• Oluja
    3.6k
    Nisam statisticar pa me zanima koliki broj ljudi bi trebao ispuniti anketu da bi bila reprezentativna
  • SAS1987
    13.2k
    Neobjašnjiv je osjećaj komentirat odgovore na anketi s frendovima, kao nakon nekog važnog ispita.ZgBlue

    I nakon što dođeš do kraja još jednom provjeriš ak si sve točno odgovorio :lol:
  • Neki tip
    18.8k
    Nisam statisticar pa me zanima koliki broj ljudi bi trebao ispuniti anketu da bi bila reprezentativnaOluja

    Uzorak ovisi o ukupnoj ciljnoj skupini, odnosno populaciji, a to bi u ovom slučaju bili navijači Dinama. Ne znamo baš koliko nas ima, ali 1200 je impresivan rezultat i reprezentativan uzorak taman i da je ciljna skupina cjelokupna populacija Hrvatske i da želiš predviđati rezultat na izborima, a kamoli dinamovi navijači..

    Naravno, ako bi htio istraživanje u znanstvene svrhe, trebalo bi paziti na razmjernu zastupljenost po različitim karakteristika ciljne populacije, na ujednačeno i definirano korištenje metodologije, na precizno definiranje svih korištenih termina u pitanjima i ponuđenim odgovorima itd itd. U načelu, uzorak je dobar ako je svojim osnovnim karakteristikama sličan ukupnoj populaciji o kojoj nešto istražuješ, dakle kao nekakva umanjena slika osnovne populacije.

    Za ovu svrhu i u ovom kontekstu, Eduardo je dosegnuo nestvarno visoke brojke, vrlo detaljnu anketu i uzorak će sigurno pokazati što navijači Dinama žele od svog stadiona..

    Bravo za Eduarda!
  • Bosna86
    11.5k
    Za ovu svrhu i u ovom kontekstu, Eduardo je dosegnuo nestvarno visoke brojkeNeki tip sa Zapada

    S manjom brojkom RTL i Nova izlaze na dnevniku… Ako ode preko 2 000, to je skoro pa reprezentativan uzorak s obzirom na prosječan broj ljudi koji redovno dolaze na taj stadion

    Edit: Agencija Promocija plus već godinama radi anketu nazvanu Crodemoskop. Oni na slučajnom uzorku od 1300 ispitanika početkom svakog mjeseca mjere rejtinge stranaka i koalicija. Njihovu anketu koriste HRT i RTL.

    Dodatni edit: Ipsos puls radi ankete na 956 ispitanika
  • criticus
    1.1k
    Koliko ljudi je ispunilo dosad? Koliko ima tovarskih trolova?

    Edit: Vidio sam 1200, al mislim na korektno ispunjeno od početka do kraja.
  • The Undertaker
    3.9k
    Mi nismo baš reprezentativan uzorak ali je pametno da se nas najviše pita jer smo najviše ''unutra''.
  • deda
    27.3k
    Rezultati će biti sljedeći tjedan. Stvarno misliš da će biti toliki broj trolova da će umanjit relevantnost ankete?
  • superhik
    10.2k
    Relevantnost ankete odnosno broj koji je potreban da dobijemo prilično točne podatke izračunava se prema veličini populacije, razini sigurnosti i granici pogreške.

    Ako uzmemo samo članove (20.000) onda:
    Za razinu sigurnosti od 95% i granicu pogreške od 5% dovoljno je 377 uzoraka.

    Može se sve izračunati ovdje
  • criticus
    1.1k

    Ma ne mislim da će utjecat na relevantnost ankete, ali da će kolega možda morat neke očito trolovske ankete isključit i da će mu to uzet vrijeme... Ne bi me čudilo ako se pročuje da anketa ide jako dobro u smislu brojnosti da neka njihova skupina se odluči na trolanje.

    Mislim da se nemože uspoređivat s ovim anketama s TV-a jer ovdje uključujemo samo određenu populaciju koja ima twitter account il je aktivna na zoni. Al mislim da to ovdje nije ni bio cilj nit je toliko bitno. Sigurno će bit neka relevantna brojka koja može dat dobru sliku šta Dinamov puk želi.
  • deda
    27.3k
    Jasno je da ova anketa treba biti samo neki putokaz, ako ništa drugo smjernica klubu kako bi on trebao konzultirati mišljenje svojih članova.
  • The Undertaker
    3.9k
    Po meni, ovdje relevantnost na način na koji je spominjete nije bitna. Potpuno je ''nevažno'' što neki deda u Čileu, navijač Dinama, misli o stadionu. Bitno je što misle oni kojima je namijenjen, koji će ga koristiti i koji su, na neki način, upućeni u problematiku.
    Da pojasnim, kako će izgledati navijačka tribina tisuću puta je važniji i relevantniji glas jednog BBB nego moj.
  • nemapredaje
    1.9k
    Nedostaje samo za gostujući sektor opcija pozicije jugoistok ili jugozapad, kako je na većini modernih stadiona
  • Dino
    2.2k
    Mislim da je relevantnost ove ankete uistinu na mjestu buduci da nisu odgovarali samo ljudi s “Twittera i Zone”, vec je podijeljena na nekoliko Dinamovih fanpage stranica na instagramu (mlada populacija), na fejsu (malo starija populacija) i uvjeren sam da nas je dosta koji su podijelili u Wapp grupe, stoga nema sanse da nisu zahvacene sve bitne skupine.

    Svaka cast Eduardo! Nadam se da je anketa dosla i do “vladajucih” da vide na koji nacin se voli Dinamo.
  • SAS1987
    13.2k
    Nadam se da je anketa dosla i do “vladajucih” da vide na koji nacin se voli Dinamo.Dino

    Prepoznati ćemo ih po odgovoru na pitanje o kipu ispred stadiona.
  • maddaddam
    2.9k
    Duboki naklon Gospodinu Eduardu za anketu.

    Sumnjam da bilo tko u Hr u ovom segmentu ima kvalitetan kadar kao Zona. Vrh.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.