• LeonianWrynn
    162
    Po mojem mišljenju, razlozi zašto nema navijača od najvažnijeg prema najmanje važnom

    1) Nepostojanje kulture odlazaka na stadion

    2) Sam stadion (treba nam novi, moderan)

    3) Cijene ulaznica

    4) Ljudi koji još uvijek bojkotiraju zbog Mamića

    5) "dosada", odnosno ljudi koji ne žele ići jer "znaju da ćemo pobijedit"
  • xavier
    11.1k
    Ako netko danas "bojkotira zbog Mamića", taj je zadnjih godinu dana proveo na jako izoliranom mjestu.
  • DrawTube
    3k
    Na kraju sezone 23/24 ćemo vidjeti kakvo će povećanje imati Osijek a kasnije i hoće li to postati trend.
    Ja im predviđam bar 50% veću posjetu, a ne bih rekao da su Osiječani puno vatreniji, južnjačkiji i emotivniji od Zagrepčana (bolje će znati zonaši iz Slavonije).

    Nedavno je bio upis kako imamo potencijal kroz 15ak godina uz novi stadion imati prosjek 25,30 tisuća što je definitvno pretjerivanje, ali uz novi stadion i bez da radimo na kulturi prosjek od 10ak tisuća nam ne gine
  • San Lorenzo
    11.7k
    Nije problem privući Zonaša koji gleda Dinamo neovisno igrao prijateljsku utakmicu protiv Kopera ili LP protiv Chelseaja...onog, od milja zvanog, žderača kokica, a takvi pune stadione i takvi su većina na europskim stadionima privlačiš komforom i marketingom, mi nemamo ni jedno od to dvoje...i zato je 7123 čovjeka na kišni radni dan na onakvom stadionu očekivana brojka.
  • SAS1987
    13.5k

    4) Ljudi koji još uvijek bojkotiraju zbog Mamića

    5) "dosada", odnosno ljudi koji ne žele ići jer "znaju da ćemo pobijedit"
    LeonianWrynn

    Kad ode Mamić bojkot će prestati a Dinamo će poceti gubiti :lol:
  • DiddyGuela
    949


    Rekao bi da su Slavonci puno pasivniji po pitanju nogometa,sporta i drustvenih događaja opcenito.
    Situacija sa NK Osijek i novim stadionom je vrlo jednostavna - nakon mnogo godina Osijek kao grad ima nesto sto ga cini "IN" u odnosu na druge gradove u Hrvatskoj. Iako je to samo manji stadion izgrađen Mađarskim kapitalom, svejedno je ponos regije koja sve vise zaostaje za razvijenijim krajevima drzave i kao takav ce privuci mnoge iz regije koji inace ne idu na utakmice.

    Skok u gledanosti ce biti najmanje 50% na kraju sezone cisto zbog komfora. Evo na primjeru mene osobno... ja sam iz okolice OS i navijam za Dinamo od kada znam za sebe, ali cu svejedno otici pogledati poneku utakmicu Osijeka, cisto zbog stadiona i "dozivljaja" koji je SF u odnosu na stari Gradski Vrt.

    Dinamo kada jednog dana izgradi svoj novi stadion...siguran sam u prosjek od 15000 ljudi u HNLu. Jer Dinamo za razliku od NK Osijek ima stvarnu fan bazu a Zagrepcani za isto toliko i vecu "kulturu" posjecivanja drustvenih događaja. (Slavonija je mrtvac)
  • Oluja
    3.7k
    Mi hrvati opcenito nemamo kulturu odlaska na utakmice. Osim nogometa pogledajte i druge sportove, nas u globalu ne zanima sport nego dogadjaji. Rukometne klupske utakmice se igraju valjda samo pred rodbinom ali smo zato kao nacija ludi za rukometom kad su svjetsko ili europsko prvenstvo. Vjerujem da bi tako bilo i s kosarkom, vaterpolom i nekim drugim sportovima kad bi reprezentacija bila konkurentna za medalju. Nama fali sportskog odgoja i kulture, a da bi se do toga doslo potrebno je jako puno rada.
  • LeonianWrynn
    162


    A kako to promijeniti?
  • Oluja
    3.7k
    ne znam ali sam siguran da postoje ljudi koji znaju, samo je pitanje imaju li volje i snage jer takva promjena se ne dogadja preko noci. Tesko je mijenjati neciji mentalitet.
  • Fanboy
    2.2k
    Ključ je u uključivanje onih najmlađih jer starije ne možeš mijenjati. Mladi se lako zablude i onda imaš doživotnog navijača.
    Davanjem besplatnih ulaznica za tekmu ili dvije po polusezoni, šalica, kišobrana, šalova, torbi sa Ligom kluba...To se kasnije sve vrati.
    Klubovi se moraju uključiti u rad zajednice i onda će to itekako biti prepoznato.

    Problem je što su klubove vodili Mamići, Medići,Gobci i slični kojima je cilj bio obrnut, rastjerati sve od kluba kako bi u miru mogli vladati i pljačkati sve uz pomoć politike.
  • Oriens
    115
    Stadion je bitan i sigurno bi se u prvih par sezona novog stadiona povećao broj ljudi na utakmicama. Neki od tih ljudi bi se "navukli" na dinamo, neki bi dolazili samo zbog trenda, da se poslikaju i da se vidi da su bili, dolazilo bi sigurno i više turista. Ako je cilj samo da se stadion puni, a ne pitanje tko ga puni i zašto, onda je stadion (uz dobar marketing) apsolutno najvažnija stavka. Ali po mom mišljenju onog navijača kojeg kupi samo stadion, njega nikad nisi i nikad zapravo nećeš imati. To nije navijač.

    Iako sve je to legitimno. Stadion ne pune samo navijači, nego i simpatizeri, turisti, "padobranci", pomodari, ali sve je to kratkotrajno. Treba raditi na odgoju novih generacija da rastu s emocijom prema dinamu, da osjećaju pripadnost klubu. To je jedini način da se stadion dugoročno počne puniti. Kad je emocija tu stadion nije bitan.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Vidjet ćemo kad preselimo na Kranjčevićevu koliko će ljudi dolaziti. Neće Kranjča biti top stadion ko ovaj u Osijeku, ali će opet biti upgrade u odnosu na Maksimir. Onima koji ne dolaze radi stadiona, jedan alibi manje.
  • bluelions
    250
    I tada neće valjati nekim ljudima. Bit će premalena, preudaljen od Maksimira, neće biti Dinamov stadion, pre ovo, pre ono. Ako navijač neće na utakmicu isključivo radi stadiona, onda je više gledatelj/promatrač.
    Menu je uvijek drago i uvijek ću voljeti otići na Maksimir, sve dok se ne sruši
  • bluepower86
    821
    Na kranjci ce se trazit karta vise.
  • Fanboy
    2.2k


    Upravo to, bez emocija nema navijača i zato treba ciljati one najmlađe, osobito jer jedan kod njih povuče još par sa sobom i veže se po kiši, snijegu, na oronulim stadionu ili onom kao Pampas.
    Cedevita je radila ok posao, bila u vrhu ABA lige, imala dobre igrače, solidne rezultate, dobra dvorana, marketing, no nisu imali navijače već posjetitelje. Skoro 15-ak godina bez da je itko osjetio odlazak.

    Dobra atmosfera i velika zainteresiranost privlači i "žderače" i one koji vole evente, a mi volimo njihov novac.

    Ne treba zaboraviti da su generacije navijača izgubljene zbog Mamića, da su mediji omalovažavali HNL kao nešto staromodno i jadno dok nismo postigli rezultate na SP-u, da je politika vodila rat protiv navijača kao protiv zločinaca dok je ta ista politika ironično koalirali na vlasti sa zločincima iz rata itd.

    Za kraj ću reći ovo, doći će jednom i dobra vremena za navijače, doći će i novi stadion itd. Međutim, naklon svim onim navijačima koji su tu bili po snijegu i kiši, na minus 10 i plus 35, koje su mediji osuđivali, kriminalci Mamići proganjali, politika napadala, a oni vjerno pratili klub. Sve blagodati će buduće generacije moći zahvaliti takvim navijačima od kojih su mnogi na forumu i nebi dao takvog 1 za 100 žderača koji donose samo novac. Neke stvari se ne mogu kupiti novcem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.