• Bosskovitz
    8.2k
    Dinamovi navijači i dalje imaju očekivanja kao da su u klubu Oršić, Ivanušec, Šutalo, Livaković, prime Ademi i očekuju identične rezultate kao kada su svi oni bili tu.Maksim Maksimirski

    Ne. Ne očekujem ja od ovakve momčadi da igra produžetak s Benficom za četvrtifinale EL ni da izbacuje Tottenham, ali itekako očekujem automatizme u igri, pa makar neke uigrane akcije za kornere i slobodnjake, i nešto što pokazuje da imamo trenera. Mi jednako bezidejno silujemo loptu protiv svakog protivnika - protiv slabijih to dovede do rezultata, protiv jacih ne. Ne vidim niti jedan jedini element koji bih pohvalio u Dinamovoj igri, a da nije obrana koju hvalim cisto jer se ta statistika zadnjih 6 utakmica ne smije zanemariti.

    Necu uspoređivati okolnosti, usporedit cu osjecaj: sjetite se kad nas je Bjelica vodio kakav je osjecaj bio kad bismo primili gol. Svi, od igraca do tribina, su znali da je to ono “popravi kapu i nastavi dalje”, nije bilo panike, znalo se da su svi mentalno 100% unutra i da cemo se vratiti, a i ako se ne vratimo - poginut cemo pokusavajuci. Ja to ne vidim danas ni u tragovima. Ne rezultate i uspjehe, nego osjecaj i stav.
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Ja se sjećam početka sezone kada se već znalo da će otići okosnica ekipe i tada smo ja i Captain America (među rijetkima) pisali da će doći u pitanje osvajanje HNL-a jer je ova ekipa u 20 deka sa Hajdukom. Mi smo zagovarali usmjeravanje svih snaga na HNL ali se tada pisalo ''ma šta se brinete, još je 100 bodova u igri, možemo i sa miješanim sastavom igrat ligu dok smo u Europi''. I gle čuda, stvarno je liga došla u pitanje. To smo mi najavili u srpnju i kolovozu jer smo znali koliko je tanak ovaj kadar nakon što su otišli Livaković, Šutalo, Oršić i Ivanušec..

    Onda dolazi Jakir u trenutku kada je -5 i kada slijede dvije teške utakmice. Na kraju polusezone smo na -2. Po meni čisto ok posao ali po nekima on treba dobiti otkaz. Jednostavno nemamo jednako poimanje kvalitete ove ekipe. Ja sam u srpnju bio svjestan koliko će Dinamo biti slabiji bez 4 reprezentativca i mjerim Jakirov rad cijelo vrijeme s time da sam ukalkulirao koliko on slabiju ekipu ima. Mnogi i dalje žive u 2020. i očekuju iste rezultate kao onda kada je dinamov ''dream team'' igrao četvrtfinale EL pa se bune kako Jakir, pardon Yakir (aludirat ćemo na njegovo porijeklo) ne može ostvariti iste rezultate kao Krznar. Pa ne može jer bi onaj Dinamo dobio ovog Dinama sa 3 razlike pa makar onog Dinama vodio Mario Cvitanović a ovog Mourinho.

    Evo sada prognoziram da ništa nije izgubljeno. Kladionice daju otprilike 50-50 omjer za titulu i imamo solidne šanse ukoliko se dostojno pojačamo. To hoćemo li se dostojno pojačati nije do Jakira nego do uprave. Ako mu budu dali ozbiljan budžet uvjeren sam u osvajanje titule. U problemima i jesmo cijelo vrijeme zbog uprave koja je prodala sve što je valjalo i koja je smatrala da su ''unutarnje rezerve'' dovoljne za nastaviti funkcionirati na istom rezultatskom nivou. Jakirović je tu samo gromobran i onaj u kojeg se upire prst. Upravi zapravo i odgovara da je tu Jakir jer znaju da dok je god on tu za svaki loš rezultat će biti kriv on a ne oni koji su rasprodali sve i doveli ništa. Ako se ikoga treba prozivati to je uprava ali sada ipak pušu novi vjetrovi pa se manje prigovara upravi i lakše je dežurnog Pedra naći u treneru.
  • emilperska
    4.2k

    Yakir je smanjio prednost jer za vrijeme Biščana Hajduk imao 5-0-0, a onda su im se desili redom: Istra, Gorica, Rijeka, Osijek.
    Sad mi molim te argumentiraj po čem je Yakir zaslužan jer je jogurt skupio 4 poraza i neriješeno s Loksom za vrijeme vladanja sulejmana yakira veličanstvenog?
    To smanjivanje prednosti nema apsolutno nikakve veze s njim!!
    Pa ljudi Božji, pukli smo Hajduku 3 puta okvir u 2 tekme pod njim. O čem pričate vi..
  • miro
    3.5k
    samo 2 stvari:

    1) mi smo na -7 uz mogućnost doć na -1
    2) Jakir nije dobro vodio Dinamo ovu jesen
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Yakir je smanjio prednost jer za vrijeme Biščana Hajduk imao 5-0-0, a onda su im se desili redom: Istra, Gorica, Rijeka, Osijek.
    Sad mi molim te argumentiraj po čem je Yakir zaslužan jer je jogurt skupio 4 poraza i neriješeno s Loksom za vrijeme vladanja sulejmana yakira veličanstvenog?
    To smanjivanje prednosti nema apsolutno nikakve veze s njim!!
    Pa ljudi Božji, pukli smo Hajduku 3 puta okvir u 2 tekme pod njim. O čem pričate vi..
    emilperska

    Imao je Hajduk ne 5 nego čak 6 pobjeda zaredom i nakon što je Jakir preuzeo ekipu.

    Uglavnom Jakir ima 9-3-2 u ligi. Ako mislite da je to za otkaz sve u redu, očito se ne slažemo.
  • austrijanac
    2.9k
    Još sve i nekako, ali da nam tehnički potkovani igrači pružaju slabije partije, to me još više ubija.
  • Ban
    698
    Jebote prognoziranje. Ne sumnjam ja da Jakir može naštelati ekipu više po svom ukusu sa pojačanjima. Moja je briga da će time kvalitativno srozati ekipu unatoč tome što će ona tada pod Jakirom biti efikasnija. Nakon njega ćemo samo biti u još većem kadrovskom bunaru i upit ćemo taj njegov zatucani nogomet.
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    1) mi smo na -7 uz mogućnost doć na -1miro

    Tako je. Zapravo je -7 (a može biti -1) a Jakir je preuzeo ekipu kada je bilo -8 (mogli smo tada doći na -5 zbog tada jedne zaostale utakmice i došli smo)
  • miro
    3.5k
    Može li Jakir okrenuti prvenstvo na našu stranu kad prođemo "njegove" pripreme - možda i može (daj Bože), ali ovo što nas je vodio govori suprotno - i baš na to se GNK Dinamo kladi sa svojih 60 milja eura godišnjeg budžeta
  • LaznjakProsineckog
    512
    Mene upravo brine sto ce Jakir vodit prijelazni rok, drka na Hoxhu, Pršira, Goričana i igrače iz bosanske lige. Malo je falilo i da Kaneka potjera jer mu nije po guštu (duel, brzinska izdržljivost itd.) Njegov mentalitet nije dinamovski. Znate sta je Dinamo mentalitet? Npr Robi Prosinecki (nebi ga nikad za trenera) sa onakvim Rudesom da 4 komada Osijeku, 3 Lokomotivi, 3 Rijeci, e to je to, napadački i atraktivan nogomet, Jakiroviceve pobjede 1:0 90.min, 2:1 penal u 97.min, X sa Varazdinom odjednom uspjeh itd itd. Ajmo sad ozbiljnije ekupe: Plzen 2x poraza, Hajduk poraz i X doma (3 put smo pukli na gol u obe tekme), tipicni HNL trener, dome Gorica, Istra, eventualno Osijek i Rijeka. Inace Rijeku da je moja baba uzela lani, napravila bi slican uspjeh, gore nije moglo pa sta god napravis je bilo top
  • emilperska
    4.2k
    Da li on opće govori engleski?
    Ozbiljno pitam, ne zajebavam se..
    Kao igrač nije došao dalje od Bugarske i Slovačke. Kao trener nije došao dalje od Mostara i Maribora. Možda ga je privatno učio, fkt ne znam. Možda netko s foruma zna njegovo stanje sa stranim jezicima.

    Zašto to pitam, zato jer mislim da on gleda transfer rok tako da dovede samo one igrače s kojima ne mora pričat na engleskom. Ne dao Bog dovest nekog Danca, kad možeš Selahija ugrabit i prenamjenit ga u lijevog beka..
  • Klenx
    4.5k
    Ne vidim Dinamo kao prvaka sa Jakirovićem, koliko god ostali bili loši.
    Svi igrači su nazadovali, igra je brutalno spora i predvidljiva, trkački mi se čine da se vuku ko krave, teške su im noge totalno.

    Prema naprijed nema niti jednog mehanizma uigranog. Kao na školskom i to na lošem haklu, jedan dobije loptu, pa gleda gdje su mu svi koji stoje.

    A proljeće kreće vatreno, Loksa pa Istra, oboje u gostima.

    Čovjek je jednostavno prevara, kao velik, jak, samopouzdan, wannabe elokventan. A kad malo zagrebeš, preplašena neznalica.
    Derbi na Poljudu će se opet ukenjat u gaće.

    Problem je što vjerojatno boljeg ni ne mogu naći. Bjelica im je odlepšao, ovo sve ostalo je u 10 deka.

    I siguran sam da ne zna engleski pa ćemo gledati HNL pojačanja.
  • Imamo Dinamo
    3.4k
    Koliko god da je ovo sad lose, nema bolje opcije nego vjerovati Kakoru jer je jedina osoba za koju je nasa uprava cula, a da je pritom sposobna za ovo, nasla posao. Ako se da otkaz Jakiru vratit cemo se na Cacica i slicne, a to je kao da je i ostao ovaj.
  • Tom Hanks
    2.8k
    Jakirovi plaćenici marš iz Dinama
  • Georg Koch
    3.9k
    Perkovic nazadovao? Sucic nazadovao? Kaneko nazadovao?
    Mozes ga mrzit ili ne volit, ali mozes biti malo i realan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.