• Matus
    129
    Kad god čujem Adamovec, sjetim se Rade u bunaru.
  • Kepec
    5.8k
    Kolega nam nije više dosljedan svom načinu pisanjaDraž

    Ali smo mi zato konačno dosljedni u čitanju njegovih postova, tako da bolje nikaj ne mijenjati.
  • Facke
    3.7k


    Nisam ja s Adamovca haha Gornja Drenova (Donja Zelina). Ma je saki je. Al napisem kak mi je v glave trenutne. Znam ja da gramaticki sigurne dosta greski imam. Al tak je kak je haha :lol: Napisem tak kak i saki dan govorim. :yikes:
  • Neki tip
    21.3k


    Ma samo ti deri po svom, samo mi zapelo za oko. Vi'š da si sad napisao "saki dan", pa mi je ranije taj "svaki" bio upadljiv, nebitno u svakom slučaju.

    Nego, kak sam bio siguran da si napisao da si negdje od Adamovca, išao sam pretražit i nabasam na skroz jednu drugu zanimljivost, odnosno da imaš jednu poštapalicu koju vrlo često koristiš. :grin: I koja je jednako speficična za tebe kao i sam taj dijalekt kojim govoriš/pišeš.

    Neću pisat koju, da ne pilim dalje s tom temom, sam ti slobodne kak si i dosad saki den pri nami nekaj pripovedaj. Živio!
  • ZGBhoy
    1.7k
    Al se zato prosvjeduje protiv svega sto nije ljevica :lol:Efes Pilsen

    Stari moj uzas, Protesti vamo tamo i Antifa i extremna ljevica medu obicnim gradanima. A kad su hodali ulicama Antisemiti Arapi itd nije ih bilo nigdje, jel jebes prosvjed gdje bi mogao dobit po piksi
  • Neki tip
    21.3k


    Vraćat ćete se svi vi ubrzo domeka.. :smile:

    (I to svojom voljom)
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Vraćat ćete se svi vi ubrzo domekaNeki tip

    Ja se nikad nebi iselio iz Hrvatske, jednostavno tu sam rodjen i volim ju i osjecam da tu pripadam.
  • Neki tip
    21.3k


    Ne bih ni ja, ali nisu ljudi odlazili zato jer je ne vole i ne osjećaju, da tu budemo načisto. :)

    Mada ima nešto i u percepciji. Evo danas se vrišti po portalima da je Hrvatska po korupciji gora od Ruande!

    Percepcija se uzima kao činjenica, mišljenje kao neoborivi dokaz.

    Percepcija korupcije je jedno, a stvarnost drugo. Ne pada mi na pamet reći da korupcije nema, ima je vjerojatno i previše, ali evo nikad ni za jednu jedinu uslugu nisam platio mito, niti je to od mene traženo. To što od mene nije, ne znači da je nema, ali bome ni to što netko kaže da je Hrvatska strašno korumpirana i da smo gori od Ruande, ne znači da jesmo. :)

    Stvar je u negativi koja se forsira, u samoprijeziru koji se najbolje očitava u onoj "toga ima samo u Hrvatskoj" ili jos gore..

    "ovo je Hrvatska" izrečeno sa sramom i prijezirom, a ne ponosom.

    Hrvatsku se kontinuirano i sustavno valja po blatu, a jednom kad usadiš negativu u nekoga, dalje će sam perpetuirati isto to na druge, na sve oko sebe.

    Po ovoj zemlji seru, da prostite, i oni koji u njoj jako dobro žive, sve tobože se brinući za one druge kojima nije tako.. Ali ne svojim novcem, dakako.

    Da ne duljim, mislim da se razumijemo.
  • Droljo
    8.2k

    Šta Hrvatsku? Ne idem iz grada!
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Ne bih ni ja, ali nisu ljudi odlazili zato jer je ne vole i ne osjećaju, da tu budemo načistoNeki tip

    Ma znam da ljudi odlaze u Njemacku,Svedsku,Nizozemsku zbog place i novaca, ali ja to nikad necu napravit.

    Mozemo pricat sta hocemo, skupa je Hrvatska i sve stoji, ali place su pristojne kako gdje u kojem sektoru i da se zaradit tko hoce samo treba trazit nacin.

    Jos sam mlad, ali imas sezonskih poslova po moru od sredine travnja do 10.mjeseca i mozes zaradit bolesno, a nikakve skole ti ne trebaju, samo volja ,zdravlje i malo zdravog razuma...
  • ZGBhoy
    1.7k
    Bas o tome razmisljamo vec dulje Vrijeme Supruga i ja, treba pripazit u kojem okruzenju djeca odrastu, medutim nekak se i u HR ponekad ne osjecam dobrodosao, al mozda je to samo do mene i strah jel neznam dal cu se uklopit

    Ja se nikad nebi iselio iz Hrvatskedinamo u srcu

    Starci otisli krajem 67 Godine vamo
  • nemapredaje
    3.4k


    Ne znam koliko imaš godina i jel imaš djecu.

    Za omogućiti djeci normalan život bih išao i na Mars.
  • Neki tip
    21.3k
    Bas o tome razmisljamo vec dulje Vrijeme Supruga i ja, treba pripazit u kojem okruzenju djeca odrastu, medutim nekak se i u HR ponekad ne osjecam dobrodosao, al mozda je to samo do mene i strah jel neznam dal cu se uklopitZGBhoy

    Možda da ti kolega @marcio amoroso kaže koju na tu temu.. :)

    Ali evo kako ja to vidim.. ako su se tvoji roditelji uklopili u Austriji, ako su se deseci tisuća naših ljudi uklopili po Čileu, Australiji, Argentini i Južnoj Africi, naravno da se i ti i tvoji možete uklopiti u zemlju čiji jezik govoriš, čiju kulturu i običaje poznaješ i za čiji najveći nogometni klub navijaš. ;)
  • Nolifer
    8.2k
    Na Radio Sljemenu trenutno svira:



    :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.