Jaro
    5.6k
    Da, neovisni su ovi nabrojani - zaradjuju clickbaitom i tu i tamo odrade neku istrazivacku pricu. Ostali su iki pod drzavnim donacijama ili u rukama velikih orivatnika koji su opet neciji igraci (ili su oni vlasnici nekih igraca)... al to se nije desilo 2020. To je odavno tako. Jbg, od neceg se mora zivjeti, ljudima je prijenos vijesti postao dosadan. Pa gle ovaj forum, da he tema transferi bez traceva i nagadjanja bilo bi bar 50 posto manje postova. Dio ekipe funkcionira kao moderno "novinarstvo" - prenose i najopskurnije izvore samo kako bi jednom od 10, 50 ili 100 slucajeva mogli reci eto vidite da imam informacije i da sam pravi insajder.
    Tak i ovi nasi "novinari" - imaju zadatak napisati 15 clanaka tjesno a nemaju tolko vijesti, lijeni su dic guzicu i nesto istraziti pa izmisle pricu, stave napomenu da su do informacija dosli od "izvora bliskog klubu/firmi/stranci..", a po "novinarskom kodeksu" izvor se ne otkriva i eto - fejk njuz na svim poljima.
    A imas i intervijue s laznim Sanaderom u "ugkednim" dnevnim novinama od strane "uglednog" novinara...
    Da, prostitucija je moralnija od novinarstva, i to ne od jucer...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.