• og1986
    2.9k
    Njima je valjda u krvi biti na drugoj strani povijesti.

    Zadnjih 15 godina su njihovi političari podizali Rusima iako su ih Francuzi Ameri i Britanci upozoravali na takav pristup. Rusi ih učinili korisnim idiotima.
  • SAS1987
    14.8k
    Koji je ovo k u berlinu?maddaddam

    Trebala ih je prebiti policija ili na njih pucati vojska. Nek imaju na par sati trial verziju režima.
  • Tom Hanks
    3.1k
    "Još prije nekoliko mjeseci,potom podosta puta tijekom veljače, pisao sam i javno govorio o tome što se može očekivati od Putina i koje će poteze vući.....
    U jednom nisam bio u pravu,priznajem, prodor kroz Černobil,kroz neprohodne šume na granici Bjelorusije i Ukrajine nisam očekivao, to je istina.
    Ali, sve što sam govorio,nažalost i ostvarilo se...

    Od upada preko Ćernigova i Harkiva i sa Krima,stvaranja koridora sa Krima, i onome što slijedi i što i je glavni Putinov cilj : odsijecanje ukrajinskih snaga na linijama razgraničenja sa ilegalnim tvorevinama zvanima LDNR na istoku Ukrajine, sa ciljem izbijanja na rijeku Dnipro,na pravcu Berdyansk - Zaporižja - Novomoskovsk ( Dnipro) - Kremenčuk, sa vjerojatnim pokušajem osvajanja Harkivske i Poltavske oblasti.

    Ovladavanje navedenim prostorima svakako bi Putinu dalo puno bolje pozicije u budućim pregovorima, sa ciljem da dobije ono što želi već od 2014 - Lugansku i Donjecku oblast, te zemljani koridor do Krima u pravcu istok - zapad ( Mariupolj - Melitopolj- Kahovka- Kherson - Čongar).

    Za zauzimanje Odese ,čak i Mikolaiva,jasno je, da RF u ovom trenutku, a vjerojatno i nadalje, nema snage ni mogućnosti, te će većinu svojih snaga koncentrirati na Donjeckoj,Luganskoj,Zaporižkoj i Harkivskoj oblasti sa ciljem zauzimanja lijeve obale Dnipra.

    Obzirom na konfiguraciju terena,biljni pokrov,geografske specifičnosti ( stepa bez šuma, gotovo ravnica sa visinom najviših kota od 150 -200 mnv) , važnost teritorija i broj vojnih sila sakupljenih na, ne baš prevelikoj površini, o pobjedniku u ovoj bitki odlučivat će se u,zasigurno, najmasovnijim borbama mehaniziranih,oklopnih i pješačkih postrojbi, na Europskome tlu, još od vremena 2 svj.rata.

    A sa odmakom od gotovo više od mjesec dana od početka sukoba,spomenuti ću kako sam otvoreno govorio da Rusi ne znaju u što se upuštaju i da ih čekaju velika iznenađenja i otpor, na što su se mnogi podsmijehivali,a neki vojni analitičari,čak i kod nas, Ukrajini davali tek nekoliko dana prije nego će kapitulirati.....

    Poanta - govoriti i predviđati nešto, bez da poznajete mentalitet,snagu,moral,potencijal,sam teren i njegove specifičnosti,bez da imate uvid u stvarno stanje, informacije u realnom vremenu i realnom stanju....- stvarno je neozbiljno i zapravo daje se iskrivljena slika onima koji očekuju konkretnu informaciju ( čitateljima,gledateljima,slušateljima), pogotovo kada to radi netko udaljen 2 000 km od fronte.

    Uglavnom, nažalost,rat se nastavlja, a dosadašnji događaji samo mi daju za pravo tvrditi ono što tvrdim već godinama - ruska vojska, nije slaba ali nije ni takav bauk ( bez tehnike i osobito raketa, zapravo osrednja sila) a sa druge strane ukrajinci ratuju već 8 godina, uz aktivan sastav imaju i 400 000 razvojačenih branitelja sa velikim ratnim iskustvom , i baš da će napad na Ukrajinu biti šetnja za ruse, sasvim sigurno nije niti će biti....
    Plus toga, Rusi ratuju ne samo protiv Ukrajinske vojske,već i protiv ukrajinskog naroda, a to je več.......nemoguća misija."
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Po hrvatskim medijima u mađarskoj je na izborima trebala biti gusta i neizvjesna utrka...

    Orban&co osvojili dvotrećinsku većinu :rofl:
  • db-izbjeglica
    15.5k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/sp2022/autor-famozne-izjave-o-srpskoj-dalmaciji-pogoden-porukama-iz-hrvatske-mogu-me-mrziti-mogu-me-voljeti-15179735

    Pacijentu, rođen si 1987., u Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji, u Saveznoj Republici Hrvatskoj. Nikakva tzv. RSK nije postojala 1987. godine...a da je i postojala u to vrijeme, bila bi paradržava, jednake važnosti i priznatosti kao i malnarova Republika Peščenica...
  • NORTE
    11.7k
    RSK nije postojala 1987. godinedb-izbjeglica
    Ma budaletina :lol:
  • flexXy
    2.3k
    Treba mu skandirat na svjetskom u ritmu mamicu cigane: Borjane ustaso, roden si u hrvatskoj
  • masacusec
    3.6k
    čedo ko čedo, glup ko kurac, bitno da je kokarda na tom globusu od glave i on je najveći srbin
  • Oluja
    4.4k
    jednake važnosti i priznatosti kao i malnarova Republika Peščenica...db-izbjeglica

    S tim da treba uzeti u obzir da R.Pescenicu nikad nitko nije napao zbog odlicno organiziranog i vodjenog ministarstva obrane, dok se obrana RSK rasula ko maslacak na vjetru
  • Mr Anderson
    8.4k

    Ko svojedobno Ivici Kralju kad je branio za Porto. Mislim.
  • flexXy
    2.3k

    Da, da, pricao mi je stari o toj tekmi. Kaze da je bas bila sprdnja na njegov racun. Dinamo je dobio tu utakmicu.
    Edit: branio je i za Partizan godinu ranije tak da je moguce da je tad krenulo.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Na Portu smo bili na jugu, lijevala je kiša. Kad je branio za Partizan mislim da je bilo nekih pitanja novinara o njegovoj nacionalnosti pa smo ga prcali kad je bio u Portu.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Ovom idiotu samo iza njegovih leđa mahat sa velikom hrvatskom zastavom sa imenom grada Knina na njoj. to će ga najviše bolit
  • masacusec
    3.6k
    Da se nadovežem....Pešča je imala vrlo kvalitetan PR i medijsku propagandu potkovanu showom u subotnjevečernjem terminu koji je praćen diljem svijeta i zbog kojega su mnogi eskivirali karačinu, spojeve i opijanja po gradu u spomenutom terminu.
  • Mali dioničar
    15.6k
    showom u subotnjevečernjem terminu koji je praćen diljem svijeta i zbog kojega su mnogi eskivirali karačinu,masacusec

    ajmo ne pretjerivati...volio sam gledati Noćnu moru, ali da sam imao prilike u tom terminu za ovo o čem pričaš...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.