• Facke
    2k
    Da se kvalificerame za LP nama tih 20 miljona ni ne treba el bi ih dobili za kvalifikaciju u LP.....
  • The Undertaker
    4k
    Ako je planirani proračun 50 mil eur a LP donosi 25-30, planirana prodaja igrača 25 onda smo već na 50-55. Znači da se nešto od ovoga navedenog ne planira.
  • jedan u nizu
    6k
    Po meni pohvalno da ne upisuju unaprijed nesiguran izvor prihoda. Jer bi se ondas rusili kao kula od karata kada nebi usli u europu.
    Planirati prihod od prodaje igraca je realno, pogotovo kada znas da ces ih prodati. Baturina i Petko sigurno mogu naci kupca dok si rekao keks. Jos par igraca moze naci sa nekom razumnom cijenom.

    Ako ostvarimo dodatni prihod od europe je samo bonus. Jednostavno mozes sljedecu godinu planirati veci budzet i imati plan da ne prodas nikoga.

    Po meni je to samo zdravo razmisljanje
    (za razliku od prijasnjih godina gdje bi se sigurno urusili da nismo nekad usli u europu)
  • The Undertaker
    4k
    Zar nije onda bolje planirati LP pa, ako se ne dogodi, "sigurno" prodati Baturinu, Petka i koga sve već?
  • jedan u nizu
    6k

    a nekad protiv zelja igraca ne mozes, kao sto smo vidjeli i ove godine. Zavrsis sa nezadovoljnim igracima, koji su zelji izazova (a jedini izazov si propustio - dinamo u LP), i onda odu za sitnije pare ili nesto. Na kraju ostanes i bez igraca i bez LP, zavrsis sa losijim kadrom i nakon 20 godina ti poce visit prvenstvo.

    Kao na primjeru Ivanuseca, ni klubovi ne mogu zauvijek cekati da ti osiguras ili ne osiguras europu. Svi zele igraca sto ranije, da kad krene sezona da bude vec naviknut i u ritmu. Ne mogu cekati kraj prijelanog roka da vide oces li ti prodati tog igraca. Ako neces, okrenut ce se drugim opcijama.
    Meni je tu ove godine dinamo ispao jako nezadovoljan sa svim tim 'cekamo da prodemo protivnika' natezanjem.
    Razumijem da ocemo Ivanuseca, Šutala i Livija da udemo u LP i poberemo vrhnje, ali ispadamo bas neozbiljni, samo odbijamo klubove od druge suradnje, i na neki nacin tjeramo igrace da inzistiraju na klauzulama u ugovoru kako im se tako nesto nebi dogodilo
  • The Undertaker
    4k
    Ne radi se tu o željama igrača. Jasno je da ne možeš držati Livakovića i Ivanušeca zauvijek. Zato pripremaš zamjene.
    Čini li se tebi da se mi pripremamo za igranje LP na ljeto? Ekipa bi trebala biti spremna već sad sa eventualno 1-2 popune.
    Edit: Ne radi se ovdje o tome da mi nemamo ambicije zato jer su igrači otišli nego su igrači otišli jer mi nemamo ambicije.
  • Papastrumf
    9.7k
    Ako je planirani proračun 50 mil eur a LP donosi 25-30, planirana prodaja igrača 25 onda smo već na 50-55. Znači da se nešto od ovoga navedenog ne planira.The Undertaker

    Po nekim procjenama, nova LP bi trebala donositi i blizu 40 mil €.
  • The Undertaker
    4k
    Eto, ne trebamo prodavati nikoga.
    Mislim, ne moramo (ako ne kupujemo igrače) prodavati ni sa prihodima trenutne LP.
  • Zagi
    5k
    Ali nismo se (još) plasirali u tu LP.
    Kako planirati proračun s nečim što ne ovisi samo o tebi?
  • NitkoBitan
    12.1k
    Da smo u komotnijoj situaciji u domacem prvenstvu i da imamo dobru ponudu od 20+ milijuna eura prodao bi Baturinu odmah sad.

    Ne volim paniku kad dode polovica godine a Dinamo nema 20% planiranih prihoda jer se nije nikog prodalo niti jos uslo u europska natjecanja. Prodas ga sad i do ljeta uigras novog igraca a ne frka panika situacija gdje se vodi pregovori, bori za Europu i razmislja o novom igracu kog moras odmah gurnut u vatru.

    I onda na kraju ne izboris zeljeno europsko natjecanje, prodas igraca ispod cijene jer ga jednostavno moras prodat kad nemas ozbiljne prihode od Europe i na kraju ljetnog prijelaznog roka ti ostane pre malo vremena za dovest ozbiljnu zamjenu.
  • jedan u nizu
    6k
    @The Undertaker

    Pa zasto mislis da se ne pripremamo? Nebih baz rekao, doveli smo mlade persperktivne igrace koji su nazalost ozljedeni. Da se Stojko i Kaca nisu ozljedili imali bi igrace koji su sposobni zamijeniti Baturinu i Ademija. Tu je i Vidovic koji je isto vjerovatno sljedeca solidna prodaja ako to odigraju kako spada.
    Mi se nismo nikad pripremali za LP dovodenjem iskusnim igracima, vev je to bilo uigravanje mladih talenata.
    Dodaj na to iskusnijeg Perkovica, Zivkovica, Sucica, j jos uigranijih Kaneka i Ogija (nadam se) i mislim da dobro stojimo sa kadrom.
    Jer od prodaja na ljeto ocekujem Baturinu, Petka, Ljubicica, Šutala i Špikića.
    Samo je jos veca zal za ozljedenim dvojcem iz Lokomotive jer bi vev trebali dobivati fine minute da bi sljedece godine mogli pokazati vece znanje.
  • Izet Hajrović
    867
    Petka sigurno nećemo prodati. Ako odlazi, ide besplatno, a ja se ipak nadam da će ostati. Ako Brekalu možemo ponuditi 110k mjesečno što iznosi 1.3 mil. godišnje, zašto ne bismo Petku mogli ponuditi isto plus bonus za ulazak u Ligu prvaka koja će prema procjenama donijeti minimalno 40 mil.? Siguran sam da bi on pristao na takvo nešto.
  • jedan u nizu
    6k
    @Izet Hajrović
    Petko ide za 2 mil, takva je klauzula i nema cjenkanja, ugovor ima do 2025 i ako ne ode za tih 2 mil onda ide besplatno godinu iza, ali to zmaci da ce godinu dana jos biti nas igrac.

    Iskreno cak mislim da Baturina nece ici ovo ljeto, da ce s nama uci u LP i onda eventualno na zimu otici ili ljeto iza. Nebi se cudio da i on dobije obecanje da ako ostane, da ce klub prihvatiti neku ok ponudi za njega malo kasnije.

    Prodas Petka za 2 mil, Špikica za 3-4, Bulata za 7-8 i Ljubicica za nekih 5 i tu smo vec negdje na zacrtanoj cifri. Ako uz njih ode i Bati, onda imamo 40mil u blagajni. Uz to ostanu nabrojani igraci koje sam prije spomenuo, dovedu se jedan rasni napadac i jedan dobar stoper i mi smo fajn za sljedecu sezonu. Pogotovo kad ubrojis Krivaka i Šotičeka. Te jos nasih juniora poput Vrbancica (koji nece vise ni bit junior), Cvetka, Gurlicu, Mikica.

    Ja ne znam zasto svi misle da je dinamo gotov po pitanju talenata i transfer politike. Meni buducnost izgleda obecavajuce, imamo dovoljno talenata iz nekoliko razlitih godista da mogu uskakati kako se koji proda.
  • Izet Hajrović
    867
    isprika, moja greška, nekako mi je kstalo kao da je potpisao na godinu dana.
  • Jaro
    5.5k
    Da se Stojko i Kaca nisu ozljedilijedan u nizu

    Kacavenda je svjesno doveden a znalo se da ide na operaciju - tj da prethodna ozljeda nije kako treba sanirana... Ovdje nema nikakve nesrece vec samo jos jedan pitajbogasto u odnosima dinama i lokomotive...
    Neki od insajdera su i prije predstavljanja najavljivali da treba na jos jednu operaciju pa ih se pljuvalo...


    Prodas Petka za 2 mil, Špikica za 3-4, Bulata za 7-8 i Ljubicica za nekih 5 i tu smo vec negdje na zacrtanoj cifri. Ako uz njih ode i Bati, onda imamo 40mil u blagajnijedan u nizu

    Samo bez Petka Dinamo nije bio sposoban dobiti Balkani, a ne Cehe ili nekog ozbiljnijeg. OK, imas 40 milja i kaj - odron od momcadi natrpan klincima. Liga za Bedaka ne postoji srecom s takvim planom.
    Aha, dovest ce se jos koji Hoxha pa cemo bit sigurni u ostanak...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.