• Jaro
    5.9k
    90% svjetskih izvora informacija (a ne samo "mainstream mediji") govore isto, onih 10 % su rusi, srbi i ovi iz teorija zavjere ekipe... A ovo da je "sukob" nastao kako bi "izmisljena pandemija" mogla zavrsiti je ne za medijski prostor nego za ludaru...
    A ova Rusofilija u HR je meni nepojmljiva, pogotovo od ekipe koja je bila ziva 80ih i 90ih i gledala, slusala, citala Milosevicevu retoriku...
    Nadao sam se da na ovom forumu necu naletavati na takav narativ...
  • Jurki
    9.2k
    ja nisam Rusofil. I kak sam maloprije napisal ne opravdavam Putina. Rat se ne moze s nicim opravdati. A kaj se medija tice, nakon dvije godine silovanja s koronom.. jebiga ne mogu im vise vjerovat
  • serbus
    3.6k
    Zato se i tema zove šank, da svi isto razmišljamo bili bi baš ta putinova Rusija... Zamisli da je zona država jurki bi bio naš pupi moraš ga imat :))
  • Jurki
    9.2k
    Gospodo malo smo sišli s kursa. Nepovjerenje s moje strane prema mainstrimu ne znaci automatski da opravdavam kaj se događa. Cinjenica je da zivimo u drzavi ako se nesto kritizira da to automatski znaci da si za drugu stranu. Jebiga kritika prema msm-u, natou i eu. Ne znaci da "navijam" za ruse.
  • og1986
    2.9k
    Neki ljudi su jednodimenzionalni, nemogu imati dvije različite misli istovremeno. Manistream mediji su kod nekih loši pa čak i kad izvještavaju kada Rusija izvodi invaziju, a ovo opravdavanje nepovjerenja prema NATO-u ili Americi je čisto psihološko odmicanje od stvarnosti ili ljubav prema Rusiji.

    Aleksandar Musić je rekao u petom danu da u hrv ima puno rusofila koji vole Rusiju jer se Rusija prezentira i reklamira kao tradicionalna država s jakim liderom i tradicionalnim vrijednostima. Plus kada se doda razočaranost zapadom dobijemo da Peovićka ostane suzdržana zbog mogućih novih glasova, a Milanović bira riječi da nebi uznemirio svoje biračko tijelo.
  • The Undertaker
    4.3k
    Ako su Rusi angažirali "samo" 200.000 vojnika onda to sigurno nije invazija sa ciljem okupacije Ukrajine. To je puno premalo za kontrolirati državu sa 40 mil. stanovnika. Samo da podsjetim da smo mi za Oluju imali oko 150.000 mobiliziranih vojnika.
  • flexXy
    2k
    Cinjenica je da su rusi precijenili svoju i podcijenili ukrajinsku vojsku. Ima jako puno izvjestaja i videa gdje se ruske tenkovske snage predaju ukrajinskoj policiji i ne zele ratovati. Putin je svojom propagandom mislio napuniti moralom svoje vojnike al ne shvaca da u danasnje digitalno doba je nemoguce sakrit istinu. Vojnici se jednostavno ne zele borit za putina i to je glavni razlog zasto ce izgubit rat.
  • Jaro
    5.9k
    Nema Rusija love za okupaciju, oni su se nadali da ce na prve rakete i bombadiranja (+ diverzantske akcije po ulicama) natjerat Ukrajince na svrgavanje vlade i odabir "neutralne" Ukrajine po uzoru na Bjelorusiju... Jbg, izazvali kontraefekt te popularnost Zelinskog narasla na najvecu ikad. Dodatno, mislim da je i brza reakcija EU iznenadila Ruse. Vjerovatno su ocekivali otezanje, pregovore, dogovore i slicno prije bilo kakvih reakcija, a za to vrijeme bi vec rijesili "smjenu vlasti." Ovaj put EU i ostatak nisu cekali ko u vrijeme raspada juge...
    A moguce da je i akcija ubrzana zbog toga kaj su americki i ostali obavjestajci tjednima vec diktirali scenarije koje rusi pripremaju...
  • vjeko1701
    5.9k
    Rusi koliko god bili geografski veliki imaju dosta negativni demografski rast a ekonomija im je otprilike na razini Španjolske od čega im oko pola BDP-a ovisi o izvozu energenata. Oni danas otprilike imaju oko 25 milijuna vojno sposobne populacije od čega im jako mali dio otpada na vojsku, svega oko 900 tisuća. 200 000 vojnika je oko 1/5 njihove snage kaj opet nije baš ni malo.
  • The Undertaker
    4.3k
    Jučer sam slušao vojnog analitičara iz Rusije koji kaže da gradovi nisu cilj već opkoljavanje i uništenje glavnine ukrajinske vojsle koja je na istoku zemlje. To mi izgleda konzistentno onome što se događa na terenu, barem za sada.
  • SAS1987
    13.7k
    Ako su Rusi angažirali "samo" 200.000 vojnika onda to sigurno nije invazija sa ciljem okupacije Ukrajine. To je puno premalo za kontrolirati državu sa 40 mil. stanovnika.The Undertaker

    Njima treba jako puno vojske po Rusiji da ne dođe do pobune u vlastiti državi, pogotovo sada. Nije baš da mogu poslati svu vojsku na Ukrajinu. Poslali su elitne jedinice (padobranci itd), normalnu vojsku i nakon što su završili kako su završili su poslali silovatelje ovaca iz Čečenije za koje isto znamo kako su završili.

    Rusija se gadno zajebala i samo se možemo nadati da će se što prije zaustaviti rat. I zbog Ukrajinaca i zbog (običnih) Rusa pa na kraju i za nas jer tko zna kada ovaj ruski idiot napravi sranje s hidrogenskom ili nuklearnom bombom .
  • AndrijaZG
    13


    Moguće, koliko vidim na kartama skoro su ih okružili na dva mjesta na istoku
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Ma dajte ljudi, kakve nuklearne bombe.
    To bi netko bacio da zna kako ih nitko drugi nema... Na taj način možeš ostvariti prednost i totalno uništoti protivnika. Ovako, što bi dobili bacanjem oružja masovnog uništenja? Isti paket bi dobili u svoje dvorište i što onda? Mislim... nadam se da nitko nije toliko lud da pokrene takvu lančanu reakciju.
  • LovroZG
    1.3k
    Jučer sam slušao vojnog analitičara iz Rusije koji kaže da gradovi nisu cilj već opkoljavanje i uništenje glavnine ukrajinske vojsle koja je na istoku zemlje. To mi izgleda konzistentno onome što se događa na terenu, barem za sada.The Undertaker

    Kak ti to točno zgleda konzistentno? Ne ratuje se sam na istoku. Ide se na Kijev sa svih strana. Pogledaj gdje su Vinnicja, Hmeljnickij i Žitomir gdje su svaki dan udari.

    Plus, Putin i društvo spominju denacifikaciju Ukrajine šta znači da žele svrgnut Zelenskog, to je okupacija, ne možeš to drukčije nazvat.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.