• db-izbjeglica
    13.7k
    teško da se istovremeno rade glavni i izvedbeni...
    uglavnom se napravi glavni pa se ide na izvedbeni.
  • criticus
    1.6k
    eško da se istovremeno rade glavni i izvedbeni...
    uglavnom se napravi glavni pa se ide na izvedbeni.
    db-izbjeglica

    je li to odgovara najavljenim vremenskim okvirima? Mislim može li se sve srediti do siječnja da krene gradnja tada?
  • Baneki
    739
    A nakon kojeg projekta ide natječaj za izvođača radova?
  • db-izbjeglica
    13.7k
    je li to odgovara najavljenim vremenskim okvirima? Mislim može li se sve srediti do siječnja da krene gradnja tada?criticus

    ne može to nitko znati...

    postupak izdavnja građevinske dozvole teoretski može trajati beskonačno, a može i biti gotov ispod uobičajenog trajanja upravnog postupka.

    uglavnom, sve da se danas ishodi građevinska dozvola, treba proči cjelokupni postupak javne nabave za izvođača i stručni nadzor. voditelja projekta valjda imaju...gdje su još moguće žalbe.
  • mali M
    4.1k
    ponovio da će to biti siječanj 2024.scooniepenn

    misliš '25-e?

    okej je to.. u ovom trenutku samo 2 godine kasnije od obećanog... s time da još nisu ni počeli ništa... Kaže Boss do izbora '25-e su bageri na Kranjči, a Max ima riješene sve papire... :snicker:
  • db-izbjeglica
    13.7k
    A nakon kojeg projekta ide natječaj za izvođača radova?Baneki

    ne znam kakav je tip ugovora, al pretpostavlja da je klasični.
    za ovako velik projekt bi trebao izvedbeni, jer netko treba ponuditi izvođenje na temelju troškovnika, a u troškovniku bi trebale biti stvarne količine. ako nemaš izvedbeni, nemaš ni stvarne količine čelika, betona i svih ostalih materijala i radova.
  • vjeko1701
    6.3k
    Evo pitanje iz inženjerstva prema građevini čisto o vremenu koje treba za ove neke stvari. Iz perspektive koje znam, ovako kompleksni projekti traju ali ipak imam dojam da se nekako brže odrađuju. Dal je čisto do manjka ljudi ili nečega jer bi ovako izvana pomislio da sve projektiraju i proračunavaju na ruke (statika, dinamika, simulacije).
  • Bosskovitz
    8.7k
    Kaže Boss do izbora '25-e su bageri na Kranjči, a Max ima riješene sve papire... :snicker:mali M

    Nisam ja “rekao” nego smo se kladili u to :D

    Ali stojim kod toga. Papiri za Max su rijeseni, imovinsko-pravno je sve čisto prvi put ikad i sve dalje su natječaji za koje ne vjerujem da mogu biti zavrseni ispod dvije godine, ali nadam se da mogu ispod tri. No nezahvalno je za Maksimir davati neke procjene danas kad ne znamo ni tko bi ga gradio ni kako, imamo samo ideje i - navodno - plan za arhitektonski natječaj.

    Kaj se Kranjče tiče, stvar je jasna. Oklada je bila bageri do lokalnih izbora i vjerujem da će biti, nadam se i da će onaj rok za kraj biti ispoštovan neovisno o okladi pa da smo od sezone 2026/27 na Trešnjevki.
  • mali M
    4.1k
    Papiri za Max su rijeseniBosskovitz

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: čekaj čekaj, znači riješen je prvi papir od valjda dvadeset i ti kažeš da se na to odnosila oklada? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nije to bilo baš tako, rekao si bageri na kranjči i svi papirologija za Maks riješena. Žmukleru stari :lol: :lol: :lol: :lol:
  • The Undertaker
    4.6k
    Koliko ja znam, gotov glavni projekt je preduvjet za izdavanje građevinske dozvole. Tek nakon izdavanja građevinske dozvole teče vrijeme za izvedbeni projekt. Natječaj se može raditi i na osnovu glavnog projekta ali bolje je na osnovu izvedbenog gdje je troškovnik precizniji. Izvođiti bi se trebalo prema izvedbenom projektu.
  • blueboy
    127
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: čekaj čekaj, znači riješen je prvi papir od valjda dvadeset i ti kažeš da se na to odnosila oklada? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nije to bilo baš tako, rekao si bageri na kranjči i svi papirologija za Maks riješena. Žmukleru stari :lol: :lol: :lol: :lol:mali M

    sAOe2Fy.png
  • mali M
    4.1k
    čuj ti ove fiškale! jako dobro je znan kontekst naše oklade još sa SNeta. Riješen je prvi papir koji niti ne garantira ništa drugo. Pravna zavrzlama može biti i hrpa idućih papira, a ne samo zemljište... Poanta je bila da neće ni počet Kranjču, a Maks neće bit još ni u planovima. Ali ja sam vam momci fleksibilan, ako će se Kranjča graditi i Maksimir imat ovu sirotinju koja ništa ne znači od papira, možemo se dogovoriti. Samo se nemojmo lagati, znamo koji je bio kontekst oklade, ali moguće da nisam uzeo u obzir ove fore "nigdje nije specifićno navedeno što znače pravne zavrzlame i na koji se papir odnose".. zaboravih sa kime imam posla :lol:
  • Bosskovitz
    8.7k


    Nećemo se tako igrati, ja sam čovjek od riječi :D Znači ovo je screenshot sa starog foruma gdje je oklada i pala:

    temp-Image2852yz.avif

    Možda smo trebali to bolje definirati, ali kao kaj se i iz priloženog vidi - od samog početka sam govorio o "pravnim zavrzlamama" oko Maksimira, a "pravne zavrzlame" su pitanje zemljišta, odnosno spor s Crkvom oko vlasništva, a ne međunarodni arhitektonski natječaj i izbor izvođača radova. Uostalom, ne bih to nikada ni rekao i više puta sam ovdje spominjao da ne vjerujem kako će se dovršiti svi natječaji za Maksimir do preseljenja na Kranjču i da su oni koji misle da se to može napraviti u 18-24 mjeseca preoptimistični, pogotovo ako će ih raspisivati grad/država jer su onda zbog zakonski uvjeta procedure dulje.

    I gore sam u prošlom komentaru napisao da ne mogu biti gotovi ispod dvije godine od sad pa sigurno ne bih ni prije godinu dana - dok još ni problem vlasništva nije bio riješen - rekao da će biti gotovo za godinu i pol; a i iz same oklade se vidi da smo govorili o "Kranjči koja ostaje na obećanjima i Maksimiru bez pomaka" - Maksimir definitivno nije bez pomaka, a za ovo s Kranjčom smo sve bliže.

    Poanta je bila da neće ni počet Kranjču, a Maks neće bit još ni u planovima.mali M

    Da, sve je zapravo krenulo s tim da si ti govorio kako je Tomašević isti kao Bandić i kako ova vlast neće napraviti ništa oko stadiona, a ja sam ti kontrirao da nije i da će ova vlast za stadione napraviti više nego Bandić u svojih pet mandata pa smo to konkretizirali u ono gore - riješene pravne zavrzlame oko Maksimira i Kranjčevićeva u radovima do lokalnih izbora 2025.

    Ja bih rekao da je i sada, 02. srpnja 2024., jasno da je Tomašević napravio više za stadione od Bandića jer smo odmakli najdalje u njihovoj realizaciji ikada, ali skepsa mi je potpuno razumljiva (i kod mene postoji, ali puno manje nego kod nekih drugih) i možemo slobodno pričekati lokalne izbore za krajnji sud. Ali ne brini, jedino što mi je gore od loših gubitnika su loši pobjednici tako da neću likovati i nećeš imati Radu Borić na profilnoj :p
  • mali M
    4.1k
    :lol: pa nitko nebi radje nego ja izgubio ovu okladu! Sa guštom bi je izgubio :rofl:
    ma puno si ti suptilniji od Rade Borić, nebi ni ja bio toliko površan :lol:
    I da slažem se da smo trebali više precizirati ali meni je ova oklada zapravo lose-win situacija. Ako dobim znači da ostajem ljut radi stadiona, ako izgubim, nitko radosniji od mene
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.