• xavier
    12.1k
    Za Petka sigurno ima interesa. Čovjek je hrvatski reprezentativac, ima solidne ili čak vrlo dobre ocjene i neloše brojke godinama. Neće se otimati Barca i Real za njega, ali neki Krasnodar koji je uostalom već bio poslao ponudu za njega ili klub slične kvalitete je itekako realan.

    Petko nije no name. Ima on itekako ime na nogometnoj mapi.
    marcio amoroso

    Ne vjerujem da bi bilo tko dao neki konkretan novac za njega. Prošla su vremena kad su se igrači prodavali na osnovu toga što su reprezentativci.

    Kad tome pribrojimo da Petko vjerojatno neće bilo gdje odnosno da će biti prilično izbirljiv, bojim se da su šanse za njegov odlazak jako male. A dok je tu, imat će na žalost više manje garantirano mjesto.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Gledajući sad Lukakua kako se pati igrajući za Chelsea jasno je da se i vrhunski nogometaši moraju naći u za njih optimalan sustavu i kliknuti sa trenerom i suigračima da bi ispoljili talent. Evo i Werneru se u tom istom Chelseau smiju, a i Lukaku i Werner su bili visoko na izboru nekog imaginarnog nogometnog drafta za hrpu klubova.

    Ista je stvar sa Petkovićem. I za Dinamo i za njega je bolje da ode i negdje oživi karijeru kao što ju je oživio u Dinamu pod Bjelicom. Ne usporedjujem ga po klasi sa Wenerom i Lukakuom nego po trenutnom izgledu na terenu i statusom u klubu.
  • Krizy
    43.6k

    Dobrodošao nazad :grin:
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ne vjerujem da bi bilo tko dao neki konkretan novac za njega.xavier

    Zavisi šta smatraš konkretnim novcem. Neki Fener, Trabzon, Krasnodar bi sigurno dao 4, 5 milijuna bez razmišljanja. Jel se njemu ide ili ne ide ne znam, ali sigurno ima klubova koji su spremni platiti ovaj iznos.
  • xavier
    12.1k


    A gle, "konkretno" je relativan pojam, ali da, toliko bi se vjerojatno dalo dobiti. Samo što ruski klubovi više nisu opcija, a možda nisam u pravu, ali rekao bih da Turska nije destinacija koja zanima Petka.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Kad bi me se natjeralo da se kladim okladio bi se da se njemu uopće ne ide iz Dinama i Zagreba. Ja samo kažem da za njega tržište postoji. Naravno da je cijena pala i da nema šanse dobiti nekih 8, 10 ili 15 milijuna, ali npr 4 će ti jedan Fradi bez problema platiti. To je bar moje mišljenje.
  • deda
    32.7k
    Svaka roba ima cijenu, kod Petka bi najveći problem mogao biti nesrazmjer njegove tržišne vrijednosti i vrijednosti ugovora.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Petko ako dobro pamtim ima oko 800 tisuća, svaki klub koji plati igrača 4 ili 5 milijuna može igraču dati milijun godišnje. Pa cigani imaju nekoliko igrača sa preko milijun. Mislim da Dragović ima čak milijun i pol.
  • xavier
    12.1k


    Upravo to. Kod nas to plaća samo Dinamo pa nam se to čini jako puno. No ostali hrvatski klubovi ni ne kupuju igrače za takve iznose.

    Tko plati igrača 4 ili 5 milijuna, mislim da u pravilu nema problem s plaćanjem igrača milijun po sezoni. Kako sam napisao, vjerujem da je tu puno veći problem činjenica da će Petko biti jako izbirljiv, a kako si napisao, njemu je tu dobro i ne ide mu se nigdje.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Ovo je uistinu zlatna generacija Dinama i po potencijalu je mogao biti upisan zlatnim slovima u Dinamovu povijest. Imao je sreću da igra u odličnoj generaciji. Još nije kasno i nadam se da će mu kliknuti jer je paklen igrač i po mnogima prva liga dečko.

    Neka ostane do kraja karijere, ali neka igra kako zna :pray:
  • puxigadjurdja
    1.6k
    Petko ima potencijal, uz pravog trenera biti naše majveće pojačanje. Ja bi ga ostavio uz malo drugačiji, motivirajući ugovor ukoliko sadašnji uskoro završava.
  • Neki tip
    21.3k
    Ja bi ga ostavio uz malo drugačiji, motivirajući ugovor ukoliko sadašnji uskoro završava.puxigadjurdja

    Nadam se da pod "motivirajući" ne misliš na povećanje, nego na sistem - manje fiksno, ali više s golovima i asistencijama.
  • Captain America
    17.7k
    Do 2024. ima ugovor :cool: Ja ga ne bi prodavao, vidlo se pod Bjelicom i Mamićem o kakvom igraču se radi kad ima pravog trenera i takvog nećemo sigurno naći. Što se tiče broja golova, Giroud za Francusku nije pucao po golu na Svjetskom pa ga se nije micalo van zbog statistici nevidljivog posla. Kolki posao je Benzema odrađivao u vrijeme BBCa u Realu, stalno su se u medijima tražila pojačanja u napadu pa ga nijedan trener nije micao iz 11. Uz Oršu i naznake Emrelijevih pravih mogućnosti, možemo opet na jesen imati atomski napad. Drmić će pokrit domaće prvenstvo, al pravi Petko će bit zlata vrijedan u Europi.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ja bi ga ostavio uz malo drugačiji, motivirajući ugovor ukoliko sadašnji uskoro završava.puxigadjurdja

    Petko ima ugovor još dvije godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions