• xavier
    12.1k
    Mislim da se podcjenjuje dosta HNL kao liga, i dok god mi tvrdili da mu je to realna cijena i da treba prihvatiti i 16 i 18 milijuna necemo onda u blize vrijeme ni ostvariti jos veci transfer jer cemo se prikazati kao limitirani po tom pitanju. Pa HNL je u vrhu Europe (18. liga po koeficijentu), e sad druga stvar je sto mozes ici na rizik i reci 30 milijuna ili nista pa izvisiti opasno ili biti realan pa prihvatiti i cijenu od 16-18 milijuna. Mislim sto kazes da je taj Kiwior iz talijanske lige ne znaci nista, ja ne vidim da je odigrao sta zapazeno u Arsenalu zasad a Spezia u Italiji je mislim par razina ispod Dinama tako da mi to nema smisla. Ipak smo prepoznatljivi na europskoj razini tako da i da se podigne cijena na makar 20 milijuna ne vidim razlog zasto ne bi prihvatili.

    Kasnije ce doci i do Baturininog transfera, bas zbog toga ce isto otici za do 20 milijuna a da igra u Benfici vec bi sad bio na 20.
    BornaPŽ1986

    Kakva je liga, to vidimo po tome kako naši klubovi osim Dinama prolaze u europskim natjecanjima.

    Mene iskreno izlazni transferi previše ne zanimaju i ne želim gubiti vrijeme "licitirajući" koliko za kojeg igrača možemo dobiti. Ja sam sretan kad igrač ostane u Dinamu i veseli me Šutalo u plavom dresu, a ne milijuni koje možemo za njega dobiti.

    I stvari nisu tako jednostavne da trebaš "samo više tražiti pa ćeš više i dobiti". No slažem se da su iznosi otišli gore, a mi se i dalje vrtimo oko istog limita. No kako sam napisao, to ovisi o puno faktora, a jedan od njih je na žalost i liga.
  • The Undertaker
    5.3k
    U slučaju Šutala nema puno veze kakva smo liga jer se Šutalo pokazao i dokazao u Ligi nacija, CL pa i na SP ovo što je odigrao. Ja bih prije rekao da klubovi procjenjuju za koliko bi ga Dinamo pustio pa onda ciljaju te cifre.
  • Droljo
    8k
    Treba jednom povući crtu i odjebat kupca. Svi znamo koliko vrijedi englez stoper sa 25 godina. Jbte među sobom daju milijarde za panjeve koji nisu šutalu do koljena. Ima čvrst ugovor i ako treba prodat ga u torino za 7 mil sljedeće ljeto ak ovi ne daju bar 25-30. Ko ih jebe. Jbte ciganili su se za modrića englezi pa bi si sad jaja pojeli. Da se mogu vratiti dali bi i 50 mil chelsea ili arsenal.
  • San Lorenzo
    15.6k
    Šutalova realna cijena je 20 milijuna i ja bih ga za te novce prodao...sve iznad toga za igrača iz HNLa je maštanje...jedino se Gvardiola moralo prodati za puno više novca jer ono je baš monstrum koji odskače u svakom segmentu, a imao je 19 godina.
  • Neki tip
    21.3k
    Ako su za Kiwiora dali 18 milijuna racunica je jasnaBornaPŽ1986

    U ovom gore članku piše 20 milijuna funti, dakle to je cca 24 milijuna eura. Na TM čak i 25 stoji.

    Dosta ljudi nabada stvari tipa "ja bi trazio 35 milja, ne dam ispod", što mi je besmisleno jer možeš tražit i 100, ali ak ti ih nitko neće dati onda ispadaš smiješan pri spuštanju cijene.

    Dobro, ajd, probao sam, daj što daš.

    Umijeće je pogoditi maksimum koliko na tržištu možeš dobiti.

    Ne volim stoga licitirati s tim ciframa, no taj Kiwior nije etablirani igrač Serie A iz Milana, nego odigrao sezonu u Speziji i to ne kompletnu, nego 17 utakmica, cca 1500 minuta.

    To definitivno nije veća referenca od Dinama u EL/LP i hrvatske reprezentacije i slažem se da bi se Šutalov transfer trebao približiti toj cifri, premda je ne nužno i dosegnuti.
  • Ludovic IX
    7.3k
    hnl je vrh Europe i napišeš 18.liga po koeficijentu. Dečko, daleko smo mi od vrha. Treba uzet koliko se može najviše ali ako i misliš da nije dovoljno a želiš prodati, ugradi klauzule i nadaj se da će igrqc ispuniti očekivanja i kluzulama doći na cifru koju si zelio
  • BornaPŽ1986
    1k
    Dobro zna se na sta sam mislio, imas top 10 ligi koji su po mnogocemu ispred nas i onda ova ekipa gdje smo mi. Nisam ja mislio da treba traziti neke sulude cifre ali hocu reci da bi jednom i trebalo izvuci neku vecu cifru, sad ili kasnije, to je trebalo napraviti jos kod Gvardiola ali ako nista nadajmo se vecem %.
  • Infinity
    16.4k
    Svaka roba vrijedi onoliko koliko ju je kupac spreman platiti. Tako je i s igracima. Mislim da smo mi s Gvardiolom i Olmom trebali nauciti da je 20-25 milijuna eura nas maksimum u ovom trenutku. Za nesto vise bi trebali puno vece uspjehe u Europi.

    Danas se spominjao neprolazni Villarreal. Taj Villarreal je prodao svega tri igraca za iznos veci od 25 milijuna eura. Salzburg je prodao cetiri, rekord im 33 milijuna, a u Europi su puno duze od nas na visoj razini.

    Mi se tu zelimo porediti s Portom, Benficom i Ajaxom, klubovima koji su visestruki prvaci Europe i koji i dan danas igraju zavrsnice eurokupova. Nismo ni svjesni koliko nismo realni.
  • marcio amoroso
    36.5k

    Sve si sto posto u pravu, ali oni iznosi koji se spominju za Šutala su smiješni. Mislim na onu ponudu Leedsa od 16 milijuna, Leipziga od 15 itd. Čovjek je ipak standardni reprezentativac i strašno jak u iznošenju lopte. Znamo svi da se to sad jako cijeni.

    Ako je Šutalu plafon 20, koliki je plafon premorenom dragulju?
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Pa i premoreni dragulj ce otic kao i Biuk za manje nego sto novine vriste. Luksa im uspjesno prodaje muda pod bubrege.
  • Captain America
    17.7k
    HNL je možda 18. liga Europe, al mi smo zato 29. klub u Europi i tako treba cijeniti obiteljsko srebro. Iza nas su Rangers, Club Brugge, Sporting, Milan, Feyenoord, AZ, West Ham, PSV, Lazio... Stavljat nas u isti koš s našim otpadom je kao cijenit Realove i Barcine igrače jer igraju istu ligu kao Elcheovi igrači. Kakvo je ukrajinsko prvenstvo pa je Šahtar prodao Mudrika za 70+30 milijuna?

    Imamo jednu od najboljih akademija u svijetu. Kojeg god smo igrača masno prodali su svoje transfere isplatili osim ako su se ozljede ispriječile. Odgojili smo i zlatnu loptu. Kolko naših igrača je nastupilo u finalu Svjetskog prvenstva. Nekad je i 20 bilo nestvarno pa je manijak prodao Luku za više. Uzmimo hipotetsku situaciju da uspijemo prezimiti u Ligi prvaka i Baturina bude glavni igrač. Hoćemo li se zadovoljit s ponudom od 20 milijuna jer se radi o HNL igraču? Spomenuo sam gore Brugge da ima lošiji koeficijent. Taj isti Brugge je prodao De Ketelaerea za 32, a nije klub iz lige petice.

    Vrijeme je da se Dario postavi u pregovorima da ispod 30 igrača poput Šutala s dugotrajnim ugovorom dobit neće. Ako Englezi odbiju, eno im Maguire i Fofana za 80 pa nek se vrate na zimu po Šutala i daju traženih 30.
  • Mlađi referent
    12.3k
    I realno, zašto bi prodali onda takvog igrača za nekakvu ‘očekivanu’ svotu umjesto da ga zadržimo još bar 6 mjeseci kako je rekao kolega gore i pokušamo dohvatit rezultat?

    Ovo da je prerastao HNL i da mu može past cijena je svakako realno, isto tako može odigrat i top polusezonu pa mu narasti još više. Imamo manevarskog prostora koliko hoćemo i nama se s njegovom prodajom ne treba žuriti, on je tu tek dvije sezone. Prodat ga za nešto što nas ne ‘izuva’ iz cipela i nema nekakvog smisla s obzirom da love imamo, a doći će još od Ivanušeca i Livakovića.

    Edit; i da, može odbit igrat, znam. Odbio je i Caicedo i stavljao objave po instagramu kad ga je tražio Arsenal pa se Brighton nasmijao. Ako je spreman tako ugrozit svoju karijeru, ok, go ahead.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Imamo jednu od najboljih akademija u svijetu.Captain America

    Imali smo, s ostalim se slažem
  • BornaPŽ1986
    1k


    Dobri argumenti sa Mudrykom i Belgijcem. O tome i pricam, neki klubovi imaju takav imidz da im igraci automatski vrijede 40 milijuna (ne mislim sad na Shaktar i Brugge), ne osporavam da su redoviti u drugim fazama u europskim natjecanjima ali koliko smo mi igraca dali sto u inozemstvu sto u repku pa valjda i to nesto znaci. Ocito se moze, u nasem slucaju ne mora biti rekordan iznos ali realno ako vec dodje do transfera moze se izvuci koji milijun vise a sad zamislite koliko 1-2 milijuna vise znaci klubu i razvoju.
  • LovroZG
    1.3k
    Mudryk je ofenzivac i mlađi od Šutala. Dolazi iz kluba čiji je vlasnik multimilijarder i koji je već ranije prodavo igrače za basnoslovne cifre. To je odma, bez obzira na rat, puno jača startna pozicija od nas.

    Olma smo prodali za kolko smo mogli jer je igrač htio otić i bio je dogovor da neće potpisat novi ugovor. Al da smo bili malo pametniji s Gvardiolom i pričekali, možda bi si i stvorili bolju startnu poziciju za prodaju Šutala.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions