• Nema zaleđa Mikića
    957
    da se igralo u Zagrebu, meni bi smetala pjesma,kinfa95

    Zašto?
  • kinfa95
    440
    Zato sto bi mi smetalo da se usred Zagreba pjeva moja Hercegovina. Koja je tocno poveznica Hr reprezentacije i te pjesme, da bi se uz tu pjesmu trebale slaviti pobjede repke. Nek se pjeva dole kaj god treba i hoce. Al u Zgu bi mi to sigurno zasmetalo, iako ja na toj utakmici vjerojatno ne bi bio jer ne mogu progutati toliki broj indijanaca na jednom mjestu. Tako da mi je na neki nacin i drago da se ta parada preselila dole.
    Nemam nista protiv hercegovaca, da me ne bi netko krivo shvatio.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Hercegovci su dobri kad trebaju dati nogometaše i sportaše općenito, al pustiti jednu pjesmu o Hercegovini poslije tekme.

    Veeeliko ne.
  • Fanboy
    2.1k
    U Hrvatskoj je barem milion do milion i pol Hrvata sa korijenima iz Bih, više od 75% rukometne reprezentacije, dobar dio nogometne, o košarkaškoj i teniskoj da ne pričam...Čine važan dio akademske, kulturne i povijesne baštine. Hercegovina je dugo godina kroz čitavu povijest bila dio Hrvatske, na ovaj ili onaj način smo bili u zajedničkoj državi, pa sve do 1991 godine...Sad neki izigravaju moralne vertikale, a dobro se zna položaj Hrvata u Bih te kako uopće Bih funckionira kao država. O ratu i važnosti Hercegovine uopće da ne govorim, na to da se dobar dio Dalmacije obranio i imao sigurno zaleđe . Ponosi smo na nobelovce Preloga i Andrića, na Blagu Zadru i brojne druge, ali nam zato smeta pjesma...
    Ovo govorim kao netko tko u užoj obitelji nemam člana iz Bih ni pretke, čak koliko znam nemam ni iz šire i dobar dio obitelji su mi Dalmatinici...Neko generaliziranje i svrstavanje svih Hrvata od tamo u rubriku Mamić/Bandić je sramotno. Ima Hrvatska u svim svojim područjima dobrih i loših ljudi...Ja onda stvarno ne vidim koja je poveznica Kovačića ili malog Sučića sa Hrvatskom? Obojica su iz BIH, rođeni u Austriji? Ili još boljeg malog Martinovića u rukometu? Imaju dobre plaće, lagodan i ugodan život, a čast im je predstavljati našu zemlju. Ekipa iz javnog života koja svim silama brani brojanje krvnih zrnaca kada se radi o jednoj drugoj nacionalnoj manjini dobije sijede kada se spomenu Hrvati iz Bih. Što je najveća ironija u Zagrebu nebi želio tu pjesmu, a 20-ak godina gradom vladao Bandić da bi ga zamijenio Tomašević...
  • vjeko1701
    5.9k
    A jeste svi... Bi vam pasala "Lepe ti je"... ili "Noći Istarske"...

    Briga me za Hercegovinu i Hercegovce isto kako bi me bilo briga za Istru i Istrijane....ili bolje rečeno nikad ne sudim ljude po tome odkud su, kaj su itd...

    Al da je bilo barem 20 boljih pjesama za 50 puta veće nabrijavanje tokom slavlja prolaska Hrvatske na SP...je.

    Ovo kaj se javljaju miševi i pokušavaju to pretvorit u neko desničarsko pretendiranje na teritorij il tako nešto za šaku klikova, to je čisto sranje

    Al jbt, samo zato jer nekome vrhunac proslave nije razbijanje čaše uz "Moja Hrcegovino" ne znači da je jedan od njih i ako nekome smeta kaj se kao PRVA pjesma na repertoaru tokom proslave direktnog plasmana HRVATSKE na SP našla pjesma o Hercegovini, ne znači da ima nešto protiv iste.
  • Mali dioničar
    13.4k
    ako nekome smeta kaj se kao PRVA pjesma na repertoaru tokom proslave direktnog plasmana HRVATSKE na SP našla pjesma o Hercegovini, ne znači da ima nešto protiv iste.vjeko1701

    Nije bila prva.

    Prva je bila Lijepa li si.
  • Sljeme
    1.5k
    Većina repke tovari, tovar izbornik, tovar predsjednik saveza, navijači pjevaju "ko ne piva dalmatinac nije", Moju Hercegovinu, Dalmacijo pismu tebi pivam ja... Igračima je to "božanstveno", splitska publika im je nenadjebiva i traže da repka igra samo u Splitu... Ja kao purger ne osjećam nikakvu povezanost s tim svim.
  • Mali dioničar
    13.4k
    navijači pjevaju "ko ne piva dalmatinac nije", Moju Hercegovinu, Dalmacijo pismu tebi pivam ja...Sljeme

    Na stadionu se puštalo i pjevalo i Mojoj majci Prljavog kazališta.

    Isto tako, protiv Madžarske je cijeli istok za vrijeme utakmice pjevao Kako je dobro vidjeti te opet.
  • Sljeme
    1.5k
    Na stadionu se puštalo i pjevalo i Mojoj majci Prljavog kazališta.

    Isto tako, protiv Madžarske je cijeli istok za vrijeme utakmice pjevao Kako je dobro vidjeti fe opet.
    Mali dioničar

    Pa kaj? Te pjesme su općenitog karaktera i pjevaju se i inače po cijeloj Hrvatskoj.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Pa kaj? Te pjesme su općenitog karaktera i pjevaju se i inače po cijeloj Hrvatskoj.Sljeme

    Je, općenitog su karaktera. Sasvim je uobičajeno da na Hajdukovim utakmicama na Poljudu tribina pjeva Nove fosile.
  • Sljeme
    1.5k
    Je, općenitog su karaktera. Sasvim je uobičajeno da na Hajdukovim utakmicama na Poljudu tribina pjeva Nove fosile.Mali dioničar

    Kakve veze ima jel se pjeva na hajdukovim utakmicama? Pa nije to lokalna ili regionalna pjesma niti bilo kaj slično Mati Dalmaciji, Dalmacijo pismu tebi pivam ja, ko ne piva Dalmatinac nije i sličnim sranjima.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Pa nije to lokalna ili regionalna pjesma niti bilo kaj slično Mati Dalmaciji, Dalmacijo pismu tebi pivam ja, ko ne piva Dalmatinac nije i sličnim sranjima.Sljeme

    Zato smo mi na Ciboni i Dinamu godinama pjevali Marjane, Marjane da bi sada nekome kad igra reprezentacija Hrvatske smetalo Dalmacijo i slično.

    Marjane, Marjane, ča barjak ne viješ ako se ne sjećaš teksta.
  • flexXy
    1.8k

    Dalic izgubio kontrolu

    Na sportskima objavljena oba ova članka. Netko se posteno izlajao novinarima o dogadajima u reprezentaciji u zadnje pol godine, nadam se da ce naci drukera.
  • kinfa95
    440
    Kakve to veze ima s ovim što sam ja napisao? ponovit ću..da smetalo bi mi da mi se pjeva u Zagrebu ta pjesma isto kao što bi mi smetalo da se pjeva dalmatinac sam. Hrvatska ima dovoljno drugih navijačkih i domoljubnih pjesama koje se mogu pjevati. Dolje nek se pjeva kaj hoće, ali u Zagrebu ne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.