• Droljo
    5.5k
    Hehe patak. Dobro si okrenuo priču.
    Nego, moja ideja sa stadionom u areni nije naišla na plodno tlo :lol:
  • Doktor Kunić
    2.7k
    Nemoj upast u zamku uspoređivanja s frendovima koji su počeli raditi nakon srednje, nisu studirali, i sad zarađuju više nego što se tebi nudi.. Pa se možda pitaš zakaj bi pristao na 650, 700 ili 800 kad tvoj xy frend ima, ne znam, 1200, a nije studirao i radi xy posao.

    5 godina njihovog iskustva, bilo kakvog radnog iskustva, (tržišno) vrijedi više nego tvoja diploma.

    Međutim, tvoja diploma + godina, dvije iskustva i tu si gdje i oni s plaćom, brzo ćeš većinu i "prestići", a nakon toga sve je do tebe i tvog rada, angažmana, razvijanja, pregovaranja, ambicija


    Jako dobro napisano
  • Majki2111
    2.7k
    Kaj se tiče diplome, nikada to nisam gledao kao diplomu. Kemiju sam krenuo voljet od 8og osnovne kad smo krenuli radit neke modele. Vidio sam kolko ima mogućnosti da se tu nešto korisno napravi. Plus moji su primijetili da imam mozak, otišao sam u gimnaziju opću i kasnije kemiju rokao u srednjoj. (plus povijest i likovni i matišu :razz: ). Dalje nikad nije bilo upitnika kaj ću. Kemija ili nešto slično. PMF je bio prvi izbor. Nisam upao. FKIT drugi. Tamo sam upao i završio. Uvijek sam volio kemiju. Pa čak i fiziku, sam nisam imao sreće s profesorima. Velim, uvijek to moje ganjanje znanja iz tog područja bilo vođeno unutarnjom strašću. Do fakulteta nisam gledao mogućnosti zapošljavanja. Da se vratim 7 godina nazad ponovo bih isto upisao.

    Meni je učenje išlo. Ajmo reći da sam bio OK dijete, poslušan bez nekih izgreda. Sad se treba prešaltat na to da si na tržištu rada I da imaš neku odgovornost.
  • jedan u nizu
    6.4k
    Samo neka se nitko ne zavarava. Diploma i pocetni posao i iskustvo od par godina ne garantira da ce za 2-3-4 godine biti bolje. To ovisi od puno faktora, od zelje i ambicije, trenutnog stanja trzista, podrucja kojim se bavite, do puke srece i slucajnosti.
    Da je veliki poguranac, je, i to bi trebala biti neka smjernica, ali samo kazem da nije garancija da ce ako biti.

    Recimo kod mene je slucaj da sam nakon faksa odmah nasao posao. Koji je u pocetku bio manje placen, tadasnjih 4000 kuna iliti 530 eura. Proslo je 8 godina, placa mi je narasla na nekih 1000 eura okvirno, a posao mi je narastao visestruko. U specificnoj sam struci gdje sam jedan od mozda doslovno 20 ljudi u RH koji imaju polozen fakultet, struku, i iskustvo (i to u top firmi u tom podrucju u RH), i gdje mogu biti jako trazena roba u gradu. Ali isto tako, tog mog posla nema puno i ne mogu samo tako uskociti u drugi vagon. Dok moj poslodavac to ne shvaca da moze izgubiti radnika kojeg nece naci da trazi sljedecih 10 godina i nudi placu od 3000 eura. Tako da cekam priliku da se otvori drugo radno mjesto, koje mogu cekati jos godinama, do tada ostajem gdje jesam dok ne puknem. Druga opcije je napustiti to podrucje i poceti graditi karijeru ispocetka u nekom drugom podrucju ili raditi jednostavnije i dostupnije poslove poput skladistara, trgovine i sl. Nemam nista protiv toga, radio sam i prije na baustelama, skladistima i trgovinama, ali nekako se ne zelim vratiti tamo nadajuci se da cu u svojoj struci naci bolju priliku.
    Smatram da je to najvise zbog specificnosti mog posla, i da ima vise radnih pozicija da bih i ja odavno presao drugdje , ili da bih dobio bolje uvjete gdje jesam da ne odem nekoj konkurenciji.
    A moglo se i isto tako poklopiti da je sreca pokucala na vrata i da imam super poslodavca gdje bi do sada tukao 3000 eura, ili da pukom srecom zavrsim u drugoj firmu zbog veze/umirovljenja ili neceg slicnog.
  • Tom vg
    1k
    jel se smije znati u kojoj industriji sa kojom strukom radiš?
  • xavier
    11.2k
    Upravo kako je @Neki tip napisao, ljudi kod nas često i dalje gledaju na diplomu kao nešto što ti mora odmah garantirati dobro radno mjesto, dobru plaću i sve što uz to ide. Problem je što točno tako brojni klinci koji su upravo diplomirali i razmišljaju.

    No većina diploma zapravo govori kako imaš određeni potencijal te kako imaš radne navike. No o samom poslu zapravo pojma nemaš. Stvar je u tome što te poslodavac plaća zbog onog čime doprinosiš firmi, a ne zbog toga što si "5 godina života potrošio na faks pa zbog toga nešto zaslužuješ".
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    nek je sretan svima hehe

    68ePru7.png
  • Infinity
    15.3k
    Hehe patak. Dobro si okrenuo priču.
    Nego, moja ideja sa stadionom u areni nije naišla na plodno tlo :lol:
    1h
    Droljo

    Ne moze, isao sam ja odmah vidjeti :lol:

    Ovo bi trebalo da je 60x30. Nema sanse da tu stane 105x67

    342551.jpeg
  • Droljo
    5.5k
    Šteta
  • xavier
    11.2k
    Pa imate dimenzije na internetu. Maksimalna veličina sa skroz uvučenim tribinama je 57 x 97 metara. S tim da je to onda doslovno prostor od tribine do tribine.

    ŠtetaDroljo

    Ovo si napisao kao da je to bila ozbiljna ideja.
  • Droljo
    5.5k

    Neg kaj neg ozbiljna. Ak su dimenzije tak kak veliš, makne se 5 redova sjedalica i stane sve. Šta fali
  • NitkoBitan
    12.9k
    Imam ja ideju vezanu uz prenamjenu Arene u nogometni stadion. Cijeli donji prsten treba maknut da se dobije prostor za nogometni teren. Ostao bi nam gornji prsten kao tribina, ionak smo naviknuti gledat utakmicu 30 metara od terena a i tih oko 5 tisuca gornjeg prstena je dovoljno za Dinamove utakmice, barem ne bi kisnuli i smrzavali se.

    Sad vidim da ni uvlacenje donjeg prstena nije dovoljno... Budemo i zidove micali :grin:
  • xavier
    11.2k
    Ak su dimenzije tak kak veliš, makne se 5 redova sjedalica i stane sve. Šta faliDroljo

    Kojih 5 redova? Ovo su dimenzije s potpuno uvučenim teleskopima. Znači od zida do zida koji drže gornje tribine. Sretno s "micanjem" toga.
  • Droljo
    5.5k
    Ipak kita...
    Ništa, idemo dalje.
  • ZadnjiSamPutaKažeŠoroveIsokake
    434
    Šta ti imaš protiv što ja volim Vesnu Zmijanac?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.