• Ban
    698
    Stadion je „gradska kuća“ izgledat će kao da su zgrade naseljene sportom.

    Riga mi se kada ovo pročitam. Nadam se da nisam jedini.
  • Ludovic IX
    5.4k
    Nekima sw ovdje riga od onog što napišeš pa nikom ništa..
  • Ban
    698
    Nekima sw ovdje riga od onog što napišeš pa nikom ništa..Ludovic IX

    Ne moram ja na ovome forumu sudjelovati, nije problem.

    Registrirao sam se jer me brine stanje u Dinamu, ali izgleda da nema previše smisla razgovarati sa pojedincima koji Dinamov interes nisu u stanju ni percipirati. Ne mislim ovdje biti žrtveno janje vašem internom klubu od stotinjak ljudi.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Ne moram ja na ovome forumu sudjelovati, nije problem.Ban

    Doviđenja i sretno!
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.6k
    Kaj ste se uzjebali svi skupa sa tim prozivanjima

    Ne samo na ovoj temi, vec i na drugim, dajte malo postovanja jedni prema drugima
  • marcio amoroso
    32.2k
    Upravo tako. Spustite loptu na zemlju i dopustite drugačije mišljenje jbt. Svi bi neku demokraciju kurac palac, a svi isključivi kao ne znam šta.
  • kibic
    1k
    Nisam napisao nesigurna budućnost nego da "ne krojiš sam svoju budućnost". Pod time ne smatram istjerivanje sa stadiona nego Dinamo bu i dalje moral nakon 30-50 godina pitati Grad za dozvole ako bu htel radit preinake na stadionu i pomoćnim terenima. Volja Grada bu ovisila o tome 'ko je na vlasti, i kak im odgovara.

    Dinamo je sada podstanar, točno. I to mi se ne dopada i ne vidim zakaj bi se to trebalo ponoviti opet.

    Ne smatram da Dinamo ne može sam kupit zemljište i sam pronaći investitora, dapače mislim da je htio, mogel je to odavno napraviti. Smatram da Dinamo na Maksimiru ne može sam izgraditi stadion, to se sad i razjasnilo jer su 3 strane se morale usuglasit.

    To da Dinamo nema novca za gradnju stadiona na svojem zemljištu je jednostavno "rekla kazala". Nitko od nas ne zna kolika je financijska sposobnosti jer nismo vidjeli sami papire. Isto tako mogu ja tvrdit da Dinamo sve može to financirat i sam poplatit sa privatnim investitorm i izvođačom koji će onda Dinamu nakon 30-50 godina dat stadiona u vlasništvo. Jer da se financijski posložilo drugačije, te i da se novac nije prosipaval na bjegunca u BiH, imalo bi se love.

    Bit zadovoljan s nečim kaj se pred kraj godine dogovorilo nekim sastankom jer "konačno se nekaj dela", nemrem bit jer vidim daljne probleme koji nastaju. Najveći dobitnik iz ove priče je Grad i Tomašević. Nikaj love nije potrošil na isplatu Crkvi, Država je Crkvi osigurala zemljišta i izgradnju/rekonstrukciju crkvi, stadion bu izgradil i pripal Gradu, a Dinamo sam mora koristit stadion. Fin predizborni win za Grad i Tomaševića.
  • Dinaminjo
    506
    Kakve preinake trebas na stadionu od 35k+ ljudi koji se gradi od nule??

    Kojim novcem bi se stadion gradio i gdje bez grada?
    Da pitamo Broza i Modrica da place od Arabije uloze u stadion koji ce pokloniti klubu?
  • Lynx17
    2.6k
    Zasto @Ban (ili bilo tko) ne moze imati svoje misljenje?
  • Armagedon13
    958
    Otto Barić kaže u VL da su prije dvije godine radili studiu za stadion od 35 000,te ponudu turske firme od 50M,rušenje za 6-8M
    Baš me zanima koliko će iznositi cijeli paket-hotel,garaže ili što već
  • Dinamosaur
    958
    Mozda je vec bilo rijeci ali sam preskocio.Nisam cuo pitanje o nogometnoj skoli i svim pomocnim terenima.
    Kud se to seli, il ne seli?
  • Bosskovitz
    7.4k
    Registrirao sam se jer me brine stanje u Dinamu, ali izgleda da nema previše smisla razgovarati sa pojedincima koji Dinamov interes nisu u stanju ni percipirati.Ban

    Nije problem u njima/nama. Ti svoj "arhitektonski ukus" percipiraš kao interes Dinama, a to tako ne može dobro funkcionirati ni na jednom forumu. Interes Dinama je stadion, svi ovdje smo za stadion i svi smo za interes Dinama. To hoće li on biti betonski brutalistički mastodont kao da je ispao iz sedamdesetih, konfekcijska arena, plavi vulkan ili neko moderno, održivo zdanje - to su razlike u mišljenju.

    Ti želiš starinski stadion, ja želim moderni stadion - obojica govorimo o Dinamovom interesu. barem pretpostavljam.
  • jedan u nizu
    6k
    Znaci vi bi rade da Barisic, Zoric, Hanzel ili netko treci ili jos 30 njih ima sve prste i potpune odluke o gradnji i koristenju tog stadiona?

    Vi bi dali da nam karlovacka tiskara salje fakture klubu za odrzavanje tog stadiona, pa bi za njega utukli pare kao za sadasnji stadion unutar 10 godina od njegove gradnje?
    Vi bi da nam buduci profiti od transfera Olma, Baturine ili Belinha zavrse u njihovim dzepovima kroz mutne poslove?
  • Bosskovitz
    7.4k
    Otto Barić kaže u VL da su prije dvije godine radili studiu za stadion od 35 000,te ponudu turske firme od 50M,rušenje za 6-8MArmagedon13

    Ottu Bariću iz iskustva ne vjerujem ni oko jedne procjene. Nema teoretske šanse da se stadion od 35.000 mjesta početkom prošle godine u Zagrebu mogao napraviti za 50 milijuna eura. Pampas je gotovo tri puta manji stadion, bez potrebe za rušenjem ičega, i koštao je 80 milijuna eura - privatne love, znači 10% plus-minus je realna cijena.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    To da Dinamo nema novca za gradnju stadiona na svojem zemljištu je jednostavno "rekla kazala".kibic

    Da Dinamo ima novca za gradnju stadiona to bi napravio u zadnjih 20 godina. Čak i ono kad se Barišić hvalio da “imaju novca” su moljakali da im se pokloni zemljište. Mi govorimo o kupnji zemljišta koje bi trebalo primiti stadion, pomoćne terene, zgradu za školu i urede za klub, izradi svih nacrta, dozvola i gradnji stadiona od minimalno 80-100 milijuna €. Sve i da je Maksimir Dinamov, to je dodatni trošak od 10-tak milijuna € za rušenje. Poprilično sam siguran da nema novca za to. Uostalom, ne ulaze i Rijeka i Dinamo u javno-privatno partnerstvo iz lude želje da imaju jednu svjetleću Matrix ili VMD poslovnu zgradu pored stadiona nego jer nemaju para sami financirati projekt. U tome nisu niti jedini niti sami u svijetu, velika većina klubova nije vlasnik stadiona na kojem igraju.


    Vi bi dali da nam karlovacka tiskara salje fakture klubu za odrzavanje tog stadiona, pa bi za njega utukli pare kao za sadasnji stadion unutar 10 godina od njegove gradnje?jedan u nizu

    Da se mene pita, Nikola Hanžel bi bio uklonjen iz svih tijela kluba i njegov ugovor sa Lanom raskinut prvom prilikom, jer znam o kakvom se tipu radi i o kakvoj opasnosti za klub se radi. Ono što je pobjeglo u BiH je mila majka za ovo. Gdje god su spomenute osobe uključene treba imati ne dva nego četiri oka na svakoj fakturi, potpisu i dokumentu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.