• Krizy
    43.5k
    Očito je narodu pun k "mentalno bolesnih" ubojica.

  • deda
    32.7k
    Kako biste vi odlučili kako i koga pustiti da se trajno naseli u Hr ako moju metodu smatrate nedovoljno dobrom?
  • marcio amoroso
    36.6k

    Jednostavno državljane onih zemalja iz kojih dolaze teroristi koji haraju po zapadnoj Europi izolirati i njima zabraniti boravak tu. Te zemlje su Alžir, Maroko, Tunis, Libanon, Afganistan, Sirija itd.

    Ja nisam vidio da je u zapadnoj Europi neki harakiri napravio neki Filipinac ili neki Nepalac.
  • wolfgang14
    1.6k
    Najvjerojatnije ne postoji ni tamo nikakva krajnja desnica, kao ni ovdje kod nas. To je dnovinarski spin da bi se ušutkali normalni ljudi koji se ne slažu sa masovnom imigracijom i ostalom ljevičarsko globalističkom agendom.Patak

    Naravno. To otprilike ovako izgleda: Ne želiš da ti djecu bodu u školi? Ti si ekstremist, radikalni desničar i potencijalno nacist
  • NitkoBitan
    17.6k
    Kako biste vi odlučili kako i koga pustiti da se trajno naseli u Hrdeda

    Zasto se to namece samo po sebi? Ne trebamo mi nikoga planski pustit u drzavu.

    Kaj ce nam vise radne snage ako nas ima sve manje? Nema za mirovine? Model nemas djecu nemas mirovinu i to je to, demografski poticaj samo takav.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Kako biste vi odlučili kako i koga pustiti da se trajno naseli u Hr ako moju metodu smatrate nedovoljno dobrom?deda

    Ovako :smirk:

    DLJyglKW4AA4i1B.jpg
  • marcio amoroso
    36.6k
    Model nemas djecu nemas mirovinu i to je to, demografski poticaj samo takav.NitkoBitan

    O Bože :monkey:
  • Mlađi referent
    12.3k
    Model nemas djecu nemas mirovinu i to je to, demografski poticaj samo takav.NitkoBitan

    :rofl: :rofl: :cry: :cry:
  • NitkoBitan
    17.6k
    O Božemarcio amoroso

    Nisam mislio doslovno haha.

    U istocnoazijskim drzavama su mirovine skoro pa nikakve i djeca finananciraju roditelje u starosti. Takva je kultura i stvari funkcioniraju.

    Sasvim realno i legitimno pitanje. Zasto bi necija djeca financirala mirovine osobama koje nemaju djece (jasno onima koji su bili u mogucnosti imat)? Medugeneracijski fond solidarnosti ima izuzetan znacaj s obzirom na to da cijelozivotne uplate brzo pojede inflacija.
  • Neki tip
    21.3k
    Povijesna greška europskih zemalja je masovno puštanje ljudi na svoj teritorij bez ikakvih preduvjeta. Jedino rješenje je pojedinačan pristup. Provjera, probni period, učenje jezika i kulture, polaganje neke vrste ispita. Za nas nije kasno, ali mnogi su taj vlak propustili i morat će se nositi s rastućim problemom.deda

    Kako biste vi odlučili kako i koga pustiti da se trajno naseli u Hr ako moju metodu smatrate nedovoljno dobrom?deda

    Ne bih pustio nijednu jedinu osobu koja je pokušala ili uspjela nezakonito ući u zemlju. Nijednu.

    Nek traže azil - odbijeno.

    Ništa "samo želim živjeti u Švedskoj", ništa "pa i Hrvatska mi se sviđa", ništa "Njemačka će mi dati stan, samo me pustite dotamo".

    U BiH, Crnoj Gori, Mađarskoj, Srbiji, Sloveniji, Italiji - rata i proganjanja nema, dakle prošli su najmanje 1 zemlju prije nego što su došli u ovu (samo za primjer, a vrijedi za bilo koju EU zemlju).

    Izbjeglice treba zbrinuti, pomoći im, ali izbjeglice ne prelaze tisuće kilometara i brojne granice kroz šume i preko rijeka bez dokumenata, ali s novcem.

    Laž je, prijesna laž, koju moralisti (moralni ucjenjivači) rado šire, da se Ukrajince zbrinulo i primilo jer su bijeli Europljani, a Marokance (samo za primjer) nije jer su Arapi. Ukrajince se zbrinulo jer im je u zemlji rat, ali nekako su uzeli osobnu sa sobom, a Marokance (primjer) nije jer im je u zemlji mir i jer NEMAJU pravo živjeti gdje god im se sprdne i svidi živjeti.

    Nemam ni ja pravo useliti u jednu lijepu kuću na Pantovčaku na koju sam bacio oko pri šetnji, iako bi mi bilo komotnije nego u mom stanu.

    Toliko o ilegalnim migracijama.

    A sad o legalnim, odnosno o tome "kako bismo mi odlučili i koga pustili da se trajno naseli...".

    (Ponavljam, nikoga tko bane kroz prozor nepozvan, umjesto da pokuca na vrata.)

    Europa stari, odumire, Europa stanovništvo treba.

    I tu dolazimo do "kako i koga"..

    1) Privlačenjem stranih studenata iz ciljanih zemalja (kojima daješ obrazovanje, priliku, integraciju, zapošljivost, a sebi radnu snagu i ljude koji neće visjeti na socijalnoj pomoći i bauljati gradom - neki hoće, ali to rade i neki naši studenti kad (nikad) ne završe);

    2) Komparativnim analizama obrazovnih sustava i pronalaženjem potrebne radne snage;

    3) Uzimanjem u obzir iskustava u prilagodbi i procesima integracije drugih zemalja pa se na nekim tržištima oglašavaš i nudiš, a na nekim ne - imaš na to puno pravo; biraš zemlje za koje smatraš da ima stanovništvo koje ćeš lakše integrirati u svoj sustav vrijednosti, običaja, kulture (ne moram eksplicirati što to znači, mislim da se dosta jasno vidi diljem Europe koju sam, kao što znaš, prošao uzduž i poprijeko);

    4) Individualni pristup po principu case by case vrijedi u slučaju "viših sila", izvanrednih situacija gdje razmatraš pojedinačne slučajeve i odlučuješ kako postupati, a u kontekstu širokih i masovnih migracija imaš ili bi ga morao ustanoviti ako ga nemaš - sustavan i pragmatičan pristup, analitički utemeljen i provediv sustav kontrolirane imigracije.
  • deda
    32.7k
    @ Ti si u biti malo eksplicitnije sročio ono što sam ja rekao. Ne da mi se više pisat litanije na forumu. Beskorisno je. O bilo čemu.
  • Neki tip
    21.3k
    Ti si u biti malo eksplicitnije sročio ono što sam ja rekaodeda

    Pa ne bih baš rekao. Ne vidim u tvojim postovima da piše išta od onog što sam napisao, osim da je potreban sustav.

    Međutim, kakav sustav, odnosno kakav pristup ovom problemu..

    Odgovorio sam ti četvrtom točkom na to. Zalažeš se za sustav s individualnim pristupom po principu "svugdje ima dobrih ljudi", a ja na sustavan pristup u inicijalnom probiru, po demografskim, socijalnim i drugim mjerljivim kriterijima. Ja sam malo elaborirao i razradio ono što je @marcio amoroso napisao, a ne ti u ovom slučaju.

    Ne da mi se više pisat litanije na forumu. Beskorisno je. O bilo čemu.deda

    Pitao si "što bi vi", odgovorio sam "što bih ja".
  • deda
    32.7k
    Da
  • Dinamosaur
    1.5k
    @deda je u depri
  • deda
    32.7k
    "Užas je moja furka" :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.