• mali M
    3.5k
    Da bi ti Izrael ukinuo neke sankcije vode, struje, samo trebaš bit normalan i prestat ih ubijati.
    — mali M

    Bajka za malu djecu
    Nino Bule

    Slažem se s tobom, vi koji pratite taj sukob puno detaljnije znate više... ali.. bilo tko tko misli da prestanak ubijanja nije riješenje, kod mene se gubi svaka volja za daljnom raspravom. Sretno u daljnoj potpori Hamasu ja više tu neću pisati jer nemogu shvatiti logiku ubijanja kao riješenje...
  • Boogieman
    307
    To sad ovisi koliko daleko ideš u povijest, jer ipak su Židovi starosjedioci tog prostora s kojeg su davnih dana protjerani od strane muslimana. I taj prostor nisu nikad zaboravili, uvijek su ga smatrali svojim "starim domom", željeli se vratiti, pjevali i pisali o njemu, slavili ga i stoljećima molili da će "iduće godine biti u Jeruzalemu".
    S druge strane nijedan Arap se nije nazivao Palestincem u smislu pripadnosti nekakvoj palestinskoj naciji, a značajan porast stanovništva se dogodio u 19. st. naseljavanjem raznih drugih muslimana iz sjev. Afrike.

    Onako čisto da ne bi ispalo da su Židovi baš slučajno doselili tu, nakon kaj im je propao plan selidbe na Madagaskar ili Ugandu.
  • i more je plavo
    891
    Lako je mrziti nekoga tko je uspjesan.

    Negdje sam, dosta davno, procitao da Izraelci u prosjeku imaju najvisi IQ na svijetu, i zato uspjevaju gdje god se nasele, a nema mjesta na svijetu gdje ih nema, i naravno da se javlja ljubomora.

    Pa i drzavu su dobili u pustinji okruzeni neprijateljima, i od tamo izvoze hranu, cvijece, tehnologiju.......

    Ja ih ne branim iako sam imao priliku upoznati velik broj Izraelaca, pod tim mislim bas na ljude koji zive u Izraelu a ne na zidove oocenito.

    Drugaciji su, odrastaju u saznanju da zive u neprijateljskom okruzenju sto ih cini grubljima, ali su svi odreda izrazito hrabri i odlucni da opstanu na zemlji koja im je domovina.
    Nikada nisam cuo da im je tlaka 3 godine vojske, stalna pozivanja u rezervu, i zene jednako razmisljaju, 2 godine vojske odgule, postanu cvrsci.

    Dragi smo im jer smo prosli rat da dobijemo drzavu, ali misle da smo lijeni i da ni priblizno ne koristimo potencijale koje imamo.
    Vise njih mi je reklo, da su nam barem ovdje dali drzavu, ili na Malti, vidio bi svijet sto je raj.
    Imaju ogromne poreze, ne voze skupe aute i opet se previse ne zale.

    Nikoga ne branim, ja kad gledam rat između Rusa i Ukrainaca, sada ovaj, vidim samo mrtvu djecu godista moga sina, koja su do nedavno stavljala objave po drustvenim mrezama i lajkala, igrali igrice, navijali za svoj klub.........a sad strepe za zivot u nekom rovu, gledaju osakacene prijatelje i neprijatelje i upijaju traumu za cijeli zivot.
  • vjeko1701
    5.9k
    Oprosti ali to mi je gotovo pa analogno da mi sad odemo na određena područja Češke, Slovačke, Mađarske i Poljske i tamo tražimo da se osnuje Bijela Hrvatska jer smo povijesno bili tamo.

    Nikako "povijesno i vjersko" pravo, posebno ne toliko staro, ne može obraniti način na koji je nastala ta država. Štoviše, kad to čujem, samo mi odzvanja retorika prekodrinskih susjeda u glavi. Opet kažem, ja nemam konja u ovoj trci i sve kaj se u međuvremenu izdogađalo definitivno ovaj konflikt radi ekstremno sivim bez jasne dobre i loše strane ali molio bi da se ovdje ne stavljaju primjeri SAO Krajine kao obrana Izraelske strane.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Negdje sam, dosta davno, procitao da Izraelci u prosjeku imaju najvisi IQ na svijetu, i zato uspjevaju gdje god se nasele, a nema mjesta na svijetu gdje ih nema, i naravno da se javlja ljubomora.i more je plavo

    Nemaju ni priblizno najvisi IQ na svijetu. Sad sam provjerio, Hrvati (95) imaju visi IQ od Izraelaca (93).

    Uspjevaju kao sto HDZovci uspjevaju u Hrvatskoj, samo na globalnoj razini. Veze i vezice.
  • Nino Bule
    11.5k
    ali.. bilo tko tko misli da prestanak ubijanja nije riješenje, kod mene se gubi svaka volja za daljnom raspravommali M

    Ubijanje mora prestat s obe strane da bi imalo efekta, postoji jedno nevidljivo nasilje koje se akumuliralo proslih godina a o kojoj prosjecna osoba nema pojma jer ne prati situaciju i ne zavrsi u vijestima ko ovo od neki dan. Samo ove godine su potjerali 500tinjak ljudi iz svojih kuca na zapadnoj obali, i to izraelski "civili" tzv naseljenici koji se doseljavaju tamo i kao naoruzane rulje prijete i tjeraju cak i ubijaju palestinske civile a vlast na to žmiri ( i podrzava,tocnije dvije koalicijske stranke koje drze bibija na vlasti) i nitko ne odgovara za te pogrome i ubojstva, cak i izraelska vojska sudjeluje u svemu tome i prati naseljenike u njihovim pohodima da ne bi palestincima palo napamet branit svoje kuce i poslove jer bi ih ovi pokosili.

    Meni je taj terorizam isti onom hamasovom ali iz nekog razloga potpuno izignoriran od strane ovih kojima je izrael top super demokracija, ljudska prava, civilizirani bla bla, a ono hodaju van granica izraela i izivljavaju se nad civilima.

    Sretno u daljnoj potpori Hamasu ja više tu neću pisati jer nemogu shvatiti logiku ubijanja kao riješenje...mali M

    Nikog ovdje nisam vidio da podupire hamas, ja prvi ne, oni su za mene zvijeri koje kad izrael pobije nemam nikakve simpatije, govorim o militantima jel. Ono sto ja naglasavam je da postoji uzrok njegovog postojanja i razlog njegove snage a to je da je lako na prostoru na kojem je medijalna dob 18 godina jer je svatko stariji pobijen ili umro zbog nedostatka lijekova, vode i hrane okrenut se terorizmu kao nacinu odmazde jer se osjecas bespomocno, nakon ovog bombardiranja gaze vjerovatno ide invazija gaze da porokaju trenutno vojno i politocko vodstvo hamasa, ja ti odma prognoziram da ce bit 15godisnjaka koji ce se s bombama bacat pod izraelske tenkove i iz nekog razloga ce se opet svi cudit kako i zasto.
  • i more je plavo
    891
    Hrvati (95) imaju visi IQ od Izraelaca (93).NitkoBitan

    Ak je izvor gdje si nasao taj podatak relevantan, zasto ne koristimo potencijale koje imamo.
    Bedasti Izraelci prodaju voce, povrce, cvijece uzgojeno u pustinji, a mi ga uvozimo.
    Zasto mi ne radimo high-tech proizvode i izvozimo ih.
    Ljudi kupe avione od amera i poboljsaju ih ????
    Mislim da samo veze i vezice nisu dovoljne.
  • Krizy
    36.4k
    :rofl:
  • Boogieman
    307
    To nije uopće analogno Bijeloj Hrvatskoj, jer su Hrvati sami otišli dalje i ovdje osnovali svoju državu, a tu Bijelu Hrvatsku apsolutno nitko više nije spominjao osim kao neku simpatičnu vezu s Ivanom Pavlom 2. ili sl. S druge strane, Židove je valjda svaka strana vlast koja je došla segregirala i raseljavala s područja Palestine, s tim da gdje god drugdje su živjeli i tamo su bili segregirani (pa čak i od strane tobožnjih prijatelja). Dakle, oni druge države nemaju i kao jedini način svog opstanka vide povratak u Palestinu/Izrael i držanje skupa.

    Slažem se da navodi na krivi put i nepotrebno je za svaki sukob povlačiti paralele s Hrvatskom. Zato sam se nadovezao na upis u kojem si upravo ti povukao usporedbu s tzv. SAO Krajinom.
  • Jaro
    5.6k
    Da bi ti Izrael ukinuo neke sankcije vode, struje, samo trebaš bit normalan i prestat ih ubijati..mali M

    Evo, vele da hoće slobodu za taoce u zamjenu za vodu...
  • NitkoBitan
    12.3k
    Prosjecni IQ stanovnistva nema veze sa gospodarskim stanjem. Recimo u Europi najvisi IQ imaju Bjelorusi.

    Ameri drze Izraelce kao kap vode u dlanu. Da mi imamo takav tretman samo nebo bi nam bila granica :grin:

    Uvoz/izvoz necu komentirat dok ne vidim sluzbene podatke. To kaj neko poduzece kod njih izvozi neku vrstu povrce uzgojenog u pustinji ne znaci da im je izvoz tog povrca veci od uvoza. Isto vrijedi i za nas. Iznenadio bi se kada bi vidio sluzbene podatke.
  • mali M
    3.5k
    ali molio bi da se ovdje ne stavljaju primjeri SAO Krajinevjeko1701

    ja sam to Vjeko napravio i to sam rekao da mi je retorika (način na koji se predstavlja, govori) slična, a ne da je situacija ista! Na način da ubijaju i pale i siju mržnju iz generacije u generaciju, a onda kad ih netko zbomba onda su drugi krivi.. Ja se slažem da je situacija puno puno gora i kompliciranija nego što mi tu teoretiziramo, ali takvom retorikom se može braniti svaki mogući zločinac i terorist na svijetu.. "život mi je nepravedan zbog države koju boli briga za mene, pa ću ubijati nekog jer sam frustriran i nisam kriv za to jer, eto.."
  • Bruh
    901
    Likovi su izgubili 6? ratova od izraela sa cijelom koalicijom arapa iza njih smiješna ekipa
  • Nino Bule
    11.5k
    Na način da ubijaju i pale i siju mržnju iz generacije u generaciju, a onda kad ih netko zbomba onda su drugi krivi..mali M

    Opet bajka za malu djecu, izraelci ne siju mrznju iz generacije u generaciju ? Ne pale i ubijaju pa kad ih se zbomba glume zrtve ? Usporedba sa srbima ti je u svakom smislu debilna, ocito znas vrlo malo ili nista o sukobu i bacas prazne floskule.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.