• deda
    29.2k
    Da se to pogledat u izvještajima klubova. Jedan Raiola je uzimao desetine milijona.
  • xyz
    840


    Moram priznati da su me reakcije odobravanja (lajkovi) na ova tri komentara baš iznenadila. Naime, dvoje komentatora koji se pozivaju na demokraciju bave se vrijeđanjem, etiketiranjem, insinuacijama, zalaganjem za cenzuru itd. i dobiju salve podrške od drugih forumaša od kojih vjerojatno većina nije ni pročitala zadnje dvije stranice foruma, ali im je crvena krpa čim se nekoga nazove ''mamićevcem'' iako taj nigdje i nikada nije to naveo, a čak se u komentarima može pročitati da je protiv aktualne klupske vrhuške. Dok onaj koji ukaže da to što pišu nije u skladu s onim za što se zalažu, dobije gdje koji palac gore. Tako da su zapravo reakcije na ove komentare najbolja potvrda mojih teza o deficitu demokratskog modela jer takav model zahtjeva kao condicio sine qua non informiranog i racionalnog pojedinca, a takvih je očito jako malo. Eto toliko, nemam namjeru više komentirati o ovoj temi, ali ovo sam morao prokomentirati...
  • Nino Bule
    12k

    One koji te vrijeđaju izignoriras, dobio si i normalne odgovore na svoju ideju genijalnog "prosvijecenog apsolutizma" pa ti opet drvis o racionalnim i informiranim pojedincima kako bi obranio postojeci model, logicno da ce te neki nazvat mamicevcem. Ako te tjesi ja ne mislim da si mamicevac nego da se radi o ogranicenim kapacitetima rasuđivanja.
  • vjeko1701
    6k
    Oprosti ali napadanje demokracije općenito naravno da izaziva jaku reakciju. Čuj, demokracija je loša jer je većina nesposobna birati. E pa to je cijena slobode, sloboda da se i pogriješi. Ujedno i najbolja slika društva ako se konstantno pada na prodavače magle. Najbolje da počnemo zazivati Tita i partiju. Ovakvo razmišljanje o velikom vođi koji ima apsolutnu vlast nažalost još nije postalo stvar prošlosti a očito da nikad ni neće. Da, zemlje bivšeg komunizma su najzagriženije za demokraciju. Se pitaš možda zašto? Zašto opečen puše i na hladno? Zašto prevaren teško opet vjeruje? Zašto izdan uvijek gleda iza leđa?

    S jedne strane vaditi najmanje idealne strane jednog sustava te ih suprotstavljati najidealnim stranama drugog nije nikakva rasprava. Ako imaš jednog sa većinom moći i ako taj koristi tu moć primarno za dobrobit svih i ako kroz svoju vlast ne postane opijen istom...ako, ako...daj mi par primjera toga u svijetu.

    Postoji razlog zašto je veći dio društava na svijetu izborio demokratski utroj. Postoji razlog zašto su gotovo svi veliki vođe pali, najčešće pod palicom vlastitog naroda.

    Kaj se tiče Dinama, zadnje kaj mu trenutno treba je Mamić nakon Mamića, kolko god možda i imao dobre namjere. Želiš nečim vladati bez oporbe? Kupi to. Onda naravno pričamo o privatizaciji i vlasniku a ne vladavini vođe. Inače kada priičamo o udruzi skupine ljudi, njome smije upravljati samo grupa ljudi odabrana od te iste skupine.

    Dal ima kretena koji će birati po tekstovima iz Slobodne Dalmacije i gol.hr-a, ima. Da li ima informiranih, obrazovanih i realnih ljudi koji će ozbiljno vagati najbolje opcije? Također ima. Koliko će biti kojih, tako će Dinamo završiti i to će biti prava slika njegovih članova i njega samog.

    Želiš bolje? Educiraj i informiraj članove oko sebe, dobi da se učlane oni koji još nisu a smatraš da su kompetentni napraviti dobar izbor. Na kraju dana, dužnost svih članova je napredak udruge te njeno širenje kvalitetnim ljudima.
  • Armagedon13
    958
    Kao naj novi problem se javlja nova beba Daltona,troškovi skaču,naj.... smo ako njegovi uspiju.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Stvar je u tome da nakon toliko vremena ljudima su se razvili određeni receptori koji detektiraju kamuflirane mamićevce koji ga više ne brane otvoreno i javno nego ovako nemaštovito lupaju kontru bilo kakvoj alternativi.
    Šta drugo čovjeku nekad preostane nego da stera u kurac nekoga ko kenja o nekom prosvijećenom apsolutizmu i čvrstoj ruci i pravi se lud.

    Dinamo kao udruga ima vrlo specifičan set zakona koji se odnose na to njegovo uređenje.
    Alternativa tom uređenju je šdd koji isto ima vrlo jasan set zakona koji se odnose na tu pravnu formu.
    Ako se komentiraju plusevi i minusi, mane i benefiti ta dva modela to negdje i vodi.

    A monarhističke ideje imamo sad trenutno i vidimo koje su posljedice toga.
    Polemika u stilu, ja sam za jednog karakternog dinamovca koji voli klub i jebe majke na polju biznisa i upravljanja sportskim klubom su nivo priče jel bi ti volio da ti danas legne milju eura na račun. To služi isključivo izvrtanju i skretanju u ništavilo, odnosno u eri mamićevskih botova služi mazanju očiju i manipulaciji.

    Čvrstu ruku i jednog gazdu može imati i udruga i šdd. Može se i u okviru udruge statutarno odrediti da uprava ima velike ovlasti i recimo petogodišnji mandat. Pa valjda se u tih pet godina može donijeti nekakva procjena jel to valja ili ne valja. Može se odrediti i da za prijevremenu smjenu uprave ili predsjednika treba toliko glasova unutar skupštine da je to nemoguće za skupiti osim ako se radi o nekom prilično ozbiljnom problemu.

    Normalno da demokracija nije idealan sistem i da je dobra samo kada je dozirana.
  • BlueVelvet
    336
    Tradicija i Vjeko su sve rekli o glupostima vezanim uz neke monarhije i aposlutizme... Mislim da stvarno nema više potrebe ulazit s njim u rasprave.
  • Klenx
    4.5k
    Moram priznati da su me reakcije odobravanja (lajkovi) na ova tri komentara baš iznenadila. Naime, dvoje komentatora koji se pozivaju na demokraciju bave se vrijeđanjem, etiketiranjem, insinuacijama, zalaganjem za cenzuru itd. i dobiju salve podrške od drugih forumaša od kojih vjerojatno većina nije ni pročitala zadnje dvije stranice foruma, ali im je crvena krpa čim se nekoga nazove ''mamićevcem'' iako taj nigdje i nikada nije to naveo, a čak se u komentarima može pročitati da je protiv aktualne klupske vrhuške. Dok onaj koji ukaže da to što pišu nije u skladu s onim za što se zalažu, dobije gdje koji palac gore. Tako da su zapravo reakcije na ove komentare najbolja potvrda mojih teza o deficitu demokratskog modela jer takav model zahtjeva kao condicio sine qua non informiranog i racionalnog pojedinca, a takvih je očito jako malo. Eto toliko, nemam namjeru više komentirati o ovoj temi, ali ovo sam morao prokomentirati...xyz

    Taj koji nigdje i nikada nije naveo da je "mamićevac" mi je općenito i najgori tip osobe koji se veže, komentira ili navija za Dinamo.
    Stoput više respekta imam prema osobi koja deklarativno kaže "ja sam mamićevac" i toga se drži, nego ovako ufino u rukavicama.

    Zapravo, nije tu ni Mamić najveći problem ovog društva. Najveći problem su takvi kao ti, ljudi koji bi srali po nećemu, a zapravo im je dobro.
    Ljudi koji vide da ne valja, da nije dobro, ali koga boli kurac barem njihovi pobjeđuju i zašto bi onda mijenjali. Ljudi koji se kupuju besplatnim pokazima, udžbenicima, ulaznicama, gacanjem po blatu dok im njihovi prosvijećeni apsolutisti prosvjećeno mažnjavaju milijarde ispred nosa, a oni im plješću i podržavaju moleći ih da im uzmu još. A ne daj Bože da im šalteruša u banci ili dućanu slučajno vrati 5 kn manje spremni su pištoljem ići tjerati pravdu i uzeti "svoje".

    I pazi, ti si protiv demokracije i ti bi još debatirao i prozivao ljude koji su za demokraciju. Koju nikad nismo ni pokušali. Da, prvi put bi bilo loše, drugi put isto, treći put isto, e četvrti put bi se možda ushemilo i pokazalo nešto novo.
    Kako se kaže, društvo, klub, pojedinci bi pomalo evoluirali i napredovali.

    A ovako ne evoluiraju nego smrde u svom talogu jer takvi kao ti drže "mamiće", "antoliće", "bandiće" i slične na životu po skupštinama i uredima, u javnim mišljenjima i dopisima. Zbog takvih kao ti je sve u kurcu, zbog vas su blagajne prazne, zbog vas je sve propalo i zaostalo.
    Zbog vaše učmalosti, zadrtosti i inertnosti. Zbog vašeg sitnog dubioznog interesa.
  • deda
    29.2k
    Tradicija je dobro rekao. Gubljenje je vremena raspravljati o prosvijećenom apsolutizmu, tiraniji i demokraciji u kontekstu Dinama. Ta akademska raspravacse može voditi na drugim temama. Dinamo je udruga građana. Drugi okvir u kojem može funkcionirati je šdd. To kaže zakon. O tome se može raspravljati. U tom dijelu možemo raspravljati o metodama i načinima upravljanja. Udruga bi trebala podrazumijevati nekakav upliv i utjecaj članova. Kako i koliko to je stvar statuta. Isto tako o budućem mogućem ustroju bi trebali moći članovi odlučivati u perspektivi. Ni udruga ni šdd ne bi trebali dovesti do mediokriteta u upravi.
  • Captain America
    15k


    Lesički u Dribler podcastu. Odmah na startu govori o Ademiju.
  • Patak
    2.5k
    Predlažem sat vremena potrošiti na Lesičkog ili samo tih par minuta oko Ademija? :-)
  • blackbully
    4.5k
    Kaže Lesički u podcastu da je Ademi stvarno tražio ispisnicu... "Siguran sam u to, unatoč demantiju kluba".
  • Stihl
    3k
    Ja ne kuzim da mi i dalje vodimo ovakve rasprave, mislio sam da je vec svima sve jasno. Ocito ima jos ekipe kaj je gurala glavu u pijesak, pa sad opet moram čitat ovakva sranja. Istina da ovake rasprave malo podignu forum jer ima za procitat stvarno dobrih upisa, ali ipak...neznam kaj bi rekel. Mrzim navijače kojima je sve idealno samo neka smo mi prvaci, nek na stadionu papamo kobase i to je to, kaj ti vise treba? To su bas navijači po mjeri mamića, antolica i ostatka druzine jer halooo ko je vidio bilo kaj prigovorit na rad uprave kluba, ko je vidio ukazivat na nepravdu, pljačku, unistavanje kluba, sramoćenje itd.itd . to navijače netreba zanimat, na njima je da samo dođu, pljeskaju,piju pivu i jedu kobase i mašu onim glupim zastavicama kaj je klub osigural za prave navijače. Morate razumjet da nama navijačima i članovima Dinamo znači puno više od jedne titule, od jedne sezone u LP ili Kupu Uefa i ovakvo oskvrnjenje kluba od strane glavatog i ostale ekipe iz kluba(antolić, barišić i ostala svita) je nedopustivo i ako ce netko dignut glas protiv takvog ponašanja, svojatanja kluba, sramoćenja i pljačkanja to su navijači koji taj klub vole neizmjerno.
  • vjeko1701
    6k
    I sandardno plašenje Hajdukom?
  • Captain America
    15k
    Par zanimljivih crtica za ekipu koja ne želi/može pogledati Lesija:

    -Ademi je tražio ispisnicu i ima 2 ponude, Lesi je jako dobar privatno s Ademijem i kaže da mu je najveća želja igrati u ligama petice
    -Čačić je imenovan SDom jer nisu mogli nikoga naći
    -Barišića muči da će bit zaboravljen i forsira zbog stadiona Antolića jer želi da mu stadion bude ostavština
    -Perasica je pretrčala Antoliću
    -Oršin transfer s bonusima do 8 milijuna
    -Tomašević je potpuno pogubljen, kaže da nema pojma u što se upleo i da ima daleko veće probleme od Dinama
    -jedino ko će od ovoga profitirat su novinari, kreću na Antolića u slučaju pobjede
    -fama je da Antolić ima podršku politike
    -problem Dinama je tvrdoglavost Čačića i svlačionicu muči sve što se događa
    -jedan od voditelja je rekao da je mislio da je pijan kad je vidio Ljubu na lijevom beku jer prati Rapid redovito
    -Štefulj (i još neki) su kupljeni kako bi se ojačao utjecaj u HNLu/HNSu
    -Lesi se pribojava da nakon gubitka prvog naslova kreće dominacija tovarskog deponija jer "to ide ciklički kod nas", al da čuje oprečne priče o financijskoj situaciji dolje; nema pojma kakva je pravna situacija Leke u Belgiji
    -Bruno je Lesijev i voditeljev ljubimac, kaže Lesi da zna što Bruno misli o svemu, al ne želi govorit o tome
    -u ratu nema pobjednika i ko god pobijedi će bit tolko slab da se otvaraju vrata trećoj strani
    -Lesi se nada privatnom vlasniku s navijačima u nadzornoj funkciji
    -igrači žele Nenu za trenera i dan-danas ga obožavaju, al Neno ima druge planove
    -Lesi je bio s Nenom na kavi, Neno kaže da se Brunu mora držat van zone komfora kako bi isporučio što zna i može
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.