• Krizy
    38.7k
    Kao što ti je napisao @xavier , Hajduk dovodi gotovo samo besplatne igrače. Dinamo sigurno može privući bolje besplatne igrače od Hajduka. Tako da ne stoji to će nas Hajduk prestići ako ne budemo plaćali svakog igrača po par milijuna. Problem je uprava koja ne zna dovesti dobrog igrača ni besplatno, ni za 2 milijuna a ni za 7.

    I jedno je realnost, koja pokazuje da Dinamo neće plaćati igrače 7+ milijuna a drugo su FM i osobne želje.
  • Ban
    698
    Naravno. Ali bi možda bolje shvatili svoj posao. A i baza je čudo. Za tih 500k (brodićevih) su mogli otići pogledati top 100 mladih talenata po fm-u. Jedan da prođe bilo bi super.Droljo

    Ljudi ne shvaćaju da je to igra brojeva. Da se razumijemo, ja FM ni ne igram. Ne igram nikakve igrice ima već 10-15 godina. Igrači koje spominjem iskaču mi statistički na određenim mjestima ili ih uočim na utakmicama. Ne bih ni te koji mi iskoče statistički ovdje navodio bez odgledanih utakmica, ali za neke klubove jednostavno ne mogu doći do snimaka.
  • Ban
    698
    Znači s jedne strane imamo Hajduk koji lovi slobodne igrače ili eventualno plaća odštete od par stotina tisuća eura, najveći iznos u zadnjih nekoliko prijelaznih rokova im je 1 milijun za Žapera, a s druge strane imamo nas koji uredno plaćamo odštete od po nekoliko milijuna eura više puta u svakom prijelaznom roku. I ti kažeš da nam to nije dovoljno da bi držali korak s Hajdukom nego da nam trebaju igrači od 6-7 milijuna eura kako bi osvajali HNL?xavier

    I taj Žaper je u trenutku dovođenja za 1 milijun na TM-u nominalno vrijedio 3. Kada ja ovdje navedem igrača u tom cjenovnom rangu hohštapleri poput tebe mi prigovaraju da se igram FM-a.

    Nije da Dinamo ne može priuštiti provjerenog stopera od 5-6 milijuna. Problem je što Dinamo 7 milijuna planira potrošiti na dvije nove desetke koje mu ne trebaju. Obrana je prioritet, perspektivnih desetki imamo za izvoz.

    Dopusti da se vratim još malo na Hajduk i kažem ti da će Hajduk biti u poziciji sljedeće sezone potrošiti više ukoliko osvoje HNL i do kraja ljeta se kvalificiraju za LP. Ja ne mislim da je Perišić za njih nerealan. Mislim da su oni doslovno izgradili kult i da to ne treba podcjenjivati. Njima trebaju 2 igrača za prvih 11, sve ostalo su dopune. Koliko nama treba? Koliko nam treba ako Petko i Baturina odu i koja će nam kvaliteta biti dostupna ako ne osovjimo HNL i ne izborimo LP? Oko Uskrsa, ako Union i dalje bude trendirao prema relegaciji, možeš očekivati "vrime je" kampanju i za Juranovićevu posudbu.
  • Ban
    698
    ↪Ban
    Kao što ti je napisao xavier , Hajduk dovodi gotovo samo besplatne igrače. Dinamo sigurno može privući bolje besplatne igrače od Hajduka. Tako da ne stoji to će nas Hajduk prestići ako ne budemo plaćali svakog igrača po par milijuna. Problem je uprava koja ne zna dovesti dobrog igrača ni besplatno, ni za 2 milijuna a ni za 7.
    Krizy

    Oprosti, ali kaj onda prigovaraš kada spomenem kvalitetnog besplatnog igrača?

    Ne paše ti besplatno jer istog želi i PSV. Pa, brate, normalno da dobrog besplatnog igrača žele i drugi dobri klubovi. Kaj bi ti, kaj ti očekuješ?
  • austrijanac
    3.1k

    Nazalost, Dinamo nece potrositi 5-6 milijuna na provjerenog stopera, ako na njemu nema dobru racunicu.
    Potrosit ce na 2-3 mlada igraca, ali na jednog igraca sigurno nece dat tolike novce.

    S ovom upravom i nacinom poslovanja zadnjih 5 godina, nema potrebe ni da se nadamo tome.
    Mozemo mi ovdje nabrojat 10 igraca koje im treba, ali oni su zacrtali Vidovica i Krivaka i to cemo dobit.
    5-6 milijuna na stopera ti garantiram da nece potrosit.
  • Ban
    698
    S ovom upravom i nacinom poslovanja zadnjih 5 godina, nema potrebe ni da se nadamo tome.austrijanac

    Onda ima potrebe da se nadamo čudu.
  • Infinity
    15.5k
    Mene osobno ne muci to sto se stedi na transferima, jer besplatnih i vrlo jeftinih igraca ima na trzistu i mogu pomoci Dinamu, mogu nam biti pojacanja, a ne prinove. Mene muci to sto se stedi na placama, jer se igrac kao Kévin Théophile-Catherine moze dovesti besplatno, ali ne i za placu od 300.000 eura, barem ne u onom prvom slucaju.

    Cak bi zagovarao da dovodimo samo besplatne igrace ili igrace placene jako malo ako cemo taj novac umjesto na transfere dati na place, tj. ako cemo tako privuci kvalitetnije igrace. Nisu besplatni samo panjevi, besplatno odu i neki top igraci, a da ne pricamo o igracima koji su razina Dinama.
  • Ban
    698
    Ja sam naveo 2 besplatna stopera već za zimu. Ne vidim da je itko drugi naveo ijednog. Naveo sam i jednog za 100k kao dopunu Perkoviću na LCB.
  • marcio amoroso
    34k

    Prelistaj malo stranice.
  • Ban
    698

    Vidio sam da se spominje Benković, ali on je na posudbi do ljeta.
  • marcio amoroso
    34k

    Velim ti da prelistaš stranice. Ima besplatnih stopera koji su se spominjali čak i nedavno. Nije sad ni bitno.

    Bitno je da se u scout službi spominju igrači koji su koliko toliko realni.
  • Krizy
    38.7k
    Oprosti, ali kaj onda prigovaraš kada spomenem kvalitetnog besplatnog igrača?

    Ne paše ti besplatno jer istog želi i PSV. Pa, brate, normalno da dobrog besplatnog igrača žele i drugi dobri klubovi. Kaj bi ti, kaj ti očekuješ?
    Ban

    I Ronaldo je bio besplatan.
    Treba razlikovati realne i nerealne besplatne igrače.
    Theophile je bio realan 2018.
    Goretzka, de Vrij i Badelj su također bili slobodni.

    Mi trenutno ne možemo konkurirati ponudi PSV-a, bilo to tebi pravo ili ne.
    Ali da se može dovesti dobrih besplatnih igrača, sigurno da može.

    Treba ti doza realnosti jer predlagati jednog od najvećih austrijskih talenata je nerealno.
    Rapid će Querfelda prodati za nama nedostižnu cifru.



    Bitno je da se u scout službi spominju igrači koji su koliko toliko realni.marcio amoroso

    Upravo o tome i ja pišem ali Ban ne može ili ne želi shvatiti :grin:
  • Orc123
    6.2k
    Ima brdo odlicnih za nas kapitalnih igraca koji su slobodni ili na zimu ili na ljeto ali kako su kolege navele ni jedan nece igrat za 300-400tis eura, a nama je to ocito plafon sta placamo. Vec spominjani Kai Wagner je kapitalac samo takav i slobodan igrac. Takav igrac je nama dostupan ako mu ponudimo novac a to je sigurno oko 1m eura po sezoni. Ako ga uzmes na 3 sezone onda ti se bolje isplati na njega potrositi 3 milje eura ili malo vise na placu nego dovest nekoga za 2 mil eura plus placa. Ali to je ono jer nitko nema muda u klubu povuci takve poteze. Nije Wagner istrosen igrac jer ima 26 g i na vrhuncu je, treba se pokrenuti i reagirati. Takvih ima primjera na izvoz. Ali mi ljudi nemamo SD i samo se vrtimo po hnl po raznim Krivacima, Hoxama, Smolcicima i slicnima....to je za ono sto mi trebamo 0! Ako se ne poslozimo jos jucer, nas ceka patnja do ljeta i sanse za naslov nam se rapidno smanjuju i vise nismo favoriti...
  • Ban
    698
    Wagner je bek koji pumpa statistiku prekidima. Sve da smo i jedini zainteresirani, ja ga ne bih dovodio i to pogotovo ne za plaću od milijun ili više godišnje. Na TM-u kažu da je navodno i Brighton potencijalno zainteresiran. Očekujem da se ljudi protiv toga pobune jer se Dinamo ne može natjecati sa Brightonom i treba se okrenuti realnim rješenjima.
  • Krizy
    38.7k
    Ok, tvrdoglav si i inatiš se. Slobodno.
    To neće pomoći da dovedemo Querfelda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.