• Ban
    698

    Bojim se da nećeš biti za to nakon što se provede pod Tominim uslovima.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Bojim se da nećeš biti za to nakon što se provede pod Tominim uslovima.Ban

    Što su to uslovi?

    Uglavnom vidim da ti imaš neku svoju istinu i neku svoju priču pa tko sam ja da te ometam.
  • Ban
    698

    Što je to "zeleno"?

    Što su to "uslovi"?

    Moram priznati da se ovdje pokreću neka zanimljiva pitanja. Možda bih i ja tebe trebao pitati što je to "demokracija" u progresivnom žargonu, ali ne bih skretao u digresije niti mi se bavi semantikom.
  • Facke
    2k
    A imate rasprave. Bitne je da se neke pokrenule. Bitne je da se bude delal stadion. A ste bu tu koga politicki jebel koga briga? Ak bu stadion zvana zeleni nek onda bude zeleni. Ak bu plavi , nek bu plavi. Ak bu mogel mejnati boje ko na Allianz Arene jos bole. Bitne je da dobime pravi stadion. Se druge je tak se jedne.
  • K3p
    131
    Kak to misliš bitno je samo dobit normalan stadion? :lol:
    Viš da je bitnije brojit krvna zrnca i pravit od toga političko izdrkavanje
  • Facke
    2k


    Je vidim. Dobrek ja te vidim.
  • mali M
    3.5k
    Ak bu stadion zvana zeleni nek onda bude zeleniFacke

    pa znaš kaj ću ti reć Facke, nije to ni tak loša ideja.. Izvana nek bude uklopljen u maksimir, a unutra plav.. meni bi to bilo ok..
    Što se tiče političkih rasprava ovdje, ja sam samo htio napomenuti da mi se ne sviđa taj stav, da je Dinamo "samo podstanar", ali slažem se i sa momcima ovdje koji kažu da se to sve samo treba urediti u ugovorima o suradnji. Ne sviđa mi se da nas grad drži za cojones, ali treba vidjeti kako će sve završiti... svi se u biti nadamo istome, tako da ne trebamo se ovdje previše raspravljati...
  • Facke
    2k


    A normalne da nas budu drzali za jajca. Oni bi peneze sluzili. :wink: Kak bo bo. Biten je novi stadion. Ak ga stvarne dobime do 2027/2028 ljudi moji pa te bi bile vrh. Zaprt stadion , Bad Blue Boysi, celi stadion, pa protivnicke ekipe se budu usrale cem dojdeju na teren. Jos kad zagrmime buju zamjene iskali kak je Werner iskal zamjenu vu Istanbulu el mu je bile pre glasne navijajne i nije mogel igrati. :lol:
  • K3p
    131
    Dinamo je pravno gledano oduvijek i bio podstanar u Maximiru, bar za ove države čini mi se. A možda je tako I bolje, jer inače bi bilo još više hijena oko kluba kada bi klub imao u vlasništvu takvo zemljište.
  • mali M
    3.5k
    e i netko je spomenuo spomenik navijačima. Ja bi ga stavio unutar sjevera u prizemlju da svi koji ulaze na sjever moraju pokraj njega proć, gdje bi stavio i prostorije BBB. Vrijeme je da se BBB vrate na stadion u "svoje" prostorije, a ne da su rasuti po gradu. Meni su takve sitnice baš baš vrijedne! I uz njihove prostore bi im s jedne strane stavio mali prodajni prostor za njihov merch, a s druge Dinamov merch. Kak si jako želim taj novi stadion da doživim, nemrem vam opisat
  • Crle
    359
    Ma da, najbolje bi bilo da grad pokloni klubu zemljište i vlasništvo nad njim. I to ovakvom klubu sa ekipom koja ne želi provesti u djelo niti dogovoreni statut, već je to "prevelika demokracija".

    Možda je umjesto možemo trebala pobijediti stranka sa lizačem mamićevog šupka Peternelom. Sigurno bi već imali super statut i moderni stadion u vlasništvu kluba. Plav naravno, ne zelen.
  • Sajla
    3.6k
    ova teorija o bezveznom stadionu kojeg će TT izabrati na natječaju je fakat šuplja. s jedne strane imamo ekipu koja je protiv toga da se uopće grade ikakvi stadioni (i ne zanima ih tko plaća, nego ide aaaaa nema za vrtiće i bolnice?!?!), a s druge strane smo mi koji želimo stadion i nama bi napravili neko nefunkcionalno ruglo? kaj, kad si već pucaju u nogu, nek raznesu obje? ne vidim logiku.
    mene više zanima kako će se priča o stadionu rasplitati u vezi s demokratizacijom Dinama. ako je to neka poluga za pritisak na sadašnju garnituru, žao mi je samo što ih nema više i da ih se može pritiskati i sa drugih strana. a ako u Gradu nastupi neka druga vlast s poviješću "a gdje sam tu ja?" pristupa projektima, onda smo tek u govnima.
    sljedeće godine se bira za Eur.parlament, predsjednika i sabor tako da ćemo vjerojatno čuti puno priča, a na proljeće 2025. su lokalni pa nas čeka godina i pol puna obećanja. želim vjerovati da će biti dobro, ali tko se jednom opeče, puše i na jogurt.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Vrlo jednostavno sažeto: ako si podstanar u svom stanu i želiš delat preinake u sobama il na instalacijama - moraš pitat vlasnika. Nisi svoj na svome i ne odgovaraš i ne krojiš sam svoju budućnostkibic

    Ali Dinamo je trenutno podstanar u svom stanu. Maksimir nije Dinamov, zemljište na kojem je Maksimir nije Dinamovo, Svetice nisu Dinamove, Hitrec-Kacijan nije Dinamov. Doslovno Dinamo je punopravni vlasnik samo pehara u trofejnoj sobi, inventara u uredima kluba i sarkofaga u kojem odmara Barišić. Kad smo već kod toga, ne postoji nesigurnija budućnost od one na stadionu na kojem je jedna tribina trajno zatvorena jer je uništena od potresa, na drugoj otpada beton s nje, a Zagreb ima još jedan rasjed koji nije dugo bio aktivan (Žumberak) i ako se on aktivira onda možeš potencijalno zaboraviti na cijeli stadion.

    Tomašević je izjavio da će investitor dobiti koncesiju na 30 ili 50 godina, nakon čega se sve vraća u vlasništvo grada. Ne znam na što točno ciljaš kad kažeš "nesigurna budućnost", ako možda misliš da postoji mogućnost da jednog dana investitor izbaci Dinamo sa stadiona? U tom slučaju mu treba netko tko će uskočiti na njegovo mjesto, a to u Zagrebu ne postoji. Investitoru je stadion samo sredstvo da dođe do poslovnih prostora/zgrada i shopping centra + garaže u jednom od najskupljih zagrebačkih kvartova.

    S druge strane, ovo je jedini način da Dinamo napravi stadion, mislim da smo toga svjesni svi. Neka kupovina zemljišta u nekakvom Blatu pa samostalna gradnja ne dolazi u obzir jer Dinamo nema za to love.
  • Bosskovitz
    7.7k
    Mislim da grad želi alat za ucjenjivanje Dinama.Ban

    Apsolutno želim da grad ucjenjuje Dinamo demokratizacijom, ali bojim se da se to neće dogoditi u kontekstu stadiona upravo zato što Dinamo neće dobivati nikakvu koncesiju za zemljište.

    Također:

    - S katastarske čestice uklonit će se praktički sve osim zapadne tribine. Stadion je „gradska kuća“ izgledat će kao da su zgrade naseljene sportom. Kranjčevićeva ulica dobit će i „trokutasti“ trg, koji će sadržavati i zelenilo i vodu, a s istočne strane bit će i parking koji će biti ujedno i sportsko igralište, u vrijeme kada neće biti utakmica, što će biti još jedan inovativan element. Na krovu će biti solarna elektrana, a stadion će imati i prepoznatljive konstrukcije koje će nositi reflektore u kutovima. Na rubu južne tribine bit će niz žardinjera koje će se natapati kišnicom s krova. Bit će to „zeleni“, samoodrživi stadion koji se ne viđa često - rekao je Luka Korlaet, zagrebački dogradonačelnik.Ban

    Kaj je ovdje problematično?

    Kamo sreće da stadion koji dobijemo zaista bude moderan stadion u svjetskim okvirima: solari, skupljanje kišnice, visoka razina samodostatnosti, nizak ugljični otisak... ti te stvari vidiš kao nešto loše? Zašto?

    Mislim da se to nažalost neće dogoditi jer je isplativo tek dugoročno, a kratkoročno povećava cijenu investicije, ali da bi bilo super - definitivno bi bilo odlično.
  • Ban
    698
    To su stvari koje dolaze nauštrb estetike i ugođaja. Ako je tebi po guštu da Dinamo igra na sterilnom stadiončiću kapaciteta 15-22k i ugođaja neke moderne minimalističke čekaonice, neka ti je na veselje.

    Meni su redneri rekonstrukcije Kranjče odvratni, stadion nalik tome definitivno ne priželjkujem Dinamu.

    Kakve vražje žardinjere i skupljanje kišnice? Jel mi pričamo o stadionu ili botaničkom vrtu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.