• Bosna86
    11.6k
    Kroz povijest su bila 3 mirovna prijedloga u kojima je predloženo da Palestina dobije neovisnost… Izrael je pristao dvaput, Palestina nijednom… Da se sruši granica, oni bi masovno klali Zidove

    Ja stvari otprilike gledam ovako… S jedne strane imaš masu nobelovaca, inžinjera, ljudi koji su doprinijeli tome da ja danas živim lakše nego moji preci… S druge strane imaš kozojebe koji nisu ništa uradili da svijet bude bolje mjesto… Izuzetaka ima, ali cijelo to podneblje je blago rečeno iza ostatka svijeta i ne trude se doći na našu razinu… Po meni je izbor jasan
  • Ero
    934
    Iako ne gledam ni na Izraelce kao neke pozitivce, ipak sam na njihovoj strani tu.. Ovi teroristi da posjeduju vojnu moć kao Izrael ne bi se dugo mislili i sigurno bi uništili čitavi Izrael u roku par minuta.
  • Droljo
    5.1k
    Po meni je izbor jasanBosna86

    Ne postoji izbor. Imali smo sličnu situaciju ne tako davno i ne jednom... bsn
    Jedan hrvat nije razmišljao šta je naj bolje za svjetski poredak ili lokalnije za zapadni balkan. Nije bilo druge opcije. Pa tako slično razmišlja i palestinac.
  • Patak
    2.2k
    Tamo u Gazi je koliko sam pročitao preko dva milijuna ljudi na 25x5 milja teritorija, pola od toga djeca a većina su izbjeglice iz prošlih ratova. Nitko ne smije izaći, nitko uči, zovu to zatvor na otvorenom. Sad im zasipavaju izvore vode cementom. Ne znam koliko ih je tamo Hamasa, a koliko normalnih ljudi...
  • NORTE
    9.3k
    Po meni je izbor jasanBosna86
    Uključuje li taj "izbor" ubijanje civila s druge strane?

    Očito se dogodio zločin, ali jedna od najjačih vojski svijeta ne da je to dopustila, nego nije ni reagirala, a onda nakon nekog vremena kreće napad na "pojas".
    Stvarno? I dalje zvuči potpuno nadrealno sve ovo što se dogodilo.

    Gaza je manja od otoka Brača, a broji 2.4 milijuna ljudi!
    Je li to normalno mjesto za život? Očito nije.
    To su tri Zagreba na otoku manjem od Brača.

    Puno njih su tamo izbjeglice koje žive u kampovima. Pitam se zbog čega...

    Jesu li tamo svi militanti? Naravno da nisu.

    Čuo sam priče s te druge strane koje su me dodatno osvjestile.
    Nije sve crno-bijelo.

    Nismo s marsa pali, valjda 25 godina slušam vijesti od tamo i svaki put je omjer ubijenih 1:50 na štetu Palestinaca, a to prenose isti ovi mediji koji sada prenose na stotine priča žrtava i njihovih obitelji.

    Zašto ih jedan BBC namjerno ne naziva teroristima? Jer žele da njihovi čitatelji sami donesu sud o svemu ovome.
  • serbus
    3.6k
    Sve je to hamas od malena ih tako uče tako da klinci i neznaju za bolje , a babe koje požive postaju narikače...
    Namjerno drže svoj narod tako jel žive od toga ko Bogovi.

    Kako uspiju prošvercati tone i tone oružja a većina hrane lijekova padne ? Kako to da nikad ne gladuje ekipa koja vodi taj Hamas? Kako to da oni nisu žedni? Kako to da oni imaju struje i danas da se zajebavaju po netu ?
  • Bosna86
    11.6k
    Kakav je to zatvor u kojemu ima oružja za napasti Izrael? Usporedite život muslimana na Zapadnoj obali u odnosu na Palestinu… Daleko od toga da su Zidovi med i mlijeko, ali su bolji od fanatika
  • Tom Hanks
    2.6k
    Kako uspiju prošvercati tone i tone oružjaserbus

    Interes je jebena stvar znas,ima ljudi kojima je i rat interes pa su se zato i dogodili ovi zadnji napadi koji u teoriji ne bi mogli proći
  • Jaro
    5.7k
    Zašto ih jedan BBC namjerno ne naziva teroristima?NORTE

    Zato kaj su Britanci velikim (najvecim) dijelom uzrocnici ove situacije...
  • i more je plavo
    891
    Danas se vrtio video one njemice sa dredovima koju primati voze na pick-upu vjerojatno mrtvu, ko neki trofej i zazivaju Alaha, a ekipa okolo slavi ko da su Netanahua vozali, ali ako pogledate taj video vidjeti cete tragediju cijele te situacije, u jednom trenutku dolazi klinac sa desne strane, nekih 10-12 godina i pljune na tijelo te djevojke..........strasno i po meni pokazatelj da je frustracija tolika da procijeniti ko su civili, ko su neprijatelji je nemoguce.

    Ni jedan Palestinac iz Gaze nije osudio Hamas, prvi dan se vrtio video djevojcice koja mase raketama koje lete prema Izraelu dok tata koji ju snima zahvaljuje Alahu ????

    Znali su da ce Izraelci uzvratiti brutalno.

    Ali ako pogledate snimke razaranja u Gazi, shvatiti cete da je nesrazmjer između slika razaranja i žrtava ogroman.
    Izraelci najcesce 3x najave kada i sto ce gađati i zato je zrtava puno manje nego sto bi prema slici silnih srusenih nebodera trebalo biti.

    U svakom slucaju strasno za sve ljude koji su sad tamo, ma koje vjere ili nacije bili.
  • NORTE
    9.3k
    Evo za sve zonaše da vas malo osvjestim šta se tamo događalo 2014., a slično pratimo skoro svake godine.

    Razlike su doslovno brutalne, kao i život u tom zatvoru.
    Prva brojka su stradali u Gazi, a na kraju omjer stradalih.

    2014. godina:
    Civilians killed
    1,600:6 270:1

    Children killed
    550:1 550:1

    Homes severely damaged or destroyed
    18,000:1 18,000:1
    Houses of worship damaged or destroyed
    203:2 100:1
    Kindergartens damaged or destroyed
    285:1 285:1
    Medical facilities damaged or destroyed
    73:0 73:0
  • miro
    3.2k
    najveća istina. Bio je neki dokumentarac ranije ove godine, sve su to Englezi zakuhali još prije 2.svjetskog rata i onda se samo povukli i ostavili ove dolje da se međsobno uništavaju
  • serbus
    3.6k


    Arapi se hrane mržnjom , dok se Židovi asimiliraju i ne iskaču sa tim sranjima kao ovi alah ovo alah ono. Za mene kad je već rat poraženi će bježati pa evo jednostavno pitanje.

    Koga bi u tom nekom scenariju rađe primili u ZG 1000 Arapa ili 1000 Židova... ? Za mene je tu lak odabir pa po tome i biram iz svog "interesa" stranu. Ako je već sve interes.

    Uglavnom sranje je za sve izgleda da će kod nas još biti najmirnije... ako još uskoro krenu Kinezi ...
  • Jaro
    5.7k
    u ove omjere treba staviti i kontekst:
    Pripadnici Hamasa nakon napada se sakriju pod suknju ovih koji pogibaju.
    Pripadnici Hamasa lansiraju projektile sa krovova stambenih gradjevina.
    S druge strane, Izrael se bas ni ne trudi (osim pozivom na evakuaciju dok blokira bilo kakav izlaz, osim onog prema Egiptu - ali kako je to uobivajeno medju susjednim plemenima, medjusobno se ne podnose) sprijeciti stradavanje kolateralnih zrtava u "napadima na teroriste Hamasa" - koji pak ima veliku podrsku medju tim civilima...
    Ugl, kupus koji ce vjerojatno trajati dok jedni ne nestanu...


    Samo da ovo dodam ovdje, kakav debos

    https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/vlahov-izvjestava-iz-izraela-kao-da-bjezi-od-bombe-iza-njega-izraelke-tipkaju/2503240.aspx
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.