• Georg Koch
    3.3k
    i ja sam to pomislio, cak sam poso guglat pa odusto na kraju :sweat:
  • Neki tip
    19k


    Ne bih rekao da si ubrao kaj sam htio reći..

    Kolega @xavier je to izravno napisao. ;)

    Pililo se i pililo o Orši, a kasnije i drugima, da je bolje da ne ide, da kaj ga zove uopće ak ne igra, da nek se ne odazove (xy, ne samo Orša, bio je i Baturina poslije), da treba nama...

    Pa samo velim da nema mjesta tolikom zgražanju. :)

    Da se razumijemo, meni je nepuštanje u repku ili pozivanje na neodazivanje/nepuštanje - svetogrđe, ali jebiga meni su reprezentacije (meni moja, drugima njihove) također svetinja.
  • xavier
    11.1k
    Da se razumijemo, meni je nepuštanje u repku ili pozivanje na neodazivanje/nepuštanje - svetogrđe, ali jebiga meni su reprezentacije (meni moja, drugima njihove) također svetinja.Neki tip

    Dodat ću samo da kad se pisalo o Oršiću i Baturini, radilo se o službenim terminima gdje nemaš što "ne pustiti" igrača.

    Za razliku od toga, ovdje se radi o neslužbenom terminu i niti jedan reprezentativac SAD-a koji igra u Europi neće ići na to okupljanje.
  • Purger
    360
    Vidim da se hajduk interesira za neke talentirane tinejdžere, čini se da ipak Jakobušić misli i na budućnost kluba a ne samo iduće 2-3 sezone
  • The Undertaker
    3.9k
    Nije. Novac od članarina NH direktno proslijedi klubu (ili se uplaćuje direktno na klupski račun). Taj novac se računovodstveno vodi kao pozajmica NH klubu. Za tu uslugu vođenja članstva klub plaća NH godišnju naknadu u iznosu do max. 25% iznosa članarina. Obično je manje. Prema ugovoru NH i Hajduka, NH ne može tražiti povrat tog novca već će se on iskoristiti za povećenje udjela NH kod eventualne dokapitalizacije kluba u budućnosti.
    Novac za kupnju dionica NH prikuplja iz drugih izvora.
  • Mali dioničar
    14k
    Kupnja dionica Hajduka od strane udruge Naš Hajduk tipičan je primjer insajder tradinga, sprege sa stečajnim upraviteljima te porezne evazije od strane poduzeća koji su prodavali pa poklanjali (!) dionice.

    Od Konstruktora, Brodosplita i Keruma su kupili dionice po 10.000 dionica za 455.000 kuna.

    To je udio u Hajduku 1,68%.

    Po toj kalkulaciji je cijeli klub vrijedio 3,6 milijuna eura. :rofl:

    u3zv2k7yafhqus4c.jpeg
    xnh7les67tvw11wz.jpeg



    Zanimljivo da su istovremeno Štimčevih 2.000 dionica platili 123.600 eura. Plaćeno mu je 10 PUTA više po dionici nego Konstruktoru, Brodosplitu i Kerumu. Radi se o 5 puta manjem broju dionica za skoro duplo višu cijenu. To je jedina polunormalna kupnja koja cijeli Hajduk valuira na cca 33 milijuna eura. Rekao bih pesimistično, ali ne nerealno.

    gvfzfaxamd5qvkba.jpeg


    Što reći za činjenicu da je Studenac svoje dionice DAROVAO.

    gwx333qg0y0pu2oo.jpeg

    Kao šlag na tortu ide činjenica da Udruga upravlja Hajdukom što ju čini teškim insajderom po pitanju procjene vrijednosti kluba.

    Ja im u svakom slučaju čestitam na strategiji i skidam kapu na PR-u s obzirom na niti jedan medij nije ni jednom riječju priupitao nikoga kako to da se nitko osim udruge NH ne javlja na dražbe koje stečajni upravitelji rade kad poduzeća u stečaju prodaju dionice Hajduka.
  • The Undertaker
    3.9k
    Po meni, imaju oni veći problem i pitanje je kad će to isplivati. Oni novac od članarina koji je zapravo prihod kluba knjiže kao pozajmicu (dug) kojom će povećati udio u klubu kod dokapitalizacije. I još im klub plaća za tu uslugu. Ako to nije pogodovanje jednom dioničaru onda ne znam što jest.
  • Mali dioničar
    14k


    Imaju i pogodovanje jednom dioničaru jer NH otkupljuje dionice od Tommyja kroz reklamu na dresu.

    To znači da 100% prihoda od reklame na dresu ide dioničaru koji ima 30% udjela u klubu.
  • The Undertaker
    3.9k
    Mislim da formalno nije tako. Formalno. S tim da su te dionice, ako se ne varam, otkupljene.
  • Ivdzo11
    2.9k
    Marco Boras, koji je u Koprivnicu stigao iz redova druge momčadi Hoffenheima, ima konkretnu ponudu iz engleskog Championshipa. Prema informacijama Germanijaka, neimenovani klub iz drugog razreda engleskog nogometa spreman je izdvojiti oko pola milijuna eura odštete za 22-godišnjeg stopera koji je ove jeseni bio neizostavna karika u momčadi Roya Ferenčine.
  • Mali dioničar
    14k


    Petranović, t-portal…

    Po dosad dostupnim informacijama, dionice u svome vlasništvu Tommy će prodati navijačima za ukupno 35 milijuna kuna, koje će mu ovi otplaćivati u deset godišnjih rata po 3,5 milijuna kuna, i to tako što će umjesto njega plaćati godišnje sponzorstvo Hajduku. U ugovor je ugrađen osigurač po kojem se, ukoliko klub pronađe izdašnijeg sponzora, tvrtka Tomislava Mamića uklanja s dresa. Time se postiže zajednička korist: Hajduk dobiva sponzora, navijači dionice, a Tommy vrijednost reklame.
    'Ovo je povijesni dan i za klub i za njegove navijače i za samu udrugu Naš Hajduk. Ostvarujemo jedan od osnovnih ciljeva, a to je stjecanje vlasništva nad klubom i samim time blindiranje demokratskog modela po kojemu svi članovi biraju Nadzorni odbor. Nema vraćanja na staro, nema više
    političkog kadroviranja u Hajduku', objavio je tajnik udruge Naš Hajduk Ivan Rilov.

    Internet, facebook polupouzdano…

    i2bptm0346390pnz.jpeg

    Znači NH “plaća” Hajduku, a zauzvrat dobije i reklamu Tommy i dionice.

    Nešto kao što je bio prijedlog da u Dinamu sponzori imaju i mjesto u upravljanju. Dobiješ i reklamu i upravljanje klubom. :ok:
  • The Undertaker
    3.9k
    Mislim da su naknadno shvatili da je to protuzakonito pa su to nekako drugačije formulirali (da jedno s drugim nema veze). Provjerim kad stignem.

    Evo link da ne kopiram sve, točka 21. i 22.

    https://nashajduk.hr/udruga-nas-hajduk-otvoreno-o-nedoumicama-i-mitovima-za-nacional-news-magazin/
  • doubletrouble
    922
    Eto, Marčinko napustio Lokomotivu tako da Locosi moraju pronaći ili već imaju novog grafičkog dizajnera i ilustratora.Eduardo

    :smile:
  • Facke
    2k
    A di je Marincko otisel?
  • Chess96
    153
    Koliko sam vidio mislim da je otišao na Supersport što bi se donekle moglo iščitati i iz njihovih objava i grafika u novije vrijeme
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.