• Ban
    698

    Mislim da se vremena mijenjaju i Dinamo ima priliku biti avangarda.
  • Captain America
    14k
    Možda je kontraintuitivno jer je tehnika u pravilu privilegija imućnih klubova, ali uvjeren sam da je to jedini put za Dinamo.Ban

    Zanimljivo da je tek s dolaskom Bjelice i odmakom prema radnom nogometu konačno došlo do ozbiljnih rezultata u europskim kupovima. Na njegovim postulatima su rezultate donijeli i Mamić i Čačko. Ako uzmemo lanjskih standardnih 11 u Ligi prvaka kao krunu ovog ciklusa, vidjet ćemo da su u tom sastavu od šmekera bili Bruni, Mišić i jednim djelom Ivanušec. Mi možemo istolerirat 2, 3 igrača za raju, al ostalih 7, 8 moraju biti radnici koji će pokriti ove.

    Prije Bjelice smo imali na krilima Soudanija i Fernandesa. Obojica su bili talentiraniji igrači od Oršića, ali što im to vrijedi kad nisu imali Mislavovu radnu etiku i mentalitet ubojice koji će krvavim radom zamaskirati svoje nedostatke. Spomenuo je kolega Orc Majera. Majer je shvatio da sa svojim načinom igre iz Lokomotive u Dinamu neće ništa napraviti. Mi smo dobili igračinu čim se više podredio ekipi, a i on si je osiguro transfer s promjenom načina igre.

    RBS ima neograničena sredstva u usporedbi s ostalim klubovima ovog djela Europe i ne odustaje od svoje filozofije radničkog godinama jer vide da funkcionira i donosi rezultate. Nogomet je svakim danom sve fizikalniji i Dinamo se mora tome prilagodit. Alternativa su nastupi u europskim kupovima kao prije 10 godina. Imaš Halildonu, Kovu, Jedvaja i ostale u prvih 11 i moliš Boga da se izgubiš sa što manje razlike.
  • Orc123
    5.2k

    Vremena su se promjenila, jer da se nisu Tolic bi u najmanju ruku bio igrac Dinama i reprezentativac a ne igrac Slovana iz Bratislave, samo je rođen 20 godina prekasno....nogomet se je ubrzao totalno i bez fizikalija i fizicki mocnih igraca nema rezultata u Europi. Hnl ne smatram ozbiljnom ligom trenurno tako da tu moze proci pimplanje s loptom....Prosinecki u danasnjem nogometu ne bi mogao peosperirati. Gledaj kakvi su danasnji stoperi, krila, vezni....svaka momcad koja ganja vrh europskog nogometa ima 9-10 radnika koji su isto tako top igraci i onda na to doda jed og ili dva fantazista.
  • Orc123
    5.2k

    Slazem se, samo sto je i Kova miljama napredovao u odnosu kakav je prije bil trkacki i defenzivno i to posebice u Chelseu. Da nije, ne bi bio ni blizu Citiya.
    I da, Ivanusec i nije toliko Bogom dani talent ko Majer, on je strasan radnik na terenu, zato ga svaki trener cijeni.
    Usporedbe radi, Petko, Livaja i npr. Olic, Manđukić?
    Petk i livaja su duplo talentiraniji od ove dvojice ali su i napravili duplo slabiju karijeru.
  • Ban
    698
    Sistemskim i radnim načinom igre siromasi su uvijek nastojali kompenzirati nedostatak tehnike. Naše podneblje izbacuje tehnički nadarene nogometaše i to se vidi po najboljim izdancima Dinamove škole. Ako ekipa nije "radna" ne znači da ne treba trčati, ali znači igranje finijeg, slojevitijeg i oku ugodnijeg nogometa.

    Ima radnih ekipa po Središnjoj Europi koliko te volja pa ih svejedno nakantaju u LP. Ne treba kopirati strance u svemu. Pogotovo kada neke od trenutno nazanimljivijih ekipa igraju izrazito tehnički baždaren nogomet. Polako dolazimo do točke gdje su radilice precijenjene, a tehničari podcijenjeni.
  • Infinity
    15.3k
    Definitivno se Scout služba treba proširiti, uzimati najveće talente iz susjedstva za puno manj novaca i manji rizik, i bez da nam ovi papci od miška, lokse nabijaju cijene a mi ih hranimo. Pa da vidimo i te klince kad se bude išlo za kikiriki i klubove liga šklj. Jednom se ovim nebuloza ma treba stati na kraj. Popustit ćemo još belja na taj način al nema veze. Mi cemo uvijek bit dinamo, a da vidimo di će biti ostaliKujtim Shalla

    Teoretski ljubav lijepo zvuci, malcice je drukcije u praksi...

    Shvatas da Dinamo moze imati ogranicen broj igraca? Ne brani nam nitko da imamo 270 igraca 2008. godiste, ali smo sami po sebi ograniceni. Neki mali s 13 godina izgleda kao igrac za Barcelonu i propadne, a drugi izgleda kao dobra klupa Lokomotive i postane top igrac za Dinamo. Ovaj sto je izgledao kao da je za Barcu je u Dinamu i Dinamo gleda da ga se rijesi, a ovaj za klupu Lokomotive zari i pali u Lokomotivi. Dinamo je tu onda prisiljen da plati tog malog.

    Najveci klubovi svijeta imaju top akademije, ali kupuju igrace od (za njih) nekog Salzburga, Ajaxa, Dortmunda... Jednostavno je nemoguce prepoznati sve igrace u mladosti. Neki postanu top s 25, neki s 20, ne pokazuju svi talent s 13, a isto tako neki trinaestogodisnji top talenti s 20 postanu antitalenti. Pogledaj samo nase talente poput Corica, Halilovica, Brodica, Murica... S druge strane pogledaj Rrahmanija ili Petkovica recimo. Kako nismo Orsica u Kustosiji sa 16 primijetili? Zato sto je za nas nadosao tek za desetak godina.

    Kao netko tko je igrao i pratio omladinske lige u BiH, pamtim neka imena. Nikola Vasilj je dogurao do Njemacke cvajte. Daleko od toga da omalovazavam njegovu karijeru, ali nije golman za Dinamo. Nije nikad ni bio, osim s 13 godina. Decko je branio za Medjugorje, za ekipu koja se popisala na tu njihovu kantonalnu ligu u toj kategoriji. Medjugorje je davalo valjda 7 golova u prosjeku, a Vasilj nije primio gol cijelu sezonu. U svojim redovima smo imali Armina Hodzica, decka koji je od Zelje dogurao do Liverpoola, pa Dinama, a sad vidim i do Shkupija. Sjecam se Ajdina Mujagica, decka koji je za omladince Borca iz Jelaha, a kasnije i Zeljeznicara igrao odlican nogomet. Visok i jak napadac kojeg bi usporedio s nasim Petkovicem, ali s 20+ komada u sezoni. Danas u Zrinskom u 2.HNL, ne cvate mu cvece. Sjecam se Asima Zeca, mladjeg i manje poznatog brata Ermina Zeca. Nekad omladinac Iskre Bugojno, velika nada, danas nista. Mnogima i ne pamtim imena, pogotovo igracima Zelje i Sarajeva, jer su imali bas hrpu igraca koji su izgledali kao da ce kad tad biti igraci u najmanju ruku za neki Mainz. I takvih je na desetine u svakom godistu sirom regije. Dinamo ne moze uzeti sve te igrace, a i kad uzme najbolje, opet ce ih ogromna vecina propasti, tj. nece biti za Dinamo, a bit ce i onih koji su tek kasnije proigrali.

    Ako ti je napeto, prati ova imena. Faris Dzevahiric, decko koji je davao 2+ golova u U15 Premijer ligi BiH, danas u Domzalama. Matej Deket, nesto malo losija statistika u istoj ligi i za isti klub u tekucoj sezoni. Prosle sezone dao 75 komada. Daleko od toga da im zelim zlo, ali vjerojatno nikad nece biti igraci za Dinamo, mada statistike govore da se u njima radja novi Edin Dzeko.
  • xavier
    11.1k
    ali potrebno je najkasnije na ljeto razbiti kasicu i dovesti madog stopera u rangu od 5-7 milijunaBan

    Zašto samo 5-7? Mislim da bi još boljeg mogli dovesti za 15 milijuna :wink:

    Mi smo gospoda i takvi nam igrači trebaju.Ban

    mislim da Dinamo treba okrenuti novu stranicu i odmaknuti se od igrača tipa Oršić. Najsvjetliji izdanci naše škole su tehnički školovani igrači, to je naš identitet ako ga se sažme u suštinuBan

    Mislim da se vremena mijenjaju i Dinamo ima priliku biti avangarda.Ban

    Naše podneblje izbacuje tehnički nadarene nogometaše i to se vidi po najboljim izdancima Dinamove školeBan

    Malo si kontradiktorn. Nije baš jasno iz tvojih upisa igramo li mi uvijek takvim stilom kakav ti preferiraš ili igramo sasvim drugačije pa želiš da sad to promijenimo i počnemo igrati na taj način.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Florent Muslija

    Kosovar koji ima 25 godina i igra za Paderborn.
    Ofenzivni vezni, ali već drugu sezonu igra na lijevom krilu. Brz i okomit igrač.

    Godinama dominira drugom ligom. Ovo ljeto je bio pred potpisom za Stuttgart. Besiktas je također bio zainteresiran.

    23/24 6 golova i 2 asistencije u 12 utakmica
    22/23 10 + 6 u 33 utakmice
    21/22 7+2 u 29 utakmica
  • javolimtebejako
    726
    ti radiš za jednu od tih firmi? zanima me baš malo kakav je posao, što točno radiš, kakvi su uvjeti...ako ti se da malo reći o tome, može i privatna poruka
  • Ban
    698
    Zašto samo 5-7? Mislim da bi još boljeg mogli dovesti za 15 milijuna :wink:xavier

    Boška smo platili 4. Nevistića, Ljubičića i Bočkaja po 3. Stojković i Kačavenda su svaki po koliko, 3? Naznake su da će i Kačavenda biti otkupljen. Naznake su da bi i Vidović mogao biti otkupljen za slične novce. Mislim da je 5-7 realna cijena koju si Dinamo može priuštiti u kontekstu nasušne potrebe za kvalitetnim stoperom. Ako se pritom treba odreći Kačavende i Vidovića - neka. Ta dvojica su luksuzne kupovine na poziciji koja je već namirena dovođenjem Stojkovića, a Vrba nadolazi iz vlastitog pogona.

    Isto vrijedi za napadača ako Petko ode. Tko će ga zamijeniti na ljeto? Brodić kao udarna devetka, Majić sa jedva napunjenih 18 godina bez seniorske utakmice u nogama? Hoće li se platiti Miereza ili sličnog poluinvalida 4 milijuna i time zakočiti Košćevića, a napadača koji može razigrati nećemo ni imati? Vidimo kako to danas izgleda bez šmekera naprijed. Ne treba nam cijela sezona tako.

    Malo si kontradiktorn. Nije baš jasno iz tvojih upisa igramo li mi uvijek takvim stilom kakav ti preferiraš ili igramo sasvim drugačije pa želiš da sad to promijenimo i počnemo igrati na taj način.xavier

    Ne budi zajedljiv. Pitanja identiteta nisu uvijek eksplicirana i materijalizirana. Identitet se poznaje po vrijednostima koje usađuješ i datostima koje prenosiš na vlastitu djecu, htio ili ne htio. Želim da Dinamo tako i igra. Želim da Dinamo igra onako kako bi igrao da ne mora prodavati svoje najbolje maturante. Jasno je da moramo prodavati, ali pitanje je naše suštine. Sportska politika sa tom suštinom treba biti usklađena.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Hoće li se platiti Miereza ili sličnog poluinvalidaBan

    Miereza smatraš poluinvalidom u kojem kontekstu?
  • Ban
    698
    Miereza smatraš polunivalidom u kojem kontekstu?Mali dioničar

    Taraba je.
  • nemapredaje
    2k


    Kaj je onda Kulenović, paraplegičar?
  • Zagi
    5.2k
    Nekad se uhvatim u razmišljanju kako bi se Mierez dao i iskoristiti ali onda iduči napad pokuša uštopati malo bržu loptu sa 9-10 m udaljenosti i brzo se vratim u realnost.
  • Ban
    698

    Mierez at home.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.