• Dudu9
    604
    Ako se ne varam ide koncesija na 99 godina nakon toga prelazi u vlasništvo grada
  • Bosskovitz
    8.7k
    Ne znam puno o semantici, ali me zanima ako grad dopušta gradnju nekome na svojem zemljištu čiji će na kraju biti stadion? Od grada ili investitora?Patak

    To ti nitko ne može odgovoriti jer model još uvijek nije usuglašen. Varijanta o kojoj se najčešće pričalo je da će investitor izgraditi stadion i upravljati njime (zarađivati na njemu) određeni broj godina, a po isteku tog perioda će se sve prenijeti natrag na grad.

    Kao da, recimo, imaš neku zemlju i daš frendu da na njoj posadi lješnjake te bere njihove plodove sljedećih 10 godina, a onda ti preuzimaš zemlju. U idealnoj verziji, on će na plodovima zaraditi par puta više no što je uložio u sadnice i održavanje, a ti ćeš za 10 godina umjesto šikare imati lješnjake koji donose plodove i obojica ste na dobitku.
  • mali M
    4.1k
    ovo ti nitko ne može odgovoriti jer model još uvijek nije usuglašenBosskovitz

    ČEKAJ!!! jel ovo ulazi u pravne zavrzlame!?!?!?!? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    svakako zvuči kao jako bitna i velika pravna zavrzlama!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • mali M
    4.1k
    ma ovo se odnosi na definiranje "okvira" naše oklade. Nismo izdefinirali pravne zavrzlame pa je ispalo da je ograničeno samo na zavrzlamu "crkva-država-grad", ali ovo mi njuši na rupu u definiciji! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Bosskovitz
    8.7k
    Kako je to pravna zavrzlama, jebemu? :D

    Pa ne znaš model kojim ćeš graditi, ali nemaš tu neki spor nego grad kao vlasnik mora odabrati. Hoće li dati koncesiju na 30 ili 50 godina, hoće li sudjelovati ikako kao jedan od investitora ili ne, hoće li dati Dinamu da pronalazi investitore ili će sam krenuti u taj proces kroz javni natječaj... to su stvari koje su možda oni već odlučili i znaju kako bi, ali barem koliko ja znam to nije javno dostupno.

    Slažem se, nismo možda dovoljno dobro definirali, ali kad smo se kladili bio je aktualan pravni spor oko crkvenih zabilježbi na zemljištu i na to sam mislio pod "pravne zavrzlame" jer si ti tada tvrdio da se ni to neće riješiti i da se ništa neće pomaknuti s mjesta po pitanju kako Maksimira, tako i Kranjčevićeve.
  • mali M
    4.1k
    jer si ti tada tvrdio da se ni to neće riješiti i da se ništa neće pomaknuti s mjesta po pitanju kako Maksimira, tako i KranjčevićeveBosskovitz

    ne ne, ovaj dio stoji, ali ovo sve što si gore nabrojao su pravne zavrzlame. Hoće Dinamo, ili grad ili ulagači, kako će se djeliti, na koji period, da li javni natječaj ili ne.. Pa kako to nisu pravne zavrzlame.. Slab mi je ovo argument Boss, jači si mi bio na argumentaciji prije... kao i svaki serijski ubojica, i Boss kad tad napravi pogrešan korak... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Bosskovitz
    8.7k


    Gle, po meni je "pravna zavrzlama" neki spor koji ako ne riješiš dogovorom - ideš na sud. Ne ideš na sud za odluke koje donosiš kao vlasnik zemljišta i koje ti nitko ne može pravno osporiti. Npr. da je grad ignorirao Crkvu, Crkva bi možda (vrlo vjerojatno?) uspjela u svom zahtjevu za povrat zemljišta i onda bi tužila grad za naknadu štete - pravna zavrzlama. Grad odluči da će sam graditi ili grad odluči da će dati klubu da gradi ili grad odluči da će raspisati javni natječaj za investitora - nema ih tko tužiti oko toga, nema oštećene strane.

    Da ne privatiziramo temu previše, rok za okladu i tako pada tek na proljeće sljedeće godine pa ćemo vidjeti gdje smo i kaj smo. Ako se ne složimo oko ishoda, možemo slobodno dogovoriti neku neutralnu arbitražu ovdje na Zoni, neki vox populi :D
  • mali M
    4.1k
    ma ne privatiziramo ništ, svi već znaju za ovu okladu, ovo je malo ofriškavanje pod utjecajem novih dokaza, ali u redu..

    možemo slobodno dogovoriti neku neutralnu arbitražu ovdje na forumuBosskovitz

    može, ja bi da to bude Nolifer... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • Nolifer
    7.1k


    Hvala na prijedlogu kolega, ali siguran sam da ima neko kompetentniji od mene. Pa prepuštam to mjesto drugome. :lol: :rofl:
  • mali M
    4.1k
    pa daj šuti, vidiš da slažem pristrano povjerenstvo, a ti se tako ogradiš... Pa ja nemogu vjerovati, ovi prizivi savjesti će uništiti sve mogućnosti korupcije koje su postojale.
    Jel ima tko voljan za pivu u Dabi da bude arbitar u našoj okladi na proljeće? :rofl:
  • Sajla
    4.3k
    Jel ima tko voljan za pivu u Dabi da bude arbitar u našoj okladi na proljeće? :rofl:mali M

    kako si izbacio Majkija s liste kandidata, pa to je strašno! :lol:
  • Bosskovitz
    8.7k
    @Krizy, @marcio amoroso i @deda, gledajući all-time broj lajkova na Zoni tri najcjenjenija zonaša. Ili kako to već ide u međunarodnoj arbitraži: ti predložiš jednog, ja jednog i onda se njih dvojica dogovore oko trećeg :)
  • Nolifer
    7.1k
    Jel ima tko voljan za pivu u Dabi da bude arbitar u našoj okladi na proljeće? :rofl:mali M

    Mogu doći eventualno kao svjedok, pa sad vidi nakon par pivi u Dabi, nisam siguran dal ću se ičeg sjećati :rofl:
  • mali M
    4.1k
    Ma ja se šalim, Nolifer mi je vječiti kontraš tebi pa mi je bilo zabavno ga predložiti. Mislim da je to vrlo lako riješivo na idućem druženju Zonaša, taman bi oko proljeća i trebalo biti. pa da vidim tko će biti protiv kad mu preteći zamašem sa janjećim butom!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.