• Keyser Soze
    10k
    Mislim, pričamo o prvoj špici Hrvatske nogometne reprezentacije, trećih na svijetu. Nigdje nećemo naći kvalitetu Petkovića kao što nećemo pronaći kvalitetu Josipa Šutala ili Livakovića. Mi takve igrače moramo sami stvoriti, teško će nam se ponoviti da uzmemo dva anonimca poput Oršića i Petkovića i da oni ispadnu vrhunski kao njih dvojica. Ako želimo nešto slično tome onda treba odriješit kesu i počet gledat igrače već sad za ljetni prijelazni rok, na zimu sigurno nećemo dovesti takve kapitalce i do ljeta treba radit najbolje moguće s ovim kaj imamo trenutno. Problem je kaj to nema tko odraditi, ne mogu ovi sad pronaći nešto bolje od krila Slaven Belupa.
  • Ban
    698
    To i ja ponavljam već nekoliko stranica. Petka se ne može zamijeniti bez 5-7m eura potrošenih na jednog kapitalca. Eventualno Beljo ako je to moguće za ~3m, ali i to je prevelik kvalitativni pad. Petkovićev odlazak bi bio ozbiljan hendikep za nas, a eventualni kiks ove sezone povećava šanse njegovog odlaska.

    Ljudi ne kuže da se igrače, a posebno napadače, te kvalitete na današnjem tržištu ne može nadomjestiti cifrom od par milijuna koliko košta naš tipični "kapitalac", a i kontekst unutar lige je promijenjen u odnosu na doba kada smo doveli Petka i Oršu. Nemamo više vremena za takvu kocku pored ovog napaljenog Hajduka koji puca na naš tron.
  • Patak
    2.9k
    Dakle, 5-7 milijuna za nekog kapitalca, uz bolnu činjenicu da čak i igrači koji nisu kapitalci biraju neki prosječni klub liga petice nego Dinamo kao što smo vidjeli prošli prijelazni rok.

    Dakle, past će dvojba Brodić ili Kulenović iako oni nisu razina Dinama.
  • wolfgang14
    1.6k
    Probat zadržat Petka, a u međuvremenu uigravat Košćevića pa vidit na ljeto kakva će bit situacija ako ne bude dobra, imat u backupu nekog napadača kojeg bi se moglo uzeti na ljeto. A koji napadač bi to mogao bit, nemam pojma, prerano je govoriti, možda beljo, možda frigan, ko zna kakva će igračima bit situacija u klubu za pola godine
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    Ok, Kulenović ima 24 godine neće napredovati ali još će manje Brodić. Ako će izbor bit Brodić ili Kulenović ja sam za Kulenović a, to je sve...Patak

    Ni Kulenović ni Brodić nisu rješenje niti se nadam da čak i ova potpuno nesposobna uprava i sportski sektor ne misli da jesu. Nažalost, nama su prije alternative bili Gavranovići i Drmići, prekaljeni internacionalci koji su donosili razinu više kad su ulazili s klupe, a danas bi se trebali zadovoljiti sa Jurićem, Kulenom i Brodićem.

    Ako nisi uspio alternativu naći unutar vlastite akademije, a nije da nije bilo prilika da se npr. Košćeviću da šansa, onda je jedino što možeš posegnuti u džep i dovesti kvalitetnog napadača izvana. Ali to nije posao koji se radi kao što se radio zadnjih par godina, da trener gleda ekipe s kojima smo igrali i s kojima se igramo u HNL-u pa se onda vrte imena poput Belje, Bilbije, napadača Astana, Balkanija ili koga već ne, to je posao za duboku analizu tržišta i pravodobnu reakciju sportskog direktora. Tu postoji samo jedan mali problem - mi nemamo sportskog direktora niti ćemo ga dobiti ubrzo. Zato se i rade ove panične kupovine i vrte se ova reciklirana imena jer o njima odlučuju likovi koji nemaju pojma ili trener kojem je poznato samo tržište od Đerdapa do Jadrana.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    buraz ma možemo mi ovdje pisat koliko god hoćemo, maštati i sanjati. Kao da je klub organiziran i sve kak treba. Izlaze svakakva imena, plaćeni članci. Pa svi znamo kako je bilo prošlo ljeto, znači kamilica je blaga riječ. Sad je još gore, jer ljude i da ima novaca nema tko dovest. A lažne dojave "insajdera" poput onog levata osvrtnika su gluposti. Čovjek nije pogodio nikad ništa, a ono što jest je prepiska obična. Ambicije kluba se vide dovođenjem brodića. Plaćanjem transfera a čovjeku ističe ugovor. I onda nam taj isti Varaždin uzme bod. Pametnom dosta. Brate imamo petka dok ga imamo. A poslije Ko zna. Ako ostanemo na kulen u, juriću, koščeviću I ova liga konferencijie bit će nam san pusti.
    Al opet nada umire posljednja. Možda nas iznenade, ali...
  • Patak
    2.9k
    Meni je samo žao što dosta naših napadača iz akademije nije završilo na razini Dinama, Ilečić, Barišić, pa prije njih Šipoš, Roko Baturina... Možda je Koščević taj.
  • Ban
    698

    Zanimljivo da je nakon duge suše na globalnoj sceni opet započeo trend iskakivanja perspektivnih mladih napdača.
  • OsamŠest
    3.5k


    Tko je od njih dobio konkretnu šansu? Nitko.

    Hoće li isto biti sa Koščevićem? Hoće.

    Za 3 sezone će Mišković za njega tražit 5m eura, a mi ćemo si čupat kosu..
  • nemapredaje
    3.3k
    Ako će se trebati tražiti zamjena za Petka, onda treba krenuti po Pierrota. Mislim da njega možemo dobiti za ispod 5 milja €, a odličan je igrač.
  • hardek
    2.8k
    Nakon ispadanja juniora iz LP, Koščević je odmah trebao biti prebačen u seniore. Radije nek on dobiva par minuta po tekmi nego Jurić i Drmić a po onom što sam vidio ima potencijal. S Vrbom je drugačija situacija jer na njegovoj poziciji imamo dosta opcija pa ne znam da li bi mogao doći do minuta.

    Koščević mi se čini više first team ready s obzirom na fizikalije i način igre.
  • CastAway1986
    1.5k
    Izvini drug al jel dosta spominjanja Pierrota više, lik ima 3 gola u prvenstvu Izraela ove godine a ovdje kotira u najmanju ruku kao da je Haaland..
  • Captain America
    17.7k
    Samo DDB može kolko-tolko zamijeniti Brunu od sve te ekipe koja je dovođena u vezu s nama. Još je dovoljno mlad da ako dođe do prodaje, vratit ćemo uloženo i zaraditi. Ako postoji i promil šanse da ga se dovede, moramo probati.
  • Krizy
    43.5k

    Ne znam bi li nam bio pojačanje ali smiješno je napadati ga zbog tri gola u trenutku kada je odigrao samo četiri utakmice u prvenstvu :rofl:
  • MarK
    648
    Za Petka nema alternative. Kulen fizički otprilike, sve ostalo ni blizu. Brodić nešto zna ali je sa 180 cm prenizak za takav način igre. Beljo je jedina opcija, ako Augsburg ne računa s njim vjerojatno bi pristali na iznos koji su platili Osijeku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions