• markoli
    1.7k
    Mislim da se to odnosi na utakmicu Kraljevine Jugoslavije i Poljske igrane 1938. godine. Već tada se nacionalni tim oslovljavalo s "bijeli orlovi".
  • markoli
    1.7k
    Sastav Jugoslavije za tu utakmicu:

    Franjo Glaser (Gra)
    Bernard Hügl (Gra)
    Jozo Matošić (Haj)
    Gustav Lechner (Bsk) (C) - kasnije u Građanskom
    Ivan Jazbinšek (Gra)
    Miroslav Kokotović (Gra)
    Vilmos Sipos (Gra)
    August Lešnik (Gra)
    Franjo Wölfl (Gra)
    Milan Antolković (Gra)
    Josip Velker (Voj)
  • BluePhone67
    4k
    Mislim da se to odnosi na utakmicu Kraljevine Jugoslavije i Poljske igrane 1938. godine. Već tada se nacionalni tim oslovljavalo s "bijeli orlovi"markoli

    Da. Tocan podatak igrao je i za reprezentaciju Juge i na grbovima u kraljevini Jugoslavije se nosio grb sa 2 orla pa i Wolfl btw. je zabio 2 komada na toj utakmici.
  • BluePhone67
    4k
    vcnc8kp2va86f12e.jpg
    xm2gozy6x9zp3ujw.jpg

    Kada smo vec na orlovima i reprezentaciji Juge/Suge, zasto ne pokazati i ovaj dio nase povijesti i reprezentacije.
  • 000
    946
    Yugoslavia_nationalteam_1930.jpg

    Slika je iz 1930., ali se dobro vidi grb. I mislio sam da je zbog grba nadimak.
  • 000
    946
    Sastav Jugoslavije za tu utakmicu:

    Franjo Glaser (Gra)
    Bernard Hügl (Gra)
    Jozo Matošić (Haj)
    Gustav Lechner (Bsk) (C) - kasnije u Građanskom
    Ivan Jazbinšek (Gra)
    Miroslav Kokotović (Gra)
    Vilmos Sipos (Gra)
    August Lešnik (Gra)
    Franjo Wölfl (Gra)
    Milan Antolković (Gra)
    Josip Velker (Voj)
    markoli

    Gradjanski je prakticno reprezentacija.
  • markoli
    1.7k
    Slika je iz 1930., ali se dobro vidi grb. I mislio sam da je zbog grba nadimak.Cavalera

    To je grb unutar kojeg je bila šahovnica.

    logo-yugoslavia-1918-1941.png?w=100
  • markoli
    1.7k
    Jako lijepa gesta kluba! Legendarni Petar Todorović.
    Srce me boli kada se sjetim činjenice da su u tim poslijeratnim godinama strašni igrači završavali u Partizanu umjesto u Dinamu. Florijan Matekalo, Bruno Belin, Stjepan Bobek, Zlatko Čajkovski (tu su još i Franjo Glaser, Miroslav Brozović i Branko Zebec).

    https://www.vecernji.hr/sport/plavi-vijenci-i-u-beogradu-nije-krio-da-voli-dinamo-i-u-jeku-domovinskog-rata-1282501
  • 000
    946
    Ne mogu vjerovati da se netko u klubu toga sjetio :gasp: :up:

    Ali sa druge strane, kada vidim da je Lesicki u delegaciji :roll:

    Srce me boli kada se sjetim činjenice da su u tim poslijeratnim godinama strašni igrači završavali u Partizanu umjesto u Dinamu. Florijan Matekalo, Bruno Belin, Stjepan Bobek, Zlatko Čajkovski (tu su još i Franjo Glaser, Miroslav Brozović i Branko Zebec).markoli

    Na zalost se zna kako i zasto se islo tamo tih godina... Neki nisu imali izbora.
  • BluePhone67
    4k
    u8wnljati46jfdv6.jpg
    br9typnm8goax3lf.jpg
    z72qkhkp5081mpq7.jpg

    SN 14.11.2018


    *preuzmi sliku, uvecaj i citaj
  • BluePhone67
    4k
    Zanimljiv iskaz Ajdinove mame, kako su ga vrebali iz kluba i nudili mu Mamiceve managerske usluge preko drugih agenata koji rade za njega. A jedan od glavnih aduta je zastita u klubu, osigurano mjesto gdje god treba, vjerojatno veca placa na ustrb kluba, a kasnije i najvjerojatnije transfer u neki jaci klub preko vec sigurnih kanala i veza prema vec uhodanoj spranci.
  • deda
    32.6k
    Sve je to sranje. Pa mali je bio guran izvan svake normalne mjere i imao 10 puta bolji status od svih. Ne vjerujem nikom ništa koliko pod nokat stane.

    Znači imao je sve, nuđeno mu je sve, i onda ga puste džabe. Jebo te Sunce pa jel ti ljudi uopće slušaju sebe što pričaju.
  • Mr Anderson
    8k
    Kaj sam rekao da je Vlak taj koji je zajebo.
  • 000
    946
    Ovo sa Hasićem je slučaj za Muldera i Scully. Baš imam osjećaj da svi lažu i zavlače, a tek ovaj dio da ''klub nije računao na malog''.... tolika kontradiktornost na djelu da je nemoguće opisati riječima.
    Čim je prebačen u drugu ekipu napisao sa da ga ne treba toliko gurati, neka odrapi još jednu sezonu sa juniorima da ne preskače stepenice bez razloga. Jednostavno mi je djelovao fizički deficitaran za taj rang natjecanja.
    Što se Vlaka tiče, čini mi se da je on samo pijun u cijeloj toj priči, sumnjam da je išao ispravljati ugovore na svoju ruku. Pitanje je i da li zna upaliti PC.
  • Infinity
    16.4k
    Hasic ce na kraju zavrsiti:
    1. U nekom BiH klubu zbog nedostatka ponuda
    2. U Hajduku, da Hajduk pokaze Dinamu
    3. U nekom lijevom inozemnom klubu, samo da bi se dokazalo kako on ima inozemnih ponuda. To nece biti Real, Barca i slicni, a roditelji ce to opravdati cinjenicom da misle kako je to najbolje za njegov razvoj. I prve dvije opcije ce pravdati istom cinjenicom, tj. argumentom, nije to nikakva cinjenica.

    Hasica je Mamic ocito maltretirao da potpise za njega, mali nije i to je to. Da je Dinamo sumnjao u njega ni Mamic mu ne bi nudio ugovore i ne bi mu obecavao sve to. Oni su valjda ocekivali da svi treneri svih uzrasta svaki dan i savi trening rade s njim individualno i da u krugu oko njega dok on pimpla oni pljescu i navijaju 'Ajdine, Ajdine'. Misljenja sam da njima nije smetalo to sto Mamic zeli ugovor, nego to sto mali nije u centru paznje. Nije eksponiran medijski kao Halilovic, Coric i slicni. Nije prikljucen prvoj ekipi. To je ono sto njima fali. Paznja. Tipicna sirotinja.

    Sretno mu u karijeru, mada cu iskreno bit ravnodusan ako uspije, a nasmijat se ako propadne. Jos jedan koji je pametniji od sviju, tj. ciji su roditelji pametniji od sviju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.