• AC1593
    491

    Trenutni problem za ljude kojima je zapadna tribina preskupa je to sto ne postoji istok, tj zatvoren je. Cijena za istok bi tebi vjv bila prihvatljiva. Stadion je problem, kao sto sam naveo u proslom postu, ali i dalje mislim da to nije najveci problem dugorocno gledano.

    Posjeta raste s priblizavanjem kluba navijacima, s boljom atmosferom oko kluba i s odgojem novih generacija navijaca koji ce imati kulturu odlaska na stadion.

    A sto se tice financijskih mogucnosti, sve se to da odraditi samo treba planirati unaprijed.
  • mali M
    3.3k
    istina, fali istok.. baš je bio ono nešto "između"...
  • Mr Anderson
    5.3k
    Možda nebi bilo loše da sad pošto je zapad dolje rasprodan za godišnje, puste u prodaju godišnje za zapad gore i stave neku cijenu koja bi bila između sjevera i zapada dolje.
  • xavier
    11.1k
    Mislim da tu igra ulogu i činjenica da je Zagreb metropola, to je najveći grad u zemlji i realno je po mnogočemu drugačiji od Dalmacije.

    Kad pogledamo Amsterdam/London, te velike gradove nogometne, oni su više iznimka nego pravilo, rekao bih da u Europi i nema toliko ljudi koji u velikim gradovima idu na utakmice, jednostavno osim par iznimki, te kulture nema

    Npr ako pogledamo Paris, PSG je nastao prije 50 godina i nije imao hype dok nije došao Qatar 2010 ili kad već, imaju te ultrase ali osim njih, nemaju taj kult following.

    Berlin, ima više nego dvostruko više stanovnika od Munchena, a najjači klub im je prošle sezone prvi put u povijesti ušao u Europu, stadion im ima 22 tisuća sjedala.

    Možda je riječ i o prirodi velikih gradova?
    LeonianWrynn

    Što si ti sad ovdje napisao :monkey:

    PSG nije nikog zanimao prije Arapa? U europskim metropolama se ne gleda nogomet? Eto nitko ne gleda u Madridu, Rimu, Ateni (London i Amsterdam si i sam naveo) :eyes:
  • LeonianWrynn
    162


    To je istina i slažem se s tim.

    Ali i istina je ono što su ljudi prije pisali, realnost je to da je razloga više, od visokih cijena ulaznica, do nepostojanja istoka, do nepostojanja krova, do lošeg vremena itd.

    Svaki problem s tribina miče par stotina ljudi i vjerojatno bi imali visoku posjećenost samo onda kada bi se svi ti problemi riješili, a to nećemo doživjeti dok ne otvorimo novi stadion
  • AC1593
    491

    2i2jzqirzjxgapim.jpg
    Paris je imao solidnu posjetu i prije 2010. A berlin ima 2 kluba od kojih svaki ima dobru posjetu. Union bi imao i vecu da nemaju manji stadion.

    Imam osjecaj da je kod nas ipak izrazenija kultura neodlaska na stadion.
  • LeonianWrynn
    162


    PSG je dakle u 00-ima imao između 29k i 42k prosječnu gledanost, što ok, za naše standarde izgleda puno, ali imaj na umu da je Pariz grad od čak 2,1 milijun stanovnika, Split ima 150k i puni Poljud u nedjelju (35k).

    Cijela istočna Njemačka nije imala klub u top 4 ne znam koliko godina, Berlin ima klub sa smiješnim stadionom, u Rusiji imaš gradove od 500k do 1,2mil stanovnika koji imaju klubove koji nikad nisu zaigrali u prvoj ligi prvenstva...
  • AC1593
    491

    Hajduku je prosjecna posjeta u istom razdoblju bila u vecini slucajeva manja od 10 k. Zadnjih par godina je to preko 10 k.
    Uz to da je Hajduk iznimka kod nas, a ne pravilo, pa je i dalje trenutno 4 puta manje gledan od psg-a. I za hajduk navija citava dalmacija koja ima znatno veci broj stanovnika od 150 000 ljudi, ne racunajuci i ostatke hrvatske i hercegovine.
  • LeonianWrynn
    162


    To je istina, njih je očito sad euforija zahvatila velika
  • bluepower86
    711
    Hajduk u terminima preko ljeta uvijek ima veci broj gledatelja nego u jesen a razlog je turisticka sezona i ljudi iz cijele Hrvatske onda dodu na utakmicu.Ne treba se zavaravat floskulama da je Poljud uvijek pun a to je ono kad na utakmici bude 10-12k ljudi.
  • Keyser Soze
    8k
    to je ono kad na utakmici bude 10-12k ljudi.bluepower86

    Ljudi imaju prosjek od 16 tisuća, ove sezone to ide bar na 18k, mi toliko nemamo na derbiju tak da mi je glupo njih uplitat u ovu priču.
  • bluepower86
    711


    Prosjek im je prosle sezone na otprilike 11k,pretplatnika su imali oko 13k.Zadnjih par upisa je bilo u vezi njjh pa sam se referirao.
  • LeonianWrynn
    162
    Prosjek im je prosle sezone na otprilike 11k,pretplatnika su imali oko 13k.bluepower86

    "Hajduk je u sezoni 2022/23 na Poljudu pratilo ukupno 338.175 gledatelja ili u prosjeku 16.909 (20 utakmica) što je rekordni prosjek stadiona u posljednjih 36 godina. "

    Hajduk je najgledaniji klub u Hrvatskoj, a prošle je sezone oborio rekord po broju gledatelja. Otkako je HNL-a, nikad nije bilo više navijača na tribinama

    Ovo su informacije s Večernjeg
  • Salva
    2.3k
    Kad pogledamo Amsterdam/London, te velike gradove nogometne, oni su više iznimka nego pravilo, rekao bih da u Europi i nema toliko ljudi koji u velikim gradovima idu na utakmice, jednostavno osim par iznimki, te kulture nemaLeonianWrynn

    Beč - Rapid 19.000, Austrija Beč 11.500
    Prag - Slavija 15.000, Sparta 14.500, Bohemians 6000
    Kopenhagen - Kopenhagen 29000
    Sarajevo - Zeljeznicar 6800
    Helsinki - HJK 4500
    Berlin - Hertha 53.000, Union 22000
    Atena - AEK 27600, Olympiacos 18.000, Pao 12.500
    Rim - Roma 62.000, Lazio 45.000
    Varšava - Legia 21.000
    Štokholm - AIK 25.700, Hammarby 23.000, Djurgarden 19.000
    Lisabon - Benfica 57.000, Sporting 29.000

    + Od svih navedenih gradova, osim Rima, klub(ovi) iz glavnog grada imaju i najvecu posjecenost. Uz to da mi se nije dalo previše tražiti, sigurno je vrlo slično i u Istanbulu, Moskvi, Madridu itd…
  • LeonianWrynn
    162


    To su brojke kapaciteta ili prosječnog broja posjetitelja?

    Ako je ovo drugo, onda sam bio u krivu.

    Ako je prvo, onda to nema veze jer je kapacitet Maksimira oko 33 tisuće ako se ne varam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.