• marcio amoroso
    36.8k
    Mislim da se treba biti zadovoljan plasmanom na europsko i prolaskom grupe. Za ovu i ovako vođenu reprezentaciju je to apsolutni limit.

    Koliko je ta grupa igrača loše vođena pokazuju ta dva primjera sa kopačkama i vodom.

    Što se tiče igrača mislim da smo premala država da bi se nekoga brzinski odricali. Meni je Kovačić otkriće prvenstva iako već ima godina i svoje mjesto u osvajaču lige prvaka. Kova mi je otkriće za repku jer nije nikada igrao sa ovoliko samopouzdanja i ovako dobro.
    Jučer mi se posebno svidio Ćaleta Car jer je dečko sa srcem. Mislim da izbornik jednostavno mora vjerovati više igračima kojih nije bilo ili su manje igrali u Rusiji. Sumnjam da će sljedeću kvalifikacijsku, a bilo bi apsolutno zasluženo krenuti Ćaleta Car, Pašalić i Oršić.

    Razočaranja prvenstva su mi Brekalo, Kramarić i Rebić. Ti dečki su pokazali jako malo, a mogu dosta bolje što su dokazali nebrojeno puta.
  • Mali dioničar
    15.6k
    Mislim da se treba biti zadovoljan plasmanom na europsko i prolaskom grupe.marcio amoroso

    Ja jesam zadovoljan, ali je činjenica da grupu sad prolazi 16 reprezentacija, a ne 8 kao prije.

    Ali istina je da je sustav zanimljiv, pogotovo za neutralce, eto Česi treći u skupini pa imaju dobre šanse dohvatiti polufinale. Uz već opjevani Portugal prije 5 godina.
  • Nolifer
    8.2k
    Modrić je najzaslužniji za Oršićev gol koji nas je i vratio u utakmicu.Mali dioničar

    Zato sam i napisao Kovacic i Modric, jer je i sam Olmo priznao da smo u sredini najjaci i zato su se oni tu bazirali i to je to

    Kazem velika steta da nismo mogli izdrzat i do penala makar, pa da sad tu napravimo nesto vise...

    Ovako, nadam se da ce bit promjena i to velikih, kako bi se nas nogomet preporodio
  • Papastrumf
    12.5k
    Ovako, nadam se da ce bit promjena i to velikih, kako bi se nas nogomet preporodiobbbjura

    Kakvih velikih promjena? Ne bi da imamo bazu kao Francuska ili Njemačka pa da možeš izmisliti 6-7 novih igrača.
  • Nolifer
    8.2k


    Prvenstveno sam mislio na izbornika, pa ako dođe novi, vidjet ćemo koje će nove poteze imati
  • Jaro
    7.5k
    promjena trenera/izbornika..
    ne moze nama mantra vc 30 godina biti ne stigne se u repki uigravati jer su igraci prekratko skupa...
    pa jbt - kako sve ostale momcadi imaju neke prance i smjernice, samo kod nas nista...
    Imamo Kovacic-Modric-Brozovic vezu, oni su jebeni i ne moramo nista vise raditi...
    Samo glavinjanje s Petkovic-Kramaric-Rebic trojcem pokazuje da ama bas nista nije uigrano... Pa cak ni neka filozofija ne postoji - jer su ova trojica potpuno razliciti a Dalic ih mijenja ko na traci...
    Modric-Kovaci-Brozovic osovina je zbog svega potpuno potracena, sta vrijedi sto je Kova igrac s najvise predjenih metara s loptop u duelima kad nakon sto ostavi 2-3 iza sebe nitko ne prati, ni krila, ni bekovi - ima jedini izlaz - vrati opet Modricu ili Brozu...
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Meni nije jasno da trenerska ekipa svo vrijeme nije služila da su oršić-pašalić-budimir kompatibilni.

    Jer ono što su njih trojica u tako malo vremena kombinirali, jednostavno ne može biti slučajno.
  • Nolifer
    8.2k


    O tome ja pričam da je žalosno da jedan Budimir grije klupu, ispada broj da popuni kvotu, a ispao je bolji i od Krame i Petka zajedno. Jer spomenuta dvojica nisu pokazali apsolutno ništa. Jer da jesu, nebi sad tolko bio kritičan prema njima
  • xavier
    12.1k


    Naša reprezentacija uvijek ima neku logiku koju je meni osobno teško shvatiti. Imaš igrača koji je dobar i starter je i kad jednom "zabetonira" taj status, onda je starter do penzije. Nema veze što se pojavio mlađi i bolji jer taj mora "čekati svoj red".

    Kod nas vjerojatno Mbappe ne bi igrao jer ima starijih koji su ok. A da smo Englezi, pola A reprezentacije bi nam još uvijek igralo za U-21 "jer mogu".
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Svakako se previše drži do neke hijerarhije.
    Kog boli briga gdje netko igra i kakve su mu predstave u klubu? Ako nema koristi, doviđenja.

    Rebić je najbolji primjer.
    Gle ono, sorry, al ne funkcionira i gotovo.
  • gio
    146
    S kojim drugim napadecem bi se moglo petkovica usporediti? evo gledam njegovu statistiku na sofi od ovog prvenstva i meni to djeluje uzasno lose!? Jest da nije klasicni killer ali i kao mantinele mi se to cino grozno.

    https://www.sofascore.com/hr/igrac/bruno-petkovic/309306

    Utakmice
    Ukupno odigrao 4
    Počelo 2
    Minuta po utakmici 43
    Momčad kola 0
    Napad
    Golovi 0
    Pogodak svakih: 0 min
    Golova po utakmici 0.0
    Udaraca po utakmici 0.5
  • xavier
    12.1k
    Ne znam što se žalite na Petkovića. Njemu se toliko sviđa u Zagrebu i u Dinamu da je dao sve od sebe da ga niti jedan klub ni ne pomisli kupiti i da ostane u Maksimiru :cool:
  • The Undertaker
    5.5k
    I Topić i Karin su dobro detektirali stvari. Nije do igrača već do trenera. Sljedeći put će Budimir biti loš a Oršić se neće viditi. Ne što su loši igrači već što je postavljeni okvir (taktika) loša i neprimjerena kadru koji imaš i protivniku protiv kojeg igraš.
  • Dudu
    2.6k
    Dalić nema pojma o taktici niti će kada imati. Da je mudriji našao bi pomoćne trenere koji su bolji od njega u tom dijelu i prepustio njima sve što se toga tiče, a on bi se posvetio samo dijelu u kojem je stručnjak. Ćorluka koji je tek objesio kopačke ne može znati odmah posložiti igru.

    Njegove kvalitete su dobro održavanje atmosfere i psihološka priprema igrača, imao je sreće da je za Svjetsko Prvenstvo sastav bio iskristaliziran, svi su znali prvih 11 i on ih je morao "samo" nabrijati da daju 100% od sebe.

    Sada kad mora odraditi smjenu generacija i smisliti nove taktičke finese pogubio se totalno, zato uostalom ga nakon vanserijskog uspjeha kakvo je drugo mjesto i nije tražio nijedan klub iz liga petica ili bilo koji ozbiljan klub izvan (možda Fenerbahce, ali teško da su oni ozbiljni u zadnje vrijeme :D), nego će se sigurno, nakon što prestane vodit reprezentaciju vratiti na istok - Katar, Saudijska Arabija ili Emirati.
  • Eduardo
    20.4k
    Dalić je loše vodio reprezentaciju, odnosno vodi je loše već neko vrijeme, ali ne možemo reći da nije probao riješiti probleme. Stojim i dalje kod onoga što sam pisao nedavno, on ih vidi i dobro detektira, ali ih ne zna i ne može riješiti. Nije to ništa novo u našoj reprezentaciji, događa se gotovo redovito nakon velikih natjecanja. Nakon toga uglavnom se glava spašava promjenama u kvalifikacijskom ciklusu kad voda stvarno dođe do grla.

    Osobno bih odmah volio vidjeti novog čovjeka na klupi reprezentacije, Bjelicu u prvom redu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.