• deda
    32.6k
    Još jedan mit. Prvi transparenti koji spominje Torcidu se pojavljuju 85-86. Od 50te do tada Torcidu nitko ne spominje. Dakle takva organizirana skupina ne postoji, kao što nije postojala ni 50te, već su iz fore prema Brazilu govorili o nekakvoj Torcidi kao navijačima.
  • deda
    32.6k
    Mit do mita, mitomani.
  • Mr Anderson
    8k
    Ovo za Torcidu je živa istina. Zato i kruži šala da su od 1950. do 80-ih djelovali u ilegali.
  • Mr Anderson
    8k
    I ja sam je pogledao par puta. I tekmu protiv Zvezde (3:0) iz iste godine. Dinamo je lomio tempom, bili su avangarda za ono vrijeme, sve brzi i pokretljivi igrači, još k tome znalci.
  • BluePhone67
    4k
    Kaže moj susjed koji ima 8 banki na leđima da je Dražen Jerković svaku tekmu zabio škarice:grin: ...malo preuveličava, ali OK, nazabijao se Jerković takvih golovaMr Anderson

    l5910y08bepwjjze.jpg
    yrf089uezgjwk68z.jpg

    Nije zabijao svaku sa skaricama ali ih je podosta zabio, a ono sto je sigurno istina da se znao kladiti prije utakmice dal ce zabiti na toj i toj tekmi sa skaricama i najscesce dobivao oklade.. Bio je samouvjeren i vrhunski igrac toliko da mu je to bila rutina i specijalka sto se tice skarica.
  • 000
    946
    Pričao mi je lik da je bila neka ekipa pomoraca 50tih na utakmicu u Brazilu gdje su se oduševili kompletnim navijačkim koloritom i svemu što ide uz to u J.Americi. Ples, Caipirihna... Pa su prepričavali kako je bilo, ali nisu se uhvatili nikakvi korijeni.
    Preko noći postadoše stariji od Velikog praska.
  • 000
    946
    I ja sam je pogledao par puta. I tekmu protiv Zvezde (3:0) iz iste godine. Dinamo je lomio tempom, bili su avangarda za ono vrijeme, sve brzi i pokretljivi igrači, još k tome znalci.Mr Anderson

    Apsolutno, nije bilo onog klasičnog davljenja lopte, više su nalikovali na čopor krvožednih vukova.
    A bilo je šmeka, ljepote i predivnih poteza u toj igri. Pravo čudo da tada nisu prezimili.
  • Mr Anderson
    8k
    Jebi ga, imali su Ćiru, majstora motivacije i galvanizacije.:rofl:
  • deda
    32.6k
    Jučer gledam Vasila Ringova. Veli Ćiro je bio faca, motivator, ali je jasno rekao što ću vas ja učit nogomet pa valjda znate igrat. Nije on imao pojma o nogometu kao što nema ni danas. Ali u motivaciji je car.
  • xavier
    12.1k
    da, on je specifičan. Stručnjak iz perspektive neke taktike i nogometne teorije definitivno nije, ali je vrhunsku motivator kad se poslože neke stvari.

    No kad smo već na toj temi, i one je relikt nekog prošlog vremena jer je danas teško funkcionirati na takav način.
  • xavier
    12.1k
    Inače, Joe Cole kaže da opijanje poslije treninga još uvijek bilo nešto sasvim normalno sredinom 90-ih u vrijeme kad je kao 16-godišnjak ušao u prvu momčad West Hama. Slične su priče i iz Arsenala iz tog vremena. Kad kažem opijanje, ne mislim na pivu ili dvije poslije treninga nego na nešto puno, puno žešće.

    Kad je Eduardo došao u Arsenal, imao je strogi plan za sve što će pojesti ili popiti i nije bilo odstupanja. Ćorluka, koji je u to vrijeme bio u Cityju, je rekao da tamo nitko nije obraćao pažnju na to odnosno mogli su se hraniti fast foodom i Colom ako žele.
  • deda
    32.6k
    Pa Ćirina karijera ukazuje na njegove limite. Nigdje se nije zadržao duže od 2-3 godine. Kad su ga pročitali da nema pojma i kad je ispuhao svoje motivacijske vještine, bio je fajrunt. I tak cijelu karijeru. Tamo gdje je dobio Bogom dane talente zadržao se dulje, jer su dečki jednostavno znali igrat nogomet.
  • BluePhone67
    4k
    Kada smo vec kod Jerkovica u knjizi koju je napisao Pero Zlatar opisuje jednog popularnog pjevaca a nadimak mu je Zlatni decko iz tog doba koji je isao u skolu sa Jerkovicem. Da li znate o kome se radi :chin: ?

    Mala pomoc boysi znaju pjevati njegovu pjesmu na tribini u obradi i nije Ivo Robic
  • xavier
    12.1k
    pa Zlatni dečko je Šerfezi.
  • deda
    32.6k
    Ljudi moji danas bi imao 66 godina.

    kuze_59fafd2ea6e16_970xr.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.