• Baneki
    696
    Vidiš kako razni ljudi vide neke stvari potpuno različito. Ja vidim podemos obojan ideološki od glave do pete. Sad pred izbore tu priču malo proračunato izbjegavaju, da dobiju glasove i onih koji kod njih vide neku komunalnu spisku i antibandićizam bez da su si dali truda pročitati nešto iz njihovog programa. Pametan potez.
  • xavier
    11k
    Tu uglavnom svi branite "svoje" kandidate, ali istina je obično negdje između odnosno najčešće u životu nitko nije potpuno u pravu i svi smo mi više ili manje subjektivni. Isto tako, svatko u predizbornoj kampanji radi što misli da će mu najviše koristiti.

    Možemo naravno da izbjegava ideološke teme i rezultat je pokazao da su time bili u pravu jer su dobili puno više glasova nego što bi dobili da su ljudi u Zagrebu glasali prema svojoj ideologiji. Isto tako, jasno je da DP nema izbora nego graditi upravu ovakvu kampanju nakon rezultata prvog kruga odnosno to je jedini način na koji eventualno može motivirati masu ljudi koji inače nisu njihovi glasači da izađu na izbore i daju im glas.

    U konačnici je i jedno i drugo pomalo licemjerno jer Možemo govore "ideologija nije uopće bitna, mi smo tu samo da pomognemo gradu". No činjenica je da je teško povjerovati da ideologija nije bitna kad su svi tamo više manje iz svjetonazorski potpuno istog kruga, a taj je poprilično lijevo. I ne samo što im je to svjetonazor nego im je to i posao kojim se bave odnosno od toga sasvim pristojno žive.

    S druge strane, činjenica je da je DP-u sad jedini program "ne dati njima da dođu na vlast" i pitanje o tome što oni (DP) planiraju napraviti samo preskaču i vraćaju se na Možemo.

    Jedini tko je bio ideološki stvarno različita stranka je Most sa svojim početaka kad je stvarno imao ljude jako različitih svjetonazora (no to se naravno kasnije promijenilo). Ok, bila je to i Bandićeva ekipa, ali teško da njih mogu navesti kao pozitivan primjer.
  • SAS1987
    13k
    Iskreno, ne vidim gdje je tu problem.flexXy

    Iskreno, ako ti kao birač ne vidiš problema u tome da kandidat / kandidati lažu onda je svakoj normalnoj diskusiji kraj.

    Tomasevic i ekipa sa lazima diskreditiraju druge kandidate preko mainstream medija sto je jos gorflexXy
    Ako i oni lažu onda moj gornji komentar vrijedi i za njih.
  • flexXy
    1.8k
    Iskreno, ako ti kao birač ne vidiš problema u tome da kandidat / kandidati lažu onda je svakoj normalnoj diskusiji kraj.SAS1987

    Nisam napisao da je moralno u redu da lazu nego da je legitimna taktika kojom se mogu sluzit. Na biracu je da sam raspozna sta je istina, a sta je laz. Kao sto sam napisao u drugom dijelu svog posta, ako se zele sprijecit ovakvi spinovi i lazi trebalo bi uvest neku vrstu regulacije. E sad, drugi problem je sto ti navodni "neovisni" regulatori poput faktografa rade politicke kampanje za odredene kandidate. Lazi je uvijek bilo i uvijek ce ih biti, to je problem koji seze do svakog pojedinca tak da se protiv toga tesko borit jer naposlijetku svatko ima svoju verziju istine.
  • Aggro
    544
    Svašta se ovdje može pročitati... Kakva legitimna taktika to je kažnjivo po svakom zakonu još od Rima... Samo je ovdje u ovoj vrijednosno izvrnutoj balkanskoj krčmi normalno da netko laže i krade i ispada heroj naroda...
  • NitkoBitan
    10.6k
    a ne znaju recimo da Zagreb na zelenom valu ima biciklističke staze.Chinaski
    Majstore izgleda da ti i Tomašević ne znate prometna pravila. Biciklistička staza na zelenom valu ne postoji, to se zove biciklistička traka. Biciklistička traka je dio kolnika, a staza dio nogostupa.
  • Jaro
    5.1k
    e ovo nisam ni ja imao pojma da su to 2 razlicita pojma. :gasp: Covjek uci dok je ziv...
    https://www.facebook.com/watch/?v=186671111928036
  • Chinaski
    74

    Hvala, nisam upućen u nazive: traka/staza.
    Tak da hvala što si me naučio.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Šteta da nitko nije postavio pitanje nošanja maski na otvorenom prostoru i pitanje potrebe da djeca nose maske.

    Ipak su to pitanja iz 2021. za koja očigledno nema potrebe.
  • SAS1987
    13k
    kakve to veze ima sa lokalnim izborima?
  • NitkoBitan
    10.6k

    s3souwrejcp0s8gy.jpg
    Ako se ne varam Možemaši nisu imali ništa niti protiv nošenja maski na otvorenom, jedini od svih stranaka se nisu pubunili na prijedlog zagrebačkog stožera. A po ovom screenshotu izgleda da su i za obavezno cijepljenje.
  • Dudu
    2.6k
    Cijepljenje je od starta zamisljeno kao obavezno, samo jos svi ne znaju :lol:

    Neces se morati cijepit jedino ako samo sjedis kuci ili zivis na planini
  • NitkoBitan
    10.6k
    Pa normalno da su protiv dosta bolesti cjepiva obavezna i to se cijepimo od prvih dana života pa do negdje srednjoškolskih dana. Ali oni žele obavezno cijepljenje protiv korone, jasno kažu da sprječavanje širenja zaraznih bolesti ne može biti pitanje slobode pojedinca. I još kažu da država treba brinut o zdravlju svih "nas", ne daj Bože da se pojedinci sami pobrinu o svom zdravlju a država nek se pobrine za besplatno liječenje ukoliko loša genetika odigra svoju ulogu.
  • Dudu
    2.6k


    Mislim na cjepiva protiv korone. Na poslu ekipa koja ide svakih par tjedana u inozemstvo se morala cijepiti, jer ih firma ne misli placat za vrijeme samoizolacija i stalna testiranja..

    Mic po mic, svima ce tako biti. Nije obavezno, ali ne mozes u kafic, trgovinu, pekaru, svadbu, izvan drzave...
  • NitkoBitan
    10.6k
    U Hrvatskoj taj film necemo gledat pogotovo ne preko sezone jer nam je ekonomija ionako prekrhka, bio bi mazohizam onemogucavati dobar dio populacije (necijepljene) u potrošnji. Aj ti Hansu iz Hamburga zabrani da uđe u unutrašnjost restorana jer nije cijepljen a spreman je potrošiti minimalno 100 eura.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.