• Mali Zeus
    10.6k
    Znači u najboljem slučaju na Kranjči igramo u sezoni 2026/2027?
  • mali M
    4.1k
    meni je baš muka od toga "u najboljem slučaju". logika je bila da će potrajati priprema, al da ćemo toliko dugo samo ganjati pete po uredima nisam se nadao... nekako mi se čini da to svugdje drugdje ide brže. zato i je moja oklada s Bossom na pola zezancija, na pola frustracija jer se zapravo u sebi baš nadam da sam u krivu oko cijelog tog projekta "dva stadiona".
    Kad mi ovako kažeš u najboljem slučaju, meni u glavi odma računica za projekte RH nadoda +3. Nadam se da će se napraviti Kranjča, ali i dalje sam stava da je Dinamo kao Dinamo trebao ići na drugi način do stadiona. Ovako previše ovisimo o milosti lokalne i državne vlasti, a kod nas je to koma...
  • Mali Zeus
    10.6k
    Ovako previše ovisimo o milosti lokalne i državne vlasti, a kod nas je to koma...mali M

    A gle, gradsko je zemljište pa od toga treba početi.
  • mali M
    4.1k
    znam, sve mi je jasno.. samo kažem da mi je muka od bilo kakvih suradnja sa vlašću jer su to uvijek nečiji interesi...
    I dalje mislim da gradu nitko ne govori da mora pokloniti zemljište, ali bi mi bilo draže da je grad stava mi nedamo ni lipe, a vi si sami nađite ulagače itd... onda bi bar znali na čemu smo. e, al onda grad nemože diktirati kada, kako, s kime i ubirati profit...
  • Dudu9
    602
    Pa grad daje zemljište koje jako puno vrijedi i na kraju na njemu gradi privatnik, pa nije niko lud dati a da ne sudjeluje u tome, a da ne pričamo da bilo kakve dozvole izmjene planova itd opet ide preko grada
  • scooniepenn
    2.3k

    Ako se stadion u Kranječevićevoj počinje graditi u 1. mjesecu 2025., plan ga je dovršiti između 15 i 18 mjeseci (ajmo reći 18, i mislim da je to realno jer nemaš puno toga za rušiti), to znači da bi točno tada trebao biti spreman. Dakle, ovu i iduću sezonu još na Maksimiru.
  • Bosskovitz
    8.7k
    Ovako previše ovisimo o milosti lokalne i državne vlastimali M

    Ovisimo jer želimo ostati na lokaciji koja je u vlasništvu lokalne vlasti i jer nemamo 200 milijuna eura na računu da kupimo tu zemlju ili neku drugu i izgradimo sami. Jbg, to nam je realnost.
  • mali M
    4.1k
    Pa grad daje zemljišteDudu9

    grad ne daje ništa, nego dozvoljava drugome da gradi kako on nebi imao trošak, ali grad ne daje ništa, samo dozvoljava. Jako je bitna konstrukcija riječi u ovome.

    Ovisimo jer želimo ostati na lokaciji koja je u vlasništvu lokalne vlastiBosskovitz

    pa okej, to ne mjenja moj stav, jer baš zbog toga ovisimo previše o milosti lokalne vlasti.

    nemamo 200 milijuna eura na računu da kupimo tu zemlju ili neku drugu i izgradimo sami.Bosskovitz

    niti nam nebi trebalo jer bi sigurno išli opet preko ulagača. Ali jasno mi je sve što govoriš, nije da ti proturječim samo mi je muka kad ti sam i da želiš nemožeš ništa jer ti ovisi o 2 igrača iznad tebe..
  • Bosskovitz
    8.7k
    grad ne daje ništa, nego dozvoljava drugome da gradi kako on nebi imao trošak, ali grad ne daje ništa, samo dozvoljava. Jako je bitna konstrukcija riječi u ovome.mali M

    Grad doslovno daje pravo raspolaganja gradskim zemljištem u određenu namjenu, sad radi li se o koncesiji, JPP-u ili nećemu trećem to još nitko ne zna.
  • mali M
    4.1k
    ptejto-potato. Slažem se načelno s tobom, ali ja kažem da "dozvoljava", a ti da "daje pravo raspolaganja". Govorimo o istoj stvari, samo sam ja povukao granicu kad se kaže da nešto daješ, to uobičajeno ne znači da posuđuješ na određeno vrijeme. Ispada da grad bezrezervno daje zemljište bez ikakve cijene.. a to nije istina. samo dozvoljava nekome da gradi nešto sa određenom cijenom toga.
  • vjeko1701
    6.3k
    Ok, al dal se vrenduje barem to da grad dozvoljava gradnju nečeg iako bi mu nešto drugo na toj lokaciji bilo daleko isplativije. Bome i Kranjčevića i Maksimir su zemljišta visoke klase i komercijalnog potencijala. Opet nije u pitanju čisto logičko i hladno tržišno poslovanje.
  • Bosskovitz
    8.7k


    Ok, stvar je čiste semantike jer "dozvoliti nekome da gradi na tvom zemljištu" de facto znači da mu "daješ pravo da gradi na tvom zemljištu".
  • mali M
    4.1k
    boss boriš se s krivim. Gore je kolega rekao da "grad daje zemljište". A ja sam ga ispravio da ne daje zemljište nego dozvoljava gradnju. Valjda ti je jasna razlika...
  • Patak
    2.6k
    Ne znam puno o semantici, ali me zanima ako grad dopušta gradnju nekome na svojem zemljištu čiji će na kraju biti stadion? Od grada ili investitora?
  • Jaro
    6.2k
    logicno bi bilo da bude gradski, investitor bi izgradnjom stadiona za grad platio pravo izgradnje na ostatku zemljista...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.