• Bosskovitz
    7.3k
    Telegram i Index guraju odredenu ideologiju. To kaj nisu toliko ovisni o drzavi ne cini ih svetim.NitkoBitan

    Svaki medij gura neku ideologiju, ne postoje "neutralni mediji" - za to postoje informativne agencije. Nisam ni rekao da je itko svet, nego da mediji imaju važnu ulogu u demokratskom društvu i da zbog hrpe stvari koje im prigovaramo - što s razlogom a što bez razloga - većina ljudi nije svjesna koliko su nam oni važni. Istraživački i neovisni, ali i činjenica da oni koji nisu posve neovisni i dalje nisu režimski mediji kao u mnogim državama u našoj blizini.


    Aha, na antivaxerskim spikama smo. Zanemari moj komentar, zaista, nemam više volje za to.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Aha, na antivaxerskim spikama smo.Bosskovitz

    Kakve veze ovo ima sa "antivakserskim spikama" kad u to vrijeme nije postojalo cjepivo? Covjek fino upro prstom u medije, doveo ih na sastanak i naredio im kako da pisu. Toliko o slobodi i neovisnosti. Zasto nitko nije odbio taj sastanak i zasto se ne znaju detalji istoga? Pa mogli su nas obavijestiti oni koji su na njemu sudjelovali. To im je uostalom i posao da informiraju javnost, zar ne?
  • Jaro
    5.4k
    nije im naredio, samo rekao da ce dobit lovu ako pisu kako on diktira :rofl:
  • NitkoBitan
    11.7k
    Imate pravo kolega, demokratisen bitesen.

    I dan danas trpimo posljedice prekomjernih "zdravstvenih" mjera u vidu inflacije, smanjenog nataliteta, ekonomske recesije itd. a ljudi kao Boskovic neka i dalje zive u zabludi kako je sve bilo odradeno kako treba i za nase dobro.
  • Bosskovitz
    7.3k


    Kad država prolazi kroz ogromne krize poput pandemija, ratova i sl., nije ni malo čudno da izvršna vlast komunicira izravno s glavnim urednicima ključnih medija oko tema od nacionalnog interesa. Budimo realni.
  • Praskaton
    1.8k
    Najjaci su tadasnji pobornici tih mjera i svega nakaradnog sto se radilo tada.Kad ih pitas nesto o tome sad s odmakom vremena onda je stav da je to proslo i da treba zivit dalje.Neda nam se sad o tome.I ovo što se sad događa nema nikakve veze s potezima koji su se tad povlačili haha vrh svega.
    Čemu gledat u prošlost kuiš(reko bi jedan kralj koji je cjepivo usporedio s pijenjem vode).
  • NitkoBitan
    11.7k
    Da, ta vlast je imala dovoljno vremena i informacija da adekvatno reagira na ugrozu. To se sve pretvorilo u jedan cirkus u kojem su neki uzivali u prekomjernoj moci a mnogi zaradivali. Eto, do neki mjesec smo imali nikad vecu inflaciju, danas imamo nikad manji natalitet a ta korona i dalje postoji iako se vise nitko ne testira na to.

    Da nije Putin napao Ukrajinu mozda bismo i danas uzivali u blagodatima zdravstvenih mjera :lol:
    Koliko se sjecam ukidanje tih mjera se poklopilo sa Putinovom invazijom na Ukrajinu. Pa nemres ljude gnjavit sa 2 krize odjednom... Stvarnoj das prednost postojanja.
  • The Undertaker
    3.9k
    . Pa nemres ljude gnjavit sa 2 krize odjednomNitkoBitan

    Koliko trenutno ima kriza (odjednom)?
  • Sljeme
    1.7k
    Telegram ti je jedini mainstream medij koji ne prima nikakav novac od države (i smjenio je Plenkoviću većinu ministara samostalno),Bosskovitz

    FB-IMG-1706818404341.jpg
  • NitkoBitan
    11.7k
    Demografska, ekonomska (prekomjerna razina inflacije), rat i migrantska kriza. Eto su su one koje mi padaju na pamet. Ti sada procijeni koja je najzastupljenija u medijima a zasto ostale nisu toliko. Ja mislim da bi se vlasti trebalo puno ozbiljnije suocit sa nekim od ovih kriza. Da je prisutna zelja i volja kao za suzbijanjem virusa gdje bi nam bio kraj.
  • Neki tip
    19k
    Telegram ti je jedini mainstream medij koji ne prima nikakav novac od države (i smjenio je Plenkoviću većinu ministara samostalno),Bosskovitz

    Kakav mrtvi Telegram, domet im je malo veći od H-Altera.

    Karikiram, ali ne puno.

    11. su portal po posjećenosti u Hrvatskoj, na razini HRT News Online - znaš nekog tko to čita? Ni ja.

    Oni sigurno nisu nikoga smijenili, a pogotovo ne samostalno. Ak su nešto i iskopali prvi; za to su ljudi doznali, pritisak nastao, a ministri smijenjeni - zbog Indexa.
  • Stihl
    3k

    Da se razumijemo, ne slažem se s vama ni malo: novinari su potpuno u pravu što se tiče prosvjeda jer je izvorna verzija zakona bila ne loša nego zastrašujuća, a s izmjenom koju si isforsirali je tek nešto bolja, ali i dalje duboko problematična.
    Nigdje nisam rekel da možda i jesu u pravu kaj se prosveda tiče. Rekao sam nekaj sasvim drugo, rekao sam da su šuge koje traže potopru od nas običnih ljudi kad im nekaj ne odgovara, a kad treba pisat protiv tog istog naraoda i pravit nas sve skupa budalama, onda ko nas jebe. To ti dođe npr. kao da sad Mamić otkrije veliku korupciju u HNS-u i zatraži potporu cijelog dinamovog puka u prosvjedu i smjeni čelinika HNS-a. Mislim da si shvatio kaj sam htio reć...
  • Mali dioničar
    14k
    Telegram ne prima novac od države. :lol: :lol: :lol:

    Pa osnovao ih je Pavić koji je kroz predstečajnu ostao dužan državi, dobavljačima i radnicima radeći dumping i paralelno uništavajući konkurenciju.

    Sve male nakladnike je uništio kroz priloge Dom i dizajn, Dobra hrana i slično jer ih je plasirao za ekstra 3 kune uz Jutarnji. Mali nakladnici izgubili su sve oglašivače da bi Pavić ostao dužan svima, sve se to sanirao u predstečajnoj i onda je Hanžeković preuzeo EPH, a Pavić kroz Telegram glumi moralnu vertikalu.

    Primjedba o neovisnosti telegrama je živa groteska kao i svi klaunovi koji tamo pišu.

    Glavni Pavićev kolumnist (kolumnist je jasno milijunski dužnik države) piše HDZ-ovom premijeru “Dragi Ivo…”, a SDP-ov Linić im kroz predstečajnu skida vjerovnike s vrata.

    Ako to nije definicija povezanosti s državom…

    Edit…veze Telegramdžija i Zdravka Mamića kroz svjedočenja Romane Eibl.

    Ne mogu decidirano tvrditi, ali imam mnogo razloga i indicija sumnjati da me zlokobni utjecaj Zdravka Mamića pospremio na cestu u rano ljeto 2013. godine. Tim više što mjesecima i godinama kasnije nisam, unatoč preliminarnim obećanjima, mogla ostvariti angažman ni u jednom tzv. mainstream mediju, s kojima je na razne načine Mamić bio premrežen ili je uživao poseban status. Nedugo nakon što je u ožujku 2013. izašao iz pritvora zbog rasističkoga vrijeđanja tadašnjeg ministra sporta Željka Jovanovića, Zdravko Mamić je u posjetu carstvu Europapress holdinga, vjerojatno tražeći rehabilitaciju, proveo čak četiri sata, tri sata kod direktora Janka Goleša, a sat vremena na sedmom katu. Svi koji su poznavali „Epehaziju“ znali su kome idu ugledni gosti kad odlaze na sedmi kat. Dakako, medijskom tajkunu Ninoslavu Paviću.

    Malo je reći da su kolege novinari i urednici bili začuđeni neočekivanim posjetom, bili su zgroženi. Ne samo zato što je Dinamov šerif mjesecima prije toga najvulgarnije vrijeđao Pavićeve novinare, pa i prve komentatorske uzdanice, nego je Pavića glavom i bradom nazvao najvećim kriminalcem u državi.

    Pa tiho ili manje tiho preuzimanje SN.

    ZDRAVKO MAMIĆ posljednjih dana obilato ruča s mogulom Ninoslavom Pavićem i glavnim te odgovornim urednikom Sportskih novosti, jedinog sportskog dnevnika u zemlji, Jankom Golešom. Da Mamić objeduje s "medijskom mafijom", koju secira na svojim maksimirskim seansama, to i nije neka vijest. Podsjetio je na to nedavno Davor Butković u svojoj poslanici u Jutarnjem listu, jer je tijekom jednog od svojih gastro zadataka "zamezio" baš s Mamićem, dok još nije bio "neprirodna nabiguzica", već "ugledni kolumnist sa zadatkom".

    Bio je tu i Pavić, od kojeg je Mamić prema riječima Butkovića, tražio da "odstrani" Tomislava Židaka i posiječe njegovu "Maksimirsku šumu". Židak i dalje piše, uostalom, kao i većina antimamićevski raspoloženih novinara u Jutarnjem, ali neki od njih završili su primjerice kao kolateralne žrtve nagradne igre uoči Reala, kada je Jutarnji ekskluzivno dijelio ulaznice do kojih je mogao doći još samo Konzum.
  • mali M
    3.3k
    Ah, pa "slobodu medija" pojašnjava ljevica jer im paše taj narativ. Da ne kontroliraju medije tvrdili bi da je sve korumpirano. I da se ne ščuđavamo, trenutno je valjda tako na cijelom "zapadu", ljevica drži medije. Ovo da mediji ruše vlade ili otkrivaju afere je prošlo vrijeme. Sad eventualno dođu (zbog curenja informacija) do imena koje se istražuje pa onda objave. Nikog oni nebi smjenili da njihovi vlasnici (često država/vlada) to ne dopuste. Isto kako nebi objavili ni slova da im vladajući to zabrane...
  • Bosskovitz
    7.3k
    Telegram ne prima novac od države. :lol: :lol: :lol:Mali dioničar

    Ovo o čemu ti pričaš je Hanza medija, ex EPH Grupa, a ja njih uopće nisam spominjao jer je njih vodio stari Pavić. Telegram vodi njegov sin i kažem ti, možeš im prigovoriti svašta (ja im ne mogu oprostiti Telesport kao glasilo tovara usred Zagreba), ali ne možeš im prigovoriti da primaju novac od države jer ne primaju. Smjenili su više od pola Vlade svojim istraživačkim novinarstvom i sačuvali nam svima u džepu milijune i milijune naših eura. To je primjer kvalitetnog medija, slagali se mi s njima ili ne.

    Kakav mrtvi Telegram, domet im je malo veći od H-Altera. Karikiram, ali ne puno. 11. su portal po posjećenosti u Hrvatskoj, na razini HRT News OnlineNeki tip

    Da prostiš, sve kaj si napisao je pogrešno: Domet im je oko milijun i pol real usera u Hrvatskoj mjesečno. Ne znam koliko usera ima H-Alter, ali Telegram ima oko 350k manje od jednog 24 sata koji je jeftino tabloidno smeće za široke mase i dobrih 750.000 iliti duplo više od cijelog HRT-a.

    Nije to tajna, gemius je javan: https://rating.gemius.com/hr/tree/8

    Samo dodajte na nepoznatu poziciju u top 5 i Index koji brije svoju briju pa ne surađuje s Gemiusom, ali definitivno je gore negdje, i to je to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.