• Infinity
    14.9k
    Djevojka je bolesna, pa mi nije cak ni smijesno.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ovaj Svijet nije normalan, dolazi vrijeme kad nenormalno postaje normalno i obrnuto
  • vjeko1701
    5.9k
    Meni ni nije stvar pitanja normalnog i nenormalnog, glupo mi je tako o bilo čemu razmišljati, jer svatko od nas po nekom parametru nije "normalan". Problem je da se sve počelo označavati nekim oznakama, imenima, davati na značaju i to sve skupa na skroz nebitnim stvarima. Ovo je njoj samo velik PR stunt gdje se pokušava spasiti od "cancellanja" jer se osramotila prije koji tjedan i napala neki restoran ili nešto kome je vlasnik bila žena kao da ju je diskriminirao. U trenutnom poretku stvari kod njih, ako si član bilo koje manjine, imaš imunitet (osim ako imaš desničarske političke stavove)
  • Stihl
    3k
    Ma svijet je totalno otišao u kurac i bit će samo još gore.
    Stalno se plasiraju poruke, budi kaj zelis, ti si bitan, pojedinac je bitan, vjeruj u kaj hoces, svi imaju pravo izbora na sve...i malo po malo sve vrijednosti društva i zajednice izumiru...jebi ga lakse je manipulirat pojedincem nego zajednicom. A kakva bu nam buducnost bez zdrave i stabilne zajednice? Mislim da polako i sami vidimo kakva je...
    "Ako ne znaš tko si, doći će drugi pa će ti reći da budeš ono što on bude htio!"
  • masacusec
    2.9k
    F. Nietzsche: „Osim ako ne shvatiš kako se tvoja stvarnost manifestira, tvoja je sudbina u rukama elite koja to itekako razumije“.
  • vjeko1701
    5.9k
    Meni nije ni problem individualizam, ja iskreno ne volim kad te kalupi društvo. Ono, oženi se do 25te, dvoje djece do 30te, stabilan isti monotoni posao 40 godina. Neka očeklivanja da budeš imao neki standardizirani život i vjerovao u sve kaj ti društvo prodaje.

    Ne bi se baš složio da je lakše manipulirati pojedincom, baš suprotno, grupe ljudi koje su sklone kopirati jedni druge po pitanju mišljenja djelovanja itd. u kojima je već složena mehanika društvenog pritiska su puno puno lakše za masovno izmanipulirati nego pojedinačno osobu po osobu koja nije toliko vezana uz mišljenje i djelovanje drugih oko sebe.

    Ne moraš ti biti definiran zajednicom ili društvom oko sebe da bi znao tko si.

    To nema baš veze s ovim valom SJW gluposti. Ovakve stvari se koriste kako bi se diskriminirali svi oni koji na sebe ne stave neku naljepnicu, koji ne žele javno izražavati svoje privatne stvari i parodirati okolo.

    Da ne govorim o mržnji prema bjelcima i muškima koje se ne bi posramio ni Hitler (po jačini bezumne retorike koje već polako postaje smiješna kolko je suluda). Ovo je sve proizašlo iz zadnjeg vala agresivnog feminizma, ostale grupe su samo polako to preuzele.

    A kaj se tiče osobnih zamjenica, ne znam kada sam zadnji puta čuo borbu oko suludije stvari. Ajde još ako ima nekih kojima zbilja smeta da ih se zove ona ili on, mada mi je to toliko nebitno cjepidlačenje, al ajde, neka postoji kolko? 1% takvih ljudi?

    Daj barem izmisli neku neutralnu ili treću zamjenicu, pa nisu grupa ili množina da se koristi množinska zamjenica. Čisto iz perspektive jezika nema j*benog smisla i toliko neprirodno zvuči.
  • Stihl
    3k
    Kuzim kaj hoces rec, ali sam se mozda krivo izrazio, htio sam rec da je grupa, zajednica, obitelj kako kod hoces uvjek jača u obrani sebe i svojih, dok je pojedinac kurčina, a svjetskoj eliti je to cilj, razjebi zajednicu i vrata su ti otvorena, mozes kaj hoces s njim samo mu plasiraj nesto kaj je njemu super i to je to, realno ljudi su debili i zadovoljavaju se sitnicama i glupostima, nesvjesni da zapravo rade losu stvar. I kad stvoris hrpu takvih individua, dobijes novu zajednicu kretena koji su vec izmanipulirani kojekakvim ljudskim pravima, pravima zena, crnaca, picke svoje materine da sad ne nabrajam i gdje je tu buducnost, ljudi su preljeni boriti se za stvarne vrijednosti u zivotu, a to je na prvom mjestu obitelj, nakon toga domovina i kultura. Jebeš sve ako nemaš zdravlja i ljubav svoje obitelji, ako nemas svoju domovinu, svoj jezik i kulturu...sve onda pada u vodu, zakaj uopce zivjet? Za zabavu, za to da sam jedan dan musko, drugi dan ONO, ili mozda da uđem u stranku koja se zalaze za legalizaciju pedofilije, ne znam mozda da klečim na koljenima i vicem spaste jadne crnčuge itd.da sad ne nabrajam. I sve te nakaradne pizdarije koje nam plasiraju godinama, a ljude boli kurac i prihvacaju sve kaj zapravo unistava naš identitet i kulturu i to je stvarno nevjerojatno da mi nekad dođe da sve zapalim, sjednem na kućni prag, zvačem vrući masni burek s jogurtom i umirem od smjeha ekipi kak gori...
    I stvar je u tome kaj su te gluposti uzele maha, svakom se sve dopušta i svijet postaje sve bolesniji u pravom smislu rijeci, a one bitne stvari se zanemaraju i neka tako nam i treba, fala Bogu...rekao bi da jos uvjek vrijedi ona stara: "kruha i igara" i boli ljude kurčina, a kad dode do toga da bu stani pani onda ce bit, Kako to?
  • Mali dioničar
    13.5k
    Ono, oženi se do 25te, dvoje djece do 30te, stabilan isti monotoni posao 40 godina.vjeko1701

    Ovo uopće ne vrijedi za našu generaciju. Danas postoji hrpa poslova koji nisu postojali prije 20 godina, a tendencija dalje ide u tom smjeru.

    Uglavnom talentirani ljudi danas mogu bez problema biti samozaposleni pa i sami mijenjati zanimanja kojima se bave.

    Sad, to samozaposlenje može biti profitabilno i banalno tipa idiotski account na youtube, instagram ili tik-tok, a može biti i profitabilno i kreativno poput self publishinga kvalitetnog sadržaja ili hrpe drugih stvari kojima se pruža usluga drugima. Neka agencija sa sjedištem u Osijeku može bez problema voditi on line kampanju za kompaniju iz New Yorka.
  • vjeko1701
    5.9k
    Kužim kaj misliš, samo kažem otprilike odkud i na koji način je ovaj agresivni fašističko-liberalizam polako počeo jačati. Borba za nadmoč svoje grupe kroz retoriku ravnopravnosti. Prvo feministi pa seksualne manjine pa sad borzi za zamjenice (mnogo manjih grupa uz njih). Elita ti se okreće kako im paše, ovo je trenutno na dosta visokoj razini pa se to pokušava kapitalizirati, ali ne vjerujem da je posljedica nekog dugoročnog plana. Jednbostavno je, prošlo stoljeće se kapitaliziralo na ekstremnoj desnici, sad je na redu ekstremna ljevica.

    Osobno mene nije briga dal se ti nazivaš drvetom i svoje slobodno vrijeme provodiš stojeći nepomično u šumi, ili se deklariraš kao klasični Hrvat, vjernik, katolik, domoljub. Budi kaj želiš, samo mi nemoj glumatati žrtvu radi toga, nemoj mi tražiti povlastice radi toga i nemoj mene diskriminirati, vrijeđati i oduzimati moje slobode samo zato jer nisam isti kao ti, s kojeg god spektra (desno ili lijevo) dolaziš.

    @mali dioničar to je istina, al ajde razmisli kako bi 90% ovog društva gledalo na tebe da im kažeš da zarađuješ postanjem videa o fiktivnim likovima na youtubeu i da ti je to jedini izvor novca.
  • xavier
    11k
    mali dioničar to je istina, al ajde razmisli kako bi 90% ovog društva gledalo na tebe da im kažeš da zarađuješ postanjem videa o fiktivnim likovima na youtubeu i da ti je to jedini izvor novca.vjeko1701

    Pa kažu "super za tebe ako možeš od toga zarađivati"...očito se krećeš u nekom čudnom društvu :smile:
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve to pet, ali ja vam kažem da je to manjina, pa ja znam ljude mlađe od sebe kojima je glavna ideja učlaniti se u stranku, uguziti u gradsku upravu i lijepo stabilno dočekati svoju penziju. Ne bi ni vjerovali koliko.
  • Mali dioničar
    13.5k
    to je istina, al ajde razmisli kako bi 90% ovog društva gledalo na tebe da im kažeš da zarađuješ postanjem videa o fiktivnim likovima na youtubeu i da ti je to jedini izvor novcavjeko1701

    Ne pričam samo o banalnostima. Kad smo kod fiktivnih likova, imamo cijelu temu o filmovima i knjigama, fiktivan je i Mickey Mouse i Simpsoni pa su njihovi autori sve samo ne banalni.

    I da se nadovežem na @xavier da, ne znam zašto bi itko rekao da je to glupo. S nama je u širem društvu jedan od partnera firme koja je napravila Scum. Nemam pojma o igrici niti igram igrice uopće, ali je činjenica da imaju studio za proizvodnju koje je u RH, koji prodaje proizvod worldwide i koji je profitabilan. Svi smo mu redom čestitali, a nismo se smijali, a pogotovo ne ismijavali jer je zaradio "na nekoj glupoj igrici".
  • vjeko1701
    5.9k
    A nije baš paralela pretjerano dobra. Sam se dugo bavim game developmentom i koliko god ljudi igrice nazivali ovakvima ili onakvima, pojam razvoja jedne im je na razini kvantne mehanike, nešto kaj ne mogu ni pojmiti. Imati vlastitu kompaniju koja proizvodi i izvozi vlastiti proizvodf, nikada neće biti smatrano loše, pa taman da radiš seks lutke u formi malih ministranata.

    Kažem, ja sam više mislio na malo starije segmente društva i okolnosti u kojima odrastaš, kaj te se uči da su neki ideali kojima trebaš težiti a ja se jako dobro sjećam da je nekako najprihvaćenija ideja bila da te čeka život koji sam opisao. I to čak i ne od mojih roditelja koliko šire zajednioce, obrazovanja itd.. Ne kažem da ćeš biti razapet ako nije tako, ali da ima dosta ljudi koji to dočekuju s čudnim pogledima, podsmijehom itd itd itd...zbilja ima.
  • Mali dioničar
    13.5k
    Ne kažem da ćeš biti razapet ako nije tako, ali da ima dosta ljudi koji to dočekuju s čudnim pogledima, podsmijehom itd itd itd...zbilja ima.vjeko1701

    ...pa onda svoje "kontradiktorne" ideje ne dijeliš s ljudima koji će to shvatiti na taj način...
  • vjeko1701
    5.9k
    Al to je sve forma manje ili više suptilne društvene regulative koja najviše prihvaća one koje može lako ukalupiti. Ljudi najlakše shvate i prihvate one s kojima djele stavove i vodi slične živote.

    I ok, ali nije lijepo kad sa vlastitom obitelji ili bližim okruženjem ne možeš djeliti svoj život, ako to voliš naravno, bez da budeš gledan kao crna ovca...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.