• Captain America
    17.7k
    Tu treba prljavo odigrati i dati dečku/menadžeru (isti menadžer koji drži Boška) mig da ga stvarno želimo.
  • Klenx
    5.7k
    Pišu SN da Jakobušić čeka bankovnu garanciju da bi kupio Stojkovića za 2 i pol milje. Stalno mislim da to novinari pimpaju cijenu kako bi netko, vjerojatno mi, uletio i ponudio 3 ili više. Opet, nebi baš bilo lijepo da nam ga maznu ispred nosa.Mr Anderson


    Sad bi mu baš mečirao tu ponudu od 2.5 milje eura za koju “se čekaju jamstva”, i to bi mi bila zadnja.
    Ni centa više.
  • The Undertaker
    5.4k
    Mislim da Lokomotivi treba živa lova a ne bankovna garancija. Osim toga, Hajduk već ima kredite pa nisam baš siguran da može dignuti još koji dok se Vušković ne proda. Više mi liči na dogovorenu igru za podizanje cijene.
  • serbus
    4.2k
    Ja se nadam da ovo sa Friganom nemora loše ispasti. Ako naučimo da im više ne poklanjamo igrače dobro smo prošli.
  • Zagi
    7.8k
    Ako ga stvarno žarko žele, treba im ga se uzet.
    Nema tu previše dileme.

    Dobar mladi igrač. 2.5 m nije neka enormna kocka.
  • Rex Ramae
    2.8k
    Iz Lokomotive su rekli da on ide na prodaju ovo ljeto sigurno tako da što više vrijeme prolazi a on ne ide nigdje to za nas bolje.
  • Ivdzo11
    4.2k
    Ma sikic baca bombe da Dinamo povuce udicu i plati vise... Igre su to kakav hajduk
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Ne ako želi, nego ako uopće razmišlja i pregovaramarcio amoroso

    Baš to!

    Ako je netko rođen u zagrebu, ako je izjavio da navija za dinamo i ima u primisli mogućnost odlaska u magareći tabor, sretno mu bilo, nek ide dolje za 10 000 eura, ja ne bi ponudio 15 000 eura.
  • Ali
    2.2k


    Po meni to nije korektno razmišljanje. A pogotovo ne u skladu sa zadnjom gospodskom koreografijama na poljudu.

    Jer kako kaže ona pod tema "nismo isti" a ovo je tipično razmišljanje za jug (vrijeđanje Brkljače, Batutine...)

    Da pojasnimo svoje viđenje. Ako Dinamo nije poslao službenu ponudu niti ga zvao u mlađim uzrastima tu nam je bio pod nosom. I sada mu nudi Hajduk ugovor, to što navija za Dinamo gore po nas. Ali ako mi nismo pokazali interes a ovi dolje jesu, zašto bi mu mi trebali zamjeriti ???
  • San Lorenzo
    16k
    Ako oni imaju 2,5 milijuna eura za Stojkovića, slobodno...to ne znači da se mi trebamo trzati na takve budalaštine i odmah nuditi 3 milijuna.
    Mi smo očito odlučili biti turbo oprezni s novcem iako imamo Gvardiola, Šutala, Livakovića, Ivanušeca + nagradni fond Uefe...otkud njima novci za ovakve egzibicije i rizike samo oni znaju.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Miško je potpuno u pravu što traži 6 milijuna za Frigana. Dečko je sa 19-20 godina drugi strijelac lige i to mu golovi nisu primarna stvar nego on odradi hrpu prljavog posla poput Mandžukića. Najmoderniji igrač HNL-a, radni napadač koji ponešto i zabije...ako mi ne želimo Baturinu prodati ispod 20 milijuna e onda bogami ima i Miško pravo tražiti barem 6 milijuna za Frigana.

    Primjetio sam također da kad se priča o ciframa mnogi još žive u 2015. ili čak 2010. godini i po tim mjerilima se ravnaju. Ljudi galopirajuća inflacija je u svijetu. Otiđite u prvu trgovinu i shvatit ćete da ono što ste prije 3-4 godine plaćali 10 kuna sada plaćate skoro duplo. Tako je i sa igračima. Maloprije čitam da je Arsenal doveo onog West Hamovog panja Ricea za 123 milijuna eura. Liverpool nekidan doveo Szoboszlaija za 70 milijuna eura. To nisu nikakve zvijezde, nisu Ronaldo Nazario i Zinedine Zidane u prajmu nego Rice i Szoboszlai pa su svejedno toliko plaćeni. Haaland onda vjerojatno košta 400 milijuna.

    Kod ovih manjih klubova je ista stvar. Ni 2 milijuna eura nisu ono što su bila prije 10 godina. Miško, Šikić i ekipa to znaju i traže realne cijene za svoje igrače, realne cijene za 2023. godinu. Na Dinamu je ili da plati poštenu cijenu ili da dovodi igrače iz druge francuske, japanske i alžirske lige koji će koštati 500 tisuća ili maksimalno milijun eura. U prvom slučaju kad dovodiš najbolje HNL igrače i najveće hrvatske talente onda znaš što dovodiš, igraš na sigurno, ulažeš u budućnost i nastavljaš uhodani posao a kad dovodiš trostruko jeftinije igrače iz sumnjivih liga onda krećeš u nešto potpuno novo, pokušavaš imitirati Bodo Glimt dovođenjem neotkrivenih jeftinih igrača koji će eksplodirati kod tebe. Samo takav put može biti i opasan jer se može ispostaviti da su neotkriveni igrači sa razlogom neotkriveni i da sa razlogom koštaju samo 500 tisuća ili milijun eura. Ja sam uvjeren da će Miško i Šikić naći kupce koji će platiti tražene novce jer su hrvatski igrači i najveći hrvatski talenti opravdano cijenjeni i u inozemstvu. Vidjet ćemo vrlo brzo jesam li u pravu.
  • Captain America
    17.7k
    Primjetio sam također da kad se priča o ciframa mnogi još žive u 2015. ili čak 2010. godini i po tim mjerilima se ravnaju.Maksim Maksimirski

    Upravo ovo. Cifra za koju je Luka prodan u Tottenham 2008. je nama u 2023. i dalje idealna kod prodaje igrača. Luka je u trenutku prodaje igrao u simpatičnoj europskoj repki i Dinamu koji unazad 5 godina imao skalp protiv Ajaxa i to je to. Danas je priča da će se stopera koji je prvotimac 3. repke svijeta i igra u klubu koji je s njim u sastavu uzimao skalp Sevilli, Chelseaju i West Hamu rado prodati za 20 milijuna eura.

    Možda i ova trojka što je dovedena il tek treba doći jackpot, ali ako je Dariju RBS uzor, onda se mora talenta i platiti. Naposljetku, platili su njegovog sina 4 milijuna da si pojačaju Liefering...
  • NitkoBitan
    17.7k
    Zvucis kao dezurni odvjetnik Miskovica i Sikica.

    Frigan, Kacavenda i Stojkovic nemaju minute odigrane u europskim natjecanjima ni u seniorskoj reprezantaciji. Uz sav njihov talent gol nismo dali na Euru. To su uostalom igraci od 20 godina, nije da placamo nekog nevidenog potencijala i talenta od 16-17 godina, oni su vec skoro pa formirani igraci i prostor za napredak im je ogranicen.

    Mogu oni trazit koliko hoce za njih ali oni vrijede koliko netko ponudi za njih. Igraci se ne prodaju preko sponzoriranih clanaka u SN. I nemres usporedivat cijene igraca sa cijenama hrane, lol.

    Konkretno Sunderland nudi 4 milje za Frigana (mi 3,3). Ako ce ga pustit za milju-milju i pol vise u Championship umjesto u Dinamo siroko mu polje. Vece su sanse da ce preko Dinama zavrsit u reprezentaciji i dobit veci postotak od daljnje prodaje. To kaj Misku gori pod nogama zbog lose financijske situacije i zeli pare odmah nije nas problem.
  • mali M
    5.2k
    ja tebe razumijem što želiš reć oko povećanja tj. smanjenja vrijednosti novca, ali u pravu je Nitko kad kaže da bez obzira na to moramo gledati koga kupujemo. 2,5-3 mil su i predobre cifre za te igrače. Ili neka slijede zov novca pa za 500.000 više odu izgubiti karijere u engleske davljenike, austrijske klubove sa sredine tablice ili u italiju sjediti na klupu... Opet kažem, bolje da je Miško nastavio suradnju sa normalnim transferom plus postotci neki nego si ovako zalupiti vrata. I sebi i igračima.
  • xavier
    12.1k
    Sve je stvar ponude i potražnje. Po meni su stvari veoma jednostavne. Naravno da Miško, mi ili bilo tko drugi ima pravo tražiti za svog igrača koliko god želi, ali isto tako i kupac (bili to mi ili neki strani klub) ima pravo odlučiti želi li toliko platili ili ne.

    Na kraju tržište sve to korigira. Ako tražite previše, morat ćete ili spustiti cijenu ili pričekati s prodajom do nekog povoljnijeg trenutka za tebe.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.