• Dino
    2.2k
    Prepoznati ćemo ih po odgovoru na pitanje o kipu ispred stadiona.SAS1987

    :rofl:

    Nekak imam osjecaj ko da u vecini podrucja koje ova anketa ispituje znam odgovore, ali ovo pitanje me bogme jako zanima. Odnosno bojim se potencijalnih ideja.
  • Eduardo
    17.2k
    Koliko ljudi je ispunilo dosad? Koliko ima tovarskih trolova?criticus

    Više od 1350. Zanemerivo.

    Edit: Vidio sam 1200, al mislim na korektno ispunjeno od početka do kraja.criticus

    Mislim da ima 37 pitanja od kojih je njih 31-32 ispunjeno potpuno jer je odgovor obavezan. Na ovih par nije jer sam zaboravio staviti kvačicu pod obavezno, ali i to je gotovo ispunjeno od strane svih.

    Ma ne mislim da će utjecat na relevantnost ankete, ali da će kolega možda morat neke očito trolovske ankete isključit i da će mu to uzet vrijeme.criticus

    Koje konkretno?

    Ne bi me čudilo ako se pročuje da anketa ide jako dobro u smislu brojnosti da neka njihova skupina se odluči na trolanje.criticus

    Upravo si bacio hranu glupanima kojima vjerojatno nije niti palo na pamet da sabotiraju anketu na taj način dok nisu ovo pročitali.

    Nekak imam osjecaj ko da u vecini podrucja koje ova anketa ispituje znam odgovore, ali ovo pitanje me bogme jako zanima. Odnosno bojim se potencijalnih ideja.Dino

    Ne boj se. Odgovori su na mjestu :up:
  • criticus
    1.1k

    Kako sad da uopće odgovorim... Iskreno me zanimalo. Ispričavam se ako sam stvorio probleme. Pozdrav.
  • Eduardo
    17.2k
    ma nema problema, ne brini.
  • Patak
    2.2k
    Odlična anketa, pohvale Eduardu, a posebno hvala na 37k+ opciji da i mi megalomani imamo što kliknuti za veličinu stadiona...
  • Infinity
    15.2k
    Nekak imam osjecaj ko da u vecini podrucja koje ova anketa ispituje znam odgovore, ali ovo pitanje me bogme jako zanima. Odnosno bojim se potencijalnih ideja.Dino

    Evo ja sam kliknuo da mislim da nam to ne treba. Nece me valjda okarakterizirati tovarom :rofl:

    Trebalo je biti pitanje koliko cesto ste na utakmicama Dinama i ponuditi odgovor 'samo derbi s Hajdukom'. Tu bi se krili :rofl:

    Iskreno, smatram da je anketa dovoljno duga da se trolovima ne da u velikom broju to ispunjavati.
  • deda
    27.5k
    Zahvaljujemo svima koji su ispunili anketu, a one koji to još nisu napravili pozivamo da ju popune do sutra 4.2. 10.00 sati. Tada ćemo zatvoriti anketu i prići obradi podataka koji će biti prezentirani Zonašima , ali i odgovornim osobama u klubu.
  • Patak
    2.2k
    Kad će prvi rezultati? Analiza cijele ankete će potrajati ali barem neka kost da imamo što glodati...
  • Dammir10
    266
    Meni će najzanimljivije biti vidjeti čiji spomenik žele navijači ispred stadiona. S obzirom da je ovo online anketa i da će u njoj mahom sudjelovati ljudi mlađi od 35-40 godina pretpostavljam da će tvorci najvećeg uspjeha u povijesti kluba (europski trofej 67) dobiti vrlo male postotke.
  • Eduardo
    17.2k
    Pozdrav ekipa, evo rezultata.

    U anketi koju smo proveli sudjelovalo je 2.135 navijača. Hvala svima koji su sudjelovali u ispunjavanju kao i onima koji su podijelili link na svojim fan-page stranicama i privatnim profilima.

    Upisao sam postotke koji se ne vide, dopisao na nekim mjestima ponuđene odgovore, upisao na koji se odgovor odnosi koji postotak tamo gdje se to ne vidi ili nije posve jasno. U slučaju da Vam nešto nije jasno ili da sam zabrljao negdje u računici ne pitajte ništa, na godišnjem sam do daljnjeg.

    U jednom trenutku ostao sam bez daha i s vrtoglavicom od silnih slova, brojeva i postotaka. Stoga, ako ima grešaka u tekstu nemojte zamjeriti, jer ako laže tekst ne laže slika.

    Jeste li član kluba (Dinama)?
    U anketi je na ovo pitanje odgovorilo je svih 2135 ispitanika, članovi kluba su u manjini, odnosno trenutno članstvo u klubu ima manje od polovine ljudi koji su sudjelovali u anketi. Ljudi koji svake godine obnavljaju članstvo u Dinamo čini 32,4% (691 glas) anketiranih, a ove godine im se po prvi puta pridružilo 10,4% (223) novih članova, a to nam govori da od ovih 2135 ispitanika samo njih 42,8% (914) u ovom trenutku imaju člansku iskaznicu voljenog im kluba.

    Ostalih 57,2% ispitanika nisu članovi Dinama, svatko ima svoje razloge, neki planiraju obnoviti članstvo dok nekima to ne pada na pamet. Ako ćemo ih baš secirati onda to izgleda ovako; 31.6% (675) ispitanika je potvrdilo kako trenutno nisu članovi, ali to planiraju postati, ako bi svi oni to i učinili brojke bi se debelo prelomile na stranu članova kluba.

    18.9% (403) ispitanika su se izjasnili kako su bili članovi kluba, no članstvo nisu obnovili iz njima poznatih razloga. Gledano iz ove perspekzive to je pomalo i razočaravajuća činjenica po klub. Mora biti, jer matematika u jednadžbi gdje si izgubio 18.9% nečega, a 'uprihodio' samo 10.4% je jasna.

    6.7%, odnosno 143 ispitanika su kratko i jasno odgovorili 'nisam, niti ću biti član kluba'.
    i16cpar8cmaqxgay.jpg

    Jeste li vlasnik sezonske ulaznice?
    Baš kao što većina ispitanih nema članstvo u klubu, tako ih većina nema niti sezonsku ulaznicu. Nažalost ovdje se radi o još većem postotku ljudi koji zapravo i imaju članstvo, međutim nisu se odlučili kupiti i sezonsku ulaznicu. Bitnu ulogu u tome naravno igra i naš stadion, odnosno stanje u kojemu se nalazi, zatvoreni Istok koji je također sigurno jedan od razloga loših brojki koje se kriju iza ovog pitanja.

    56,9% (1215) ispitanih nema sezonsku ulaznicu iz nekih svojih razloga, dok njih 9,8% (210) tvrdi da sezonsku ulaznicu nisu kupili jer tribina Istok nije u funkciji. 7,9% (168) ispitanih utakmice prati sa Zapada, oni svoje sezonske ulaznice vjerojatno redovno kupuju, dok su ponovno većina i najvjerniji dečki s maksimirskog sjevera koji čine 25,4 (542) ispitanih i potvrđuju da su tu i u dobru i u zlu.
    0fyhz8z6sds0vyxq.jpg

    Smatrate li da Dinamo uopće treba novi stadion?
    Odgovor je kratak i jasan; - 'DA, obavezno' u glas 'vrišti' 96.2% (2053) ispitanih. Ovo nije potrebno ni komentirati, 'DA, Dinamo treba novi stadion' jasna je poruka svima onima koji ga godinama razvlače kao predizborno obećanje i koji ga koriste kao mamac za smirivanje mase i mazanje očiju naivne 'raje'. Ma i bez ovoga jasno je to svima u državnim, gradskim, klupskim i ostalim strukturama koji imaju moć utjecaja na ovu situaciju.

    Ostalih 3,8% ispitanih smatra da Dinamu novi stadion nije potreban, ili barem nije nužno potreban.
    wo2nd29hlx3ns6gb.jpg

    Podržavate li izgradnju novog stadiona u Zagrebu?
    93,1% (1988) kao i na prethodnom pitanju i ovdje je odgovor jasan. Ljudi smatraju da Dinamo treba novi stadion i to u Zagrebu. Još 6,7% (142) smatra da Dinamo treba novi stadion, ali ih istovremeno zabrinjava tko bi to financirao, dok 0,2% (5) ispitanika nisu za gradnju novog stadiona u Zagrebu.
    4qwh4yx262oqseas.jpg

    Tko bi trebao financirati izgradnju stadiona?
    Ovo je zanimljivo pitanje koje povlači mnoge rasprave, nedoumice i zavrzlame. 10.7% (227) ispitanih smatra da isključivo Dinamo i samo Dinamo treba sam sebi financirati izgradnju stadiona bez ikakve financijske pomoći trećih strana.
    59.5% (1265) ispitanih bi Dinamu olakšalo gradnju tako što bi u priču ubacili strateškog partnera koji bi financijski djelomično rasteretio Dinamo. Dakle, dolazimo do zaključka kako većina ispitanih priželjkuje da Dinamo uloži svoje novce s ili bez partnera i da bude sam svoj gazda na novom stadionu.
    3.2% (68) ispitanih bi izgradnju prepustili gradu Zagrebu, dok preostalih 26,6% (564) bi željeli da ruku u državnu blagajnu zavuče Republika Hrvatska, da svoj proračun olakša i HNS, a da se njima pridruži i grad Zagreb.
    qyjdhlvjxacb17fn.jpg

    Ukoliko niste redovni na stadionu, da li bi novi stadion utjecao na broj Vaših posjeta utakmicama Dinama?
    Ovdje dolazimo do jasne računice; 23% (490) ispitanih kaže kako nije problem u stadionu, odnosno, stadion nije razlog njihovog slabijeg dolaska na utakmice. 39,9% (851) ispitanih odgovara kako su redovni na stadionu bez obzira u kakvom je stanju. Da bi se taj broj s novim stadionom povećao govori nam ostalih 27.1% koji trenutno dolaze na derbije ili europske utakmice, oni pak tvrde da bi izgradnjom novog stadiona i oni sami češće dolazili na utakmice Dinama.
    5p75l6vseiznihb8.jpg

    Na kojoj lokaciji bi trebao biti izgrađen novi stadion?
    Ono što se praktički cijelo vrijeme zna, Dinamov navijač želi da Dinamo ostane u Maksimiru. Maksimir je Dinamo, Dinamo je Maksimir - čista romantika. Tamo gdje su padali brojni europski velikani, tamo gdje su nogometno umijeće brusili brojni hrvatski reprezentativci, tamo gdje su se lomila koplja oko početka samostalnosti Hrvatske, tamo gdje su se proslavili brojni naslovi , baš tamo, na Maksimiru treba biti novi Dinamov stadion smatra 93% (1979) ispitanih. Zanemarive brojke u anketi dobile su lokacije Blato, Kajzerica i Radnička ulica kao što bi vjerojatno dobile i bilo koje druge lokacije da su ponuđene.
    da3oz6cdw9tijhaq.jpg

    Koje ime bi trebao nositi novi stadion Dinama?
    Ponovno se vraćamo na Maksimir, ima nešto u tom imenu. Maksimir je Maksimir i tako treba i ostati, na sadašnjoj lokaciji i s istim imenom. U tom razmišljanju složno je 66,1% (1407 ) ispitanih. 21.9% (466) anketiranih bi ime stadiona mijenjalo ako u klub stigne ponuda nekog sponzora, dok 12.1% (257) anketiranih želi da novi stadion dobije i novo ime, po jednoj od legendi plavih.
    ah5o7q3h4aq6l3lj.jpg

    Moja tribina na novom stadionu bila bi?
    Većina anketiranih bi se pojavila na sjeveru 51.1% (1087), barem tako kažu u našoj anketi. 36.6% (788) su ljudi koji vole gledati utakmice s Istoka te bi utakmice pratili s te tribine, dok se 254 njih odlučilo za zapadnu tribinu, a 9 njih bi utakmice pratilo s pozicije namijenjene osobama s invaliditetom.
    0buclkxd2b96pj52.jpg

    Na starom Maksimiru moja tribina je (ili je bila)?
    Ovdje imamo gotovo identične brojke kao u pitanju iznad, jedino je zanimljivo spomenuti kako bi se navijači koji su 'protjerani' s Istoka na Zapad i Sjever rado vratili na tu svoju, omiljenu tribinu i to pokazuje anketa gdje su gotovo svi oni na prethodnom pitanju odgovorili kako bi na novom stadionu vrlo rado ponovno išli na svoj Istok.
    cxivkq911atmyz01.jpg

    Da imaš moć odlučivanja, koji bi kapacitet odabrao?
    Ovo pitanje vječita je dvojba i kamen spoticanja među navijačima. Jedni se pozivaju na statističke podatke bazirane na HNL posjeti, drugi na posjeti na europskim utakmicama, a čak se potežu i brojke s maksimirskih tribina iz bivše države. Drugi se hvataju za reprezentaciju i eventualnu milost UEFA-e koja bi nam dodijelila finale jednog od europskih natjecanja. Svatko se hvata za argumente (slamku) koje bi mogli upotrijebiti u svoju korist. Ide se u tim raspravama od minimalizma do megalomanije.

    Što se tiče naše ankete, ukupno 79,8% anketiranih ne želi stadion manji od 27.000 sjedećih mjesta.

    16.7% (357) ispitanih bi stadion kapaciteta 27.000 do 30.000.
    16.1% (344) anketiranih bi stadion koji bi imao 30.000 do 32.000 mjesta, dok se najveći broj ljudi 20,4% (435) izjasnio kako bi optimalan kapacitet bio od 32.000 do 35.000 mjesta.
    Da je Dinamu potreban stadion većeg kapaciteta, između 35.0000 i 37.000 smatra 13.3% (284), dok isti postotak ljudi želi stadion kapaciteta većeg od 37.000 mjesta.
    f20wdwxdaltbtds0.jpg

    Na temelju vašeg odgovora na prethodno pitanje, mislite li da bi stadion trebao biti dizajniran tako da bi se kasnije mogao povećati kapacitet?
    Nešto više od polovice ispitanih misli kako bi bilo dobro da stadion ima opciju da po potrebi može povećati svoje kapacitete, tako se izjasnilo 51,2% (1093) ispitanih, dok ih 18.4% (392) smatra da to na novom stadionu nije potrebno. Ostali anketirani ne smatraju se kompetentnima odgovoriti na ovo pitanje.
    hu1wy84urhi2zpch.jpg

    Gledano iz zraka, većina novih nogometnih stadiona je ili jedna struktura s krovom spojenim oko cijelog stadiona ili su to četiri odvojene tribine s prazninama u kutovima. U smislu ovog osnovnog dizajna, što biste radije?
    Što se dizajna tiče, možemo reći kako u tom segmentu vlada prilično velika sloga. 85.5% (1825) ispitanih želi stadion na kojem su sve tribine spojene. Zanemariv postotak odabrao bi recimo sadašnji model, gdje bi svaka tribina 'stajala' za sebe, ili pak da se u kutevima tribina nalaze poslovne zgrade kao treća navedena opcija.
    vldd89futbo7e9rc.jpg

    Recimo da bi to bila jedna struktura s krovom spojenim oko cijelog stadiona. Kakav oblik tribina kod takvog dizajna Vam se najviše sviđa?
    Pa kaže, ravne tribine pored teren s ovalnom iza gola zbog bolje akustike odabralo je 48.6% (1038) ispitanih. Što 'glasnije' to bolje. Verujemo da vi se u takvoj varijanti stadiona posebno istaknuli naši Bad Blue Boys-i koji bi gostima unosili strah u kosti gromoglasnim navijanjem na samo par metara od terena. Značajan dio anketiranih 34.1% (728) bi ipak stadion na kojem su sve tribine jednako udaljene od terena, dok bi preostali anketirani htjeli ovalne tribine.
    pt3laj01s6xkmm0e.jpg

    Što mislite koliko bi tribine trebale biti udaljene od terena na novom stadionu?
    Većina je prevladala u razmišljanju (59,4% - 1269) da tribine trebaju biti maksimalno blizu terena, recimo po uzoru na stadione u Engleskoj, dok bi preostali ipak udaljili tribine dovoljno da igrači ipak imaju komotnije uvjete za izvođenje auta i udaraca iz kuta.
    mrrcx0klnvbrhd2s.jpg

    Što se tiče dizajna samih tribina; ako biste mogli odrediti koliko strme trebaju biti, biste li više voljeli da taj nagib bude blaži kao na nekim modernijim stadionima ili nešto strmiji?
    Ovdje imamo zanimljivu situaciju gdje gotovo jednak broj ljudi smatra da bi tribine trebale imati jednaku strminu kao sadašnje na Maksimiru, dok gotovo identičan broj anketiranih smatra da bi tribine trebale biti manje strme nego sadašnje. Strmije tribine nego što ih Maksimir ima priželjkuje samo 8,1% (173) ispitanih.
    pqb44k364qtrda80.jpg

    Tribine na nekim stadionima imaju gornje i donje etaže dok su druge "jednoslojne". Kakva je Vaša idealna konfiguracija stadiona?
    Ovdje još jednom vidimo kako bi navijači zapravo htjeli moderan stadion jednostavnog dizajna. 41.6% (888) smatra kako bi stadion trebao imati samo jednu 'etažu' što se tribina tiče. 34,3% (732) anketiranih žele dvoetažne tribine, osim navijačke tribine iza gola koja bi bila jedinstvena. Preostali anketirani žele da stadion ima dvije etaže, jedino što se kod njih razlikuje su kapaciteti etaža koje iziskuju njihove želje.
    lnxw8dbsv3099g55.jpg

    Mislite li da bi na novom stadionu trebao biti osiguran obiteljski prostor na jednoj od tribina?
    58,8% (1256) ispitanih kaže kako nam je potreban prostor namijenjen posebno za obitelji. Također smatraju kako taj prostor za njih treba biti na zapadnoj ili istočnoj tribini. S njima se nije složilo 6,7% (142) koji bi te iste obitelji smjestili na jednu od tribina iza golova, dok preostali anketirani smatraju da nam to nije potrebno.
    76kbmt2cis8ontfy.jpg

    Ako postoje dvije etaže tribina, obiteljski prostor bi trebao biti na?
    Većina, odnosno 56.8% (1213) slaže se kako obitelji treba smjestiti na gornju etažu stadiona, naravno ako bi stadion imao dvije etaže.
    48g5ol628fwj1ikk.jpg

    Treba li jedna od tribina imati predviđeno mjesto za sigurno stajanje?
    Zanimljivo je kako većina ljudi zapravo na novom stadionu želi dio tribine na kojem bi se moglo stajati. Naravno, najviše se to odnosi na sjevernu tribinu sa 57,5% (1228) glasova, nešto sitno se glasalo i za stajanje na Istoku, dok 37.1% (792) ispitanih smatra da nam na novom stadionu, stajaća mjesta nisu potrebna.
    9izo3krr07txzz7w.jpg

    Prvi redovi tribina mogu biti u ravnini terena ili mogu biti povišeno na visini od dva, tri metara. Koja konfiguracija ti je bolja?
    Još jednom se vraćamo na engleski model stadiona. 58,9% (1257) glasača se izjasnilo za opciju gdje su prvi redovi tribina u visini samog terena. Ekipi se očito svidjelo na gostovanjima po engleskoj toliko da takve stadione žele i doma.
    sxydeqda5hjaa1ns.jpg

    Gdje bi po Vama trebala biti smještena VIP sjedala?
    VIP sjedala na zapadu, tako želi 79% (1687) sudionika ankete.
    yj7jk4fllnsrv6cc.jpg

    Razmišljajući o još jednom aspektu novog stadiona, gdje biste željeli da se postavi tunel za igrače?
    Tunel za igrače na sredini terena (81.7% - 1744) debelo je prevagnuo pored izbora da tunel bude iza gola ili u kutu tribina.
    h23k4vmufvk9ua5q.jpg

    Što se tiče stolica, na nekim su stadionima sve iste boje, dok su na drugima u raznim bojama i stvaraju patchwork efekt. Što biste voljeli vidjeti na novom stadionu?
    65,3% (1394) glasača smatra kako bi tribine trebale biti uglavnom plave, s nekakvim motivima u obliku teksta ili slike, dok su u manjini ostali oni koji žele da sva sjedala budu plava ili pak u plavo bijeloj kombinaciji.
    e86y6irujh1zhlz9.jpg

    Postoje načini vizualnog smanjivanja kapaciteta stadiona za utakmice na kojima se očekuje manja posjeta. Koliko Vam je važno da se na takvim susretima s manjom posjetom vizualno smanji kapacitet?
    Trećina ljudi smatra kako je važno vizualno smanjiti kapacitet stadiona za manje utakmice, dok dvije trećine ljudi smatraju kako to uopće nije bitno.
    njldwqwfl3iadxbx.jpg

    Što se tiče vanjskog izgleda stadiona, treba li imati element dizajna koji bi ga učinio jedinstvenim tj. odmah prepoznatljivim na prvi pogled?
    Velika većina, odnosno 73.5% (1570) ispitanih želi da stadion na svom vanjskom dijelu ima nekakve elemente dizajna koji bi ga učinili prepoznatljivim i jedinstvenom. Dok ostali samo žele novi stadion i ništa drugo im nije pretjerano bitno.
    vr6vqdqewu4ufghw.jpg

    Izvan nekih stadiona nalazi se kip bivšeg igrača ili trenera. Biste li to voljeli vidjeti na novom stadionu?
    Nešto više od 76% ispitanih misli kako bi bilo lijepo i primjereno da se izvan stadiona nalazi kip ili više njih koji su spomen na neke od velikana koji su kročili Maksimirom.
    utxvoxpt82stgs8w.jpg

    Ako ste gore odgovorili s "da" i mogao bi postojati samo jedan kip, čiji kip želite da to bude? (napiši odgovor)
    Ovo polje nije bilo obavezno za ispuniti, čisto iz razloga da ljudi koji nemaju što napisati ili ne znaju što napisati imaju mogućnost preskočiti ga.

    457 puta napisan je Cico Kranjčar, Kuže 347, Boban + skok na milicajca 145, Oršić je na četvrtom mjestu, Ćiro iza njega, Mamić je upisan između 20 i 30 puta. - 741 ispitanik nije odgovorio.
    wn5o246luyv6zp3a.jpg

    Smatrate li da bi vlasnici sezonskih ulaznica trebali imati pravo prvokupnje mjesta na novom stadionu na otprilike istoj poziciji gdje se nalazi i njihovo postojeće mjesto na starom Maksimiru?
    Oko prava na prvokupnju sezonskih ulaznica za isto ono mjesto koje su 'sezonci' imali na Maksimiru nema puno dileme, 65% (1388) ispitanih se s time slaže, 29,3% (626) ispitanih kažu da im je svejedno, dok se manjina s time ne slaže.
    wc1fjkml2mfn3m8c.jpg

    Biste li voljeli da klub realizira shemu "buy a brick" s ciglama koje nose ime kupaca na posebno istaknutom zidu na stadionu?
    U anketi nam 54.1% (1156) glasača tvrdi kako bi kupili svoju 'ciglu' na stadionu kad bi to bilo moguće. Ostatku ekipe se ta ideja sviđa, ali ne bi je zakupili ili im se u većem dijelu uopće ne sviđa.
    7chawfkrfqn77eih.jpg

    Biste li platili za komad trave, stolicu ili komad betona starog Maksimira kada bi se rušio i ako da za što točno?
    Zanimljivo je da 41.3% (882) glasača ne želi kupiti baš ništa ukoliko bi se u slučaju rušenja Maksimira prodavalo neke njegove dijelove, dok bi se preostali većinski odlučili za kupnju maksimirskih stolica 32,8% (701) ili pak 19.5% (416) bi za uspomenu htjelo uzeti komad maksimirske trave. Preostalih 6.4% (136) bi kupili komad maksimirskog betona, no realno ako dođu u pravo vrijeme na pravo mjesto komad maksimirskog betona mogu dobiti i besplatno, a možda i u glavu ili na glavu.
    j8vj73872ofpt47v.jpg

    Treba li u sklopu novog stadiona biti izgrađen klupski muzej?
    Da, pod obavezno. - 75,3% (1608)
    Da, ali nije uvjet jer se može izgraditi i na drugim lokacijama. - 22,2% (473)
    Ne, nije potrebno. - 2,1% (45)
    Muzej uopće nije potreban. - 0,4% (9)
    m8uss6erndul9b3w.jpg

    Stadion bi trebao biti izgrađen isključivo kao 'samo' stadion ili stadion s popratnim sadržajima kao što je fanshop, trgovački centar, kafići, restorani, teretana/fitnes centar, uredi i apartmani?
    Kao stadion s popratnim sadržajem. - 78,9% (1685)
    Samo kao stadion bez popratnog sadržaja. - 21,1% (450)
    112apq53m4aho6o3.jpg

    Da su ti sadržaji dostupni u ugodnom okruženju na stadionu, biste li ih koristili ili bi ostali vjerni svojim starim navikama, prije i nakon utakmice?
    Vjerojatno bi ih koristio. - 70% (1494) - now we making money
    Ostao bih vjeran starim navikama. - 30% (641)
    0wf8ul10ucwt3sms.jpg

    Da tribina na kojoj se nalaze gostujući navijači ima dva nivoa, gdje biste smjestili gostujuće navijače na toj tribini?
    Južna tribina - što bliže terenu. - 20,8 (445)
    Južna tribina - razvučeni po vrhu tribine što dalje od terena. - 76,2% (1626)
    Istočna tribina - što bliže terenu. - 1,1% (23)
    Istočna tribina - razvučeni po vrhu tribine što dalje od terena. - 1,9% (41)
    8lgye8evdcoua17w.jpg

    Smatrate li da bi novi stadion imao utjecaj na rezultate Dinama?
    Ne, stadion nema veze s rezultatima. - 11,8% (252)
    Ne, Dinamo je dosegnuo vrhunac i bolje od ovoga ne može. - 0,8% (18)
    Da, uz bolji stadion i bolju atmosferu protivnici bi lakše padali. - 30% (641)
    Da, jer bi uz dostojan stadion lakše doveli bolje igrače. - 5,8% (124)
    Zadnja dva odgovora kombinirano. - 51,5% (1100)
    y5rpnb0vknh17gvd.jpg

    Od svih različitih aspekata dizajna stadiona i infrastrukture koje smo prethodno pogledali, za koja biste tri rekli da su glavni prioriteti?
    Sudeći po grafikonu - KAPACITET, UDALJENOST TRIBINA OD IGRALIŠTA I AKUSTIKA su daleko tri najvažnije stavke na koje treba obratiti posebnu pažnju pri dizajnu novog stadiona.
    bbraxuqlj1ix79k3.jpg
  • Bosna86
    11.5k
    Kapa dole za izdvojen trud
  • Crusades1986
    9.5k
    Svaka čast, na vrhunskoj razini odrađeno :clap:
  • Keyser Soze
    8k
    457 puta napisan je Cico Kranjčar, Kuže 347, Boban + skok na milicajca 145, Oršić je na četvrtom mjestu, Ćiro iza njega, Mamić je upisan između 20 i 30 puta. - 741 ispitanik nije odgovorio.Eduardo

    Kaj sam jedini stavio Dražana Jerkovića pa nisam ni ušao u statistiku il? :sweat:
  • Patak
    2.2k
    Pohvale autoru ankete. U cijelom nizu zanimljivih rezultata izdvojio bih da više od 50% ispitanika smatra da je kapacitet najvažnija karakteristika novog stadiona, a primjećujem da smo mi megalomani izvojevali pobjedu nad minimalistima.

    Npr. u anketi Zone koja je bila malena (155) na temi kapacitet novog stadiona, stadion veći od 30.000 je bila želja 28 % ispitanika, a sada je to više od 63%.
  • Eduardo
    17.2k
    bilo vas je par, ali nisam izdvajao sve prijedloge već one najzastupljenije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.