• deda
    32.6k
    Napišite onaj tko zna sve ugovore igrača Dinama ovdje. Tek onda možete ozbiljno razgovarati i kalkulirati. Dok god to ne znamo, ovo što vi radite je pusto blebetanje. Ako su neke informacije tajne, a ne smiju se reći, ne možete ih ni koristiti kao argument u raspravi.
  • marcio amoroso
    36.5k
    Više se referiram na to da se mora znati red u svlačionici i ne smiješ omalovažavati igrače koji su ti donijeli jako puno zadnjih 5 godina.Papastrumf

    Nitko tu nikoga ne omalovažava. Znači klub ne smije dovesti vrhunskog igrača i dati mu ugovor koji svojim referencama zaslužuje da se ekipa koja je tu ne bi uvrijedila. Nema mi logike to razmišljanje iskreno.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Zagi, jel si ti Jerko Leko.. imaš malo preveliki hejt prema njemu.. on je zaslužio svaku lipu u zadnjih 6 sezona. i tu povišicu
  • xavier
    12.1k
    Nisam više siguran tko točno želi što reći, ali:

    1. Drmić je doveden kao top napadač za ovu razinu te je uz to doveden kao slobodan igrač, znači bez plaćanja odštete, i nema nikakvog razloga da u tom trenutku ne dobije top ugovor
    2. Kako su se stvari izvrtile i koliko se Petko nametnuo, sasvim je opravdano da ima plaću kao Drmić odnosno da je barem traži

    A na klubu je da riješi tu zavrzlamu te da odluči hoće li iduće sezone prvi napadač biti Petko, Drmić ili netko od ovih koji se vrte po novinama. Ono što je jasno je da sigurno nećemo zadržati obojicu i još kupiti napadača za 3-4 milijuna eura jer to bi bilo suludo.
  • Papastrumf
    12.3k

    Nisam to rekao. Međutim, Drmić po meni nije u tom trenutku bio bolji igrač od jednog Petkovića npr. U najboljem slučaju su bili li-la. Drmić bolji strijelac, Petković puno bolji kod otvaranja prostora krilima i u kombinatorici. Meni nije normalno da mu daš 80% veći ugovor nego Petkoviću i to je moje mišljenje.

    Dovedi jednog Kovačića pa izađi skroz iz okvira plaća, nikakav problem. Ali ovdje se radi o igračima koji su "tu negdje".
  • marcio amoroso
    36.5k
    1. Drmić je doveden kao top napadač za ovu razinu te je uz to doveden kao slobodan igrač, znači bez plaćanja odštete, i nema nikakvog razloga da u tom trenutku ne dobije top ugovor
    2. Kako su se stvari izvrtile i koliko se Petko nametnuo, sasvim je opravdano da ima plaću kao Drmić odnosno da je barem traži

    A na klubu je da riješi tu zavrzlamu te da odluči hoće li iduće sezone prvi napadač biti Petko, Drmić ili netko od ovih koji se vrte po novinama. Ono što je jasno je da sigurno nećemo zadržati obojicu i još kupiti napadača za 3-4 milijuna eura jer to bi bilo suludo.
    xavier

    Evo sve objašnjeno :up:
  • deda
    32.6k
    Inače kod Brune je pitanje kao i kod Drmića. Koliko je načet. I to svakako mora ući u kalkulaciju novog ugovora. Hipotetski govoreći ja bi radije dao Orši ugovor na 1,5 M, nego Petku na 1,0 M istog trajanja.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Čovjek ima najviše golova u Dinamu ovu sezonu i svojim golom i svojom asistencijom je zaslužan da smo ušli u ligu prvaka. Šta ste očekivali?marcio amoroso

    A jbg, ruku na srce, to je isto simplificiranje.

    Treba reći da je od tih 14 golova njih 4 zabio protiv drugoligaša u kupu. Pa i to protiv Bodoa nije igrao sam, zabio je i taj Petković na toj utakmici. S druge strane kad se gleda koliko je financijski “dao” tim golom (kaj nikad ne treba gledat tako jednostavno), koliko nam je uzeo promašajem protiv Salzburga? Jednostavno nema to smisla.

    Drmić je doveden kao top napadač, čovjek se nije snašao, statistika mu je dosta skromna, a na plaći je kao najbolji igrač i naravno da navijači nisu zadovoljni. Recimo, za mene je on odradio poslije ove zadnje ozljede Petka jednu solidnu dionicu, ali kad pričamo o igraču koji je na godišnjoj plaći od milju eura, onda to nije to.
  • xavier
    12.1k
    Inače kod Brune je pitanje kao i kod Drmića. Koliko je načet.deda

    Uz to, kod Brune je uvijek pitanje i koliko će biti zainteresiran za igru. Kod njega nikad ne znaš...prošle jeseni je bio top, a prije toga je imao periode kad mu se "nije dalo" ni na utakmicama Europskog prvenstva...

    Kao da smo svi zaboravili onog Brunu koji igra preko one stvari i kojeg navijači više nisu mogli gledati na terenu.
  • Papastrumf
    12.3k
    Hipotetski govoreći ja bi radije dao Orši ugovor na 1,5 M, nego Petku na 1,0 M istog trajanjadeda

    I ja se slažem s time 100%.
  • Mali Zeus
    12.7k
    1.) Lijevi bek
    2.) Desno krilo
    3.) Stoper
    4.) Radilica na zadnjem veznom
    5.) Lijevo krilo ako Ivanušec ode
    6.) Stoper ako Šutalo ode
    7.) Rezervni desni bek
    Klenx

    Nema uopće puno posla za ljeto. :grin:
  • Zagi
    7.7k
    Kao da smo svi zaboravili onog Brunu koji igra preko one stvari i kojeg navijači više nisu mogli gledati na terenu.xavier

    Ja bome nisam zaboravio i zato imam stajalište koje imam. I 3-4 mjeseca truda kad mu je visilo svjetsko to neće promijeniti. Brzo će on na staro. Već bi bio ali se ozljedio pa to ne vidimo.
  • BornaPŽ1986
    1k
    A i on glumi majmuna ak se cigani za parsto iljada u pm. Ionako ga se može prodat i kad potpiše novi ugovor. Mamić je svakome produžio prije prodaje. To mi je bio znak za oprostit se s igračemDroljo

    Ja to sve uzimam s rezervom, bas neke osobe koje nemaju pristup ni informacije sta struka radi znaju jel se ovaj cigani za "samo" par sto tisuca € ili je vec dogovoren raskid/produzetak suradnje. Ne moze se sve uzeti s velikom pouzdanoscu tako da polako.

    Germanijak objavio clanak da je Dinamo zainteresiran opet za Sunjica a i da je on za povratak.
  • nemapredaje
    3.2k


    nemoj me krivo shvatiti, ali koliko ti imaš godina? Jel znaš što znači ugovor i da se on potpiše na početku suradnje? I da se kao takav mora poštivati?
  • Ali
    2.2k
    Kad spominjemo napadača, mislim da je netko već spomenuo usporedbu . Vipotnik 3m€ Mariboru +0,5m€ godišnje na ugovor do 2026. Dakle 4,5m€
    Bruno danas na nekih 0,5 m€ (info iz 2019 kada je poptpisao ovaj sa rokom do 2024) a ako mu damo ugovor na 1,2m na neki 2+1 , dakle ta plaća do 2025 sigurna uz mogućnost dodatne jedne godine. To bi bilo 3,6m€ ili 2,4m€ ako ne produžimo.
    Dakle cca 1m€ manje novca za poziciju 9 , a sa druge strane sa Petkom znamo što imamo a ovo je ipak prinova, i kao Drmić može se neuklopiti u ekipu , stim da ovaj se mora uklopiti i u ligu tj. protivnike i njihove stopere...
    Ja sam za Petka u ovoj kombinaciji.
    Kad smo kod love tu je naravno i "tržišni potencijal", tu Petković stoji potencijalno lošije, njegov odlazak slijedeće godine bi mogao max 7m€ , dok Vipotnik ako se uklopi bi mogao 24 ili 25 za 15m€. (Iako neznan kad smo mi centarfora prodali za takvu lovu)
    Ali naravno tu je taj AKO upali, ak ne upali onda budemo sretni da ga uzme francuski ili talijanski drugoligas... to je rizik posla. Otprilike kao i ulaganja na burzi...
    Ja sam za manji rizik a to je Petko. I uz probati "ukrasti" nekog iz juniora ili kadeta Osijeka možda i nekog nezadovoljnog dalmatinaca iz ovih Hajdukovih juniora jer takvih će sigurno biti, pa njega imati kao 3 ili 4 opciju , uz neku posudbu kao zalog za buducnost
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions