• Neki tip
    19.3k
    Dobro, vjerujem da ste svjesni da njihov PR nije usmjeren na pridobivanja forumaša Zone Dinamo niti navijača Dinama u širem smislu. :smirk:

    Jebemu pa obaraju razne rekorde članstva, gledanosti, medijskog interesa, prodaje.

    Valjda PR i marketing imaju neke veze s time?

    Jel to patetično, govori li nešto o ciljanoj im skupini, tovarima jelte, to je stvarno sporedno.

    Jer promašeno očito nije, daje rezultate i dnevno možemo ovdje čitati o tovarskoj "medijskoj mašineriji".

    Zadatak PR-a je i od govna, ako nema boljeg materijala, napraviti pitu i bome ih peku prilično dobro i obilno.

    Jel navijačima Dinama to ukusno i jesu li skužili od čega je napravljena je važno koliko i, nemam pojma, što @Mrvica misli o S veličini majice.
  • NORTE
    9.3k
    obaraju razne rekorde članstva, gledanosti, medijskog interesa, prodaje.Neki tip
    Porast gledanosti je najviše posljedica prvog mjesta (koje onda i nosi sve ostalo sa sobom na višu razinu), ulaganja u momčad pa i grobarizma uprave dinama, a i dosta sreće u prva dva derbija što ih je i dovelo u poziciju uspjeha na tablici i prednosti koje imaju.

    Dobar marketing i prodaja djelomično jesu u istom košu s tim neprobavljivim megapatetičnim PR-om koji je postojao i prije ove sezone u kojoj imaju uspjeha na terenu (dok ih je recimo Hns dosta dugo besramno gurao uz pomoć sudaca, sjećamo se valjda toga).

    Prvim mjestom na tablici raste i medijski interes, istih onih medija i novinara koji su njihovi, ali dakako da čitanost raste pa time o njima sve više pišu i drugi koji do sada možda nisu pisali toliko.
  • EastsideZg
    173
    Baš me zanima kako će izgledat proljetni dio sezone. Stvoren je toliki hype da će igračima svaka utakmica bit kao finale LP. Ako mi budemo na razini i uzmemo titulu bit će to epsko raspadanje na svim razinama.
  • mali M
    3.5k
    bit će to epsko raspadanje na svim razinama.EastsideZg

    Ma neće, funkcionirat će kao i uvijek sa ukralo pokralo i zaboraviti se tko je zapravo odgovoran.. al trošim slova na nebitne ..
  • Deleted User
    0
    čitam što pišete za plaćanje kalinića, pa se sjetim što valjda pola zemlje priča kako se livaja plaća i namiruje, pa se sjetim pozajmica . jel postoji sportska inspekcija u hrvatskom sportu kod drugih klubova ,ili za npr. narodni klub hajduk , ili je to samo za dinamo rezervirano ? o dorhu, uskoku i sličnom da ne pričamo. ne mogu nikako skužiti koja je razlika kad klemm posudi ciboni novac i popuši progon države po toj osnovi , a košarkaš ili xy osoba posudi narodnom klubu i sve je ok. ništa više ne kužim.
  • Brusa
    715
    nemoj se uzbuđivati :grin: to što dorh diže optužnicu ne znači ništa. Imaju i oni svoje kvote koje moraju ispuniti....
  • NORTE
    9.3k
    jel postoji sportska inspekcija u hrvatskom sportu kod drugih klubova ,ili za npr. narodni klub hajduk , ili je to samo za dinamo rezervirano ? o dorhu, uskoku i sličnom da ne pričamo. ne mogu nikako skužiti koja je razlika kad klemm posudi ciboni novac i popuši progon države po toj osnovi , a košarkaš ili xy osoba posudi narodnom klubu i sve je okandrija91
    Veliki hajdukovac i mamićev zaštitnik je upravo postao glavni državni odvjetnik.
  • Deleted User
    0
    ja iskreno nisam ni znao da postoji neka sportska inspekcija u kojoj rade neki ljudi dok nisu došli u dinamo . a jbg valjda je sve ok svugdje dalje :)
  • xavier
    11.1k


    Nemoj me krivo shvatiti, ali upravo je većina nas zazivala bilo kakvu inspekciju u Dinamu. Imali smo našu udrugu građana koja je u praksi funkcionirala kao privatno carstvo određene osobe. Ista osoba jer određivala tko će što dobiti, njeni igrači su igrali u klubu, izvlačila je novac iz kluba na sve moguće načine...sreća što su se tijela (na žalost puno prekasno) zainteresirala za te radnje jer to nam je na kraju omogućilo ovo prema čemu idemo danas.

    Mene iskreno nije briga dobije li Livaja nešto sa strane i igra li Kalinić stvarno za 1 eura jer HNL, koliko znam, nema salary cap. Time neka se bavi porezna, ali ne znam zašto bi navijač Dinama gubio energiju i vrijeme na to.
  • Deleted User
    0
    generalno se slažem sve. više pričam o principu i dosljednosti jer na tom pravo i pravda moraju počivati. ne može postojati nešto za jedne a drugo za druge. bzvz sam se sjetio te sportske ali takvih primjera ima u našem sportu i općenito državi xy. čak nemam ništa protiv ni tih klošara tzv medija , neka pišu što i za koga hoće, ali kod državnih institucija ne smije biti iznimka niti rada po nečijoj narudžbi s privatnim motivima. a kad pričamo o sportu apsolutno me zanima kako radi svaki naš konkurent jer opet pravednost i jednakost pred zakonima čini natjecanje legitimnim. imaš primjer igranja jugo lige naših košarkaša s klubovima iz država gdje državne firme smiju financirati profi klubove i to čine a mi smo u EU i to ne smijemo. pa naravno da me to smeta jer je to čista neravnopravnost i onda se takvu ligu ne treba ni igrati jer nemaju svi ravnopravan status i posljedično ćeš biti kanta za napucavanje kao što jesmo :)
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Jebemu pa obaraju razne rekorde članstva, gledanosti, medijskog interesa, prodaje.

    Valjda PR i marketing imaju neke veze s time?
    Neki tip

    Za to ima zaslugu činjenica da oni 20 godina nisu bili prvaci. Dinamo kada nije 2 godine zaredom osvojio prvenstvo u trećoj sezoni (05-06) mu je na raspali Maksimir dolazilo 12-13 tisuća ako se dobro sjećam a nije bilo nikakvog marketinga nego su ljudi samo postali gladni titule. A oni dolje ne da su samo gladni nego sam ja siguran da trenutno među navijačima Hajduka možeš pronaći par stotina odraslih osoba koje bi bile spremne dati da im odrežu jedan prst na ruci za titulu ove godine a vjerojatno bi se dalo naći i ponešto ljudi koji bi dali da im se odreže i ruka/noga u zamjenu za hajdukovo osvajanje lige. U takvoj ekstremnoj gladi marketing nije ni potreban.


    Meni je smiješan ovaj njihov pokušaj da od Kalinića naprave neku vrstu Che Guevare koji se odrekao ugodnog života i besplatno otišao ginuti za ideale. Nikola Kalinić uopće nije taj slučaj. Njega ne traže strani klubovi, njegova HNL statistika u zadnje 2 godine (29 nastupa, 8 golova) je loša i njemu su jedine opcije bile Hajduk i ovi manji HNL klubovi poput Belupa, Istre i Rudeša gdje bi igrao za 2-3 tisuće eura mjesečno. Odabrao je Hajduk. Inače je Nikola izbjegavao dolazak u Hajduk koliko god je mogao. Radije je bio rezerva u Veroni nego igrač Hajduka i onda kad je tamo dobio kopito eto ga u Hajduku. Ista stvar je i sa Perišićem. On će i nakon ove sezone otići u nekakav Fener odigrati još koju sezonu i uzeti pare a onda će sa 37godina, star, spor i sa polomljenim koljenima doći u Hajduk glumiti junaka koji se odriče velikih klubova da bi doša u svog Ajduka.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Za to ima zaslugu činjenica da oni 20 godina nisu bili prvaci. Dinamo kada nije 2 godine zaredom osvojio prvenstvo u trećoj sezoni (05-06) mu je na raspali Maksimir dolazilo 12-13 tisućaMaksim Maksimirski

    Tovari vrte obrnutu psihologiju. Oni su uvjereni da klub sto duze nije prvak to ga manje ljudi gleda, pa su oni eto cudo jer im je dobra posjeta nakon 20 godima bez titule. Koliko su mitomani imali gledatelja u prosjeku ranih 2000ih kad su bili prvaci? Di su tada bili pape i dida? Ako su uopce navijali za Hajduk dok to nije bilo u trendu...
  • Sibirski plavac
    1.3k
    Koliko su mitomani imali gledatelja u prosjeku ranih 2000ih kad su bili prvaci?NitkoBitan

    2000/01-7594
    2003/04-8313
    2004/05-8656
    Ovo im je prosjek u zadnje 3 šampionske sezone
    Iz današnje perspektive ove brojke bi nazvali smješnima
  • NitkoBitan
    12.2k
    I eto, toliki je otprilike i nas prosjek sada (da nas redovno ne zakidaju na brojacima) sa 2 tribine bez krova.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Za to ima zaslugu činjenica da oni 20 godina nisu bili prvaciMaksim Maksimirski

    Ima, ali nemojmo podcjenjivati njihov marketing koji radi vrhunski posao i radi ga već više od 10 godina. Tamo negdje pocetkom 2010-ih oni su imali par tisuća članova više od nas, danas imaju nekoliko puta više - a bez akcije Boysa ta bi razlika bila još veća - ne zato kaj su vjerniji, fanaticniji ili vise vole Hajduk nego mi Dinamo, nego zbog dobre PR i marketinške strategije te odlicne egzekutive godinu za godinom. Pametna sponzorska partnerstva, odnos s navijačima, merch, inoviranje… ne volim ih, ali na tom su polju neusporedivo bolji od nas.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.