• Teofil Kateran
    1k
    Činjenica je da je Jakirović naš trener i na proljeće. Zato mislim da koliko god smo nezadovoljni nekim stvarima trebamo dati podršku njemu i igračima za nastavak prvenstva i proljeće u Europi. Nije sve tako crno.
    Imamo proljeće u Konferencijskoj što je svakako manje od očekivanja, ali činjenica je da možemo nakon preslagivanja momčadi ondje nešto napraviti jer sada se ipak nećemo više susretati sa raznoraznim Ballkanijima i Astanama nego sa ipak nešto poštovanijim klubovima u Europi. Također, htio bih naglasiti da smo realno danas baš izdominirali hajduk. Jedino smatram da baš teško dolazimo do zicera i štekamo s realizacijom pogotovo kad Petko promašuje loptu u trenutku kad ima čistu gol šansu. Nisu mi jasne neke stvari i dalje (npr. neuvođenje Sučića koji je u odličnoj formi, zašto nije Bulat ranije uveden, zašto nismo napali sa još jednim napadačem na kraju, npr. Kulenovićem koji će naprijed grist i s čijim pritiskom bi sigurno dobili barem jednu šansu), ali Bože moj idemo dalje, prvaci ćemo bit i mislim da pravi Dinamovci ovdje u to neće ni sumnjati jer iako nismo ni zabili ni pobijedili vidjelo se da smo i dalje puno puno iznad njih, a bome i svih ostalih.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Ja jednostavno ne mogu prijeći preko toga da nakon 4 mjeseca svakodnevnih treninga ne vidim apsolutno nikakav automatizam u našoj igri niti ikakav potpis trenera. Mi i dalje uopće ne izgledamo kao uigrana momčad nego kao skupina od 11 igrača koji pričaju 11 različitih, međusobno nerazumljivih jezika. Bezidejni smo, tromi, spori i pokušavamo sve na silu - u tome smo donekle uspješni s obzirom na protivnike, ali to naprosto nije dobro.

    S obzirom da je ocito da ga necemo mijenjati, uvjeravam se da je to zato kaj Jakir fakat nije odradio pripreme, uglavnom se fokusirao na obranu i zato ona funkcionira… imao sam jos jednu tezu kojom sam sebe uvjeravam da ce biti bolje na proljece, osim toga kaj cemo se pojacati. Ovo je iz utakmicu u utakmicu loše neovisno o rezultatima i nadam se da ću već do Božića zaboraviti cijelu ovu polusezonu. A jbg, neću.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Meni to sve izgleda kao ocit disbalans onog sto Jakir predstavlja kao trener i ekipe koja je selektirana za nesto drugo.
    Ok, nema Ivanuseca, Orsica u zavrsnici, ali mi se igrom, posjedom vise nismo u stanju nametnut ni Rudesu, a to je malo reci porazno.
    Covjek prica o raketama, igracima koji prave razliku, ok, ali sta si izvukao od trenutnog kadra? Meni je bilo smijesno ono gledat protiv Ballkania, pa on igrace razmjesta po terenu kao da je trener pionira ili kao da je jucer sjeo na klupu.
    Ono, ako nisi u stanju prenjet svoju ideju onda nisi dobar trener. To je sustina trenerskog posla.
  • marcio amoroso
    33.8k
    osim toga kaj cemo se pojacatiBosskovitz

    Ja iskreno sumnjam da ćemo se pojačati. Jednostavno love nema, a sumnjam da će se nesto kemijati sa posudbama nekih boljih igrača izvana. Hoxha i to je vjerojatno to.
  • LaznjakProsineckog
    512
    Jakir izborio proljece, da, jer je popio 4 komada u Pragu pa igramo ovo smece od konferencijske lige, to je njemu uspjeh s obzirom da je s Mariborom ispao od ribara u pretkolu, umjesto da smo standarno u Europskoj ligi, mi gledamo Balkani, Astanu i Plzen. Brutalna Europa, neki imaju demenciju pa zaboravljaju da je upravo Jakir ispao u Pragu i doveo Dinamo u konferencijsku, uzivao sam evo gledajuci Balkani i Astanu, na niske grane ce nas on dovest
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Dinamovi navijači i dalje imaju očekivanja kao da su u klubu Oršić, Ivanušec, Šutalo, Livaković, prime Ademi i očekuju identične rezultate kao kada su svi oni bili tu. Tako dolazi do raskoraka između očekivanja i realnosti.

    Zbog toga dolazi i do stupidnih usporedbi i komentara poput ''Čačić i Kopić su imali bolji skor i oni su Guardiole za Jakira''. Pa jesu imali bolji skor sa polovicom hrvatske reprezentacije u ekipi. Reći da je Jakirović gori od Kopića je isto kao da netko kaže da je Di Matteo bolji trener od Pochettina jer je Di Matteo uzeo ligu prvaka a Pochettino je deseti u ligi. To što je prvi imao Drogbu, Lamparda, Terrya i Cecha a što drugome igraju Palmer Cole i Chalobah ćemo zanemariti.

    Treba smanjiti butthurt zbog remija sa Hajdukom i promisliti hladne glave. Aktualni trener je najmanje kriv za ovih ukalkuliranih -2 na tablici. On je btw. preuzeo klupu kada je na toj istoj imaginarnoj tablici bilo -5 i kada je slijedio težak raspored sa dvije utakmice zaredom protiv Rijeke i Osijeka. Od tada ima omjer 9-3-2. Je li moglo bolje? Možda ali ne puno bolje s obzirom na kadar. Je li moglo gore? Itekako. Srećom pa nema ni govora o smjeni trenera jer bi to bio stvarno čudan potez u ovom trenutku.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Ja iskreno sumnjam da ćemo se pojačati. Jednostavno love nema, a sumnjam da će se nesto kemijati sa posudbama nekih boljih igrača izvana. Hoxha i to je vjerojatno to.marcio amoroso

    Ne bi rekao bas, nemoguce da ce samo njega dovesti. To je maltene znak da odustajes od sezone s proljecem u europi i potencijalnim bodom iza ovih i ides s istim kadrom.

    Uostalom ako marcio kaze nema love onda nemas ni boljeg trenera, sve me strah koga bi doveli nakon trenutnog trenera i bi li bio jos veci fijasko.
  • Jaro
    6k
    daj mi samo odgovori - jel dinamova momcad losija ili u rangu Rudesa i Balkanija? Nista vise.
    Od dinama s navedenim igracima smo trazili fajt s Villarealom, Tottenhamom, od ovog ocekujemo vise od 0 sansi u 2 utakmice s limitiranim tovarima koji jedino gledaju kako izvuci bod...
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    daj mi samo odgovori - jel dinamova momcad losija ili u rangu Rudesa i Balkanija?Jaro

    Bolji smo od njih. Zato i imamo 34 boda a Rudeš 4 te u grupi ECL imamo 9 bodova a Ballkani 4.
  • emilperska
    4.3k
    On jednostavno nije trener za Dinamo. Nikakve slučajne pobjede protiv Astane i Osijeka to neće promjenit. Vi svi šta branite tu na Zoni, dajte bar argumentirajte koji su plusevi njega kao trenera. Vidim nikad pasivniji Dinamo u derbijima, vidim trošenje veterana Ademija do infuzije, vidim nekorištenje zamjene (radi tog su prije glave padale), vidim da nikakvih mehanizama nema.

    Jednostavno nije položio..

    Znamo da neće biti smijenjen jer je zaštićeniji od suca Kolarića i u medijima ga gotive i očito dosta ulaže u PR na ovim kladioničarskim portalima i hanžar mediji.

    To je trener kojem je krajnji limit ova Rijeka i Zrinjski. I to ono vrhunac karijere..
    "Nabij, ukliži, napucaj, baci se" odnosno tzv. turbofolk nogomet Sergeja Yakirevića.

    A sad ćemo tek imati happy ending kad stvarno on bude kolovođa prijelaznog roka pa i dovede turbofolk pojačanja..
  • sport
    2.5k
    Mi na proljeće imamo za odigrati 20 prvenstvenih susreta (60 bodova u igri) i morat ćemo osvojiti 50 bodova ako želimo biti prvaci pod pretpostavkom da će tovari ostati na istom nivou osvajanja bodova.
  • Sibirski plavac
    1.5k
    Karakteristike prosječnog člana fan kluba trenutnog trenera:

    1. kmečanje da mu je ekipa rang belupa i istre koja mora strahovati od većine ekipa u hnlu i konferencijskoj ligi,a pogotovo protiv "splitskih galacticosa".

    2. Zazivanje da mu se da zimski rok da dovede "ekipu po svom guštu" i da će nam tad nebo biti granica. (Trofeju konferencijske lige spavaš li mirno?)

    3. Bacanje krivice za ovakvo stanje na njegovog prethodnika koji već 4 mjeseca nije u klubu i čašćenje istoga svakakvim nazivima,od diletanta do "lika koji na pressicama gleda u pod". Nebitno što taj "diletant" kada pogledaš trenersku prošlost prije Dinama ima bolji CV nego trenutačna trenerčina,a i pobjedio je "splitske galacticose" već početkom ove sezone,za razliku od ovog koji je sa dvije ekipe igrao protiv galacticosa i nije uspio doći do jednog udarca na gol.Fućkaš rutinsko osvajanje kupa protiv Bjeličinog Dinama,osvajanje duple krune u susjedstvu i samim time prekid dominacije Maribora koji uz to godinama igra ili LP ili EL,plasman sa u21 repkom u četvrtfinale EURA prvi put u povijesti naše države. Titula u bosanskoj ligi,ispadanje od sjevernoirskih ribara u Sloveniji i podizanje Rijeke(jel postoji trofej za podizanje ekipe?), e to su uspjesi vrijedni divljenja. Da nije diletant prošlog proljeća sjeo na klupu nego trenutna trenerčina,sigurno bi sad igrali LP i bili na +10 u ligi, ma 100%.

    4. Sprdanje sa igračima koje je "diletant" doveo i bacanje sve krivice na njih, čak i kad su otpisani ili redovno na klupi i samim time ne utječu na rezultat.(Vjerujem da bi i Kaneko bio u istom košu sa njima da trenerčini nije spasio posao u
    više navrata). Kad bi se netko od njih ukazao kao Taki i donio pobjedu,imao bi mjesto u prvih 11 ili barem bi među prvima ulazio sa klupe. Pardon,bio bi u prvih 11 iduću tekmu,ali samo prvo poluvrijeme koje je završilo "sramotnih" 0 0, a drugo je završilo 2 1 za protivnika. A može i gore od toga,npr. tipkanje po mobu dok ostali "razbijaju svlačionicu",to je 100000 puta gore nego forsirati veznjaka na lijevog beka i onda se čudit izgubljenim bodovima. Divota
  • Ban
    698
    Čovjek ne zna koristiti tehnički naderene nogometaše. Svi izgledaju lošije pod njim, a Baturina uopće ne liči na sebe. Bio je u slabijoj formi i prije Jakira, ali ovo je sad već zabrinjavajuće.

    Sjetim se odmah da je protjerao Halila iz Rijeke, a koji danas razvaljuje u Nizozemskoj.

    Jakir ne zna stvarati šanse bez oslanjanja na tranziciju, za što mu trebaju opsesivna trka i presing, dok pseudotranzicijske momente očigledno nije kadar stvoriti kroz vlastiti posjed.

    Ovo što mi trenutno igramo je nekakva jednodimenzionalna pozicijska igra u kojoj se sredina terena nastoji preskočiti koliko je to moguće.
  • emilperska
    4.3k
    A i šaljem još jednu poruku njegovim "funovima" na forumu..
    Vi zavaravate sami sebe ako mislite da će on ikog jačeg od Osijeka ikad dobit.

    On je danas posložio ekipu tako da je ona jedva čekala dat loptu Hajdukovim stoperima pa da ih može napadat i lovit na greške..
    Jebeno nevjerojatno što je napravio od nas..
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Bas to, mnogo bolje receno :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.