• xavier
    11.4k
    Ajmo ovako. Dinamo je prošle sezone prošao skupinu EL i mnogi su nakon toga počeli povlačiti paralele s Ajaxom, Benficom i sličnim klubovima što je smiješno. Bjeličin Dinamo je igrao odlično, ali treba biti pošten i reći da smo imali i sreće jer ostali klubovi u skupini baš i nisu bili na vrhuncu forme.

    Dinamo je u novu sezonu ušao na način da je pojačao ono što su svi smatrali najslabijom karikom, obje bekovske pozicije. I svi smo bili zadovoljni igračima koji su dovedeni iako oni za sad na žalost nisu opravdali to naše povjerenje.

    No onda se dogodila prodaja Šunjića, koji je za ovu momčad izuzetno bitan igrač, nakon čega smo ostali samo na Ademiju od provjerenih igrača na toj poziciji. Mislim da se tu više manje svi slažemo i bilo je sasvim dovoljno vremena za pojačati taj dio momčadi, ali oni umjesto da zakrpaju najveću rupu, dovedu 4. napadača na kojem bi "možda mogli zaraditi za koju godinu".

    Moram priznati da ne mogu shvatiti takav način razmišljanja. Isto kao teza koja se često ponavlja. Kad neki igrač želi otići pa iz kluba (ali i navijači!) kažu "samo nek ostane da nas uvede u LP i onda može ići". Pa valjda se tek u tom trenutku trebaš pojačati, a ne oslabiti. Osim ako ti je naravno bitan samo novac koji se dobije u LP, a ne rezultat koji ćeš napraviti. Da me zanimaju takve stvari, navijao bih za neku od svjetskih korporacija koje zarađuju milijarde, a ne za nogometni klub.

    Ono što nikako ne mogu shvatiti je činjenica da su i navijači počeli podržavati takav način funkcioniranja. Tako svako malo možemo čuti "što će ti dobar 30-godišnjak kad ga kasnije ne možeš prodati, daj ti nama klinca koji je još daleko od vrhunca karijere da zaradimo na njemu" :yikes:

    Godine i godine pranja mozga od zna se koga su na žalost očito dale rezultate :rage:
  • Eduardo
    18.1k
    Na kraju je i Taison ostao u Shakhtaru?
  • Infinity
    15.5k
    Da. I izgleda da nije sretan tim raspletom.
  • Eduardo
    18.1k
    :sweat: baš vidio sliku u drugoj temi. Možda i bolje za nas da se svi skupa unervoze i zavade, pa im se odrazi na izvedbu na terenu :smile:
  • The Undertaker
    4.5k
    S obzirom da je danas zadnji dan za prijavu igrača za LP a novih imena nema, sumarno gledajući, prelazni rok nije podbačaj ali nije ni sve ono što smo trebali. Ne znam ni sam što bih rekao. Niti smrdi nit miriše.
    Po procjeni većine, gledajući TRENUTNU formu, imamo probleme:
    1. Opjevani drugi zadnji vezni uz Ademija. Trenutno je to Moro a po prikazanom nije adekvatna zamjena za Šunjića. Ne volim štrapati teorije zavjere bez veze ali se ne mogu oteti dojmu da se Moru nije tražila zamjena jer je projekt kluba i familije.
    2. Desno krilo jer je Hajrović van forme, a Kadzior kao zamjena je nestao sa Bjeličinog radara. Moguća je i taktička promjena sa Olmom na krilu ali to onda otvara velike rupe u sredini gdje smo i tako podkapacitirani.
    3. Desni bek, uvjetno, jer je Stojanović takav kakav je ali tu imamo alternativu, doduše još neuigranu.

    Kao pozitivno je ostanak Olma međutim, pitanje je u kakvom će on biti stanju s obzirom na nerealizirani transfer i to što nije prošao pripreme.
    Također, nitko drugi osim Šunjića i Rrahmanija nije prodan što je također pomak od prošlih vremena.

    Kako god, moramo se uzdati u Bjelicu jer je do sada pokazao da zna što radi.
  • SAS1987
    14k
    Mislim da bi svi potpisali da su nam ponudili takav transfer rok na završetku sezone. Steta zbog Sunjica ali vjerujem u Bjelicu.
  • Ludovic IX
    6.1k
    Volio bi da Šunjić postane novi makelele..a opet nadam se da je bjelica uvidio da njemu moro može više dat od šunjića na duže staze..
    Teorije zavjere o tome kako moro sad mora igrat i da se zato šunja prodao mi idu na onu stvar. Moro je bio na klupi prvih 4-5 tekmu ako se ne varam ali je odigrao i u Mađarskoj dobro i protiv Norvežana..
  • Mr Anderson
    6k
    Po procjeni većine, gledajući TRENUTNU formu, imamo probleme:
    1. Opjevani drugi zadnji vezni uz Ademija. Trenutno je to Moro a po prikazanom nije adekvatna zamjena za Šunjića. Ne volim štrapati teorije zavjere bez veze ali se ne mogu oteti dojmu da se Moru nije tražila zamjena jer je projekt kluba i familije.
    2. Desno krilo jer je Hajrović van forme, a Kadzior kao zamjena je nestao sa Bjeličinog radara. Moguća je i taktička promjena sa Olmom na krilu ali to onda otvara velike rupe u sredini gdje smo i tako podkapacitirani.
    3. Desni bek, uvjetno, jer je Stojanović takav kakav je ali tu imamo alternativu, doduše još neuigranu.

    Kao pozitivno je ostanak Olma međutim, pitanje je u kakvom će on biti stanju s obzirom na nerealizirani transfer i to što nije prošao pripreme.
    The Undertaker

    Ne mogu se nikako složiti s tvojim pisanjem.
    1. Ne da Moro nije adekvatna zamjena za Šunjića nego je po meni i bolje rješenje od njega na toj poziciji. Slažem se da je trebalo dovesti jednog iskusnog zadnjeg veznog jer smo tu ostali samo na Ademiju i Moru.
    2. Kako smo podkapacitirani u sredini kad tu imamo najviše igrača koji to mogu odigrati ako Olmo bude na krilu?
    3. Desnog beka smo doveli, a otprije imamo 2 plus Šitum. Koliko bi ih trebali imati? I ne kužim to stalno ptcjenjivanje Stojanovića.
  • Bosna86
    11.6k
    Isto tako se zaboravlja da Pinto nije igrao ozbiljan nogomet jako dugo i da najvjerovatnije vise nikad ni nece
  • Krizy
    38.4k
    Pa npr Moro se vratio nakon ozljede tijekom koje je pauzirao godinu dana. Zašto se Pinto ne bi oporavio tj ušao u formu nakon 6 mjeseci tijekom kojih je ipak trenirao a ne bio ozlijeđen i sjedio
  • Bosna86
    11.6k
    Zato sto Moro ima 20 a ovaj 30g.. Zato sto Moro nije zaradio dovoljno, ovaj je... Zato sto je Morin plafon puno veci nego sto je Pintov ikad bio itd
  • marcio amoroso
    34k
    Meni osobno je Pinto uvijek bio drag igrač i uvijek sam ga smatrao vrhunskim profesionalcem.
    Čisto sumnjam da fuša i da je došao samo pokupiti pare.
  • Krizy
    38.4k
    Klasično razmišljanje u nas, igrač s 29 god je gotov igrač, umirovljenik, starac...
  • The Undertaker
    4.5k
    1. Namjerno sam istakao TRENUTNO a ne po perspektivi. Ja isto mislim da će Moro biti u konačnici bolji igrač od Šunjića ali trenutno nije, pogotovo u načinu igre koji Bjelica traži.
    2. Podkapacitirani u sredini smo jer odlaskom Olma na krilo nemamo DOKAZANOG i sa Petkovićem UIGRANOG playmakera koji bi odradio rolu Olma. Majer, Atiemwen i Ivanušec to TRENUTNO nisu. U perspektivi svakako jesu. Da ne govorim da su sva trojica spomenuta i u defanzivnom dijelu opet ispod Olma.
    3. Desni bek. Sve je jasno od Rosenborga a dodatno pogledajte drugo poluvrijeme u Splitu (fokus na Stojanovića, a može i na Mora).
    Evo da ne kopiram slike 2 i 3, gdje je lopta kad Stojke cepa Jradija.
    link https://www.index.hr/sport/clanak/je-li-hajduk-ostecen-za-penal-protiv-dinama/2112770.aspx
  • The Undertaker
    4.5k
    Što se Pinta tiče, predpostavljam da ofenzivno ne može istrčavati kao Stojanović, ali defanzivno mora biti bolji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.