• Tradicija bunta
    5.7k
    Gledaj filozofe, ako obrazovanje u 12 godina nije s tobom uspjelo izaći na kraj neću ni ja u 2 ujutro u 20 centimetara slova. Da me uvučeš u te svoje šizo komparacije društvenog uređenja koje je neslavno propalo prije 200 godina s ovim danas i da uspoređujemo ovdje razinu korupcije u monarhijama i modernim državama, ne pada mi na pamet.

    Da, nečasno ili časno, dobro ili loše postupanje jest do pojedinca samo ti si rastegnuo tu svoju logiku do granice pucanja. Mi ovdje pričamo o nogometu i uređenju jednog nogometnog kluba koji djeluje u formi udruge. Taj naš prosvijećeno apsolutistički klub bi mogao tavoriti u petnaestoj ligi, a ti bi prosvjetiteljima koji su do toga doveli mogao samo pljunuti pod prozor.

    Sad dok ovdje traje ova idiotska rasprava klub piči prema tvorničkim postavkama zahvaljujući ideologiji koja je umrla još dok su ljudi fekalije izbacivali na cestu i nisu se prali mjesecima. Jer nešto slično tim tezama koje ti ovdje zastupaš, zastupaju i debili koji misle da Zovko, Rožić, Stojan i kompanija djeluju u interesu prosvjetitelja koji je namirio svojih deset pokoljenja na račun kluba.

    Ko je taj koji će odlučiti ko je taj lola koji je dovoljno prosvjećen da nas vodi u prosperitet? Da nisi možda ti ili je to legenda Dinama Poldrugač. Možda bi u tom kružoku trebalo tražiti izbavitelja.

    Kako se to danas u godini 2023. dolazi u poziciju prosvjetitelja, a da nije političkom trgovinom i korupcijom kojom su ovi sada prosvjetitelji zajašili?

    Dinamom trenutni ustroj je takav da će svatko ko zajaši na kraju vrlo lako i vrlo kratko putem Statuta preuzet potpunu, neograničenu vlast u klubu. Ljudi se kad im daš takvu moć se u pravilu kvare što osim bazične psihologije potvrđuju i tisuće godina povijesti ljudske vrste.

    Vlast tog tvog prosvijećenog apsolutista čuvat će mu rodbina, kumovi, zetovi i komplici svih vrsta, a ti tu ne možeš ništa. Ako se složimo da svatko ima granicu do koje tolerira neke stvari, čak i kada se ta granica debelo pređe, ti kao ti tu ne možeš ništa. U ovom konkretnom slučaju da bi nešto i napravio morat ćeš zaratit prvo s državnim aparatom.

    Al da se i odmaknemo malo od antropologije i povijesti društvenih uređenja imaš nekoliko sportskih kolektiva u državi koje su prosvjetitelji zakucali u crnu zemlju. Zajeb u toj tvojoj teoriji je što će čovjek s takvim ovlastima prvo gledati sebe, pa opet sebe, a ko zna na kojem mjestu je interes zajednice. Možda i naleti netko ko je drugačiji al to je rijetko i ja se, da mogu birat, s tim ne bi zajebavao.
  • Logistika
    1.1k
    "Jedina veća opsesija postkomunističkih društava od privatizacije je demokracija..."
    i onda dođem kod babe u dom da ju obiđem,a sestra ide od babe do babe,stavlja im kemijske u ruku i sama zaokružuje listiće za izbore...a ovoj jadnici sto lezi pored moje babe poslovna sposobnost oduzeta prije 10 godina,a cca zadnje tri ne zna kako se zove...malo sam off topic,ali sviđa mi se izjava tvoja
  • Jura
    211
    Članski model savršeno funkcionira u Njemačkoj i onda ako to ne bi funkcioniralo kod nas, to govori puno o nama a ne da je taj model loš.
  • Mali dioničar
    15.1k
    a sam uvijek za prosvijećeni apsolutizam u odnosu na vladavinu nekompetentne većine. Sva inicijativa dolazi od pojedinca, pojedinac je onaj koji ima viziju, dok je masa mediokritetska i ona koja slijedi i to većinom ono što joj se kaže.xyz

    Tako je, živio govornik!

    U banalnom primjeru Dinama, prosvjećeni apsolutist ima vilu na Tuškancu, stanove na Cvjetnom, vilu u Markuševcu i crnu knjižicu sa hrpom sudaca, političara i polupismenih idiota koje je sam postavio čuvati mu guzicu.

    Dinamo kao takav nema krov nad glavom, a prosvjećeni apsolutist se čudi koji će mu uopće kurac krov nad glavom. Svaki ubrani porez (transfer) prosvjećeni apsolutist “uloži” u SVOJ auto, SVOJU nekretninu i SvOJE dvorske lude, korisne idiote. Što intelektualne što moralne idiote.

    Za to vrijeme mediokritetska masa gleda utakmicu na raspaloj ruševini jer ako Društvo prihoduje 100, prosvjećeni aposlutist će potrošiti 99. Ako prihoduje milijardu, potrošit će 999.999.000 i voziti se na jahti, plaćati kurve, mahati satom od 150.000 eura pričajući o empatiji plačnim glasom. I objašnjavati mediokritetskoj masi da joj krov nad glavom niti ne treba.

    I tako je, sva inicijativa dolazi od pojedinca. A sad šta onda ako je pojedinac sjeban, zao i manipulativan. On je u sedlu i treba ga podržati. Kako da ne. Svijet i ljudska povijest je prepuna takvih, ali srećom svaki, ama baš svaki padne i uglavnom se sam ubije. Na žalost, povuče i puno trolova, idiota i svojih apologeta za sobom, a na još veću žalost i puno nevinih ljudi strada, ali to je tako.
  • Klenx
    4.5k
    Zašto raspravljate s mamićevskim debilom?
    Ako nakon evo 15 godina ukazivanja, 12 godina intenzivne borbe, nepravomoćnih i pravomoćnih presuda, milijuna pa možda i milijardi koje su nestale u njegovih 20 i kusur godina haračenja klubom i dalje direktno/indirektno zagovara taj način vladanja sigurno mu vi nećete objasniti u par rečenica na forumu.

    Debilu treba reći da je debil, pa eto ako treba neka me odgovorni kazne.
    Sinko, ti si debil.
  • Papastrumf
    10.6k
    Ništa, mislim da bi najbolje za dinamo bilo da kontaktiramo nasljednike Marije Terezije i Franje II. te im ponudimo da vode dinamo. To nakon procitanog jedino ima smisla.
  • Oluja
    3.8k
    Molim vas da banirate ovog debila @xyz. To mu sigurno nece smetati posto se zalaze za diktaturu.
  • marcio amoroso
    33.8k
    Ajmo se svi skupa smiriti i pokušati ne vrijeđati. Osim toga demokracija za koju se ja, a vjerujem i velika većina zalaže dopušta i drugačije mišljenje.

    Ako hoćemo i zazivamo jednoumlje onda džaba krečimo.
  • Crusades1986
    10.2k
    Najbolji oblik demokracije je u Demokrstskoj Narodnoj Republici Sjevernoj Koreji. Veliki Vođa zna bolje od svih ostalih šta je za njih najbolje. Bolje od njih samih!

    Također, ista je situacija i u Narodnoj Republici Kini, Laoskoj Narodnoj Demokratskoj republici. Ili Demokratskoj Republici Kongo.
  • maddaddam
    2.9k
    Veli Pantić da su BBB pozvali Zvonu Bobana, ali kao dok Dinamo vodi krimos iz druge države, da ga ne zovu, da neće pomagati...

    Vjerojatno je krivo polovio, treba nam netko sa IMENOM da se bagra počisti.
  • NORTE
    9.8k
    Veli Pantić da su BBB pozvali Zvonu Bobana, ali kao dok Dinamo vodi krimos iz druge države, da ga ne zovu, da neće pomagati...maddaddam
    Ne treba ga nikad zvat, on bi došao na gotovo. Šta nije digao glas sve ove godine i prometnuo se u drugu/treću opciju?
    Ionako znamo da bi ga zm vjerojatno opet prozvao za transfer u Milan i di su pare...
  • Bosna86
    11.6k
    Milojko Pantic iz Beograda zna koga su BBB zvali…. dan te j, okanite se gluposti
  • Jaro
    6k
    Dobro, kakvu drugu/trecu opciiju kad je trenutna opcija zakonita (blagoslovila drzava i grad), i nitko ih nemre maknuti na legalan nacin... Nitko osim politike kojekakvim svojim alatima... Tu nemre pomoc ni Boban, kao sto nisu ni Simic, Biscan, Sokota, kao sto nije bojkot BBBa, kao sto nije DTSM sa upisom clanova, kao sto nije peticija...
    Bas kao sto govno nije u egzilu zbog svega navedenog, vec zbog FBI i Svicarske policije kojji su eto javili nasima, pa je postao politici trn u peti...
  • The Undertaker
    4.4k
    Pojednostavljeno, po meni, osnovni problem socios modela je nepostojanje (jednog) vlasnika koji bi precizno artikulirao dugoročne strateške interese kluba i nadzirao njihovu realizaciju. Iz diskusije ovdje vidite da svaki član-vlasnik ima svoju viziju što bi klub trebao biti. Drugi je problem nekompetentnost onih koji biraju.
    Kod privatnog vlasnika je problem što privatna tvrtka služi da vlasniku ostvari dobit i često se onda taj interes ne poklapa sa interesom navijača, pogotovo u ekonomiji poput Hrvatske.
  • Zambatine škude
    2.3k
    koji bi precizno artikulirao dugoročne strateške interese kluba i nadzirao njihovu realizaciju.The Undertaker

    Po kojoj logici je ovo problem socios modela, a ne bilo kojeg mogućeg, uključujući i privatnog vlasnika?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.