• Crusades1986
    12.5k
    Pa ako je EU najgora stvar na svijetu, Rusija je oličenje poželjne države za živjet, što te sprječava da odeš tamo gdje misliš da je bolje?
  • Neki tip
    21.3k
    Pričaš kao da su anti-NATO, anti-EU i proruski nastrojeni ljudi nekakva minorna manjina poput Amiša u SAD-u, kao da je takvih ljudi 0,05 posto. Takvih ljudi ima minimalno 25 posto (po mom sudu puno više) i zaslužuju da se njihov glas čuje na televiziji.Maksim Maksimirski

    Što znači "zaslužuju"? Zaslužuje li 9/10 tema koje su dnevno u medijima da budu u medijima? Pa jbt imaš predsjednika države koji posve otvoreno relativizira sve te mainstreamerske svetinje pa ga ignoriraju? Ne prenose? Nije popularan?

    25-30% populacije je cca milijun ljudi. Ne može se skupit 1% tih nezadovoljnih pa prosvjedovati? Mislim 10 000 ljudi je ozbiljna masa na ulici.

    Pitaj se zašto nijedna nacionalno, ma čak ni lokalno jaka stranka ne zagovara izlazak iz EU i NATO-a. Kako to da ne prigrabe glasove? Eto Britanci osjetili puls naroda, zajahali i ajmo..

    I da se ne bi krivo razumjeli, ne velim ja da vas/ih nema najmanje 25%. Nego velim da od 25% - 99% realno boli kifla za te teme.

    To već dulje vrijeme nije nešto što mobilizira niti biračko tijelo niti nezadovoljstvo. Pa time nije ni zanimljiva medijska tema.

    Pa pedera je navodno par posto pa su se skupili, nametnuli vlastite potrebe na javnu agendu i izborili se za to kaj im je važno, a vas 30% društva ni za predstavnika u Otvorenom?
  • xavier
    12.1k
    Uglavnom Boškoviću, imaš 2 države.

    U jednoj na televizijskim postajama možeš čuti:

    EU? Za i Protiv.
    NATO? Za i Protiv.
    Rusija/Ukrajina? Za i Protiv.

    Onda imaš drugu državu u kojoj:

    EU? Samo ZA.
    NATO? Samo ZA.
    Ukrajina? Samo ZA.
    Maksim Maksimirski

    Ogradit ću se odmah kako sigurno ne branim HDZ. Znam da inače ne bi bilo potrebe za takvom ogradom, ali kako da uopće pristupim nekom tko ozbiljno (!) piše o tome kako su u Srbiji veće medijske slobode nego kod nas. Kako ti je više ljudi napisalo, HDZ je to što je, ali čak ni 90-ih kod nas nije postojala medijska cenzura kakva je sad (u 2023. godini!) prisutna u Srbiji.

    I svi ti pokušavaju objasniti kako jednostvano nema takvih rasprava iz razloga što ne postoji kritična masa ljudi koja bi bila protiv EU, NATO-a te za Rusiju u tom sukobu. Često ljudi zbog kruga ljudi u kojem se kreću steknu sasvim pogrešan dojam kakvo je "javno mišljenje" o nekom pitanju.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Hrvati se ne skupljaju na ulici niti kada im vlast iz HEP-a izvuče milijarde eura pa posljedično zbog toga svi moraju plaćati veće račune za struju a kamoli da bi izašli zato da podrže Rusiju ili nešto slično. Mi smo mirna, pokorna, trpeća nacija koja ne prosvjeduje niti zbog svojeg želuca i glavne parole Hrvata su ''a šta ja tu mogu'', ''bit će kako bude'', ''šuti da te nebi čuli'', ''ne bum se štel mešati''.

    Homoseksualci su nešto drugo i to znaš i sam. Ne pozivaju njih mediji ''zato što su se oni izborili da ih se poziva'' nego sami mediji, njihova vlasnici a i cijela EU (koju ovdje neki toliko vole) gura tu agendu i homoseksualci će vam, dragi moji europejci, uvijek u EU biti tretirani bolje od recimo navijača.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    I svi ti pokušavaju objasniti kako jednostvano nema takvih rasprava iz razloga što ne postoji kritična masa ljudi koja bi bila protiv EU, NATO-a te za Rusiju u tom sukobu. Često ljudi zbog kruga ljudi u kojem se kreću steknu sasvim pogrešan dojam kakvo je "javno mišljenje" o nekom pitanju.xavier

    Slobodno otiđi na društvene mreže pa pročitaj komentare. Zelenski je popularan otprilike kao HSLS u Hrvatskoj, osim ako i to nisu botovi i plaćenici koje bankrotirana raspala Rusija plaća da nam zagađuju demokratski prostor.
  • Zagi
    7.7k
    Daj jedan primjer da vidimo.
  • Crusades1986
    12.5k
    Iste one društvene mreže gdje je jedan izvjesni bjegunac od HR pravosuđa do sad neviđena pojava na kugli Zemaljskoj.

    Reprezentativan presjek društva, nema kaj.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Primjer čega? Pa otiđi ispod članaka o rusko-ukrajinskom sukobu bilo kojeg većeg a i manjeg medija pa čitaj komentare i vidjet ćeš kakav je omjer.

    Ali evo ići ću do kraja u brojkama pa ću spustiti omjer na 90-10. Nemojte me nasmijavati da nema barem 10 posto onih koji su kontra EU, NATO-a i uobičajenih politički korektnih stavova. Čak bi i kontrolirane agencije koje vrše ankete priznale da ovih ''nepoćudnih'' ima 10 posto. Znači 10 posto.

    Zašto onda 1 od 10 ljudi u raspravama ne bude takvog stava? Zašto recimo u emisiji Otvoreno u kojoj je 5 gostiju ne bude u svako drugoj emisiji jedna osoba koja će zastupati drugu stranu? Može i u svakoj petoj emisiji makar. Ali se to ne događa. Od 1000 gostiju svih 1000 će biti na jednoj strani. To je čista politička cenzura i medijski mrak. U nama susjednoj državi se mogu čuti obje strane na televiziji i to je neoborivi fakt. Ove priče ''kako da uopće pristupim nekom tko ozbiljno (!) piše o tome kako su u Srbiji veće medijske slobode nego kod nas kad se zna da to nije tako'' su samo fraze koje ništa ne znače i ništa ne dokazuju. Ja mogu nalijepiti 100 emisija iz susjedne države u kojima se na TV-u čuju obje strane a vi ne možete niti dvije emisije iz RH u kojoj se čuju obje strane. Zaključak je vrlo jasan: susjedi imaju jači pluralizam i slobodnije medije dok mi živimo u medijskom mraku.
  • Jaro
    7.4k
    vidis, ja na svojim drustvenim mrezama vidim 1-5% proRuskih, antiNATO, antiEU stavova....
    A ono s pederima je prava paralela. Pa jebemu, kad je Tudjman htio ugasiti ondasnji Radio101 izaslo je par desetaka tisuca (neki vele vise od 100000) i cak se i mocni Franjo usrao i povukao. Ili zelite reci da smo imali vece slobode tada?
    To sto meni ili tebi ne odgovara mainstream narativ ne znaci da nemamo prava ili nesto. Al teza da je srbija u bilo kom pogledu slobodnija je onak... Ili je vama mjera slobode koliko je vaseg misljenja zastupljeno? Ako je tako, zabrinuo bih se da se u toliko toga slazem sa srpskom Vucicevim medijima...
  • Neki tip
    21.3k


    Jebemu, pa onih molitelja se skupi 50, eto da ne ciljam na 10 000 pa su dobili medijski prostor, makar i negativan, ali priča se o onome što žele.
    Evo obećavam ti osobno da ćeš imati medijsku popraćenost ako barem 50-100 ljudi (pa jel to puno na 30% zemlje?) dođe na Trg prosvjedovati za izlazak iz EU, NATO.

    Ali dobro, eto manimo prosvjede, slažemo se da su Hrvati intertni kmetovi.

    Gdje je artikulirana politička opcija za izlazak iz EU i/ili NATO-a?

    Zašto nitko ne peca u tom bazenu?

    Na društvenim mrežama sve gori od prijezira prema Zelenskom, svaki treći Hrvat bi najradije van tih dekadentnih porobljivačkih zapadnjačkih struktura, dosta vam je američke propagande, mediji, vlast, sve se upregnulo da suzbije kipteće nezadovoljstvo i nigdje nikog da to pokupi?
  • Zagi
    7.7k
    A jebiga stari moj. Pun si kontraverznih stajališta koja su prema tebi jasna i lako provjerljiva u dva klika , a kada te pitam za jedan primjer kažeš mi da tražim sam.

    Očekivao bih da skočiš na priliku ali ništa.
  • Crusades1986
    12.5k
    Dobro ljudi, raspravljate se s čovjekom koji tvrdi da su Pink, RTS i Hepi oličenje pluralizma za naše programe.
  • Bosskovitz
    12k
    Koliko god se pokušavalo verbalnim akrobatikama dokazati nedokazivo, ne može se pobjeći od očigledne činjenice da ova prva država ima puno slobodnije medije, više pluralizma i različitih mišljenja.Maksim Maksimirski

    Oprosti, ali ovo nema smisla. Ako ne možeš shvatiti fiktivni pluralizam u Srbiji u kontekstu ogromnih propagandnog pritiska koji tamo postoji, ja ti ga neću sigurno uspjeti objasniti. Preporučujem ti da pogledaš dokumentarac "Ja, Aleksandar: državni gambit" koji ti jako detaljno secira kontrolu medija u Srbiji i kako je Vučić od 2012. ispravio "greške" koje je radio kao ministar infomiranja i de facto glavni državni cenzor krajem devedesetih. Mi smo 42. u svijetu po slobodi medija, Srbija je 91. - ne bez razloga.

    Ne moraš shvatiti, ali bilo bi dobro da shvatiš te šire kontekste. Napadaš Pusićku jer je rekla da neće biti mirovina van EU (što je bilo pretjerivanje, koliko god logika nije bila pogrešna), a ignoriraš sve teze koje su tadašnji protivnici ulaska u EU glasno ponavljali - a ama baš sve su se ispostavile kao potpuna laž. Od toga da kad uđemo u EU više neće biti sira i vrhnja na placu, preko toga da će nam zabraniti kolinje i pečenje rakije do toga da će EU uništiti svu domaću proizvodnju. Laž za laži.

    Uostalom, to što na televiziji ili u medijima nema rasprave o nečemu što tebe zanima možda (u ovom slučaju sigurno) znači da se radi o temi koja nije od javnog interesa. EU i NATO kod nas nisu pitanje, podrška im je danas vjerojatno još i veća nego kad smo ulazili i ne postoji nikakva relevantna snaga (hvala bogu) koja bi zagovarala naš izlazak iz njih. O Ukrajini je itekako bilo rasprava s različitih gledišta, ali složit ću se s tobom - u Hrvatskoj definitivno nije bilo guranja ruskog narativa i ruske propagande. Ti misliš da je to loše, ja mislim da je to dobro. Ne moram se složiti, to je demokracija - za razliku od onoga što postoji u Rusiji i Srbiji.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    . Ja mogu nalijepiti 100 emisija iz susjedne države u kojima se na TV-u čuju obje strane a vi ne možete niti dvije emisije iz RH u kojoj se čuju obje strane. Zaključak je vrlo jasan: susjedi imaju jači pluralizam i slobodnije medije dok mi živimo u medijskom mraku.Maksim Maksimirski

    Ovo ću citirati i završiti ovu raspravu u kojoj više nemam volje sudjelovati jer se argumenti odbijaju od zid. Ove gore dvije rečenice su sve što trebate znati o medijskoj slobodi u RH usporedno sa susjednom državom.
  • Neki tip
    21.3k
    Mi smo 42. u svijetu po slobodi medija, Srbija je 91. - ne bez razloga.Bosskovitz

    Lako tako, pozoveš se na zapadnjački NGO. Tko njih financira? Guraju zapadnjačke interese i naravno da onda mjere kako njima i zapadnim vladama paše i što drugo onda očekivati..

    Nemoj da ti ja sad udarim kontru nezavisnim istraživanjem provedenim kroz 10 dana gledanja srpske i hrvatske televizije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.