• NitkoBitan
    11.7k
    Stavio sam da bi htio "Stadion sa popratnim sadrzajem" ali se ne slazem sa nekim primjerima u pitanju. Klupski muzej, fan shop, pokoji kafic i restoran na istoku i zapadu i dat navijacima prostor na navijackoj tribini pa nek rade s njim sta hoce... Trgovacki centri i apartmani na nogometnom stadionu ubijaju taj neki draz samog stadiona.
  • Captain America
    13.3k
    Svaka čast na trudu. Najviše su me zanimali rezultati oko statute ispred sradiona. Ugodno sam iznenađen Kužeovim mjestom na tablici, nečko sam se između Bobana i njega i stavio sam Bobana jer sam mislio da će većina izabrati njega.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Kao da mora biti samo jedna statua, Boban na milicajca, Cico itd. Stadion i prostor oko njega mora bit velik, meni je na Puskasu prostor bas fino napravljen, sadrzaj za djecu itd.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Boban bi značio pobjedu nad “milicijom”.
    Kuže bi značio pobjedu nad ovim zlom koje harači zadnjih 20 godina.
    Obje bi mogle i trebale imati mjesta negdje oko stadiona. Cico je čista romantika.
    Ja sam birao Zambatu :heart:
  • superhik
    10.2k
    Moj je bio nažalost od navijača Dinama prečesto zaboravljan Mara Wolf
  • Gelipter
    3.4k
    Ja sam stavio Lamzu i Cicu kao dvojicu nogometnih romantika uz koje se vežu i dva velika uspjeha iz 67. i 82. Naravno i Boban i Kuže bi odlično simbolički pasali. Puno je tu kandidata koje bi mogli smjestiti i u parku Maksimir. :smile:
  • Patak
    2.2k
    Moj izbor je bio Kuže, ali ne bi bilo loše imati više bista nešto kao na Zrinjevcu , jer svi prijedlozi su odlični, Dražan Jerković, Lamza, Zambara, Boban i milicioner, Wolfl, Cico...
  • Infinity
    15.2k
    Stavio sam da bi htio "Stadion sa popratnim sadrzajem" ali se ne slazem sa nekim primjerima u pitanju. Klupski muzej, fan shop, pokoji kafic i restoran na istoku i zapadu i dat navijacima prostor na navijackoj tribini pa nek rade s njim sta hoce... Trgovacki centri i apartmani na nogometnom stadionu ubijaju taj neki draz samog stadiona.NitkoBitan

    Nisam siguran da neki veci broj ljudi vidi neke kafice, restorane, apartmane i trgovacke centre unutar tribina. Ja sve to vidim u nekoj dodatnoj zgradi pored stadiona.

    Na samom stadionu vidim veliki fan shop, klupske prostorije, muzej i slican sadrzaj vezan direktno za klub.

    Nisam siguran ni kako bi se te neke trgovine i slicni uopce smjestili na sam stadion. Samo bi navijaci izgubili na komociji, a uz nesto dodatne love mozes pored napraviti neki 'stadionski centar'. Cak ces te prostore pored lakse rentati nego one na samom stadionu.
  • Majki2111
    2.6k
    Šteta, zakasnio na anketu...
  • NitkoBitan
    11.7k
    Zanimljivo je to da bi 2/3 ispitanika barem jednu ovalnu tribinu, do sada nisam vidio niti jednu maketu Maksimira sa takvom/takvim tribinama. Ocito "gospoda" forsiraju klasican stadion. Meni je odlican primjer blago ovalnog stadiona onaj od Eintrach Frankfurta. Akustican, tribine primjereno udaljene od terena... Dvoetaznost navijacke tribine gotovo da se i ne primjeti. Meni bi osobno bilo odlicno da imamo 3 ravne i jednu navijacku ovalnu, da budemo malo unikatni a ne copy paste drugih stadiona (Rapidov...).
  • Mali dioničar
    14k
    Šteta, zakasnio na anketu...Majki2111

    Nisi niš propustio, tema premaza travnjaka nije dotaknuta.
  • Captain America
    13.3k
    Preduhitrio me Vjeko kak ne znam gif stavit :lol: Svaki savjet za ubuduće je dobrodošao.
  • SAS1987
    13.3k
    U anketi o novom stadionu je pola 2/3 ispitanika odabralo ovalnu navijačku tribinu pa eto, stavit ću par primjera što to konkretno znači. Ovalne tribine su bolje za atmosferu zbog akustike i činjenice da vidiš cijelu tribinu pa se navijačko ludilo brže širi. Loša je strana da si na ovalnoj tribini dalje od terena ali eto, postoji rješenje kako ovalna tribina može biti uz teren.

    Case 1: Stadion Palmeirasa, odlična ideja, održavanje tradicije ovalne navijačke tribine ali po meni katastrofalna izvedba jer je dio tribine za VIP kad su koncerti. Navijači previše daleko od terena a i vizualno je sve skupa katastrofa.

    vy6ow0715ekffzj7.jpg
    5wa4feei1l3e6yjk.jpg

    Case 2: Stadion Harvard, preljep stadion, sigurno prejebena akustika i ne bi se bunio da dobijemo moderan stadion takvog tipa. Naravno, sa ćetiri tribine mada mislim da bi prošlo i da stadion bude u obliku U pa da tako stadion dobije taj famozni kisik maksimirske šume.

    qbae5b38uydsa9fz.jpg
    jse1kax0s09r0lx7.jpg
    j60v14um9a6lx67x.jpg



    Sad dolaze zanimljiviji stadioni. Idealno bi bilo da su tribine uz teren ravne a istodobno ovalne, pa eto takvih stadiona.

    Case 3: Stadion Lokomotiv Tbilisi. Stadion na kojem je igrao i Dinamo prije par godina ima ovalne tribine iza gola koje su istodobno uz teren. Zbog toga je kompenzacija s onim rupama / višim tribinama u kutevima. Što ovalnija tribina to je potrebna veća kompenzacija u kutu tribine. Odlična ideja al bi realizacija trebala biti arhitekturno / vizualno puno bolja.

    sb2k57l4t834u0ck.jpg
    nxyothgbvgnjbb92.jpg
    d9vbh352ud2mg0fb.jpeg



    Case 4: Sadion Club Racing. Stadion "Cilindro" je jedan od zanimljivih argentinskih stadiona koji isto ima iza gola ovalnu / ravnu tribinu. Tribine uz teren su loše ali su zato tribine iza gola genijalne.

    knrmctoy719rcvry.jpg
    bkiov1fajok14cxd.jpg
    pon1yb1v167tgbal.jpg

    Od 2:10 nadalje se vidi ovalnost tribine.
  • Infinity
    15.2k
    Ovaj s Harvarda mi se svidja, ako bi jug zatvorili nekom poslovnom zgradom, tj. da tu smjestimo svlacionice, teretane, urede itd. Naravno, dodati ravnu tribinu s par redova za goste.

    Samo sto bi opet nasa navijacka bila daleko od terena, ali bi se na toj strani dalo urezati tribine poput ovih u Tbilisiju. S vanjske strane bi stadion imao oblik slova U, ali bi unutra bila kockica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.