• Nino Bule
    13.7k
    Za gvardiola je mozda bio strah ozljeda/pad forme a imas na stolu bolesnu ponudu u tom trenutku, da nam je neko doso po baturinu sa takvom ponudom prije dvije godine sumnjam da bi se puno mislili, takav transfer zatvara dobar dio budzeta, a nisi izgubio nezamjenjivog startera
  • NitkoBitan
    17.3k
    Vrijeme je da se Dario postavi u pregovorima da ispod 30 igrača poput Šutala s dugotrajnim ugovorom dobit neće. Ako Englezi odbiju, eno im Maguire i Fofana za 80 pa nek se vrate na zimu po Šutala i daju traženih 30.Captain America

    Pita se nesto i Sutala (normalno) i njegovog agenta (nazalost). Financijski mocniji klubovi pojacavaju pregovaracku moc nudeci visestruko vise place u udnosu na one koje nudi Dinamo. Igrac ne zna sta nosi buducnost a agentima se "zuri" po postotak od transfera i eventualno postotak place bez obzira kaj oni pricali u javnosti. Jasno da bi mogli izvuc za Sutala 25+ mil odbijajuci ponude ali je pitanje koliko Sutalo (i njegov agent) imaju "strpljenja".
  • Infinity
    16.4k
    Shakhtar je isto klub s kojim se ne mozemo porediti. Oni su dovodili igrace za 10+ milijuna eura. Koliko smo mi takvih doveli? 25 milijuna eura su platili Bernarda Mineiru, jednog od top talenata u Brazilu. Mi se je*emo s Ojedom oko 5-7m.

    Mi smo pet milijuna eura platili Roga i to je nas najveci transfer u povijesti kluba. Shakhtar je doveo cak 33 igraca za pet ili vise milijuna eura.

    Shakhtar je osvojio Kup UEFA prije 15tak godina. I nije to iznimka. Igraju redovno Ligu prvaka. U EL su dva puta kasnije dosli do polufinala. Sve to igra veliku ulogu.

    Mi smo sad par sezona dobri i mozda se na terenu mozemo suprostaviti Shakhtaru, al oni su svoje ime dugo gradili i izgradili. Da Rusija nije upala u Donbas oni bi s vremenom postali najjaci klub istoka. I ovako su bili, ali bi se jos priblizili zapadnim klubovima. Shakhtar je prije okupacije igrao utakmice pred 40.000 ljudi u prosjeku.

    Shakhtar je u nogometnom svijetu puno bitniji od nas. Ruzno i tuzno, al oni imaju moc da prodaju igraca za tri puta vecu cifru nego mi. Isto tako HNL klubovi mogu da pate sto mi prodajemo igrace za neke cifre, a oni ne mogu. Taj Frigan bi bio vec trazen na sve strane da je igrac Dinama.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    S obzirom da sam ja izazvo raspravu tu, a nije me bilo do sad. Idem se ja isto malo nadodat.

    Vi kažete rizik je ne prodati, u redu je. Ali zašto onda ne bi prodali igrača odmah ispod vrijednosti na prvu ponudu koja dođe? Što ako slomi nogu onda imaš bananu... Mislim to mi je možda najgluplji argument ikad. Pa fala bogu da postoji rizik, postoji rizik u svemu... Postoji i rizik da nam se ne isplati niti jedno pojačanje ovo ljeto i da fulamo sa svima, dal to isto znači da se ne trebamo pojačat?

    Broj dva. Dinamo ima poprilično dobre igre u Europskim natjecanjima zadnjih sezona. U tim "pohodima" naš igrači su odigrali jako dobro i pokazali da se mogu nositi sa najboljima.

    Broj tri. Imaš Šutala koji je jedan od STARTNIH STOPERA REPREZENTACIJE KOJA JE OSVOJILA SREBRO I BRONCU NA ZADNJA DVA SVJETSKA. Jest da nije bio starter cijelo vrijeme, ali sada je. Pogledajte koliko se priča da Gvardiol vrijedi, a Šutalo je isto odličan (makar nešto lošiji igrač).

    Broj četiri. Svi od naših "većih" transfera zadnjih godina igraju radovno u klubovima i doslovno DOMINIRAJU. Iste sezone kad su došli cijena im skače u nebo. Dal to znači da mi iz HNL-a možemo prodati igrača za 30 miliona? Kao prvo već jesmo (Olmo), kao drugo inflacija, kao treće mislim da škola i sistem koja je izbacila Modrića, Kovačića, Kramarića, Gvardiola, da ne nabrajam dalje ipak vrijedi nekog vraga u svijetu...

    Mi samo znamo omalovažavat svoje, a većina svijeta bi od Dinama napravila ogroman brend da ga imaju i mnogi bi se lupali nogom u guzicu da mogu uopće bit blizu naše razine. Toliko o toj temi od mene.
  • OsamŠest
    3.4k
    Jednostavno, mi smo vani u očima drugih klub koji proizvodi dobre igrače, ništa puno više od toga. Možda smo se nešto malo digli u zadnje vrijeme.

    Šahtar, Basel, Club Brugge i slični vani imaju puno jači status zbog konstante igranja na visokom nivou. Pod to računam i redovne prolaske skupina, često rušenje renomiranih protivnika i ostalo.

    Nažalost, kao što su neki ovdje rekli, liga i stanje ostalih klubova dosta određuje cijenu. Kada netko vani vidi da igrač Dinama dominira u ligi u kojoj viceprvak ispada u pretkolu Konferencijske lige od Izraelaca, Gruzijaca ili Kazahstanaca, onda to bitno ima utjecaj na cifru.

    Kada bi Hajduk, Osijek ili Rijeka radili po Europi barem slične stvari kakve rade klubovi država s kojima se možemo usporedit, tada bi mogli uvjetovat i većim ciframa. Jebiga, tržište je surovo..
  • Captain America
    17.7k
    Šahtar, Basel, Club Brugge i slični vani imaju puno jači status zbog konstante igranja na visokom nivou.OsamŠest

    Od 2007. jednu sezonu nismo igrali europska natjecanja.

    Pod to računam i redovne prolaske skupina, često rušenje renomiranih protivnika i ostalo.OsamŠest

    2 osmine finala, 1 četvrt finale i u 2 sezone Lige prvaka smo do zadnje sekunde grupne faze bili u igri za prolaz grupe u zadnjih 5 godina. Što kažu na rušenje Fenerbahcea, Anderlechta, Benfice, Atalante, Feyenoorda, Tottenhama, West Hama, Seville i Chelseaja?
  • OsamŠest
    3.4k

    Od 2007. smo redovno sudionici skupina, ali na koji način? Ajmo maknut ovih par sezona kad smo počeli ličit na ozbiljniji europski klub.

    Svo to vrijeme (a i prije) dok smo bili vreća za udaranje, klubovi slični renomeu Dinama redovno su prolazili skupine, skidali renomirane protivnike, a i ostali klubovi iz njihovih liga su također radili pristojne europske rezultate.

    Ja bi isto volio visoke prodaje, al previše je faktora koji nam ne idu u korist.

    Pričao sam sa puno stranaca, većina ti Dinamo vidi kao klub koji proizvodi dobre igrače, a ne kao ozbiljan klub koji može konkurirat nekom jakom. Na spomen Dinama sjete se recimo igranja Modrića u tom klubu, dok ih spomen Šahtara ili Bruggea asocira na zajebanu europsku ekipu.

    Zadnjih par sezona smo krenuli ličit na europsku ekipu, al treba peglat i dalje, treba imat konstantu godinama. Uz to, i ostali naši klubovi moraju potegnut..
  • BornaPŽ1986
    1k
    Mudryk je ofenzivac i mlađi od Šutala. Dolazi iz kluba čiji je vlasnik multimilijarder i koji je već ranije prodavo igrače za basnoslovne cifre.LovroZG

    Mudryk je specifičan slučaj. Ja to gledam ovako - novi vlasnik Chelsea je prošlo ljeto dokazao kako ne kupovati, doslovno je za svakog igrača nudio najveće moguće cifre. Jel htio dokazati da može ili im je gorilo pod petama stvarno ne znam, one njegove izjave za All star i sl. dosta toga govore pa tako i transferi dosta toga govore. A ovi u Shaktaru vjerojatno ni sami ne znaju kako su napravili takav posao ali ono što je bitno da im je prošlo.

    Sad ono zanimljivo, upravo su Englezi punili Shaktaru blagajnu - Mudryk 70 milijuna, Fred 60, Fernandinho 40 i još su Kinezi uzeli Teixeiru za 50 milijuna tamo sezone 2016. koliko vidim. I bilo je još par transfera poput Williana, Coste za veće cifre a ovi ostali su po novčanom pogledu u rangu s nama. Taj Mudryk je bio senzacija par utakmica pa su dali 70, valjda će netko za stopera nacionalne vrste i igrača lige prvaka dati 20+ (pročitao sam da je Dinamo definirao da neće popuštati ispod 20 milijuna).
  • Beowulf112
    328
    A mi trebalo gledati pojacanja a ne odljeve...a i to malo dobrih sto imamk trebalo bi nastojati zadrzati ako je ikako moguce

    Gledam bas sad Istra Rijeka.Zanimljiv je ovaj Bakrar iz Istre.Kako sam istrijan gledao sam zadnjih par utakmica malo Istru.Nezgodan je za cuvat i vrlo cesto ulazi u sanse.
  • Maximo
    491
    Ima kakvih vijesti o friganu? Nije već trebao bit u portugalu?:D
  • Fanboy
    2.6k
    Hrvati su općenito dosta podcijenjeni, ne znam razlog, no to je tako od financija do nagrada...Ne slažem se u nekim stvarima sa Dalićem, no njegov "bojkot" je bio ispravan jer SP nagrade su bile sramota gdje Livi ni Gvardiol nisu dobili barem jednu od te dvije, a Livaković je definitivno zaslužio jer ono što je napravio protiv Brazila je valjda najbolja izvedba golmana na prvenstvu, govorim bez penala.

    Modrić, Kova, Rakitić, Broz su top veznjaci, dugi niz godina najbolja vezna linija Svijeta, mislim da ni jedan nije vrijedio više od 55 mil eura i to u najboljim godinama. Kova kao top 5 veznjaka engleske lige, a to ga navode neki engleski igrači kao najtežeg suparnika ne može postići cijenu veću od 45 mil eura. Da su Englezi nebi se spuštali ispod 100 milja do svoje 31 godine....

    Recimo Engleska u21 vrijedi više nego naša seniorska koja je top3 na zadnja dva SP, a Hrvatska u21 tu istu Englesku u21 dobije u gostima i vrijedi 8 puta manje...

    Mi imamo rezultate, imamo talente, imamo rezultate kao nacija i veliku povijest vrhunskih igrača, a opet ne možemo dobiti na cijeni...Kao da nas "prisiljavaju" da prodajemo vrhunske igrače po nižoj cijeni i time drže nas uvijek u toj ovisnosti o prodaji da sami ne možemo podignuti plaće igračima i dulje zadržati kostur momčadi...
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Čačić je tvrdoglav tip ali jednu stvar je dobro rekao u podcastu: Dinamo mora shvatiti da za dobre igrače mora i iskeširati poštene cifre. On je nabrojao Frigana, Omeragića, Tekpeteya i Belju, četiri igrača koji su bila na njegovoj listi želja. Dinamo nije doveo nijednog a razlog je uglavnom bio jer su ''preskupi''.

    Ja se sjećam kad je Dinamo prije skoro 15 godina doveo Calella iz argetinskog Indepedientea za 2 milijuna eura. Novinski naslovi su bili ''Dinamo doveo najskuplje pojačanje u povijesti'', ''Dinamo iskeširao ogromnu cifru za novo pojačanje''....meni se čini da Dinamo i dalje živi u 2008. godini gdje je maksimum za dovođenje igrača svota od 2-3 milijuna eura.

    Čak i uz ovu galopirajuću inflaciju u kojoj nešto što je prije samo 2 godine koštalo 5 kuna sada košta 12 kuna Dinamo se i dalje drži starog dobrog cjenovnika iz 2008. u kojem se za ogromnu svotu smatra iznos od 3 milje eura. Čak i kada svoj škart (Gojak, Lauritsen, Andrić) Dinamo prodaje za 1-2 milijuna eura klub planira svoje najbolje igrače (Livakovića, Ivanušeca, Šutala, Petkovića) nadomjestiti pojačanjima od samo 1-2 milijuna eura. Barem ja to tako iščitavam jer se nije platilo nikoga od ove četvorke a bogami priča se sve glasnije i da je Frigan već sad preskup jer je dosegao cifru od navodno dinamu nedostižnih 4-5 milijuna eura.

    Znam da će sada krenuti napadi na mene ali ja se nadam da će me dinamovi čelnici demantirati i potrošiti ozbiljne novce za pojačanja. Klub poput Dinama u ljetu kad prodaje glavninu okosnice ekipe za ogromne novce može i mora potrošiti 10-15 milijuna eura na pojačanja. Ovo pišem iz predostrožnosti, ako me uprava demantira nitko sretniji od mene.
  • Maximo
    491
    Pa ja bi se složio, nadam se da se varam ali i meni se čini da se gleda uštedit prije nego pojačati
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Možda nije tema ovdje, ali po meni sve su to naklapanja. Nagađanja, tko ide tko ostaje. Od šimića ništa čuli nismo, od kluba. Bišćan nikoga nije prekrižio. Jer da je, dinamo nije humanitarna organizacija. Da je netko javio klubu da ide i ne želi ostati, makar to bio heroj livi, lagano klupa, nevistic brani da pokaže jel on taj. Za øivakovica nećemo sigurno dobiti više od klauzule, a ludi su ako ga puste za manje. Tako isto vrijedi za petka, ivanušeca i sve ostale. Titula je osigurana, treba iskoristiti situaciju u kojoj se nalazimo. Za rotirati, i poslije svima koji nisu za dinamo zahvaliti. Bit će vatreno u prijelaznom roku, ne sumnjam. Jedino bih volio da okosnica bude riješena do početka priprema. A za frigana Nikad neće dobiti 5 milja
  • plavi67
    921
    bando lopovska, ispod 30 mil e Šutala možete gledat samo u dresu dinama!
    -------
    https://sportklub.n1info.hr/nogomet/hrvatska-nogomet/petkovic-ima-ponudu-iz-turske-ali-zeli-natrag-u-italiju/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions